PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=674310}
8,0 544
oceny
8,0 10 1 544
Dreamfall Chapters
powrót do forum gry Dreamfall Chapters

Czekałam na grę chyba od momentu gdy przeszłam dwójkę (dwójka jest moją najlepszą grą ) i muszę powiedzieć że się rozczarowałam.
Nie wiem jak cała gra bo po godzinie nie dałam rady i wyłączyłam nie wiem czy wrócę do niej jeszcze kiedyś .
Mało wciągająca fabuła nic się nie dzieje masakra jakaś mam nadzieję że się mylę i po czasie gra się rozkręca .
Tak że czuję się rozczarowana :(

ocenił(a) grę na 9
Gig_i999

Ale to dopiero pierwsza część z pięciu. Nie dziw się że fabuła jest urwana.
Programiści nie zdążyli na ten rok aby skończyć ja do końca. Zostało im 1/4 gry do skończenia. Wypuścili ją tylko dlatego że gracze już nie dawali im spokoju.
Daj jej trochę czasu, albo poczekaj jak wyjdą wszystkie części. Mają wyjść w przeciągu roku co trzy miesiące. :)
Pozdrawiam.

Amistat

Obyś to była racja i faktycznie gra się rozkręci ale na razie dałam sobie spokój i odłożyłam rozrywkę na inne czasy :)

Amistat

Pocieszyłaś mnie :)

ocenił(a) grę na 8
Amistat

""Wypuścili ją tylko dlatego że gracze już nie dawali im spokoju. """

To tak nie działa. Prawie nikt nie lubi gier wydawanych epizodami.
Ostatnimi czasy jednak zalewają nas czymś takim nagminnie i nie mamy nic do powiedzenia np:
Tales of Monkey Island 2009, Broken Sword 5 2013, Dreamfall Capters 2014, Life is strange 2015,
wszystkie gry od Telltale.

Osobiście ogrywałem wszystkie te gry dopiero, gdy były w całości.

Poza tym z serii Najdłuższa podróż:
The Longuest Journey 1999 > Dreamfall: The Longuest Journey 2006 > Dreamfall Chapter 2014
The Longuest Journey 1999 - 10+
Dreamfall: The Longuest Journey 2006 - 8,5+ lub bardzo mocne naciągane 9
Dreamfall Chapter 2014 - 7,5+ (Na obronę jest to, że trójkę tworzyło inne studio)

Gatunek gier przygodowych zdecydowanie najlepsze lata ma za sobą. Prawie wszystkie najlepsze przygodówki są
dosyć stare. Ale miażdżą nowsze odpowiedniki grywalnością, pomysłami, dialogami, zagadkami. Mają to coś.

Z najlepszych gier przygodowych polecam z mojego TOP 10:
Secret of Monkey Island 1990 (Special Edition 2009) - 10+
Monkey Island 2 1991 (Special Edition 2010) - 9,5+
The Curse of Monkey Island 1997 - 9+
Gabriel Knight: The Sins of the Fathers 1993 (remaster z 2014) - 10+
Broken Sword The Shadow of the Templars 1996 - 10
Broken Sword II: The Smoking Mirror 1997 - 9+
The Longest Journey 1999 - 10+
Grim Fandango 1998 - 9+
Syberia 2002 - 9,5+
Syberia 2 2004 - 9,5

Dopiero za nimi dalej polecam te:
Gabriel Knight 3 1999 - 8,5+
Escape From Monkey Island 2000 - 8
Tales of Monkey Island 2009 - 8
Dreamfall: The Longest Journey 2006 - 8,5+
Broken Sword 2.5 2008 - 8+
Broken Sword 5 2013 - 8+
Myst 1993 - 9
Riven: The Sequel to Myst 1997 - 9
Myst III 2001 - 8,5+
Myst IV 2004 - 8,5
Indiana Jones and The Fate of Atlantis 1992 - 8,5+
Teen Agent 1994 - 8
The Neverhood 1996 - 8,5+
Książę i Tchórz 1998 (polska) - 8,5+
Black Mirror 2003 - 8,5+
Black Mirror II 2009 - 8+
Black Mirror III 2011 - 8+
Still Life 2005 - 8,5
Heavy Rain 2010 - 8,5+
Gray Matter 2010 - 8,5
The Walking dead - Season One 2012 - 9
The Wolf Among Us 2013 - 8,5+
Life is Strange 2015 - 9

I cały wysyp innych gier tego gatunku z lat 1990-2005. Swego czasu całkiem sporo tworzyło się ich w Polsce.
Nie tylko Książę i Tchórz 1998, ale też Klątwa, Władca ciemności, Kajko i kokosz w krainie borostworów,
Mentor, Misja Harolda, Sołtys itd. Wszystko lata 90'

ocenił(a) grę na 10
Gig_i999

Mnie się bardzo podoba, zwłaszcza to, że każda decyzja, jaką podejmujemy niesie za sobą konsekwencje. Przez co gra staje się jeszcze ciekawsza i na pewno zagram w nią więcej niż raz. Na razie faktycznie było więcej dialogów niż rozgrywki, ale to jak już @Amistat wspomniał(a) dopiro pierwsza część. Jest tylko wstępem do całej historii. Nie mogę się doczekać kolejnych części. I jestem pewna, że Ragnar Tornquist nie zawiedzie i stworzy kolejną wspaniałą historię, najdłuższą i piękną podróż do innych światów :)

Po drugie części miałam milion pytań w głowie i bardzo bałam się, że pozostaną one bez odpowiedzi. 10 lat czekałam na Dreamfall Chapters i oto się doczekałam :)

ocenił(a) grę na 9
goddessa

Uwaga Spoiler!
.
.
.
.


Oczywiście, po za tym jeżeli znaleźliście/znalazłyście krążącą po internecie podpowiedz na ile możliwości mogliście przejść tą grę. A mówię Wam sporo ukrytych questów. Gra rozszerza się nawet o połowę więcej czasu. A biję do pierwszej części :)

A jeżeli chodzi o pytania ja mam milion nowych ;)

ocenił(a) grę na 8
Amistat

Wiadomo, że w trakcie gry można dokonywać różnych wyborów co ma wpływ na dalszą rozgrywkę. Ale qesty poboczne? Podeślesz mi jakiegoś linka? :P
Co do gry, zgadzam się z Gig gra się ciężko rozkręca i jakoś fabularnie mi nie podchodzi. Również jestem zawiedziona chociaż graficznie gra rozpier.. rozwala!

ocenił(a) grę na 9
matizzek

Chodzi o to że tą grę można przechodzić parę razy i pisać inną historię. Wyślij mi maila podeśle Tobie ściągę do kogo podbić, aby inaczej gra się toczyła :)
Ja tak robiłam, aby odkryć wszystkie możliwości.

ocenił(a) grę na 8
Amistat

Czy ja wiem czy dłużej, raczej jest więcej dialogów. Osobiście w grze nie zrobiłam coś, co przekraczało mój morał, kto grał/gra wie o jakie sytuacje mi chodzi, jedynie co było więcej gadania. Mówię o morale, bo jak się o niej zapomina w grze, to co dopiero jest w życiu codziennym? To coś jak nie wiem, dłubanie w nosie. Dłubiesz sobie w domu, pomimo że wiesz jakie jest to obrzydliwe, szczególnie dla innych, ale dalej dłubiesz bo dookoła nikogo nie ma. Z czasem przyzwyczaisz się, aż w końcu wychodzisz między ludźmi i palec idzie do dziury... Przynajmniej tak myślę. Ale ze mnie gaduła, nie o tym był główny temat :D, ale jak już zaczęłam, to chciałam skończyć.

ocenił(a) grę na 8
matizzek

A moim zdaniem graficznie też gra nie powala jak na 2014/2015 rok.
Podobnie jak Dreamfall:The Longuest Journey na 2006. Ta gra szybko się zestarzała graficznie.

Chciałbym, by kiedyś najlepsza część "The Longuest Journy" 1999 dostała remastera.

Świetnie wyszły remastery na 20 lecie gier - Secret of Monkey Island, Monkey Island 2 oraz
Gabriel Knight: The Sins of the Fathers. Zwłaszcza ten ostatni to poezja.

Natomiast po niezadowalającej sprzedaży wersji Monkey island 1 i 2 Special Edition
zrezygnowali z planów odświeżenia Curse of Monkey Island (3 część) oraz
Indiana Jones and The Fate of Atlantis. Wielka szkoda. Te gry są bardzo grywalne.
Świetne gry z gatunku przygodówek point-and-click. Do tego Indiana Jones and The Fate of Atlantis z 1992 idzie odpalać jedynie na starych systemach lub emulatorem.

ocenił(a) grę na 6
goddessa

Ale skoro wypuszczają grę to raczej nic dziwnego, że ludzie ją oceniają. Jakby wypuścili całą grę jak normalni ludzie nie byłoby kłopotu, a tak porozdzielali ją.

ocenił(a) grę na 8
Gig_i999

Dziewczyno, ze względu na to, że fani gry naciskali by gra została wydana jak naszybciej, to podzielili ją na 5 części, które po kolei zostaną wydane i do 2016 roku powinny wszystkie być. Dlatego pierwsza część jest takim wstępem do innych części i dlatego też mogła nie zaciekawić aż tak bardzo. Osobiście pierwszy raz w życiu grałam tego typu gry i mnie się bardzo spodobało bo dla mnie jest to coś zupełnie nowego, a też ciekawi, bo nie wiadomo co będzie dalej. Obecnie rozpoczęłam drugą część.

Magnolia1993

Ja też jestem fanką tej gry pierwszą i drugą część przechodziłam kilka razy i na pewno jeszcze nie raz wrócę do nich. Ale ta niestety mnie rozczarowała. Możliwe że potem jest lepsza i się rozkręca nie wiem nie dałam rady po jakimś czasie wyłączyłam. Do dnia dzisiejszego nie wróciłam do niej .Poprzednie części wciągały od samego początku.Może faktycznie muszę się przemóc przebrnąć przez początek aby potem było ciekawie .

ocenił(a) grę na 6
Magnolia1993

To nie jest żadne usprawiedliwienie. Początek gry zawsze ma za zadanie zachęcić do danej gry, wprowadzić jej klimat.
To że coś jest wstępem nie usprawiedliwia tego, że jest źle zrobione. dobry wstęp tym bardziej powinien być dobry. Bo mało kto kupi kolejne części jak zanudzi go pierwsza.

ocenił(a) grę na 8
MistrzSeller

No punkt widzenia to punkt widzenia ;)

ocenił(a) grę na 6
Magnolia1993

To nie jest żaden punkt widzenia, a podstawy tworzenia historii. Niezależnie w jakim medium to fabuła musi na początku skupić uwagę gracza i zachęcić go do jej śledzenia. Początek ma za zadanie skusić gracza by olał wszystko i chciał zagłębić się w grę.

ocenił(a) grę na 9
Gig_i999

http://www.eurogamer.net/articles/2015-06-22-dreamfall-chapters-book-three-relea se-date

Czekamy na ten czwartek gracze! Trzecia część nadchodzi :D

użytkownik usunięty
Gig_i999

Mnie porwała od samego początku, ale Propast mnie powaliło klimatem, więc żmudne i technicznie drewniane łażenie w kółko mnie nie odrzuciło... Book 1 faktycznie może się nie podobać, ale już dwójka to po prostu mistrzostwo świata. Dokładnie taka sama magia jak w poprzednikach, dodatkowo zgrabnie wykorzystująca nowoczesne mechanizmy filmowych przygodówek. Piszę to po skończeniu Book 2, na razie rozgrywka z Marcurii zdecydowanie jest ciekawsza, czuję się jakbym grał w jakiegoś dobrego cRPG z kapitalnymi towarzyszami (Likho i Enu są boscy !!!), póki co Kian > Zoe. Jeśli przez rok nie spróbowałaś ponownie się wciągnąć i poprzestałaś na kilku pierwszych godzinach, to nie wiesz co tracisz :P

No to mnie przekonałeś .Zrobię jeszcze jedno podejście , ale dopiero po wakacjach . Może faktycznie żal aby trzecia część mojej ulubionej gry została nie zagrana do końca. Dzieki ;)

użytkownik usunięty
Gig_i999

Po skończeniu całości dodam, że fabularnie naprawdę świetnie to wszystko zakończyli, biorąc pod uwagę ile pytań zostawił Dreamfall. Szczególnie April. Gra fantastyczna, ale ocena jaką dałem jest jaka jest ;) Emocje jednak trochę mniejsze niż w Dreamfall (co nie znaczy, że ich nie ma, spoilerował nie będę, ale jeden moment jest bardzo smutny, wiele jest wzruszających, itd :) ), muzyka też nie jest już tak IMO rewelacyjna jak w dwójce no i najważniejsze - biorąc pod uwagę wielkość takiego Europolis czy Marcurii w tej części, ta gra powinna być rpgiem na miarę Wiedźmina, a nie kończyć się po 20paru godzinach :P Jasne, cud, że ta część w ogóle powstała, biorąc pod uwagę jakie ochłapy Norwedzy zebrali, ale mimo wszystko miałem wrażenie, że było zbyt szybko, za krótko, niesamowicie pędzili z narracją, akcja przeskakiwała z miejsca na miejsce jak szalona, brakowało uczucia wielkiej podróży jak w poprzednich częściach (które przecież przechodziło się nawet dwa razy szybciej !!!), za to wróciły zagadki i trzeci bohater jest świetny :)

ocenił(a) grę na 8
Gig_i999

Po przejściu całości uważam, że masz co żałować. Twórcy wybrnęli i dobrze pokończyli wszystkie wątki. Powstało do gry porządne fanowskie spolszczenie więc warto je wgrać.
Pierwsza godzina gry może wydawać się mniej ciekawa, ale dalej mocno gra nabiera rozpędu i
ma fajny klimat. Całość mi zajęła ok 22-23 godzin więc jest o wiele dłuższa od jedynki,
a nie mówiąc o najkrótszej  z trylogii dwójce.

Jak wiadomo w tej serii pierwsza część "The Longuest Journey" 1999 jest
zdecydowanie najlepsza i najwyżej ceniona w topkach gier przygodowych,
bo dwójka "Dreamfall-The Longuest Journey" 2006 miała gorszą od niej np:
- fabułę, choć i tak bardzo dobrą
- fajniejszą główną postać jaką kierujemy, bo April Ryan z 1 > Zoe Castillo z 2
- sterowanie
- graliśmy, aż 3 postaciami, gdy w jedynce jedną

The Longuest Journey > Dreamfall-The Longuest Journey > Dreamfall Chapters

W trójce podobnie jak w dwójce sterujemy 3 postaciami. Jedną z nich jest Saga,
która pojawiła się w pierwszej części jako staruszka, która opowiada historię April,
a potem nawet trafiliśmy do jej domu z kominkiem przez chwilę.
Tutaj poznajemy ją od wczesnego dzieciństwa.

Trójka ma wygodniejsze sterowanie niż dwójka.

Jest zdecydowanie łatwiejszą przygodówką niż pierwsze dwie części.

Czas gry ma zdecydowanie najdłuższy z całej serii.

Ma mnóstwo nawiązań do poprzedników. Zarówno 1 i 2 części.

Fabularnie moim zdaniem wybroniła się zacnie.
Zresztą cała trylogia to czołówka najlepszych fabuł w grach,
a jedynka "The Longuest Journey" to prawdopodobnie ma najlepszą fabułę z wszystkich gier przygodowych i jest na poziomie najlepszych fabuł z rpg jak
Planescape Torment 1999, System Shock 2 1999, Deus Ex 2000,
Baldur's Gate II 2000 + Tron Baala, KOTOR 2003,
Vampire The Masquerade - Bloodlines 2004,
Neverwinter Nights 2 Maska zdrajcy 2007,
Pillars of Eternity 2015 + Pillars of Eternity 2 2018,
Persona 5 2017, NieR: Automata 2017 itd.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones