PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=754388}
7,2 1 371
ocen
7,2 10 1 1371
Batman The Telltale Series
powrót do forum gry Batman - The Telltale Series

Z góry uprzedzam, że jestem wielkim fanem gier od Telltale Games(zwłaszcza TWAU) i jeszcze większym fanem uniwersum Batmana(zwłaszcza TAS), więc ten post w żadnym wypadku nie jest obiektywny. :)

Czytając, że ta gra ma skupiać się bardziej na osobie Bruce'a Wayne'a niż Batmana byłem lekko zaniepokojony. Fakt, Batman mógł się ostatnio przejeść, ale co ciekawego może być w kierowaniu samotnym multimilionerem? Otóż wszystko! :)
Bardzo świeże podejście do uniwersum, jak i głównej postaci. Ale na czym polega ten kapitalny zabieg? Kiedy ludzie obracają się przeciwko Wayne'owi, kiedy cała jego praca i dziedzictwo jego rodziców jest poddane w wątpliwość, masz ochotę krzyknąć "to ja jestem Batmanem, głąby! To ja właśnie ratuję wam tyłki!". Ale nie możesz. Proste, ale jakże skuteczne.

Ta seria tak mi się spodobała, że obejrzałem wcześniej omijaną przeze mnie trylogię Nolana. Dobre filmy, słabe Batmany. Telltale wzięło stamtąd pewne idee i podało to w dużo bardziej odpowiadającej mi formie.

Cyborg2

Tak samo jak u mnie. A Batman w Nolanie był... No, niezły ale bywało lepiej. Ale przynajmniej ma charakter, a nie jest tak nijaki jak Val Kilmer (nawet Clooney miał!).

ocenił(a) grę na 8
Cyborg2

Najbardziej kapitalne jest to, że twórcom udało się tchnąć nowego ducha w uniwersum Gotham, co było piekielnie trudne po trylogii Nolana. Grałem w edycję "Shadow", w noirowych barwach i momentami, kiedy ścieżka dźwiękowa zjeżdżała w stronę jazzu, można było wchłonąć w klimat na amen. Do tego ciekawe, alternatywne losy i genezy postaci. Show w drugim planie skradł John Doe, który pojawia się na kilka minut, a niesie ze sobą świetny ładunek humoru, tajemnicy i szaleństwa. Na szczęście jest kontynuacja. Zabieram się jak nic!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones