PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=608125}

D2

Diablo II
8,7 23 439
ocen
8,7 10 1 23439
Diablo II
powrót do forum gry Diablo II

10/10

ocenił(a) grę na 10

Kultowa gra jak dla mnie.

ocenił(a) grę na 9
Normaden

Jak dla mnie kultowa jest gra Diablo 1 , dwójka to jedynie rozszerzenie które zatraciło klimat jedynki . Oczywiście Diablo 2 zasługuje na 10 w ocenie ale nie dorównuje jedynce .

użytkownik usunięty
astral_ghoust

A w czym cie ; Diablo 2 rozczarowało ?

astral_ghoust

A mnie właśnie jedynka rozczarowała. Wszystko zależy od czego się zaczęło tak naprawdę. Ja zacząłem od sequela.

LukeInside

Po latach wciąż D2 oceniasz lepiej? Przy całej prostokątności lokacji i powtarzalności motywów?

hyrkan

"prostokątności lokacji i powtarzalności motywów" - jedynka też ma takie wady.

LukeInside

Jedynka jest o wiele mniejsza i nie naśladuje sama siebie - niewielkie lokacje nie powtarzają tego samego motywu tyle razy, co wielkie. Jedynka nie powtarza też po części wcześniejszej.
Lochy sensownie są budowane płaskie. Natomiast D2 dopiero w piątym akcie sugeruje coś innego niż krajobraz płaski jak naleśnik. Monotonia biegania godzinami po trawie nie ma odpowiednika w D1.

hyrkan

Czyli jedynym i ogromnym błędem dwójki jest to, że jest sequelem? :D Buahaha...norma dla fanatykó jedynki - właśnie o to chodzi! :D

LukeInside

Osoba, która ci czyta, pominęła ten fragment, w którym piszę, że znacznym błędem jest powtarzalność, kwadratowość i płaskość. :)
Także - brak klimatu z D1.
Zaletą jest grywalność, ale wymaga braku potrzeb fabularnych. Dlatego D2 zadowoliło ciebie, a mnie nie.

hyrkan

"kwadratowość i płaskość" - ...

DII ma w sumie wszystkiego więcej i lepiej zrealizowanego...poza tym, że to dwójka :D

LukeInside

Nie. Klimatu nie ma więcej. Potencjał niewykorzystany, bo mimo iż to dwójka - mamy nieruchome postaci w miastach i biegającego bohatera. Jest tylko absurdalnie nierealistyczny ogrom broni dropionych ze wszystkiego, co w ogóle nie ma szans broni nosić. :)

hyrkan

"co w ogóle nie ma szans broni nosić" - zdanie napisane jak przez małpę, ale ok...nie będę się czepiał hipokryto :)
p.s., to jest gra, więc takie drobiazgi nie mają prawa psuć gameplayu. Czepianie godne fanatyka jedynki.

LukeInside

Będziesz się czepiał hipokryto. Jak zwykle - wymyślając zarzuty z powietrza. Tego niematerialnego :D

Są gry dla ambitniejszych graczy, są dla niewymagającej gimbazy. Twórcy gier to wiedzą i ja też. :) Natomiast mniej niż ty uwielbiam właśnie te produkcje dla niewymagających.

hyrkan

"dla ambitniejszych graczy" - wolę jakieś stare adventure games na PC. Tam jest ambitność. Jak można uznać, że ambicje są w gatunku "hack n' slash"? Możesz powrócić do Minecrafta :)

LukeInside

Moje ambicje nie są w stylu D2 przecież. :) Twoje. Że zacytuję:
"dowalić"
"boli, co?"
"dowaliłem"
etc etc :D Zwyczajny ciołek z ciebie. :)

hyrkan

Czyli nawet podstawowych informacji nie posiadasz i chyba już sił. Zostawię ciebie w spokoju, bo jeszcze dopiszesz się do liczby samobójców ;)

LukeInside

Dowaliłeś sobie teraz. :D

LukeInside

No, tak po pół roku się odezwałeś znów, żeby "dowalić". Zrozumiałeś już to zdanie, którego tam wyżej nie rozumiesz i przepraszasz?

ocenił(a) grę na 10
Normaden

Nic dodać , nic ująć.
10 :)
Klimat, teren, gameplay, postacie... ale po co to wymieniać. każdy to wie :)

użytkownik usunięty
Normaden

Zgadzam sie z tobą , dla mnie też diablo 2 jest kultowe . Natomiast diablo 3 to rozczarowanie .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones