PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=769290}
8,8 9 858
ocen
8,8 10 1 9858
The Grand Tour
powrót do forum programu The Grand Tour

Porównując do Top Gear

ocenił(a) program na 10

Wejściówka super, potem załamanie formy a od 7 odcinka wrócił stary dobry TG.

ocenił(a) program na 10
prohibit

Chłopaki musieli się wgryźć w nowe otoczenie hehehe. Napiszę tak: Od zawsze TopGear bardzo mi się podobał i jak dowiedziałem się, że nasza "trójca" powróci w nowym programie, bardzo, ale to bardzo mocno się ucieszyłem.

ocenił(a) program na 10
psq

Jakby kazali im z początku zrobić coś po amerykańsku, żeby się sami przekonali, że lepiej dać im wolną rękę. Od podwójnego odcinka na pustyni znów zawitał do nas ten klimat,

Ciekawe kiedy drugie sezon? Ktoś coś wie?

ocenił(a) program na 9
prohibit

JUŻ!
:)

Już tzn. premiera była w pt, 08.12.2017.

ocenił(a) program na 8
ZSGifMan

Pierwszy, eksperymentalny sezon TGT jest dość słaby... w porównaniu do drugiego sezonu, który można porównać jedynie z najlepszymi latami Top Gear!

Pozostaje tylko z niecierpliwością czekać na prawdziwe wyzwania porównywalne ze zdobyciem bieguna czy przepłynięcie kanału La Manche.

A Top Gear... No cóż obejrzałem jeden nowy odcinek w całości. Jedynie zdjęcia supersamochodów pozostały na najwyższym poziomie, ale reszta programu niczym nie wybija się poza przeciętność. Spora część osób wychowanych na Top Gear potrafiła by napisać lepsze odcinki czy wyzwania.

prohibit

Chłopaki dają radę. Obecnego sezonu Top Gear niestety nie da się oglądać. Chris Evans w roli głównego prowadzącego po prostu jest żenujący.

ocenił(a) program na 9
bigabong

Jeszcze tylko ten Matt pomimo, że jest słaby, to jako jedyny był sobą i nie zgrywał nie wiadomo kogo i nie silił się na nie wiadomo co... Tylko dlatego go tam tolerowałem, ale też nie wytrzymałem wiele - słabizna makabryczna. Tego blond-rudego imbecyla, to nic tylko wygotować w oleju za te piskliwe krzyki i miny jakby się nażarł psychotropów.

Natomiast trzej amigos powrócili i jak nie widzieliście jeszcze nowego GRAND TOUR S02E01, to bierzcie się koniecznie, bo skończyło się stare GRAND TOUR i w zasadzie mamy do czynienia z powrotem do TOP GEAR... tylko pod inna nazwą. Przestali szarżować i są po prostu sobą, dodatkowo mocno się postarzali - nie mam pojęcia jak im się to udało w te kilka miesięcy :[] lecz to im dodało uroku i teraz są niczym tetrycy wypuszczeni z domu "moto" starości.

ocenił(a) program na 7
ZSGifMan

odcinek 2 rewelacyjny. W wywiadzie kiedyś sami mówili że I sezon był małym nieporozumieniem. Nie we wszystkich sytuacjach wiedzieli co i jak zrobić. nie mieli jasnego planu na całą serię, na całe show. teraz widać, że dojrzeli i wiedzą w 100% co i jak zrobić. można by rzec że wróciło stare Top Gear w nowych barwach. Goście w studio śmieszni, na luzie, wszystko z jajcem i smakiem. w starym TG właśnie część "studiowa" mnie nużyła i przewijałem albo przełączałem kanał. Ale teraz oglądam od pierwszej sekundy do "That's all for today, goodnight" :)

ocenił(a) program na 9
Mauna_Kea

No, drugi sezon jest świetny, drugi odcinek to praktycznie stare dobre Top Gear pod inną nazwą.
Pierwszy sezon Grand Tour był ogólnie bardzo dobry, z zaznaczeniem, że trochę właśnie przeszarżowali, za dużo wygłupów i popisów było, choć wizyty gwiazd i to, że żadna nie docierała ginąc w przedziwnych okolicznościach... To mnie bawiło setnie i żałuję, że już tego nie ma. Jak babie pokazałem intro do GT S01E01, to hmm... no fajnie, ale jak jej pokazałem jak Renner "wpada" do studia, to się śmiała z nich chyba pierwszy raz ever! :D To było mega, ale fakt - nie można cały czas jechać na głupotach i dobrze, że szybko znowu "spoważnieli". Choć pomysły i ich świeżość była niesamowita! Tor Ebola na plus, a grubas ze Stanów jednak trochę na minus.
Dla mnie oryginalne TG w BBC jest skończone, nie mają pomysłu i nie mają ludzi do sensownej kontynuacji i jedyne co mi przychodzi do głowy, to cytat z Siary: "Widzisz? Urwałeś kurze złote jaja!" ;)
Przemęczyłem te prawie wszystkie nowe i rezygnuję, więcej mnie nie ciekawi.

Ciekawe jak bardzo żałują, że wyrzucili dryblasa i zabili ten show? Bo żałują, to jest pewne!
I ciekawe kiedy znowu zaczną się kłócić o: "And now... back to the studio!"???
Albo rozkminka: "How hard can it be? Hmm..." :)

ocenił(a) program na 7
ZSGifMan

odc 3 niezły. dałbym 6,5/10 :) NA wielki plus biurowe ściganie po parkingu. Ciekawe i bardzo dobrze zrealizowane. Aż chce się pracować w korporacji. Skąd pracownicy mają takie fury ? xP BMW M3, Lotusy, Ople GTS itp. Test Stingera jak kropla w krople wyciągnięte z TG. Ale to nie na minus. Bugatti okej.. no i tyle. Szału nie było, ale źle też nie. Wraca Top Gear z LeBlanciem, Harrisonem i Rorym. Nie powiem, czekam i to bardzo bo ostatni sezon był okej. Nie naśladują tylko robią po swojemu. Będzie ciekawa rywalizacja :)

ocenił(a) program na 9
Mauna_Kea

Miałem już niby nie oglądać więcej TG na BBC, ale zaciekawiłeś mnie i chyba się skuszę, przynajmniej zerknę kilka pierwszych odcinków, bo nie wiem na ile mi starczy zaparcia. Z tego nowego, to odbieram tylko LeBlanca pozytywnie i że jest sobą, bo reszta to średnio wypada. TG to dla mnie byli "trzej amigos", potem już tylko wyrób topgiropodobny...
Dla mnie akurat odc. 3 GT był bardzo, bardzo na plus - takie stare dobre TG w zasadzie tylko w innej nazwie. A fury managerów, to na bank ustawka była i albo wybrali tych z najlepszymi, albo nawet popożyczali skądś tam jak się dowiedzieli w czym będą brać udział.

ocenił(a) program na 7
ZSGifMan

jestem po IV odc i dałem 7/10. Cały czas miałem banana na twarzy oglądając ten odcinek :) Goście super, "niereżyserowane" sceny również :)

ocenił(a) program na 9
Mauna_Kea

To zobacz 5-ty odc., bo ciągną temat, tym razem Clarkson kręcił na farmie swoją wersję driftów Kena Blocka, a Hammond nawiązał bardziej hardcorowo do któregoś tam odcinka 15 serii TG, gdzie był Marauder :D

Ta chorwacka laska niby ładna, ale miała jakiś "męski" głos i była masakrycznie płaska, a dekolt do majtek tylko pogarszał sytuację!
Ale pomysł fajny i mogliby wplatać więcej takich "zawieszek" dla oka :)

ocenił(a) program na 7
ZSGifMan

V odcinek faktycznie świetny. Oglądałem na "jednym" wdechu. Sceny z Emiratów obłędne, Farmkhana też nieźle. Szczerze mówiąc to średnio lubię filmy Kena Blocka. Za bardzo na "bogato" są. Ale teraz wiemy jak się to robi :) Ale myślę, że przez blichtr tego odcinka reportaż Maya o małym GTI może być zapomniany, a przecież był bardzo dobry. Nie tylko jeśli chodzi o Upa! tylko o całą motoryzację, która tyje i jest nijaka;/

ocenił(a) program na 9
Mauna_Kea

Te jego popisy driftowania faktycznie w pewnym momencie stają się nudne, bo ile można, ale jak ja oglądam go raz na jakiś czas, to daję radę i się podoba. Widziałem kiedyś prawie na gorąco jego upload na YT ze 100 tyś. było, wchodzę za chwilę, to miał z niecały milion wyświetleń, opustoszałe miasto, chyba LA, no jeździł w kółko Mustangiem 800KM 4x4 w kłębach dymu, obejrzałem ze 2-3 razy wychodzę, a tu... już 3,5mln! To ja za telefon do brata i wysłałem mu info, coś tam jeszcze zrobiłem, zaglądam a tu... już 7 czy 8! Jak zamykałem kompa po jakiś 3-4 godzinach było już ze 12-14mln, ale to był klimat...

Reportaże o małych GTI to raczej była w TG domena Clarksona, tutaj May ciekawie opowiedział o problemie "otłuszczenia" współczesnych aut niczym amerykańskiego obywatela. Osobiście najmilej wspominam z TG materiał Maya z Clarksonem o Saabie, jak umierał w połowie lat 2000. Świetny reportaż i mimo, że nie przepadam za Saabem, to łezka mi się prawie zakręciła.

Ciekaw jestem czy na wzór z TG podejmą tutaj jakieś wyzwanie jak były tam, np. pociąg TGV12, wyścig ze Stigiem jak składali Caterhama, czy najsławniejsze (jak dla mnie) próby stworzenia amfibii :)
"Żaglówka" Maya, albo Toybota :)))
Wyścig na wzór tamtych już był, więc może niebawem kolejne... poduszkowany albo przynajmniej drugi Hammerhead Eagle i-Thrust, Geoff :D
Albo chociaż wyścig jak lokomotywa, Norton i Jag!

Czekam niecierpliwie...

ocenił(a) program na 7
ZSGifMan

Ostatnio miałem lekką przerwę, ale w weekend nadrobiłem zaległości i muszę powiedzieć, że bawiłem się przednio. Goście w studio to jak dla mnie zawsze był najsłabszy i niepotrzebny element, ale w drugiej połowie GT jakoś się goście ratują :)
Ale odc. specjalny w Mozambiku to klapa totalna. 5/10. Pomysł ciekawy i interesujący, ale cały odcinek polegał na jechaniu prosto, wywracaniu się Hammonda i odkopywaniu z błota. Tyle. Nuuuuudy. Usprawiedliwiam to wiekiem prowadzących, brakiem już takiej werwy i iskry jak lata temu. Ale ten odcinek był najzwyczajniej w świecie nudny. I trwał tylko 55 min. Całe szczęście. Rok temu w Namibii też nie było za ciekawie.
Ale poszperałem w ofercie mozambickiego oddziałi Nissana i Toyoty i..... można by to jeszcze uratować. I odcinek 3 sezonu, bądź jakiś mały dodatek. May i Clarkson doszli do wniosku, że najlepsze rozwiązanie to pickup z akwarium. No więc proszę. Można sięgnąć po nowe samochody i mamy ciekawy odcinek.
- Clarkson pojawia się pierwszy i mówi "Ostatnio wygrałem moim Nissanem Hardbody i każdy wie, że jest najlepszy. Dlatego do ponownego zwycięstwa wybiorę nowy model, w którym nie trzeszczy skrzynia ani przeguby - nowy Nissan Hardbody NP300"
- wtedy przychodzi May i jak to on mówi - "otóż się mylisz, najlepszym wyborem jest sprawdzona terenówka, z której ucięto niepotrzebną przestrzeń tylnej kanapy i dołożono pakę - nie ma nic lepszego jak Nissan Patrol Pickup"
- Hammond wybierze coś małego i zwinnego jak jego moto-skuter, czyli Toyotę Land Cruiser 79.
Przewiezienie ryb w nowych autach 4x4 to byłaby pestka, ale pierwszy raz odcinek specjalny byłby po raz drugi i by się udał :)
Później, po nudnej jeździe na wprost mogliby do Zimbabwe czy Malawi z jakąs misją dyplomatyczną, czy biznesową.
Jest dużo ciekawych pomysłów, bo ten "Special" był chyba nudniejszy od Namibii.
No ale mają już swoje lata i to widać... Ważne, że cały sezon wypada jako tako i był śmieszny :)

ocenił(a) program na 8
ZSGifMan

Najlepsze w Farmkhana było drugie dno o "prawdzie ekranu". Że np. wystarczy rzucić na przednią szybę kukłę, żeby tysiące ludzi uwierzyły, że Clarkson naprawdę rozjechał tuzin owiec...

ocenił(a) program na 9
YouzeQ

Miałeś na myśli "tysiące debili", bo ludzie wiedzą, że dowcip to jest nie na serio i raczej zazwyczaj wyczują gdy ktoś właśnie żartuje. Natomiast debil z nowoczesnym mózgiem nie jest w stanie sam myśleć za siebie, gdyż ma zapchaną banię lewymi ideologiami i klepie bezmyślnie co tam mu naładowali.
Efekt potem taki jak napisałeś...

ocenił(a) program na 8
ZSGifMan

Ciekawe, ile osób uwierzyło również, że stary dom Clarksona został wysadzony w ramach przegranego zakładu? Nie wiem, czy był to efekt kreatywności czy kreatywnej księgowości (czyżby wyburzenie zostało wykonane z budżetu serialu?)...

Takich (nie zawsze smacznych) żartów jest sporo... Jak choćby wędzenie ryb na spalinach samochodowych. Zapewne wiele osób zarzuciło marnotrawstwo jedzenia, bo nie zdało sobie sprawy, że po wielu godzinach spędzonych w upale ryby zwyczajnie nie nadawały się już do spożycia. Jednak największym żartem odcinka jest, że pomimo sporych wysiłków nie osiągnięto żadnego efektu.

ocenił(a) program na 9
YouzeQ

Ale to jest typowo wyspiarski brytyjski ciężki humor taki specyficzny, warto podkreślić, że ich praktycznie każda "misja" czy każde "zadanie" zrobienia czegokolwiek konstruktywnego spełza na niczym, a sama próba wygląda jak bajki "Sąsiedzi" wzięta ;) Nie potrafią zrobić niczego dobrze i wszystko koncertowo partolą, nie wszyscy potrafią widać ogarnąć swoim przenikliwym mózgiem, że mają do czynienia z żartem. Smutne, ale taki znak czasu.

Niszczenie przyczep, niszczenie pianin, podpalanie różnych obiektów, wysadzanie w powietrze, spuszczanie ze skarpy czy ramienia dźwigu... Można wyliczać wiele, każdy taki popis to była zapewne większa inwestycja niż kilkanaście kg ryb, czy innego mięsa. Ale jak ktoś głupi i nie ma nic lepszego w życiu do roboty, to się czepi jak ratlerek nogawki i warczeć będą, że można było wykarmić tym huk wie kogo czort wie gdzie!

Fajny żart był jak przerabiali temat miksera V8, wtedy Jezza powiedział, że w następnym odcinku będzie V8 dla starych ludzi, a Chomik wypalił, że czy on zamierza miksować starych ludzi, bo chyba nie wolno tego robić :D

ocenił(a) program na 8
ZSGifMan

Pamiętam :-)

Był podobny żart o tym, żeby upchać dziecko na tylnym siedzeniu jakiegoś auta to trzeba mu wcześniej odpiłować nogi, ale to może być nielegalne...

Wracając do odcinka specjalnego: z jednej strony Clarkson z łatwością przerobiłby pickupa na chłodnię przy pomocy styropianu i blachy a May zaopatrzyłby swoje akwarium w zamknięcie i system napowietrzania ale wtedy byłoby znacznie nudniej. Z drugiej w czasie podróży do Wietnamu pomogli lokalnym mieszkańcom "mimochodem". Dali zarobić kując sporo cegieł i worków ryżu, które prawdopodobnie się nie zmarnowały i dali zarobić przy budowie mostu. Nie wiem czy mostu nie zburzono zaraz po zdjęciach - wszak kto zagwarantuje jego bezpieczeństwo bez stosownego nadzoru?

PS. Z co najmniej porównywalnych produkcji od nowego TG to choćby "Rock'n'rollowe auta z Brianem Johnsonem"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones