PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=787228}
7,3 4 874
oceny
7,3 10 1 4874
Far Cry 5
powrót do forum gry Far Cry 5

Krótko i na temat - lista zalet i wad, które moim zdaniem warto wymienić dla tej gry:

+ świetny klimat - naprawdę na każdym kroku czuć, że jest się w Montanie
+ rewelacyjny soundtrack - piosenki kultystów mają to coś
+ ciekawy pomysł na fabułę - taka sekta to miła odmiana w grach akcji
+ duży teren do zwiedzenia
+ brak wież
+ odbijanie posterunków nadal cieszy, czekam na opcję ich resetu jak w trójce
+ różnorodność pojazdów - po raz pierwszy można latać samolotem czy helikopterem
+ całkiem przyjemna walka
+ pistolet ma moc
+ dużo zadań pobocznych
+ wędkowanie
+ licznik całkowitej liczby zabójstw, w wielu grach tego brakuje
+ w końcu nie trzeba bawić się w skórowanie np. 20 zwierzaków określonego typu żeby sobie uszyć torbę na amunicję
+ można się wyposażyć w kij baseballowy z drutem kolczastym i pobawić w Negana
+ fajny pomysł z mini akcjami na drodze (uwalnianie zakładników z więźniarek, rozwalanie transportów, przejmowanie towaru z ciężarówek itd.) - zrównanie się z takim wrogim pojazdem i ostrzeliwanie się z jego kierowcą naprawdę cieszy

- główny wątek jest trochę za krótki i za szybko "dopada" gracza (nie da się uciec przed misjami aktywującymi się po przekroczeniu kolejnego poziomu paska postępu)
- po pokonaniu bossa danego regionu znikają wspomniane wyżej aktywności na drodze
- niektórzy przeciwnicy są zbyt twardzi np. kolesie z miotaczami ognia potrafią przyjąć cały magazynek na głowę co psuje przyjemność ze strzelanin, w których jeden headshot powinien eliminować wroga i często utrudnia skradanie
- umiejętności z drzewka nie są zbyt ciekawe
- dosyć mały wybór broni
- totalnie bezużyteczna proca
- przeciwnicy jakoś dziwnie reagują na postrzał, jakby nie było ragdolla
- wolałbym jednak bohatera, który coś mówi
- szkoda, że nie można przestrzelić opony podczas pościgu, tylko strzał z ciężkiej broni ma jakiś efekt, ale rozwala oponę całkowicie a wróg się zatrzymuje i wysiada zamiast wypaść z drogi czy coś
- eliminacje z bliska (w tym seryjne) nie są już takie fajne jak w poprzednich częściach, brakuje noża, wykorzystania broni czy granatu przeciwnika itd.

To chyba wszystko. Zachęcam do komentowania :-)

ocenił(a) grę na 10
NewJoker

Do plusów dodałbym:
- Dopracowane postacie - każdy randomowy cywil mówi/robi coś ciekawego.
- Uwielbiam w tej grze naturę - krzaki, rzeki, góry, zwierzęta - wszystko nadaje wspaniały klimat terenu do eksploracji.
- "Kreator" postaci - możemy w końcu zadbać o swój wygląd, a od niedawna nawet włożyć strój Pagana Mina, czy Vassa.
- Samochody - w końcu są odjazdowe bryki, a nie takie graty jak w trójce i czwórce.
- I oczywiście skrytki prepperskie - zawsze miło jest pobawić się w poszukiwacza skarbów ;)

A do wad:
- Zakończenie, które nie każdemu może się spodobać.
- Lekko wkurzająca obsługa helikoptera (chyba, że ja po prostu nie umiem latać :P)
- Oraz zablokowanie niektórych przedmiotów, strojów - oczywiście można się bawić w załatwienie tego, ale jest to trochę wnerwiające ;)

Na koniec chcę zapytać co myślicie o pokazywaniu postaci podczas śmierci w trzeciej osobie, bo dla mnie jest to fajny pomysł, tylko czasami doprowadzający do szału...

LeSzifre

Przypomniało mi się jeszcze, że przed wyzwoleniem regionu jest tak, że nie da się nawet w spokoju połowić ryb, bo co chwilę przelatuje jakiś helikopter albo przepływa łódź z kultystami i trzeba zamieniać wędkę na snajperkę. Z kolei po wyzwoleniu regionu jest zbyt spokojnie ;-)

Helikopterem latało mi się dobrze, tylko dziwne jest to, że samoloty potrzebują tak z 5 m pasa do startu i lądowania (kolejna wada, o której zapomniałem wspomnieć).

Pokazywanie śmierci w trzeciej osobie dodali pewnie po to żeby było widać jak kompan podbiega do bohatera i go ratuje. Ale ja akurat przez praktycznie całą grę nie korzystałem z pomocy kompanów (raz tylko latałem z tym psem). Wolałem restart niż czekanie aż pies przebiegnie pół kilometra, które go dzieliło ode mnie (zostawiałem go w tyle jadąc samochodem).

NewJoker

Mam pytanie dotyczące resetowania posterunków.
Kiedy je można zresetować? czy trzeba przejść też ,,side mission"?
Bo mam parę takich misji typu ,,find destroy" i są nawet do 16 obiektów, których nie ma na mapie pokazanych i trzeba samemu je znaleźć... według mnie to jest ogromna wada tej gry.

Wszystkie cult oustposts i story mission wystarczą do resetowania?

Eskim0s

Powinno wystarczyć ukończenie wszystkich misji kampanii i oczywiście wyzwolenie wszystkich posterunków. Wtedy w głównym menu pauzy (pod Escape) powinna pojawić się opcja Outpost Master.

NewJoker

Dziękuje za odpowiedź :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones