PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=605965}

Baldur's Gate II: Cienie Amn

Baldur's Gate II: Shadows of Amn
9,0 9 538
ocen
9,0 10 1 9538
Baldur's Gate II: Cienie Amn
powrót do forum gry Baldur's Gate II: Cienie Amn

Nie zliczę już ile razy ukończyłem tą grę na przestrzeni lat. Żaden film ani gra nie był w stanie mnie tak wzruszyć jak historie członków drużyny po zakończeniu przygód z dziecięciem Bhaala, do tego dochodzi ta epicka muzyka w tle.
Po prostu wyciskacz łez :(

Radiw84

Otóż to, gra jest po prostu doskonała do samego końca. Dodatkowo CD projekt odwaliło kawał dobrej roboty w spolszczeniu i dubbingu całego tytułu. Szkoda, że książki o tym samym tytule, napisane przez Philipa Athansa wołają o pomstę do nieba i tylko plugawią imię tej wspaniałej serii.

MrZajac

W rzeczy samej, polska wersja językowa jest po prostu EPICKA ! :)

Oszalały kapłan : " Ty tam żałosny robaku ! Odrzuć swoich fałszywych bogów i przyjmij księcia kłamstw w pełnej krasie !!"
Gracz : " Zgoda ! Zostanę sługą Cyrica !"
Oszalały kapłan : " To prawdziwy dar z niebios ! Jako nowego członka naszego kościoła złożymy Cię w ofierze !!"

Zawsze leję ze śmiechu w tym momencie :D

Radiw84

Hah, interakcja wobec npc była wyśmienita! Cały Baldur był przesiąknięty satyrą i czarnym humorem, a gburowate teksty Edwina i Korgana wymieszane z wiecznym gadaniem Jana o rzepie były nieziemskie ;))

MrZajac

Jakie tam "był", JEST, przygoda trwa nadal. Ja zamierzam ukończyć całą grę jeszcze raz, tym razem kompletnie przesiąkniętą złem drużyną. Żadnego pomagania potrzebującym, rzezie bezbronnych i słabych oraz na bakier z prawem :D

Radiw84

W takim razie nic, tylko życzyć udanej podróży po Zapomnianych Krainach! :) Miałeś może okazję przetestować na czas dłuższy najnowszy tytuł z tej samej bajki, "Pillars of eternity"? Jest podobno wiernym spadkobiercą serii i został przyjęty bardzo ciepło wśród fanów Baldura i nie tylko!

MrZajac

Jeszcze nie sprawdziłem tego tytułu. Dzięki za informację, ciekawe tylko czy dam radę w to zagrać na swoim lapku :(

Mam Corei3, 8GB RAM, i Win7 ale kartę grafiki mam zintegrowaną tak więc pewnie musiałbym go ulepszyć. Pewnie poszłoby na minimalnych ustawieniach, ale na grafice akurat mi nie zależy byle tylko fabuła była wciągająca :P

Radiw84

No cóż, laptopy mają to do siebie, że wydajnością nie grzeszą :( Jakie było moje zdziwienie kiedy spojrzałem na wymagania tej gry. Nie są troszkę zawyżone jak na poprawionego "Baldura"?
Tak czy inaczej, bark możliwości grania w gry inspiruje do zakupu nowego sprzętu (na moim ostatnim blaszaku najlepsza gra jaka chodziła, to Neverwinter: Nights 2). Olbrzymia ilość tytułów wręcz zmusiła mnie, żeby wydać trochę grosza by mieć możliwość i dostęp w postaci wszystkich gier ;)

MrZajac

Przyznam szczerze, iż dla mnie największy urok BG polega właśnie na przepięknej grafice 2D. We współczesnych grach dostaje się wszystko podane na tacy w postaci grafy 3D. W Baldurze widzisz coś i możesz sobie resztę wyobrazić, granie w BG przypomina bardziej czytanie książki :D

Może nie jestem na czasie ale gdyby stworzono tą grę w 2D to byłbym szczęśliwy :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones