PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=605965}

Baldur's Gate II: Cienie Amn

Baldur's Gate II: Shadows of Amn
9,0 9 546
ocen
9,0 10 1 9546
Baldur's Gate II: Cienie Amn
powrót do forum gry Baldur's Gate II: Cienie Amn

Druga odsłona Baldur's Gate to wciągająca, fantastyczna przygoda, dużo lepsza od przeciętnej, nudnej i żmudnej jedynki. Dałem się jej porwać i nie żałuje żadnej spędzonej z tą grą chwili. Co prawda zdarzały się pomniejsze błędy AI, znowu było wiele wąskich, utrudniających walkę korytarzy, ale nie irytowały tak jak w części pierwszej, bohaterowie znacznie lepiej odnajdywali ścieżkę i lepiej się zachowywali podczas moich decyzji. Sama fabuła też jest dużo lepsza niż to, co można było zobaczyć i przeżyć w pierwszej części, do tego jest podana w lepszej formie - bez monotonnych krajobrazów czy długich wędrówek przez pustkowia. Chyba jedynym minusem "dwójki" w stosunku do "jedynki" jest Minsc i Boo - jak mnie te jego darcia irytowały.. ;)

Kto jeszcze nie grał, temu polecam i potwierdzam, co pisano wcześniej - lepiej zagrać na początku w Cienie Amn a potem w ramach ciekawostki zapoznać się z częścią pierwszą.

ocenił(a) grę na 10
drenz

Chociaż również wolę Cienie Amn, to jednak nie zgodzę się z niską oceną BG1. Jedynka stanowi świetny wstęp całej historii pomimo, iż fabuła rozwija się wolniej. Poza tym mamy większą swobodę podróżowania, liczbę lokacji i znacznie mniejszę liniowość niż w dwójce. Natomiast przyznam, że dodatek do jedynki nie umywa się do Tronu Bhaala, który w zasadzie można by nazwać samodzielną częścią. Podsumowująć saga BG jest dla mnie jedną z 2-3 gier wszechczasów.

Korgan_1977

Owszem, jedynka jest mniej liniowa, ale wg mnie przede wszystkim okropnie żmudna. Dopiero we Wrotach Baldura było lepiej, ale ja byłem już na tyle zniechęcony, że nie czerpałem satysfakcji z tejże gry - grałem aby ją ukończyć i przekonać się o wspaniałości tejże fabuły, która tak chwalono, a która okazała się bardzo sztampowa i konwencjonalna. Dwójka natomiast pochłonęła mnie bez reszty od samego początku. Teraz gram w Tron Bhaala i jak na razie jest świetnie, choć widzę, ze dominuje walka i jakoś AI bohaterów częściej szwankuje (stoją bez ruchu po pokonaniu wroga, zamiast zaatakować następnego). Mam nadzieję, zę jednak dodatek utrzyma poziom podstawki.

ocenił(a) grę na 10
drenz

Świetna, fenomenalna gra. Przepiękna epopeja.

Boo i Minsc też :)

ocenił(a) grę na 10
Piotrek4

Dokładnie!

ocenił(a) grę na 10
drenz

Zgadza się!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones