PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=608125}

D2

Diablo II
8,7 23 445
ocen
8,7 10 1 23445
Diablo II
powrót do forum gry Diablo II

Według mnie Diablo II to najlepsza gra i ponadczasowa.
Pokażcie drugą taką grę która 10 lat po premierze jest tak samo grywalna (w końcu grafika tu nie ma znaczenia).
I przez 10 lat nie została przebita w swoim gatunku, ewenement.

ocenił(a) grę na 10
Grajcz

Idealne podsumowanie, jedyna z nielicznych od ktorych nie moglem sie oderwac i zawalałem nocki czasem

Grajcz

W Heroes 3 ludzie dość często jeszcze grają : }.
UT też jest świetny
Zresztą w sapera też :D. Ta fabuła. Ta epickość. Rozmach.
Po prostu cudna gra : ))

ocenił(a) grę na 9
Grajcz

GTA 3, GTA: Vice City, Max Payne, Gothic, Gothic 2, Call of Duty, Morrowind, BloodRayne, Wormsy 2D, Black & White.
Długo bym mógł jeszcze wymieniać.

Bodzepor

W GTA 3 i Vice City mało kto gra, zastąpiły je nowsze części - to już San Andreas lepiej się trzyma.
To samo Gothic 1, 2 wciąż się trzyma ale nie ma porównania do Diablo.
Reszta gier dużo mnie znana i do pięt Diablo nie sięgają.

Diablo II jest (A właściwie było, teraz wyszła 3) ewenementem, tak popularnej gry przez 10 lat nie było o czym świadczy choćby rekordowa sprzedaż kontynuacji.

ocenił(a) grę na 9
Grajcz

,,Ja nie gram, to nikt nie gra" - ile ty masz lat? 13?
,,Reszta gier dużo mnie znana." - w tym momencie robisz z siebie niezłego cymbała.

Bodzepor

Statystyki misiu, statystyki.

Sprawdź sobie ile osób kupiło diablo 3 a ile powyższe gry.

ocenił(a) grę na 9
Grajcz

Po co ty się w ogóle szerzysz z mądrościami w kwestii starych gier, skoro nie wiesz, czym jest np. Morrowind?
Eee, po co ja w ogóle gadam z jakimś trzynastoletnim klapsem.

Bodzepor

Doskonale wiem czym jest Morrowind a nawiązywanie do wieku świadczy o płytkości i braku argumentów.
Podałeś KLASYKI - niestety ale w takie Call of Duty praktycznie nikt już nie gra z prostego względu - gigantyczna konkurencja w gatunku, a Diablo 2 jest standardem dla swojego gatunku, nie było nic lepszego.
To że coś było świetną grą, czasami się do tego wróci nie znaczy że może się porównywać z grą która 10 lat po swojej premierze nie znalazła godnego następcy.
Podaj jakiś argument, statystyki według których którakolwiek z tych gier ma więcej aktywnych graczy albo sprzedała się lepiej od Diablo 3 ma więcej graczy od Diablo to pogadamy.

Na razie wysuwasz genialne argumenty:
"To moje ulubione gry, jeśli ich nie znasz to masz 13 lat".

PS. Co to "klaps"?
Sam stosujesz retorykę dziecka.

Grajcz

W Call of Duty nikt nie gra? Ty kretynie spójrz na statystyki pobrań z internetu, na coroczne rekordy sprzedaży!

DyzioLFC

Call of Duty to seria gier, powiedz mi ile osób pobiera i gra w część 1 lub 2? (I powiedz mi czy któraś z nich nie została przebita w swoim gatunku przez 10 lat).

A słownictwo temperuj skoro nie potrafisz wyrażać emocji.

Grajcz

Ja gram w 1 i 2.

donmaslanoz14

To mamy już jedną.
Jeszcze parę milionów i przebijecie Diablo II.

Grajcz

Tez uważałem diablo 2 za najlepszy hns, dopóki nie zagrałem w Titan Questa,który przebił go.

Grajcz

Zobacz sobie statystyki...
Diablo III nie ma porównania sprzedaży do GTA IV. Zresztą to nie znaczy że mniej ludzi w nią gra. Jak dla mnie Diablo przy gothicu wygląda średnio, nie ma jednak takiego klimatu i świetnego dubbingu.

DyzioLFC

I dlatego pobiło rekord sprzedaży stając się najszybciej sprzedającą się grą na świecie.
Wiadomo że nie sprzedało się tyle razy co GTA IV po tylu latach ale to kwestia czasu.
I nie oceniamy gry - bo porównanie Diablo do Gothica to jak porównanie NFS do WoW...
Powiedz mi czy w któregoś Gothica przez 10 lat grało tyle osób co w Diablo II?

Panowie błagam - czytajcie ze zrozumieniem, nie chcę tu wojny z fanboyami danych tytułów.

DyzioLFC

I żeby nie było że wymyślam:
Dane z 23 Maja:
"Firma Blizzard opublikowała dziś dane dotyczące wyników sprzedaży gry Diablo III w ciągu pierwszych dni po premierze. Niespotykane dotychczas oczekiwanie, tysiące zamówień przedpremierowych i długie kolejki do sklepów o północy 15 maja przyczyniły się do ustanowienia rekordu najszybciej sprzedającej się gry na PC w historii – tytuł w 24 godziny po pojawieniu się w sklepach trafił do 3,5 miliona odbiorców. Nic więc dziwnego, że w wielu miastach Polski produkcja była niedostępna już w dniu premiery.

Co ciekawe, podana liczba nie uwzględnia 1,2 miliona cyfrowych kopii tytułu, dołączanych do roczego abonamentu w World of Warcraft. Łącznie 4,7 milionów osób wybrało się do świata Sanktuarium w dniu debiutu Diablo III na rynku."

GTA IV może się schować...

ocenił(a) grę na 10
Grajcz

Wiecie czy DIABLO III wyjdzie na konsole XBOX? Mój laptop raczej na pewno nie podniesie 3 (chociaż 2 daje rade! Najlepsza gra komputerowa! Pamiętam ja z lat młodzieńczych i chętnie do niej wracam po dziś dzień - mąż mi dał na któreś święta)

użytkownik usunięty
lelka

diablo III to gniot , lepsze diablo II .

Grajcz

To tylko moje zdanie i pewnie mało osób się ze mną zgodzi, ale znam jeden tytuł... Medal of Honor: Allied Assault.

donmaslanoz14

To potrafię zrozumieć.
Ta gra była początkiem i przełomem a wszystko następne - łącznie z CoD to tylko ulepszone wersje.
Niestety te ulepszone wersje przebiły oryginał co w przypadku Diablo, mimo licznych kopii się nie zdarzyło.

donmaslanoz14

To fakt, że Medal of Honor:Alied Assault przetarł szlaki, i to się liczy. Jednakże, mniej, więcej rok później wyszedł pierwszy Call of Duty, który wiele robił rzeczy znacznie lepiej. Grałem w obie gry w tamtym czasie i zdecydowanie lepiej wspominam Call of Duty. W Alied Assault w wielu misjach grałeś jedną postacią, która po prostu w pojedynkę czyści mapkę, do tego sztuczna inteligencja towarzyszy i ich udział w walce - to często kulało. To powodowało, że efekt brania udziału w prawdziwej bitwie, wojnie ulatywał w wielu misjach. W CoD praktycznie od początku do końca masz dokoła siebie walczących towarzyszy, wrażenie udziału w bitwie jest nieporywnywalne.

Grajcz

Zgadzam się że Diablo 2 jest grą dużej klasy (sam oceniłem na 10), ale istnieją lepsze gry. :)

użytkownik usunięty
Grajcz

A zdajesz sobie sprawę jakim bezsensowym argumentem w tej kwestii jest liczba sprzedanych egzemplarzy? Co do twojego pytania z pierwszego (jedynego sensownego) posta można by tu wymienić z 50 rozmaitych tytułów, ale ja sprytnie podam jeden...

Diablo 1.

Dziękuję, dobranoc.

Diablo 1 zostało przebite przez dwójkę i to dwójka była przez dekadę wyznacznikiem gatunku.

Podaj te 50 bo ten był nietrafiony.

użytkownik usunięty
Grajcz

Bardzo trafiony. A co do tej 50tki to wybierz sobie jakikolwiek tytuł cRPG z lat 96-2002. Do tego FPP. W inne gatunki już nie trzeba będzie wchodzić, by uzbierać 50tkę.

>> Diablo 1 zostało przebite przez dwójkę i to dwójka była przez dekadę wyznacznikiem gatunku.

Bo ty tak powiedziałeś? Diablo 2 to rozwinięcie jedynki. Każdy gracz, który interesował się grami lata wstecz traktuje jedynkę jako przełom, rewolucję i ojca wszystkich h'n's. Niezastąpioną pod względem klimatu. To że dwójka zabrała gracza na otwarte przestrzenie to już zwykła ewolucja.

Idealnym przykładem niech będzie DX: Human Revolution - za 20 lat gimbaza taka jak ty będzie uważać tą grę za ponadczasową i najlepszą z dziedziny fpp/crpg. Każdy starszy gracz wie, że do jedynki się nie umywa.

Czyli twoim zdaniem najważniejszym kryterium oceny gry jest jej miejsce w drabince rozwoju a nie faktyczna popularność?
D2 jest udoskonaleniem jedynki co sprawia że jest lepsze i to właśnie dwójka przez dekadę zasiadła na tronie (jak dla mnie wciąż tam siedzi bo trójka jej nie przebiła).
Równie dobrze można powiedzieć że pierwszy MoH jest najlepszą grą osadzoną w realiach II WŚ.

Nasza różnica zdań nie wynika z faktów czy wiedzy ale różnej interpretacji ponadczasowości gry.

To tak jak ludzie do tej pory uznają Heroes III za najważniejszą, a to przecież zaledwie udoskonalenie poprzedników.
I tu się pojawia kryterium decydujące o ponadczasowości gry - grywalność.
D2 pod względem grywalności w swoim gatunku po prostu nigdy nie miało i nie ma godnego rywala stąd moja opinia - a że z grywalności wynika sprzedaż, itd. stąd moje wcześniejsze wywody.

W twoim rozumowaniu liczy się wkład w gatunek ale to jest dość problematyczna rzecz bo tym tokiem myślenia najlepsze są po prostu najstarsze gry, wszak Pong jest ojcem wszystkich gier:)

BTW. Nie wiem czym jest gimbaza i zdecydowanie pudłujesz argumentem bo od dobrych paru lat jestem do tyłu z nowościami bo od współczesnej grafiki mnie mdli, nie wspominając o fajerwerkach mających kryć skrajną liniowość czy przesadnym upraszczaniu rozgrywki lub wręcz przeciwnie, zasypywaniu achieventami i innymi bzdurami.

użytkownik usunięty
Grajcz

a co powiesz o Fallout 2? powstało coś niby lepszego pod kątem esencji crpg? liczby wyborów, dorosłości klimatu i nie chce mi się mówić dalej... VtM: Bloodlines było bardzo blisko, ale to jeszcze nie to...

Planescape: Torment - czy jakakolwiek gra przebiła ją fabułą?

Heroes 3 - sam wymieniłeś, więc sobie już zaprzeczyłeś tezie postawionej w pierwszym poście

Baldur's Gate 2 - to co napisałem o Falloucie tylko w kwestii klasycznego fantasy?

Morrowind - jeśli chodzi o gry crpg z otwartym światem? wystarczy spojrzeć na liczbę modyfikacji

Deus Ex

The Longest Journey

No one lives forever

Starcraft - dwójka w żaden sposób nie przejęła pałeczki z pierwszeństwem

Thief jeśli chodzi o skradanki, Dishonored coś tam próbował, ale za wysokie progi...

***
i teraz do tego wszystkiego można dorobić jedną wielką klamrę i napisać GRYWALNOŚĆ, która jest tak subiektywną rzeczą, że nawet nie wiem jak niby ją mierzyć... liczą sprzedanych kopii? i to jeszcze sequeli? wyniki sprzedaży takiego dziwnego tworu jak Fallout 3, którego każdy bał się kupić bo nie wiadomo co z niego wyszło, mają świadczyć o wielkości dwójki? zresztą Diablo 2 to zupełnie inny target, hype nakręcony do granic możliwości, to gra, w którą może grać każdy lekka, łatwa i przyjemna, jak i cały gatunek h'n's

Może i Diablo 2 jest najlepszym przedstawicielem gatunku, już o to nie będę się kłócił. Ale chodzi o to:

>>Pokażcie drugą taką grę która 10 lat po premierze jest tak samo grywalna (w końcu grafika tu nie ma znaczenia).
>>I przez 10 lat nie została przebita w swoim gatunku, ewenement.

no bez jaj... :D

Co do H3 nie jest to do końca tak, ma wielu rywali w pokrewnych gatunkach (mi osobiście bardzo do gustu przypadł Kings Bounty, nowa wersja) a i w samej serii Heroes mam nieco inne zdanie co do pozycji trójki.
Nie jest to tak niezbita pozycja jak D2.
Starcraft - gatunek strategii jest tak rozbudowany i ma taką konkurencję że nie ma o czym tu dyskutować a to że kontynuacja nie przebija to zaledwie kropla w morzu konkurencji.
Z wymienionych tytułów żaden nie ma takiej pozycji jak Diablo, nawet mimo tego że niektóre z nich faktycznie wciąż nie mają godnego następcy.

Sam napisałeś co stawia Diablo na piedestale - uniwersalność, wiele z wymienionych tytułów ją traci i pomimo klimatu, itd. nie umywają się do D2.
I tu właśnie liczy się sprzedaż bo pokazuje że pewne gatunki są nad innymi.

Dalsza dyskusja nie ma sensu, sam temat założyłem ot tak jako luźną sugestię nie oczekując dyskusji która jak sam widzisz jest bezcelowa (bo gry mają zbyt wiele płaszczyzn żeby obiektywnie oceniać ich "wielkość"),

użytkownik usunięty
Grajcz

myślę że poza Diablo 2 również nieźle trzyma się Warcraft 3 (2002r.), lub też pierwsza część Mafii (2002r.)

ocenił(a) grę na 8
Grajcz

Muszę się zgodzić w pełni, gram w to od podstawówki i nadal mi się nie znudziło,gra jest wspaniała ;)

Grajcz

Diablo II jest megapopularne i ponadczasowe zarazem. Bez problemów można podać wiele tytułów, które są ponadczasowe dla określonych grup graczy, a nie są popularne wśród całej populacji jak Diablo. Dlatego np. taki Torment odpada, choć uważam go za najlepszą grę wszech czasów.

Pokuszę się o parę tytułów:
Heroes 3, GTA Vice City, Warcraft 3, Half-Life, Quake 3/Unreal Tournament.

Grajcz

Diablo jest genialne ale w moim osobistym rankingu wygrywa Fallout 2

Grajcz

"Pokażcie drugą taką grę która 10 lat po premierze jest tak samo grywalna" Fallout 2 bez dwóch zdań

Grajcz

Gothic najlepszy.

Grajcz

Poza tym uważasz Pitbulla za najlepszego muzyka wszechczasów, bo jest jednym z najbardziej popularnych muzyków na świecie?

Grajcz

chłopczyku Dungeon Siege jest protoplastem gier mmorpg jak i gier hack slash nowej generacji wszystkie gry ściągają właśnie z niej system kreowania postaci to, że diablo i diablo 2 fajnie się gra to nie oznacza, że jest super ekstra niektórzy ludzie w to jeszcze grają dla sentymentu i tyle . DS i jego kolejne części opr 3. To protoplast wszystkich gier mmorpg tych skillani w tym systemie itd. . Tak samo jak The elder Scroll !!!! koniec kropka możesz sobie mówić jakie to dobre jak bardzo się sprzedaje, ale taka jest prawda, że dzięki furorze samej d 2 . Zakupili ją ludzie, choć wiadomo, że diablo 3 to kopia drakensanga online !!!! . Drakensang wcześniej wyszedł, ale jako beta i dlatego był pierwszy i to diablo 3 ściągnęło system gry od drakensanga ;)

użytkownik usunięty
zewral

No z tym Drakensang Online nie do końca Ci wyszło. Gameplay Diablo III był zaprezentowany ludziom kilka minut po oficjalnym ogłoszeniu, a to było w 2008. Drakensang Online został zapowiedziany 2 lata po tym wydarzeniu.

Diablo to protoplasta h'n's, i ludzie nie grają w to z sentymentu, tylko rzeczywiście przez to, że jest "super ekstra". A co z tym Elder Scrolls?

ocenił(a) grę na 10
Grajcz

Temat stary ale i ja dorzuce dwa tytuły z których jeden już kilkakrotnie już się pojawił.
Diablo II jest oczywiście genialne - u mnie top 3 na równi z :

Heroes 3
Aliens vs Predator 2

użytkownik usunięty
Jokerit_to_pewniak

A ja ci powiem, ze Diablo II jest salby i nigdy nie dorowna jedynce. DiabloII mial swietnie rozbudowany swiat, ale system gry byl skopany. Nigdy nie dorownal jedynce. DiabloII to przereklamowanz produkt, a jedynka to klasyk, ktorej dwojka do piet nie dorasta.

użytkownik usunięty

Naprawde tak uważasz ? to zagraj w badziewne diablo 3 , to szybko zdanie zmienisz że diablo 2 jest lepsze .

użytkownik usunięty
Grajcz

zgadzam sie w 100 % . Diablo 2 jest najlepsze

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones