Kogo jeszcze skrzywdził Harvey Weinstein?

Informację o odwołaniu Magdaleny Sroki i proteście środowiska filmowego znajdziecie TUTAJ.

Nasz wywiad z Pawłem Lewandowskim, wiceministrem w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, znajdziecie TUTAJ.

Odpowiedź dyrektor PISF na zarzuty ministra Glińskiego znajdziecie TUTAJ.

Zobacz również:

Podziel się swoją opinią

komentarze

 • Jarek Bachanek
  Jarek Bachanek
  2017-10-12 21:35:39 +0200

  Dla mnie ta afera to przykład hipokryzji ludzi w Hollywood. Od dawna wiadomo, że Weinstein załatwiał rolę młodym aktorkom w zamian za seks. Była wśrod nich m.in. Weronika Rosati. Facet stale prowadzał się z młódkami. Wiadomo było o co biega bo przecież żadna ładna panna nie poleci na takiego brzydkiego starego dziada. Kto wie może rzeczywiście molestował kilka dziewczyn, nie wiadomo co się działo w jego sypalni. Teraz przegiął i nagle wysyp aktorek, które zdecydowaly się "ujawnić". Toż to śmiechu warte, Skoro gość wykorzystywał dziewczyny to czemu żadna wcześniej nigdzie tego nie zglosiła ? Wystarczy pogrzebać i widać, że wiele z nich pojawiało się z nim publicznie. Nie wiem jak wy, ale gdyby mnie jakiś facet molestował to raczej nie pokazywalbym się z nim publicznie. Babki po prostu bzyknęly się z nim w zamian za rolę i teraz co mają powiedzieć ? O wiele łatwiej wyjść na niewinne ofiary. Dopóki produkowane przez niego filmy zartabiały duże pieniądze to jakoś nikt o gwałtach nie gadał. Od dawna jednak wiadomo, że facet nie ma już tej ręki do filmów co kiedyś i jego produkcje często przynoszą straty. Moim zdaniem ktoś chciał się go pozbyć, Weinstein nie chciał ustapić, więc zaczęto wygrzebywać jego grzeszki. Jak w stadzie wilki wyczuły krew i rzuciły się cała gromadą na ofiarę.

  129
  • Halucynka
   Halucynka
   2017-10-13 10:41:36 +0200

   Widzę, że muszę pisać tak oczywiste rzeczy, bo 90% panów tutaj wie wszystko jak gdyby byli muchą na ścianie Weinsteina. OTÓŻ: z pewnością jest pewna grupa kobiet, które dobrowolnie używają seksu jako karty przetargowej. I dobrowolnie sypiają, masują takiego choćby Weinsteina, w zamian za kontakty w branży. Może być chore, nieetyczne, ale jest to prawda. ALE: jest też pewna, całkiem spora grupa kobiet, których taki sposób "dziękowania" jest niedopuszczalny. Natomiast Weinstein nie widzi różnicy między tymi grupami. Przez kilkadziesiąt lat przyzwyczaił się, że dostaje kogo zechce, i robi z nimi co zechce. I bierze nieraz siłą. I TAK, TO jest przestępstwo. Rozumiecie? Jeśli Weronika Rosati chciała z nim sypiać, to jej prywatna sprawa i nic wam do jej życiowych wyborów. Nie umniejsza to w żadne sposób dramatu kobiet wykorzystanych przez Weinsteina. Sprawa wymuszania seksu była wielokrotnie zakopywana, co tylko potwierdza, jakie plecy (dosłownie i w przenośni) ma ten knur.

   44
   • pudlat
    pudlat
    2017-10-13 11:12:25 +0200

    @Halucynka : Możesz stawać na głowie - oni tego nie zrozumieją, bo są wtłoczeni w schematy myślenia i zachowań. Jesteśmy przyzwyczajeni do przerzucania winy na ofiarę i pytań w stylu "jak można zgwałcić prostytutkę?".

    12
   • rekin16
    rekin16
    2017-10-13 11:35:56 +0200

    @Halucynka Ja natomiast nie mogę oprzeć się wrażeniu iż jest grupa głupiutkich i naiwniutkich kobiet, które w relacjach wydawało by się "Na Chłopski Rozum" typowo biznesowych umawia się na schadzki w hotelach, lokalach itd. Jeżeli pan producent nie może z kobietą porozmawiać w biurze, przy ludziach, w miejscu do tego stworzonym tylko uzależnia współprace od jej zgody na prywatne spotkanie to myślę iż powinna jej zapalić się czerwona, ostrzegająca lampka.

    4
   • pudlat
    pudlat
    2017-10-13 11:51:19 +0200

    @rekin16 Oskarżenie o gwałt czy molestowanie = kobieta głupiutka i naiwna.

    8
   • rekin16
    rekin16
    2017-10-13 11:52:22 +0200

    @pudlat - rozwiń swoją myśl bo nie wiem do czego pijesz!

    2
   • pudlat
    pudlat
    2017-10-13 11:53:11 +0200

    @rekin16 I to od tak, na zasadzie domniemania. To rozumowanie jest tak bardzo skrzywione, że w sumie ciężko to skomentować.

    8
   • rekin16
    rekin16
    2017-10-13 11:54:09 +0200

    @pudlat - moje rozumowanie jest skrzywione? W jakim sensie?

    1
   • Halucynka
    Halucynka
    2017-10-13 12:14:34 +0200

    @rekin16 No jasne, uczmy kobiety, że każdy mężczyzna, zwłaszcza taki z minimum władzy, chce je zgwałcić albo zmolestować. Uwierz mi, i tak większość się z tym liczy, ale też każda ma nadzieję, że nie wszyscy są tacy. Wiara w uczciwość zawodową, etykę, w swój kontrakt (często już podpisany!). Jakoś trzeba funkcjonować w życiu... ale tego niestety nie pojmiesz, i to bez złośliwości - dopóki coś w tym guście cię nie spotka. A że mężczyźni sami sugerują, ze zgwałcić się ich nie da "hehe", to tylko zaczepka ze strony grupy mężczyzn mogłaby ci przybliżyć takie doznanie. Zawsze znajdzie się powód, żeby to na ofiarę przerzucić odpowiedzialność. Sam fakt istnienia takich PROPOZYCJI nie do odrzucenia, na które zawozi cię twój agent, to nie jest chore? A gdyby to mężczyznę zaprosił do pokoju? On może pójść bez lęku? A dlaczego? No właśnie. A tekst "głupiutkie i naiwniutkie" - ... borze szumiący.

    4
   • rekin16
    rekin16
    2017-10-13 12:22:59 +0200

    @Halucynka Jeżeli ma podpisany kontrakt to tym bardziej nie musi chodzić na jakieś schadzki. A jeżeli stara się o kontrakt i widzi, że druga strona wymaga dodatkowych korzyści to już podejmuje świadomą decyzję. Dlaczego miałbym nie napisać o naiwności niektórych kobiet? Myślały może, że pójdą z knurkiem do pokoiku i jakoś to będzie, wytrzymamy, damy radę, to tylko chwilka a potem się niestety nie spodobało ale już było się głupio wycofać bo to niczego nie zmieniało. Czy może chcesz mi wcisnąć kit, że 20 paro latki szły do pokoju hotelowego i nie miały zielonego pojęcia, czego knurek będzie od nich chciał.

   • roball_2
    roball_2
    2017-10-13 12:45:18 +0200

    @Halucynka Cały problem wynika z faktu, że popęd seksualny jest nam potrzebny do przetrwania - jest zatem jednym z najsilniejszych motorów do działania - zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Piszesz o uczciwości zawodowej - ale co jest nieuczciwego w propozycji lansu za seks? Moralnie - dyskusyjne, ale jest to uczciwa propozycja - coś za coś. Jeżeli dziewczyna poszła do hotelu na negocjacje i dała się przekonać do seksu - sprawa czysta. Jeżeli wystąpił przymus fizyczny, odurzenie - jest gwałt. Piszesz o zaczepkach ze strony facetów i tym jak się czujesz. A jak się czujesz jak takie zaczepki padają ze strony faceta który Ci się podoba, a dotychczas Cię nie zauważał? Samce są fizycznie silniejsze i użycie tej przewagi do wymuszenia seksu jest dla mnie karygodne i nie będę z tym dyskutowała - jestem zwolennikiem brutalnego i bezwzględnego karania gwałcicieli. Natomiast handlowanie seksem w tej czy innej postaci - było, jest i będzie. W obie strony - tu się kłania kolejny stary film "W sieci".

    1
   • Halucynka
    Halucynka
    2017-10-13 13:04:13 +0200

    @rekin16 Taka Gwyneth, którą Weinstein znał od dzieciństwa, spokojnie mogła myśleć, że to zwyczajne spotkanie. Dodam do tego tylko, że art. 199 kodeksu karnego przewiduje karę do lat 3. za wykorzystanie stosunku zależności w celu doprowadzenia do obcowania płciowego. Dziwnym trafem nie przewiduje kary za bycie naiwnym. A jednak to o naiwności tu najwięcej piszecie, nie o świadomym wykorzystaniu pozycji. Świat byłby piękny, gdyby kobiety choć przez miesiąc mogły wyłączyć nieustanne analizowanie, czy przypadkiem nie zostaną wykorzystane/zgwałcone i jak ich zachowanie będzie użyte przeciwko nim...

    4
   • rekin16
    rekin16
    2017-10-13 13:18:40 +0200

    @Halucynka Z kolei Tobie nie pasuje nazywanie rzeczy po imieniu. Pokój hotelowy nie jest miejscem do załatwiania spraw biznesowych. Od tego jest biuro. Jeżeli w biurze dają aktorce do zrozumienia, że podpisanie umowy/kontraktu jest uzależnione od rzeczy z nim nie związanych tylko od schadzki w hotelu i ona tam idzie udając sama przed sobą, że nie chodzi o seks to ja nazywam to naiwnością. O czym związanym z pracą mogą rozmawiać w hotelu a nie mogą w biurze?

    1
   • Halucynka
    Halucynka
    2017-10-13 13:28:45 +0200

    @roball_2 coś za coś.... można by się spodziewać, że są rzeczy niepoliczalne, niemierzalne, no ale nie dla wszystkich. Już pomijam, że oferowanie pracy za seks jest - przynajmniej u nas - zwyczajnie nielegalne- patrz art. 199 kodeksu karnego. "§ 1. Kto, przez nadużycie stosunku zależności lub wykorzystanie krytycznego położenia, doprowadza inną osobę do obcowania płciowego lub do poddania się innej czynności seksualnej albo do wykonania takiej czynności, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3." . Nie wiem gdzie pisałam o zaczepkach, i przyznam kobyła intelektualna pt. "a jakby był przystojny i wcześniej cię olewał" mnie zatkała. Nie interesują mnie spostrzeżenia obcych ludzi co do mojego wyglądu, ponieważ wygląd jest w dużej mierze rzeczą wrodzoną, a nie wypracowaną, w przeciwieństwie do zalet umysłowych. Nie do końca wiem co to ma wspólnego z tym o czym rozmawiamy. Handel seksem był jest i będzie, owszem - i zawsze będą jego ofiary i jego beneficjenci, obu płci. A przymus nie musi być fizyczny, by zadziałał.

    1
   • roball_2
    roball_2
    2017-10-13 13:41:58 +0200

    @Halucynka Gwyneth mogła myśleć, że to zwyczajne spotkanie. Pytanie czy jak się zorientowała, że jednak nie jest zwyczajne, to mogła spokojnie wyjść? To jest sedno sprawy, które jakimś trafem omijasz w dyskusji... Kobiety mogą uzyskać sytuację w której nie muszą się przejmować popędem mężczyzn - wystarczy cząstkę wysiłku wkładanego w podnoszenie wizualnej atrakcyjności, zużyć na działanie odwrotne. Tylko co z niezaspokojoną próżnością i implodującym poczuciem własnej wartości...

   • Halucynka
    Halucynka
    2017-10-13 14:15:39 +0200

    @roball_2 Chyba nie rozumiem. Kobiety mają się specjalnie oszpecać, żeby mężczyźni dali im spokój? Łaskawca. Nie wiem czy przyszło ci w ogóle do głowy, że kobiety mogą się ubierać dla siebie, i mieć gdzieś wasz popęd. To, że ty najwyraźniej uważasz mężczyznę za układ podtrzymujący przy życiu k.utasa (że tak sobie sparafrazuję) nie znaczy, że każdy facet nie potrafi zapanować nad swoim popędem oczekując seksu za rozmaite niezwiązane z seksem usługi. Bo kobieta za bardzo włożyła wysiłek w podniesienie swojej atrakcyjności. Co do Gwyneth - "Sytuacja miała skończyć się w momencie, gdy Weinstein położył dłonie na dłonach aktorki i zaproponował jej pójście do sypialni na masaż.". Potem wbił do niego jej ówczesny partner, Brad Pitt. Dziwnym trafem nie winił Gwyneth, nie sugerował jej obniżyć wizualnej atrakcyjności, tylko poszedł do sprawcy.

    2
   • Justyna_0288
    Justyna_0288
    2017-10-13 14:17:37 +0200

    @Halucynka wiesz co znajdz sobie chlopa ...albo lepiej nie - bo po pierwszym razie oskarzysz go o wykorzystywanie seksualne

   • Halucynka
    Halucynka
    2017-10-13 14:40:05 +0200

    @Justyna_0288 wiesz co, chłopów oderwanych granatem od pługa zostawię tobie, na pewno lepiej się dogadacie.

   • Justyna_0288
    Justyna_0288
    2017-10-13 14:47:07 +0200

    @Halucynka tak,tak takie jak ty to pewnie maja wlączone nagrywanie caly czas podczas randki ,bo gdy facet dotknie kolana to od razu zboczeniec

    2
   • lena_awren_eithel
    lena_awren_eithel
    2017-10-13 17:37:46 +0200

    @Halucynka z tym, że Gwyneth miała baaardzo dużo czasu, żeby o tym powiedzieć. Ba mogła dla przykładu wesprzeć walczącą od roku Rose McGowan. Wydaje się to trochę dziwne, że nagle o jej się przypomniało.

   • lena_awren_eithel
    lena_awren_eithel
    2017-10-13 17:40:45 +0200

    @lena_awren_eithel kończąc komentarz. Ja zdaje sobie sprawę, że on zgwałcił parę kobiet (ja nawet podejrzewam, że nie on jedyny). Tylko razi hipokryzja Hoolywood. Że wiedzieli, mogli zapobiec ale mieli to w dupie. I to dotyczy też Gwyneth Paltrow i Angeliny Jolie. One od ponad 15 lat mają ugruntowaną karierę. I w dalszym ciągu się z tym gościem woziły, wygląda to co najmniej dziwnie.

    2
   • Halucynka
    Halucynka
    2017-10-13 17:50:13 +0200

    @Justyna_0288 a coś merytorycznie? Czy jednak dalej prywata? Bo jak tak, to z pogardy i cynizmu bijacego z twoich postow mozna pomyśleć, że pisze to najstarsza praska prostytutka, przeorana przez pól kraju, ktora juz nie wierzy że ktokolwiek moze cokolwiek i gdziekolwiek zalatwic bez oferowania dupy. Pasowalaby twoja wiedza ze zrodla, od tych "nienajblizszych kolezanek".

    1
   • Halucynka
    Halucynka
    2017-10-13 17:52:00 +0200

    @lena_awren_eithel sledztwo gazety trwalo kilka lat, wiec zakladam ze to wszystko bylo poniekad "rozplanowane". Pewnie ze mogla, ba- powinna. Teraz to zrobila... i co? I tak wszystkie slysza to samo. "Tak to bylo dobrze, a teraz nagle zmolestowal".

    1
   • Sylwiaczek666
    Sylwiaczek666
    2017-10-13 18:51:05 +0200

    @Halucynka Zalogowałam się tylko po to, żeby napisać coś pewnej mądralińskiej, co zjadła wszystkie rozumy i uważa, że może wszystkie kobiety oceniać wg jednego schematu (jak gdyby ludzie podlegali mieli podlegać schematycznym ocenom). "Argumenty" Justynki podniosły mi bowiem ciśnienie, ale potem przeczytałam Twoją ripostę i doznałam INTELEKTUALNEGO orgazmu XD. Mistrzostwo świata. W punkt. W sam środek punktu nawet. Gratulacje :)

    2
   • Sylwiaczek666
    Sylwiaczek666
    2017-10-13 19:05:44 +0200

    @Justyna_0288 Szanowna Pani, coś Pani powiem... Jak się nie ma argumentów to się ich szuka, a jak się ich nie znajduje to można sobie odpuścić dalszą dyskusję. Naprawdę nie ma przymusu kontynuowania rozmowy. Rozumiem, że brak argumentacji ad meritum skutkuje często argumentacją ad personam, ale żeby w takim temacie kobieta kobiecie tak pocisnęła to już szczyt żenady. No, chyba, że nie jesteś kobietą (co w dobie szerszenia się popieprzonej ideologii gender wcale by mnie nie zdziwiło), albo należysz do grona FE-ministek, wtedy Twoje "argumenty" stają się oczywiste. Cieszy mnie bardzo riposta Halucynki, którą możesz znaleźć poniżej. Zapracowałaś na i zasłużyłaś w stu procentach.

    3
   • Sylwiaczek666
    Sylwiaczek666
    2017-10-13 19:07:44 +0200

    @Sylwiaczek666 * poniżej

   • Sylwiaczek666
    Sylwiaczek666
    2017-10-13 19:08:06 +0200

    @Sylwiaczek666 * zapracowałaś na nią

   • Sylwiaczek666
    Sylwiaczek666
    2017-10-13 19:09:45 +0200

    @Sylwiaczek666 tak na marginesie... nie rozumiem dla czego nie można edytować wypowiedzi.... :/

    1
   • lena_awren_eithel
    lena_awren_eithel
    2017-10-13 19:15:37 +0200

    @Halucynka ty kompletnie mnie nie zrozumiałaś.

   • lena_awren_eithel
    lena_awren_eithel
    2017-10-13 19:17:18 +0200

    @lena_awren_eithel Ja mam problem, że aktywistki walczące o prawa kobiet, kiedy w realnym życiu spotkały się z krzywdą kobiet miały to w dupie. I to rodzi pytanie ilu jeszcze typów pokroju Weinsteina Jolie kryje dupe?

   • lena_awren_eithel
    lena_awren_eithel
    2017-10-13 19:18:41 +0200

    @lena_awren_eithel Nie brały udziału w śledztwie, po wszystkim napisały Tłita.

   • rekin16
    rekin16
    2017-10-13 19:40:19 +0200

    @Sylwiaczek666 Z tego co ja zauważyłem to pani @halucynka zwyzywała panią @justynę 0288, że to prostytutka, bardzo wulgarnie bo nie zgodziła się z jej punktem widzenia. Pani @justyna 0288 też nie jest bez winy, bo z kolei swoją oponentkę zwyzywała od dziewicy wiecznej.. Bądźmy obiektywni.

    1
   • Justyna_0288
    Justyna_0288
    2017-10-13 20:41:38 +0200

    @Halucynka Spodziewałam sie takiej odpowiedzi od zakompleksionej HAlucynki. Nie muszę byc jakąkolwiek prostytuką zeby wiedziec jak funkcjonuje świat. I twoje prostackie inwektywy mnie nie ruszaja powaznie i lataja juz kolo "tzw przeoranej dupy: Widzisz moze ty reagujesz w taki sposób nazywajc kogos prostytuka bo nie mysli w rózowiutkich barwach jak ty, Ja tylko w sarkastyczny sposob opisałam twoje zachowanie w kontaktach z z męzczyznami a ty wyjezdzaszz faktem bycią dziwką. Kto tu jest merytoryczny i ma klasę?

    1
   • Justyna_0288
    Justyna_0288
    2017-10-13 20:45:56 +0200

    @Sylwiaczek666 Zapracowalam i zasluzyłam na to?hahaha co to ? myslisz ze opinia halucynki jest cokolwiek warta,ostateczna i wartosciowa bo ona ma inna opinię niz ja ? Dziewczyno nie os,miesja sie..Tylko taka kobieta smeic jak ona moze nazwac inną dziwka bo cos sie jej nie podoba. I tak, ona tez zapracowala i zasluzyla na to co powiedzialam teraz w 100 procentach. To dziala w dwie strony .Pozdrawiam

   • Renegat_
    Renegat_
    2017-10-13 20:55:58 +0200

    @Halucynka z informacji jakie widziałem jakoś słowa nie było nigdzie o gwałtach, a wyłącznie o 'molestowaniu' m.in. polegającym na składaniu dwuznacznych propozycji i jakaś afera sutkowa sprzed bodaj roku, gdzie dotknął jednego z owych nadmienionych, czy musnął pierś jakiejś panny i to tyle, więc albo coś przeoczyłem albo to po prostu kupa śmiechu. Ktoś chce gościa wyeliminować i nagle wszystkie, które nie dostały roli, bo były niechętne się rzuciły, a i te które się zgodziły, ale za mało zarobiły nagle czują się wykorzystane... Ojeeej, płaczmy nad ich losem. Żenada.

   • Justyna_0288
    Justyna_0288
    2017-10-13 20:58:30 +0200

    @Renegat_ wydaje mi sie ze parltrow zaczela gadac wlasnie dlatego,ze bo nie zalatwil jej roli. Lata nie te i rol nie ma. Msci sie laska pewnie ;)

   • Halucynka
    Halucynka
    2017-10-13 22:22:35 +0200

    @Justyna_0288 fakt, z klasą było twoje znajdź sobie chlopa. Kilka komentarzy pod rzad odwalasz prywate i zdziwienie, ze domorosle analizy przez intermet moga dzialac w obie strony.

   • Halucynka
    Halucynka
    2017-10-13 22:24:50 +0200

    @Renegat_ no to nie czytasz wszystkich informacji. Skoro ich nie czytasz to jaki sens komentowac? Chocby aria argento o tym pisala. Wiec minimum szacunku do potencjalnych ofiar to chyba nie tak wiele. No ale lepiej smieszkowac, bo sprawa przesmieszna.

   • Halucynka
    Halucynka
    2017-10-13 22:33:44 +0200

    @Justyna_0288 ja umiem odroznic osoby, ktore swiadomie wchodza w taki uklad, od osob wykorzystanych. Nie wiem co w tym rozowiutkiego, bo to realistyczne zalozenie przy pozycji weinsteina. To ze dla Ciebie wszystkie aktorki z l.a. (bo tak pisalas) to prostytutki, to juz twoje cyniczne przemyslenia na temat funkcjonowania swiata. Ja zostane przy swoim.

   • frigid
    frigid
    2017-11-18 20:20:23 +0100

    @Halucynka Gratuluje ci cierpliwości w tłumaczeniu tym wszystkim twardogłowym jak wyglądają relacje seksualne z punktu widzenia kobiet. Ja już sobie dałam spokój, bo punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i mężczyzna nigdy do końca (nawet najbardziej wrażliwy i rozumny) nie zrozumie kobiety. Dlaczego gdy ja idę ulicą wieczorem po pracy i widzę, że idzie za mną dwóch mężczyzn boję sie o swoje życie, a mężczyzna w tej samej sytuacji tylko widząc za sobą dwie dziewczyny czuje wszystko tylko nie strach?. Oni uważają po prostu, że świat w którym kobieta jest ofiarą i to ona ma się cały czas pilnować jest jak najbardziej OK, bo daje im przewagę, a każdy kto głośno o tym mówi lub chce to zmienić po prostu "zabiera im zabawki".

    2
  • warzachew
   warzachew
   2017-10-12 21:26:33 +0200

   I to jest całe Hollywood. Banda hipokrytów. Myślicie, że Weinstein to taki jeden z nielicznych przypadków? Dzisiaj Seth MacFarlane przyznał że o molestowaniach czy gwałtach Weinsteina wiedział już od 2011 r. Ben Affleck (największy hipokryta Hollywood) kilka dni temu na Twitterze napisał że jest w szoku i zażenowany tym, że współpracował z Weinsteinem, a kilka dni później idiota sam przeprosił za molestowanie jakiejś aktorki czy kogoś tam xD Nie bronię Weinsteina, ale jestem pewny, że wiele aktorek, które teraz znamy, znamy jedynie dlatego, że same pchały się do Weinsteinowego łóżka żeby osiągnąć coś w Hollywood. Wszystko wygląda pięknie na ekranach kinowych, w wywiadach, wieczornych programach show. Tylko że tam poza kamerami rządzi pieniądz, seks i narkotyki.

   35
   • Ricz_Forrester
    Ricz_Forrester
    2017-10-12 18:09:49 +0200

    J. Lawrence nie nadąży z gotowaniem bigosu

    32
   • mariuszvenom
    mariuszvenom
    2017-10-12 21:04:43 +0200

    Przynajmniej wiadomo już dlaczego w co drugim filmie gra to beztalencie Lawrence.

    34
    • ameliapond
     ameliapond
     2017-10-13 11:14:18 +0200

     Mizoginistyczne łajno, które wylewa się w komentarzach jest częścią problemu. Zwalanie winy na ofiary, plotkowanie, śmieszkowanie, bagatelizowanie cudzych doświadczeń, brak empatii, itp. to dokładanie cegiełki do cierpienia, które stanowi codzienność wielu ludzi.

     25
     • rekin16
      rekin16
      2017-10-13 11:28:35 +0200

      @ameliapond - Bez przesady! W większości przypadków doszło do najzwyklejszego rachunku zysku i strat. Aktorka A, B, C przekalkulowała sobie co dostanie w zamian za zrobienie czegoś i albo się zgodziła albo nie.

      2
     • Halucynka
      Halucynka
      2017-10-13 12:06:55 +0200

      @rekin16 czyli można kogoś molestować bezkarnie, uzależniać pracę od seksu wbrew jakimkolwiek postanowieniom kontraktu i etyki zawodowej, a osobie molestowanej łaskawie pozwalasz się zgodzić lub nie zgodzić? Ludzkie panisko. Gdyby Weinstein wykorzystywał w ten sposób mężczyzn... to by był dopiero cyrk. Chyba by wam zwoje przepaliło, wszystkie naraz. Zwłaszcza, że męzczyźni sami piszą teksty typu "faceta nie zda się zgwałcić". No, chyba że robi to 150 kg facet.

      2
     • rekin16
      rekin16
      2017-10-13 12:14:03 +0200

      @Halucynka Oczywiście, że nie można. Jeżeli producent powiedział aktorce, że podpisanie kontraktu uzależnia od "prywatnego spotkania" a ona się zgodziła po czym na owym spotkaniu ją molestował lub zgwałcił to jest winny molestowania i gwałtu. Tylko dlaczego te aktorki się godzą na jakieś prywatne spotkania i wizyty w pokoju hotelowym? Gdybyś Ty starała się o pracę i dajmy na to prezes firmy zaproponował by ci spotkanie w hotelu to chyba byś wiedziała co się święci?

     • Halucynka
      Halucynka
      2017-10-13 12:32:19 +0200

      @rekin16 a gdybyś ty usłyszał, że pan prezes cię zaprasza na męskie picie whisky w hotelu, a potem cię zgwałcił, to byś wiedział co się święci?

     • rekin16
      rekin16
      2017-10-13 12:52:25 +0200

      @Halucynka Zacznijmy od tego, że nie poszedł bym z prezesem do pokoju. A już napewno bym wyczuł, że się do mnie przystawia no bo wiesz w relacjach męsko-męskich czarne jest czarne a białe jest białe, zawsze i bez wyjątku. Kiedy pojawia się różowy ja znikam.

      1
     • Halucynka
      Halucynka
      2017-10-13 13:37:29 +0200

      @rekin16 zazdroszczę pewności. Ja z podobną pewnością mogę sobie teoretyzować, że podczas przesłuchania przez gestapo nie wydałabym nikogo z ruchu oporu. Dziwnym trafem najmądrzejsi ludzie przeważnie nie udzielają odpowiedzi kategorycznych, bo wiedzą że zachowanie człowieka to wypadkowa masy czynników. Ale widać wy już nawet wiecie co byście zrobili będąc innej płci, w sytuacji dalekiej od komfortowej. Niesamowite.

      2
     • roball_2
      roball_2
      2017-10-13 13:51:14 +0200

      @Halucynka w pewnym momencie stałoby się jasne o co chodzi. Kluczowe jest, czy w tym momencie miałbym wolną wolę. Jeżeli miałbym - nie ma gwałtu. Gdyby moja wolna wola była ograniczona - są znamiona gwałtu.

      1
     • Halucynka
      Halucynka
      2017-10-13 13:58:23 +0200

      @roball_2 a czymże jest wolna wola? :p że tak się filozoficznie zapytam. Jeżeli taka osoba ci grozi zniszczeniem kariery, obsmarowaniem w mediach, bezrobociem, a wiesz doskonale, że ma takie możliwości - to masz wolną wolę tylko teoretycznie. Nie bez powodu całe lata wszystko zamiatano pod dywan.

     • roball_2
      roball_2
      2017-10-13 14:16:44 +0200

      @Halucynka Zapędzasz się. Przymus jest karygodny bez względu na płeć, my się tylko zastanawiamy czy był tu przymus. Jakoś omijasz ten wątek rozważania tematu - jak ofiarą jest kobieta, to na pewno był gwałt. Właściwie analizowanie tematu jest zbędne - ukamienować kolesia. Skaczemy w skrajności, a gdzie jest środek? Weinstein przymuszał, czy wykorzystywał pozycję? Kobiety mogły odmówić, czy były siłą zmuszone? Był dobrowolny deal "sex za dobre słowo komu trzeba", czy go nie było?

      2
     • Halucynka
      Halucynka
      2017-10-13 14:34:13 +0200

      @roball_2 No właśnie dlatego przestępstwa seksualne są tak trudnymi sprawami, i warto poczekać co z tego wyniknie, bo na razie mamy tylko komunikaty prasowe i social media. Ja wierzę, że jest wysoce prawdopodobne, że Weinstein używając swojej pozycji przymuszał kobiety do seksu. Jedne z "lepszym", inne z "gorszym" skutkiem, a jeszcze inne same się do niego zgłaszały, i w tym przypadku nie mogło być mowy o wykorzystaniu stosunku zależności. Przymusów jest mnogość. Fizyczny, psychiczny, zawodowy, etc. Nie wiadomo czy wszystkie zarzuty są prawdziwe, ale nie wierzę, że wszystkie są z sufitu jak niektórzy tutaj. A owszem, mężczyźni też są molestowani czy gwałceni. Tylko dla nich najwyraźniej rzadko jest to elementem castingu do filmu.

     • roball_2
      roball_2
      2017-10-13 14:34:22 +0200

      @Halucynka Jakim bezrobociem? W biedronce dostaniesz robotę od ręki. Jak w Los Angeles brakuje wakatów, to przecież może przyjechać do Polski. W głowie się nie mieści, ale czy coś stoi na przeszkodzie? Czy bycie znaną aktorką jest jedynym sposobem na życie, czy tylko marzeniem dla którego jest się w stanie wiele poświęcić? Jak Ci przyłożę nóż do gardła to jest to gwałt, ale jak podejdę na ulicy i powiem "NIE dam Ci 1mln PLN jeżeli się ze mną nie prześpisz" to nie jest to gwałt, mimo że na 100% wiesz, że mam władzę tego 1 mln PLN nie dać... :). Po prostu nie dajmy się zwariować, po raz n-ty napiszę - dobrowolne kupczenie zadkiem jest najstarszą praktyką, nie tylko wśród ludzi... W Hollywod prostytucja ma niebotyczne stawki, załóżmy że za jedną noc z takim starym prykiem dostaniesz szansę na karierę pokroju Angeliny (w konsekwencji setki mln$) - powiedz mi że ani trochę nie będzie kusić, jeżeli nadasz tej sytuacji cechy realności...

      1
     • Justyna_0288
      Justyna_0288
      2017-10-13 14:42:47 +0200

      @roball_2 haluzynka to jakas wieczna dziewica, i mysli ze te wszystke gwiazdki beztalencia ktorych pelno w LA dostały robote uczciwie i honorowo, dzieki castingom ktore odkryly ich ich aktorskie umiejętnosci

      1
     • Halucynka
      Halucynka
      2017-10-13 14:47:31 +0200

      @roball_2 dobra stary, nie dogadamy się. Jasne, można rzucić wszystko, odgryźć mu wacka i choćby kopać rowy. A jednak wykorzystywanie pozycji siły - producent vs. aktorka jest trochę inne niż łapanie kogoś na ulicy i mówienie, że masz 1mln jak się z tobą prześpi. Dobrowolne kupczenie owszem - tylko ty inaczej rozumiesz wolną wolę. Dla mnie to sytuacja, że kobiety same się do niego zgłaszają, bo wiedzą co jest im w stanie zaoferować. Jeżeli natomiast rola jest już klepnięta, i wszystko idzie trybem zawodowym tradycyjnym, to dokładanie nagle na koniec wizyty u producenta która nagle może wszystko zmienić jest skandaliczne i wprost wypełnia definicję wykorzystania stosunku zależności, kiedy ktoś może zadecydować o twojej przyszłości w zależności od tego, czy wyskoczysz z ciuchów wprost na niego. Są pewnie i aktorki, które z ręką na sercu powiedzą, że im to nie przeszkadzało - okej, ale jest jak widać masa kobiet, którym to BARDZO przeszkadzało. Nawet sama skandaliczna oferta.

     • Justyna_0288
      Justyna_0288
      2017-10-13 14:53:44 +0200

      @Halucynka masa czyli ile???teraz to kazda moze sie podpiąc ze zostala wykorzystana przez grubego..tylko skorzysta na tym

      1
     • roball_2
      roball_2
      2017-10-13 15:56:33 +0200

      @Halucynka Jeżeli masz problem ze zrozumieniem kiedy wola jest wolna a kiedy nie - to na pewno się nie dogadamy. Uważam za kobiety za równe - szczególnie w prawie do podejmowania decyzji. Ciekawe że znasz szczegóły rozmów, wiesz że rola była klepnięta a propozycja była zaskoczeniem - o ile w Hollywood taka propozycja może kogokolwiek zdziwić - nawet Winslet o tym "słyszała". Usilnie sprowadzasz kobietę do bezwolnej kukły pokornie wykonującej wolę faceta. Ja tak kobiet nie postrzegam. Uważam że kobiety mają moc podejmowania decyzji, wielka to moc a za wielką mocą idzie wielka odpowiedzialność. Jeżeli Ci przeszkadza seks z producentem, ale jednak nie odmawiasz - to jest na to odpowiednie słowo - zaczyna się na literkę "k". Równie dobrze można powiedzieć, że atrakcyjne kobiety nie powinny wykorzystywać swojej pozycji, bo to nie fair w stosunku do brzydszych koleżanek czy też do większości facetów i zakazać używania kosmetyków, bluzek z dekoltem, flirtowania, pachnienia, mowy ciała... i tak oto rodzą się absurdalne zapisy prawa. W USA seks zgodny z prawem wygląda następująco - spotykasz kogoś, udajesz się w jakieś adekwatne miejsce, robisz test krwi potencjalnemu partnerowi (na równoległą obecność alkoholu i flunitrazepamu), następnie weryfikujesz dowód tożsamości pod kątem autentyczności, ewentualnie potwierdzasz u służb federalnych wiek potencjalnego partnera/partnerki i już można się brać do roboty... Bo jak tego nie zrobisz, to Cię system ściga jak Polańskiego, mimo że ofiara mówi "dajcie już spokój, nie mam urazy - byłam młoda, zafascynowana, pijana - nie wiedziałam jak się zachować, jak odmówić - więc formalnie był to gwałt, ale gdybym mogła wybierać to wybrałabym ten gwałt ponownie byleby został on wyłącznie między mną a Polańskim"... teoretyzuj sobie dalej o prawie, albo przyjmij punkt widzenia kobiety, która wie o czym mówi...

      3
     • roball_2
      roball_2
      2017-10-13 16:11:34 +0200

      @Justyna_0288 Mimo że się z Halucynką nie zgadzam, to rozumiem jej apragmatyczny punkt widzenia, można rzec - idealistyczny. Asertywność nie jest męską cechą, znam kobiety które nie mają żadnego problemu z jasnym przekazem że nie są zainteresowane bliższymi kontaktami i mimo ewidentnej atrakcyjności, nie mają problemów z karierą w męskim środowisku. Podobnie jak znam przypadki, kiedy dziewczyna zaszła w ciążę (z mężem, nie z szefem) i nie tylko nie została zwolniona, ale dostała podwyżkę żeby po wychowawczym wróciła do pracy - mimo że ogólny pogląd mówi o diametralnie innych zachowaniach pracodawców - po prostu była cennym pracownikiem. Podobnie jest z molestowaniem, czasem jest wymuszenie i za to należy się kara, ale znacznie częściej (zwłaszcza w showbiznesie) jest to forma prostytucji. Ciekawe kiedy Jagger pozwie przemysł muzyczny, że musiał ćpać kokę i spać z niezliczoną ilością nastoletnich groupies, bo się ich z łóżka wykopać nie dało... :)

      2
     • lena_awren_eithel
      lena_awren_eithel
      2017-10-13 17:43:08 +0200

      @Halucynka ale to dotyczy też mężczyzn. Dotyczy też dzieci. Tylko wszyscy to mają w dupie dopóki delikwent przynosi zyski. Zarówno Parltrow jak i Jolie mogły o to zrobić aferę duuużo wcześniej, ale po co? Zamiast tego się z nim woziły.

     • Halucynka
      Halucynka
      2017-10-13 18:01:10 +0200

      @lena_awren_eithel no i okej. Dotyczy wszystkich i pewnie jeszcze niejedna taka historia wyjdzie na jaw o wiele za pozno by uchronic kolejne osoby. Do tego mozna pic. Tyle ze juz w 2004 zakopano historie. Pewnie zrobiono to wiecej niz raz. A prawda jest taka, ze dopoki z gory nie pojdzie zielone swiatlo, to pojedyncze zeznania nie maja takiej mocy. Takie jest moje 'wytlumaczenie' dla ich biernosci. Jednak wine ponosza zakopujacy historie, a nie potencjalne ofiary.

     • Lucas207
      Lucas207
      2017-10-13 18:03:17 +0200

      @rekin16 Rachunku poprzedzonego manipulacją i użyciem sankcji i groźby. Nie uwierzę że Harvey był takim grzecznym dżentelmenem, aby w tej sprawie dziewczynom dawać jakiś wybór.

      1
     • rekin16
      rekin16
      2017-10-13 18:57:24 +0200

      @Lucas207 Profesjonalizm - słowo klucz. Zanim dojdzie do ryzykownego spotkania na którym cię "być może zgwałcą" ale jednak tam pójdziesz to musisz w 99,9 procent przypadków albo być głupcem i naiwniakiem albo udawać ślepego a potem płakać, że było inaczej niż myślałeś.....

     • rekin16
      rekin16
      2017-10-13 19:19:20 +0200

      @Justyna_0288 Halucynka błędnie interpretuje fakty i rzeczywistość.

      2
     • Halucynka
      Halucynka
      2017-10-13 19:33:02 +0200

      @rekin16 a ty mylisz pojęcia. Użyję przykladu bardzo chętnie używanego przez zwolenników przerzucania winy na ofiary - a jak auto zostawisz otwarte i ktos ci ukradnie, to czyja to wina? Twoja czy złodzieja? Mogłeś pamiętać zeby zamknąc. Tylko że nadal to jest kradzież, i nadal jest ścigane, a nie ze policja "no sorry, glupi pan jesteś, nie ma przestępstwa, bo to pana wina". A to tylko kradzież. Choćby osoba i nago biegala, nie jest "usprawiedliwione" jej naiwnoscia zgwalcenie jej.

      2
     • lena_awren_eithel
      lena_awren_eithel
      2017-10-15 00:42:26 +0200

      @Halucynka "Użyję przykladu bardzo chętnie używanego przez zwolenników przerzucania winy na ofiary - a jak auto zostawisz otwarte i ktos ci ukradnie, to czyja to wina? Twoja czy złodzieja? " w takim wypadku np. nie masz prawa do ubezpieczenia od wypadku kradzierzy. Słaby przykład.

     • lena_awren_eithel
      lena_awren_eithel
      2017-10-15 00:46:01 +0200

      @Halucynka "Tyle ze juz w 2004 zakopano historie. Pewnie zrobiono to wiecej niz raz. A prawda jest taka, ze dopoki z gory nie pojdzie zielone swiatlo, to pojedyncze zeznania nie maja takiej mocy. " obie wyżej wymienione panie miały wystarczająco mocy sprawczej, żeby sprawę nagłośnić. Co najmniej jedna z nich jest bardzo związana z walką na rzecz kobiet. W tym samym czasie kiedy krytykowała wszystkich wokoło, że tworzą kulturę gwałtu, ukrywała gwłaciciela i molestatora. Jedyną rzeczą jaką zrobiła było 'ostrzeganie koleżanek'. To jest co najmniej śmieszne. Ta sprawa tylko pokazuje ogrom hipokryzji Hoolywood.

      2
     • Halucynka
      Halucynka
      2017-10-15 15:50:23 +0200

      @lena_awren_eithel Nadal jest to przestępstwo, ścigane z urzędu. Umowy ubezpieczenia to kompletnie inny reżim i nie mają z tym nic wspólnego. Słaby przykład.

     • Halucynka
      Halucynka
      2017-10-15 15:51:35 +0200

      @lena_awren_eithel świetnie, że doskonale wiesz kto co i jak powinien zrobić. Proponuję napisać list otwarty do tych pań, i skupić się na ich hipokryzji, zamiast na faktycznym sprawcy. Tak będzie najlepiej.

     • lena_awren_eithel
      lena_awren_eithel
      2017-10-16 18:53:40 +0200

      @Halucynka a któż tu mówi o NIE ściganiu Weinsteina? Większość podkreśla, że jeżeli się tego dopuścił to powinien pójść do więzienia. Kwestionowana jest wiarygodność światków i motywy oskarżających oraz ich ewentualny współudział. Tak jak w przypadku nie zamykania samochodu to nie jest tak, że nieodpowiedzialność jest społecznie pozostawiana bezkonsekwencji.

     • lena_awren_eithel
      lena_awren_eithel
      2017-10-16 18:57:07 +0200

      @Halucynka Weinsteinowi powinny być postawione zarzuty i przeprowadzone powinno być śledztwo, co więcej chcesz na jego temat? Nie wiem czemu wojujesz tutaj z tezą, że on nie powinien być ukarany za swoje postępowanie, kiedy za bardzo nikt tej tezy nie zgłasza? Jeżeli już to komentowana jest wiarygodność świadków i hipokryzja Hoolywood. I szczerze mówiąc to jest w zasadzie istotniejszy temat, bo tacy zboczeńcy istnieją i pewnie istnieć będą, ale brak reakcji środowiska i społeczności, której są częścią jest dużo bardziej niepokojący.

    • Kalimdor
     Kalimdor
     2017-10-12 19:07:48 +0200

     Kate Beckinsale też opisała zachowanie Weinstein'a wobec niej, obleśny typ..

     13
     • Fizyk79
      Fizyk79
      2017-10-13 08:04:07 +0200

      Wczoraj oglądałem film "Dziewczyna Hitchcocka". Jeżeli ten film prezentuje prawdę w relacjach między Alfredem Hitchcockiem a Tippi Hedren to sorry - ale Alfred też zasługuje na potępienie. Napastowanie, molestowanie, niemoralne propozycje czy też bezczelne warunki zostania nałożnicą Alfreda i szantażowanie zniszczeniem kariery filmowej.

      11
     • prewitt
      prewitt
      2017-10-12 20:20:43 +0200

      Gdyby Harvey był chrześcijaninem to byłoby pole do uroczych nieskrępowanych ekstrapolacji, a żartom i swawolom nie byłoby końca. Niestety jest Żydem.

      14
      • michal487
       michal487
       2017-10-13 08:33:52 +0200

       Oby się skończyło jak najgorzej dla tego obrzydliwego grubasa.

       9
      • Kazikowy
       Kazikowy
       2017-10-12 18:15:02 +0200

       po co te linki w sprawie sroczej afery? Filmweb podkręca gównoburzę?

       21
       • jp2
        jp2
        2017-10-12 18:00:34 +0200

        Kogo jeszcze? Społeczność Filmwebu

        6
        • roball_2
         roball_2
         2017-10-13 11:54:05 +0200

         I o co ta heca. Gwałt jest wtedy, kiedy akt seksualny odbywa się wbrew woli choćby jednej uczestniczącej w nim osoby. Jeżeli ktoś ustawiony w hierarchii (dowolnego środowiska) stawia sprawę "ty mi dasz, to ja Ci załatwię" to możemy dyskutować o moralności, ale gwałtu czy molestowania tu nie ma - propozycja to nie przymus, za to handlowanie tyłkiem to najstarszy sposób uzyskiwania tego, co się chce. Taka młoda, ładna dziewczyna może zawsze powiedzieć "Dziękuję, wolę nie być aktorką niż dawać staremu prykowi", prawda? Awans czy kariera nie są czymś niezbędnym do życia, a życie na poziomie którego się pragnie wymaga wysiłku - jakoś mi nie żal osób, które idą na skróty a potem robią z siebie ofiary. Przecież zawsze można reprezentować sobą tak druzgocząco doskonały poziom artystyczny, że producent zapłaci krocie żeby aktorka dla niego pracowała - bez żadnych dodatkowych warunków, nawet jak alternatywą jest tabun pięknych i chętnych konkurentek. Zachowajmy więc zdrowy rozsądek, a dla przypomnienia proponuję "Niemoralną propozycję" - stare, ale na temat.

         9
         • Halucynka
          Halucynka
          2017-10-13 12:00:24 +0200

          @roball_2 a czy w twoim rozumowaniu - zasadniczo logicznym - nie dostrzegasz możliwości istnienia jednego i drugiego, tj. i molestowania i doborowolnego seksu za profity? Część kobiet z nim sypiała, z własnej woli, z różnych przyczyn. Część na takie propozycje reagowała negatywnie, a on drążył temat, i to jest molestowanie. Jeżeli Asii Argento wepchnął penisa do ust wbrew jej woli, to chyba zdaje się JEST gwałt? Ty wychodzisz z założenia, że wszystkie "dawały", a teraz płaczą. Szkoda też, że dla Ciebie "handlowanie tyłkiem" to w jakiś sposób NORMALNA rzecz. Taka rzecz nie powinna istnieć. Dziwne, że panów też zatrudniał, i to bez pryszniców i propozycji nie do odrzucenia (przypomne, że facet waży ze 150 kg, więc spokojnie 'poradzi sobie' z dziewczyną, która się opiera). Zresztą mamy przykład nagrania, jak zapiera się na "życie swoich dzieci" że nie ma złych zamiarów.

          3
         • roball_2
          roball_2
          2017-10-13 12:04:47 +0200

          @Halucynka

         • roball_2
          roball_2
          2017-10-13 12:05:01 +0200

          @Halucynka

         • roball_2
          roball_2
          2017-10-13 12:06:03 +0200

          @Halucynka

         • rekin16
          rekin16
          2017-10-13 12:06:33 +0200

          @Halucynka to czemu Asia Argento go nie ugryzła w tego fleta? Jeżeli cię napadają to się bronisz. Miał rewolwer albo nóż w ręce i jej groził czy nie? A i w ogóle jak do tego doszło? Czyżby dała się namówić na pójście do pokoju w hotelu?

          1
         • rekin16
          rekin16
          2017-10-13 12:07:25 +0200

          @roball_2 Świetnie napisane. Ja też uważam, że w większości przypadków tak to wygląda. I dziwie się tym rzekomo zgwałconym (piszę rzekomo bo jedna strona twierdzi tak a druga inaczej, wyroku sądu nie ma) a mianowicie temu, że: kim by nie był mój oprawca to bym nie popuścił i nie odpuścił. Siedząc cicho po takiej krzywdzie tylko utwierdzają go w przekonaniu, że jest bezkarny a to jeszcze dodatkowa kara i cierpienie dla poszkodowanej.

          1
         • roball_2
          roball_2
          2017-10-13 12:24:34 +0200

          @Halucynka Co za masakra zformatką komentów na tej stronie - czasem enter daje nową linię a czasem akceptuje komentarz (pusty) - ogarnijcie to admini. - Wracając do tematu, HaLucynko - jeżeli sytuacja opierała się na przymusie to spełnia znamiona gwałtu i podlega karze z urzędu, w takie sytuacji ofiara zgłasza popełnienie czynu. Proste. Możemy dyskutować że się bały, albo wstydziły - tylko co, teraz przestały odczuwać te emocje? Czy może już mają na tyle ugruntowaną pozycję, że mogą powalczyć o dobre samnopoczucie - przecież zwsze lepiej (wizerunkowo) być ofiarą gwałtu, niż osobą która przyspieszyła karierę seksem. - Zastanówmy się jak to jest z naszą moralnością. W moim odczuciu propzycje seksualne są naturalne, o ile nie idzie za nimi przymus. Przymusu nie ma, jeżeli istnieje opcja odmówienia - nawet jeżeli wiąże się to z brakiem awansu, podwyżki, czy innej korzyści - brak uzyskania korzyści, to nie strata. Jeżeli niepodoba mi się firma/środowisko w którym są takie zasady - to zmieniam pracę, zawód etc. Jak już pisałem - kariera czy poziom życia to nie są rzeczy obowiązkowe, da się bez nich żyć. Faktem jest, że obowiązują przepisy które tępią takie zachowania - ale to populizm prowadzący do absurdów, typu amerykańskie piętnowanie słowa "czarnuch" w ustach białego, a traktowanie jako zabawnego autoironicznego żartu kiedy mówi to osoba o większej zawartości melaniny w skórze. - Zatem jeżeli propozycja brzmiała "Albo się ze mną prześpisz, albo nigdy nie będziesz aktorką" - to sorry, ani gwałtu ani molestowania tu nie ma. Natomiast jak padło "Zabiję Twoją rodzinę, jak się ze mną nie prześpisz" to jest to gwałt i grożba karalna w jednym. Różnica polega na tym, że zabijanie rodziny jest przestępstwem, a brak przychylności w karierze już nie.

          1
         • Halucynka
          Halucynka
          2017-10-13 12:30:16 +0200

          @rekin16 fajnie sobie teoretyzować co byś zrobił jakbyś był kobietą. Równie dobrze możesz mówić, że rodziłbyś bez znieczulenia. Gwałt to trauma o której możesz całe szczęście mówić wyłącznie w teorii. Wiele ofiar milczy, boi się ostracyzmu środowiska, oceny którą ty prezentujesz "jak nie powiedziała od razu to niech siedzi cicho". Dlaczego go nie ugryzła we fleta? Hm. Paraliż, strach, panika coś ci mówią? Może jej groził. Gwałt i molestowanie są związane nie tylko z przemocą fizyczną, ale i psychiczną czy wykorzystaniem stosunku zależności, podstępem. Ze swoim luzackim podejściem byłbyś świetnym nabytkiem dla polskiej policji. Gdyby ciebie molestował 150 kg facet, z pewnością twoja obrona na wiele by się zdała. No, ale ty jako facet nie musisz się nawet teoretycznie martwić, że jak pójdziesz do pokoju producenta, to czeka cię gwałt. A jak się zdarzy, to nie usłyszysz "a czego się spodziewałeś".

          2
         • Halucynka
          Halucynka
          2017-10-13 12:49:37 +0200

          @roball_2 "Przymusu nie ma, jeżeli istnieje opcja odmówienia - nawet jeżeli wiąże się to z brakiem awansu, podwyżki, czy innej korzyści - brak uzyskania korzyści, to nie strata." - poinformuj o swojej przełomowej teorii polskich karnistów, bo art. 199 kk nadal przewduje za to do 3 lat pozbawienia wolności. https://przemoc.gov.pl/przemoc -seksualna/naduzycie-stosunku- zaleznosci

          3
         • roball_2
          roball_2
          2017-10-13 14:54:36 +0200

          @Halucynka Twierdzisz że polskie prawo jest dobre?

         • roball_2
          roball_2
          2017-10-13 14:56:53 +0200

          @Halucynka zakładanie że rekin16 ofiarą gwałtu wyłącznie na podstawie męsko brzmiącego nicka jest skrajnym seksizmem...

          1
         • roball_2
          roball_2
          2017-10-13 14:58:33 +0200

          @Halucynka też Ci wkleję linka https://violatiolex.wordpress. com/2016/04/06/falszywe-oskarz enie-o-gwalt-co-grozi-oskarzaj acemu/

         • Halucynka
          Halucynka
          2017-10-13 17:14:04 +0200

          @roball_2 Nom. Mniej wiecej takim seksizmem jak to ze Weinstein poki co wyglada molestowal wylacznie kobiety. :p I o tej sytuacji zdaje sie rozmawiamy. Zreszta nizej robilismy tez eksperyment z plcia meska w podobnej sytuacji. T

         • Halucynka
          Halucynka
          2017-10-13 17:17:13 +0200

          @roball_2 ja pi.... Chwyt erystyczny ponizej wszelkiej krytyki. Moze idzmy dalej - czy czlowiek jest z natury dobry czy zly? :p podaje paragraf a ty czy polskie prawo jest dobre. TAK, z miliona ustaw, ten konkretny przepis z art 199 ust 1 jest dobry, bo jak widac dla niektorych presja na seks na linii pracodawca- pracownik pod rygorem zwolnienia itd. to niewinne zjawisko.

         • false
          użytkownik usunięty 2017-10-14 19:20:33 +0200

          @roball_2 co załatwię? Mylisz sie, prawnicy chcą ugody i przepraszaja

         • dominik_atari
          dominik_atari
          2017-10-20 01:35:17 +0200

          @roball_2 @warzachew kobitki takie niewinne i pokrzywdzone, cytując klasyka "dupę zedrę, ale karierę zrobię "

        • beku1972
         beku1972
         2017-10-13 10:11:53 +0200

         Ja pier.... jak jest winny to jak powiedział Pazdzioch za jaja i na latarnie, ale znając realia hollywoodu pod dywanik i za 2 lata powrót skruszonego maniaka seksualnego .

         4
        • igulla666
         igulla666
         2017-10-13 10:17:36 +0200

         Do redakcji Filmwebu: smutne, że na takim temacie próbujecie nabić sobie wyświetleń/komentarzy. Widziałam już przynajmniej kilka postów na waszej stronie na ten temat. Robicie z tego numer "na okładkę", temat wywołuje wiele emocji, samozwańczy eksperci od tego, co jest gwałtem a co nie jest zbierają swoje żniwo i niestety gaszą moją i innych wiarę w ludzkość. W takich okropnych przypadkach, jak ten i inne (mama Madzi, Ewa Tylman) współwinne są według mnie media, które żerują na takich sprawach, z rozproszoną z resztą odpowiedzialnością, bo spada ona na wiele osób i one być może nawet nie zdają sobie z tego sprawy.

         6
         • frigid
          frigid
          2017-11-18 20:29:08 +0100

          @igulla666 Może i nabijają, ale to co się dzieje w Hollywood to chyba jak najbardziej temat dla portalu filmowego? Te sprawy maja wpływ na filmy i ich produkcję. A przy okazji pokazało co ludzie myślą o ofiarach napastowania seksualnego. Dlatego większość ofiar do tej pory o tym nie mówiła bojąc się nagonki, bo kobieta powinna cierpieć w milczeniu i nie absorbować swoimi problemami poważnych ludzi.

         • igulla666
          igulla666
          2017-11-19 19:57:53 +0100

          @frigid Jasne, że to temat dla portalu filmowego. Jednak proporcja artykułów o molestowaniu w stosunku do innych każe mi myśleć, że jednak stoi za tym jakaś chęć skorzystania z okazji i nabicia popularności ze strony Redakcji. Jak sobie taki Pan X wchodzi na Filmweb i widzi dziesiąty w tym tygodniu artykuł o ofiarach molestowania, to w sumie mu się nie dziwię, że zradza się w jego głowie myśl, że to może jest ustawione, że te osoby chcą wybić się, że fałszują zeznania. Nie do mnie i nie do Pana X należy ocena, ale, jak widać w komentarzach, większość Panów X jeszcze tego nie wie.

        • bator22
         bator22
         2017-10-12 23:31:39 +0200

         Show biznes!!! same ku...y i pe..ły

         7
         • twojmnich69
          twojmnich69
          2017-10-13 00:45:46 +0200

          @bator22 Błyskotliwie osądził prawdziwie najdzielniejszy huzar.

          6
         • Lucas207
          Lucas207
          2017-10-13 18:06:50 +0200

          @twojmnich69 Amen!

          1
         • Rajwant
          Rajwant
          2017-10-13 21:27:38 +0200

          @twojmnich69 Super :))

         • bator22
          bator22
          2017-10-18 13:24:43 +0200

          @twojmnich69 Sorry ale nazywajmy rzeczy po imieniu od dawna wiadomo jak to w tym świecie wygląda jednak głośno się o tym nie mówi Przykład Weinsteina to tylko wierzchołek góry lodowej , najbardziej śmieszą mnie zwierzenia gwiazd które w milczeniu siedziały przez 20 lat a teraz nagle przypomniały sobie o tym że były gwałcone , facet nie jest święty ale jakby to powiedzieć po prostu korzystał z usług prostytutek bo przecież nie robiły tego za darmo ba niektóre odniosły wielki sukces

        • Renegat_
         Renegat_
         2017-10-13 21:01:33 +0200

         Śmiech na sali ta cała 'afera'. W informacjach jakie widziałem słowa nie było o gwałtach, a wyłącznie o 'molestowaniu' m.in. polegającym na składaniu dwuznacznych propozycji - seksu, masażu itp i jakaś afera sutkowa sprzed bodaj roku, gdzie dotknął jednego z owych nadmienionych, czy musnął pierś jakiejś panny i to tyle, więc albo coś przeoczyłem albo to po prostu kupa śmiechu. Ktoś chce gościa wyeliminować i nagle wszystkie, które nie dostały roli, bo były niechętne się rzuciły, a i te które się zgodziły, ale za mało zarobiły nagle czują się wykorzystane... Ojeeej, płaczmy nad ich losem. Żenada.

         3
        • Jarek Bachanek
         Jarek Bachanek
         2017-10-17 15:16:22 +0200

         Uzupełniakąc mój poprzedni komentarz, jeśli ktoś nadal wierzy że kobiety które oskarżają Weinsteina, są jego ofiarami. zostawiam to tutaj: https://uploads.disquscdn.com/ images/f7ff311c1f29b4f0c64bf68 c68b5f9bc0b4229167c2e394717d0c f9adb76547a.jpg Czy waszym zdaniem tak zachowują się ofiary gwałtu ?

        • prewitt
         prewitt
         2017-10-16 23:52:07 +0200

         Poziom filmwebowej cenzury osiągnął szczyty. Nie da się normalnie odpisać dyskutantce, bo kasujecie wpisy.

         • prewitt
          prewitt
          2017-10-17 13:43:48 +0200

          @prewitt Do użytkownika ha-lu-cynka: Dlaczego muszę czynić wstępne założenie? Nie "muszę". Ale ludzie czasami robią to dlatego, że z doświadczenia wiedzą już, że duża część rozmówców to przeczuleni idioci z wdrukowanym medialnie syndromem winy za kolonializm (co poza światem anglosaskim i latynoamerykańskim, a już szczególnie w kraju słowiańskim (!) jest szczególnie zabawne). I w ten sposób oszczędzają sobie z wyprzedzeniem odpowiadania idiocie na to co z dużym prawdopodobieństwem zaraz wypłynie z jego ust. Poza tym, to nie ja muszę się tłumaczyć z tego dlaczego wybieram taką a nie inną formę wypowiedzi, tylko to ty musisz dokładnie i konkretnie udowodnić dlaczego sformułowanie wypowiedzi z użyciem disclaimera ("Nie jestem rasistą, ale...") jest jednoznaczne z tym, że dalszy ciąg tej wypowiedzi rzekomo MUSI BYĆ rasistowski. Tego nie zrobiłaś. Co więcej, nie będziesz w stanie tego zrobić dlatego, że to po prostu nie prawda. Jedyne co napisałaś to swoje przypuszczenia i fantazje co do DOMNIEMANEJ "szczerości" lub jej braku. A mnie nie obchodzi co jak "brzmi" w twoich uszach ani domniemania i fantazje co do czyichś rzekomych intencji. W obiektywnej rzeczywistości nie ma to znaczenia co ci się z czym kojarzy, jak się z czym czujesz, jakie skojarzenia w tobie budzi, co ci przypomina itp. Stwierdziłaś (podążając za tym kretyńskim memem), że wypowiedź poprzedzona tym disclaimerem rzekomo musi być rasistowska, a przyparta do muru wycofujesz się raczkiem do tyłu, że gdyby nie była raistowska to disclaimer by nie padł. A jedno nie bynajmniej wynika z drugiego. Próbujesz podawać jako dowód tezy tą samą tezę przeformułowaną w inny sposób co nazywa się błędem logicznym "idem per idem". Całość tezy, którą sformułowaś czy też powtórzyłaś jest błędnym sylogizmem, w którym nie zachodzi reakcja wynikania. Bronisz się przy tym dość kompromitująco uciekając w tupeciarską pewność siebie "brzmi nieszczerze i żadne tłumaczenie tego nie zmieni". Czyli wyżej od logiki i racjonalnej argumentacji stawiasz swoje WRAŻENIE DOMNIEMANEJ nieszczerości. I nic tego nie zmieni, bo coś ci brzmi nieszczerze, a więc nie musi mieć już sensu i być obiektywnie potwierdzalne.

          1
        • SpeedyG
         SpeedyG
         2017-10-15 19:50:40 +0200

         Piękna cenzura na filmwebie.

        • Ksiadz_Pistolet
         Ksiadz_Pistolet
         2017-10-15 14:19:56 +0200

         Pewnie wszystkie te, które za WSZELKĄ CENĘ chciały zrobić karierę w show biznesie.

        • tyrael
         tyrael
         2017-10-15 02:42:48 +0200

         Wielkie mi molestowanie kurvva, daly dupy za role, sprawa sie rypla i ot co... wielkie poszkodowane.

        • penetrator1981
         penetrator1981
         2017-10-13 21:55:42 +0200

         Jedyna, która nie może zgrywać ofiary to nasza Rosatka bo sypała się i prowadzała jawnie z tym oblechem. Chyba nawet jej żadnej roli za to nie pochytał, musiała być słaba i w ten sposób dał jej to do zrozumienia. Żenada taka piękna dziewczyna, dobrze że Żuławski już nie żyje bo teraz by sie odlewał do swojego "nocnika" a Rosatka chyba już by nie miała argumentów.

        • Dario200
         Dario200
         2017-10-13 16:16:08 +0200

         Hipokryzja i prostytucja. Jak zapewniał pracę, kreował kariery, to wszystko grało. W końcu którejś dał mniej niż chciała i kręci mu aferę. Teraz znajdzie cała masa "przerywających milczenie", które wyczują, że bankomat tonie i trzeba teraz wyrwać co się da, podpinając się pod seryjnego molestanta. Jak im nie pasowało, to trzeba było iść do macdonalda na kasę. Prostytuowały się za korzyści majątkowe. I tyle.

         3
        • syc
         syc
         2017-10-12 23:22:51 +0200

         Dziwne ze teraz wszyscy mówią że nic nie wiedzieli o Weinsteinie skoro ja siedząc w Polsce wiedzialem w jaki sposób J. Lawrence stała sie "gwiazdą" przeciez wszyscy wiedzieli że jest ulubienicą Weinstina. Zjawisko płacenia seksem za role jest powszechne w branży filmowej. Wszyscy teraz sa oburzeni ale to jest naprawde NORMALNE. Większość aktorów w hollywood wykorzystuje swoja pozycje by zdobywać kobiety "sławą" dlatego tez nikt nie wytyka nikogo palcami... Polanskiemu wybaczono o Nicholsonie nikt nie wspomina. Nawet mnie to dziwi ze nagle podniosło sie larum z powodu aktorki która ewidentnie siedzialaby cicho gdyby jej kariera potoczyła sie inaczej...

         4
         • Blomis
          Blomis
          2017-10-12 21:34:46 +0200

          nagłówek nadaje się na tytuł filmu biograficznego o HW

          2
         • Adilka1
          Adilka1
          2017-10-12 21:15:53 +0200

          http://www.pomponik.pl/plotki/ news-harvey-weinstein-powazne- zarzuty-pod-adresem-producenta ,nId,2449109

         • laxman
          laxman
          2017-10-12 20:52:20 +0200

          Może to temat na następny odcinek ,,7 wspaniałych"? Redakcjo, pomyślcie

          1
          • gudmadafaka
           gudmadafaka
           2017-10-12 20:46:19 +0200

           Nie wiem czy ktoś to ogląda screen junkies, ale u nich też jest mini seksafera :) wyrzucili Andy Signora bo ponoć wykorzystywał praktykantki. Ale beka! Ciekawe czy to oznacza koniec honest trailers? Koniec movie fights? Koniec screen junkies?

           4
           • kto
            kto
            2017-10-12 19:53:10 +0200

            Nie będzie to re-boot, nie będzie to sequel, to pozostaje prequel. Opowieść o powstaniu Matrixa mogłaby być całkiem ciekawa.

            1
            strona 1