PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=787228}
7,3 4 847
ocen
7,3 10 1 4847
Far Cry 5
powrót do forum gry Far Cry 5

Tylko dobra

użytkownik usunięty

Skończyłem grę (można tak powiedzieć, gdyż zostało mi tylko kilka bezsensownych misji typu rozjeżdżanie zwierząt rogatych). I co mogę powiedzieć? Czytając czy oglądając recenzje oraz opinie na temat Far Cry 5 wszędzie spotykam się ze sformułowaniem, że jest lepszy niż Far Cry 4. Otóż dla mnie absolutnie nie jest. Oto dlaczego. Głównym powodem jest to, że jest za prosty. Praktycznie przez całą grę ginąłem głównie od upadków z wysokości. Żeby zostać zastrzelonym przez wroga trzeba się wręcz o to starać (mówię tu o graniu na najwyższym poziomie trudności). Oczywiście duży wpływ mają na to towarzysze, którzy mogą "reanimować". Jeśli za reanimację można uznać podanie dłoni i pomoc w podniesieniu się. Wyzwalanie posterunków jest tu wręcz banalne. W FC 4 wiele było prawdziwym wyzwaniem, zarówno jeśli wpadało się tam w sam środek z karabinem czy chciało się to zrobić po cichu. Teraz wystarczy pomocnik w helikopterze i drugi pomocnik z bronią maszynową i praktycznie można przyglądać się z boku jak wyczyszczą cały posterunek za ciebie. No właśnie pomocnicy, fajnie że niektórzy zbierają zioła za ciebie, ale ich ciągle powtarzające się odzywki zaczynają z czasem irytować. Po jakimś czasie nie mogłem już słuchać powiedzenia o prezydencie rozpętującym wojnę nuklearną w mediach społecznościowych czy gadek nimfomanki w helikopterze. Miało nie być zajmowania wież, co z tego skoro zastąpiono je znajdowaniem skrytek prepperskich. Kolejna rzecz która mnie nie urzekła to sam klimat. Więcej spodziewałem się po amerykańskiej prowincji, jednak nie urzekła mnie tak jak dalekowschodni Kyrat. Większość materiałów promocyjnych z gry opierała się na postaci Ojca. W samej grze jest go jeszcze mniej niż Pagan Mina w FC 4. Natomiast jedną rzecz muszę pochwalić, a mianowicie rozwój bohatera. Punkty talentów sprawdzają się o wiele lepiej. I kto mi wyjaśni czy ktoś w Ubisofcie nie lubi zwierząt, gdyż zabijanie czy rozjeżdżanie jest konieczne do wykonania niektórych misji, a mi to nie sprawia przyjemności nawet w grze.

ocenił(a) grę na 5

Ja tam nie wiem czy takie gry już mnie nie kręcą czy po prostu Far Cry 5 jest nudny ale mi się znudził już po .. 2 godzinach. Jestem już zmęczony tą samą mechaniką znaną od "trójki". Zresztą Ubisoft robi jakieś takie nijakie te gry-wydmuszki. Nie czuć absolutnie żadnych emocji. Coraz mniej gier mnie angażuje. Obecnie czekam tylko praktycznie na nową grę od CD Projekt, nową grę od Bethesdy, RDR2 i Shadow of the Tomb Raider.

ocenił(a) grę na 5
Rockman92

takie samo zdanie mam

ocenił(a) grę na 7
Rockman92

Masz rację, niestety teraz jest plaga ,,wydmuszek”.

ocenił(a) grę na 5
heliconia

Nie inaczej. to chyba przez lenistwo bo "i tak się sprzeda to po co się wysilać". I to odróżnia wyrobników od prawdziwych artystów w dewelopingu gier.

ocenił(a) grę na 5
Rockman92

chyba raczej problemem z Far cry 5 wcale nie jest dalej ta sama mechanika, tylko właśnie odejscie od tego co sprawdzało się w FC3 i FC4. teraz to jest jakaś padaka. nie ma ciekawych mikstur. nie ma po co zbierać skór zwierząt (tylko dla kasy). nieliniowa fabuła totalnie zniszczyła wątek fabularny który przecież w FC3 był bardzo mocną stroną.

ja miałem nadzieję że ta mechanika będzie fundamentem kolejnych far cry, tylko będą inne egzotyczne lokazlizacje. a tu taki zawód, mechanika inna, ale coraz gorsza, lokazlizacje też coraz słabsze (Primal - nuda, Hope County - wielka nuda zjadająca mnóstwo hdd i grafiki).

po tym co zobaczyłem w tej częsci nie nastawiam się pozytywnie na przyszłość tej serii która w pewnym momencie rysowała się różowo.

ocenił(a) grę na 7

Akurat skrytki prepperskie to była jedna z lepszych rzeczy, bo każda to była mini zagadka do rozwiązania. Fakt, że prawie wszystkie banalne.

ocenił(a) grę na 6

Powiem tylko tyle, piątka jest słaba. Far Cry 4 był niby odgrzewanym kotletem ale był świetny, to nie jest.

ocenił(a) grę na 5
xlandia1

Słaba? Dla mnie średnia, to nie jest słaba gra ogólnie ale też nie dobra moim zdaniem.

ocenił(a) grę na 5
Rockman92

jak niektórzy mówią że słabą stroną FC5 jest podobieństwo do FC 4 i FC 3 to mi się żygać chce. właśnie o to chodzi że odeszli od sprawdzonych schematów i wypuścili gniota. W FC3 dla przykładu mikstury były mega fajne, a tutaj w Montanie to po prostu lipa na całego i ogólnie cała gra do d..y sie nadaje. fabuła? jak fabuła, zlepek niespójnych scen. i do tego zajmuje nie wiadomo ile miejsca na dysku, taki gniot....

ocenił(a) grę na 9

Dla mnie to drugi far cry po jedynce, w jaki grałem (jesscze gram) i jestem zachwycony, dawno tak dobrze się nie bawiłem.
Moim zdaniem wasz problem jest taki ze gracie we wszystko jak leci i gry już się nudzą tak globalnie xd dla mnie poziom trudności na „hard” jest optymalny.

ocenił(a) grę na 8

ZA PROSTY, TA GRA JEST TAK TRUDNA, ŻE GINIE SIĘ PRAKTYCZNIE CIĄGLE, PASEK ZDROWIA KURCZY SIĘ TU BŁYSKAWICZNIE, W STARCIU BEZPOŚREDNIM PRAKTYCZNIE NIE MAMY SZANS Z 6 PRZECIWNIKAMI I TY PISZESZ, ŻE ZA ŁATWE, PODZIWIAM CIĘ, DARK SOULSY MUSIAŁEŚ UKOŃCZYĆ W JEDEN KSIĘŻYC, ALE TA GRA DO PROSTYCH NIE NALEŻY.

ocenił(a) grę na 8

Grałem na PS4 na normalu i przez całą grę ( poza finałem rzecz jasna) w ogóle nie korzystałem z pomocników i zwierząt - wszystko robiłem sam. Co mnie zaskoczyło - żaden boss nie stanowił WYZWANIA. Tylko z Faith miałem 3 podejścia by obrać odpowiednią taktykę i tyle. Może faktycznie dam szansę 4ce, o ile po trójce i piątce nie będę miał dość FC.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones