PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=775525}
8,3 1 975
ocen
8,3 10 1 1975
Crash Bandicoot N. Sane Trilogy
powrót do forum gry Crash Bandicoot N. Sane Trilogy

Widać, że naprawdę postarano się przy przenoszeniu tych gier na PS4 - animacje i muzyka rewelacyjne. Ciekawa jestem przede wszystkim potencjalnego DLC (o czym wspominam w zestawieniu 18 ciekawostek o Crashu - https://www.ostatniatawerna.pl/18-ciekawostek-o-serii-crash-bandicoot-czy-znasz- wszystkie/) i kontynuacji, bo skoro gra tak dobrze się sprzedała, to na pewno będzie. Pytanie tylko - najpierw Crash Team Racing czy Crash 4? :D

radosiewka

https://www.ostatniatawerna.pl/18-ciekawostek-o-serii-crash-bandicoot-czy-znasz- wszystkie Oczywiście link źle się wkleił -.-

ocenił(a) grę na 9
radosiewka

Masz na myśli Twinsanity ?? czy ja wiem czy ta gra potrzebuje twardego remastera hmmm....

ocenił(a) grę na 10
mordarg

I tak ponad 90% remasterów wygląda gorzej niż gry na modach graficznych, bo przy remasterach nie wysilają się tylko chcą małym nakładem pracy zarobić drugi raz za to samo.
Głównie na tych, którzy słabo znają się na komputerach i nie potrafią wgrywać modów.

Znów remaki jeszcze gorzej, bo to już zupełnie inna gra więc nie mająca nic wspólnego z danym uwielbianym tytułem. Po za tym remaki zawsze więcej popsują niż udoskonalą więc nie są w stanie zastąpić oryginału :) Jeden remake jaki znam przebił oryginał - Resident evil 1 remake 2002 pod Gamecube, bo zachował wszystkie zalety oryginału w tym klimat co wydawało się nierealne przy remakach. W innych przypadkach zagra się w remake, ale wraca i tak kolejny raz do pierwowzoru.

ocenił(a) grę na 9
returner

Coś w tym jest jednak mimo wszystko została zapowiedziana parę dni temu część czwarta - będąca bezpośrednim squelem do oryinalnej trylogii - Bardzo dobrze. Gamepleje wyglądają obiecująco. Trzymam kciuki nie tylko za CrashA ale za odrodzenie się gatunku platformówek wogóle. Na tym się wychowalem - teraz mam 30 lat i czuję się trochę opuszczony, oszukany ( w tej materii ) bo prawie wszystkie platformery jakie wychodzą są 2d i są indykami.

ocenił(a) grę na 10
mordarg

Crash Bandicoot 4 ma pojawić się jeszcze w tym roku. Zaskoczenie zważywszy, że pełnoprawna ostatnia część wyszła w 1998.

hehe ja czułem się oszukany, gdy zaczęli upraszczać gry tak od 2006 roku i stały się zbyt proste, bezpieczne i do siebie podobne. Wychowałem się na tytułach z lat 1982-2002, które nie prowadziły za rączkę i spora część z nich była wyzwaniem.

A co do platformówek to lata 1985-1995 złoty okres dla gatunku, bo wtedy był wysyp świetnych tytułów w 2d dla Amigi, C-64, Atari, Sega Mega Drive, starego Nintendo. a jak wiadomo Amiga to była jedyna maszynka, która była lepsza od Pc w latach 1985-1989 w grafice, soundtracku i grywalności, a potem 1990-1994 mimo, że pc ją dogonił w oprawie wizualnej to nadal soundtrack i grywalność to przewaga Amigi.

Z tamtego czasu ok 60-70 było świetnych platformówek.

W drugiej połowie lat 90' i poprzedniej dekadzie skupiali się na platformówkach 3d, ale czas pokazał jaki to błąd. Mało która miała taką grywalność jak starsze perełki, które z racji 2d też 2-3 razy wolniej się starzeją. Z 3d znam ledwie 8-9 platformówek, które rzeczywiście są dobre:
Super Mario 64 1996, Crash Bandicoot 1-3 1996-1998, Rayman 2 1999,
American McGee's Alice 2000, Rayman 3 2003, Alice: Madness Returns 2011 i
ewentualnie dziewiąta Kangurek Kao 2 2003 naśladownik Rayman 2.

Ostatnio do łask powraca 2d i od razu widać jaki potencjał jest w tym, kiedy próbują dorównać grywalnością starszym tytułom 2d np:
Trine 1 2009, Trine 2 2011, Trine 4 2019, Giana Sisters: Twisted Dreams 2012,
Rayman Origins 2011, Rayman Legends 2013, Limbo 2011, Inside 2016,
Ori and the Blind Forest 2015, Ori and the Will of the Wisps 2020, Hollow Knight 2017.

Gry 2d o wiele wolniej się starzeją wizualnie.
Strategie, przygodówki point and click, rpg drużynowe z rzutem izometrycznym,
survival horror z statycznymi kamerami, platformówki 2d, bijatyki 2d.
Jest tak dlatego, że są malowane tła, a nie środowisko 3d.

99% modów powstaje do gier 3d, a nie 2d.

Przykłady do dziś pięknie wyglądających staroci 2d:

Strategie - HoM&M 3 1999, Commandos 2 2001, Settlers II 1996 remaster

przygodówki point and click - King's Quest VII 1994, Broken sword 1 i 2 1996-1997

rpg drużynowe - remastery Planescape Torment 1999, Baldur's Gate II 2000,
Icewind Dale 2000 czy Świątynia pierwotnego zła 2003

survival horror z statycznymi kamerami - Nocturne 1999, Blair witch - Rustin parr 2000,
Alone in the dark - The New Nightmare 2001, Resident evil 1 remake 2002,
Resident evil 0 2002, Resident Evil 2 1998 + Seamless HD Project,
Resident Evil 3 1999 - Seamless HD Project

platformówki 2d - Prince of Persia 1989, Another world 1991, Super Frog 1993
Tu można wymienić litanię, bo bardzo mało zestarzały się platformówki 2d

bijatyki 2d - Street Fighter II 1991, Mortal Kombat II 1993, Super Street Fighter II Turbo 1994

Z nowszych platformówek 2d rewelacyjnie wyglądają przykładowo
Trine 2009 Enhanced Edition, Trine 2 2011, Ori and the Blind Forest 2015,
Trine 4 2019, Ori and the Will of the Wisps 2020
Te nawet po 20-30 latach od premiery będą czarowały wyglądem jak przykładowo Super Frog 1993

Z tymi indykami to trochę śmieszna sprawa.
Kiedyś 10 gatunków i w każdym elitarne tytuły miały porównywalne budżety.

Teraz ledwie 3 gatunki mają duże budżety, a pozostałe 7 brzydko nazywane indykami :)

Przykład Divinity - Original SIn II z 2017 najlepsza gra tamtego roku obok
The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2017, a była przez rok w early access.
Ta sama ekipa Larian obecnie tworzy Baldur's Gate III i też będzie w early access.
A takie Baldur's gate II z 2000 to przykład 100% AAA.
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Poza tym budżet nie ma żadnego przełożenia na jakość.

Najlepsze starsze gry wygrywają w tak ważnych kwestiach jak przełomowość, grywalność, pomysłowość i różnorodność, klimat, unikalność lokacji, wyzwanie manualne lub logistyczne lub intelektualne, a także mają najlepsze mody

Najlepsze nowsze gry wyróżniają się grafiką, animacjami, rozmachem, a czasami SI lub fizyką, ale na dobrą sprawę od czasu Half Life 1998 w kwestii SI nie poczyniono znaczących postępów, a od czasu Half Life 2 2004 w fizyce. Zresztą pewnie 99% gier ostatnich 10 lat ma gorsze SI od HL1 cz fizykę od HL2. Mnie drażni w nowszych tytułach, że są tworzone zbyt bezpiecznie z uproszczonymi mechanikami wykastrowanymi w stosunku do gier sprzed 20-25 lat i zbyt prowadzą nas za rączkę.
Kiedyś 1/3 gier była wyzwaniem, a teraz w okolicach 1%. Nie mówiąc o ile bardziej wymagające kiedyś były popularne tytuły w porównaniu do obecnych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones