PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=686525}

Final Fantasy XV

Fainaru fantajî XV
7,7 1 055
ocen
7,7 10 1 1055
Final Fantasy XV
powrót do forum gry Final Fantasy XV

Przeszedłem każdą część, ale krew mnie zalewa na myśl że nie zagram w "Final Fantasy XV". Chyba
że wyszłaby wersja na PC, bo niestety nie stać mnie na konsole nowej generacji :( a nawet gdybym
uzbierał, szkoda byłoby mi wydać ponad tysiąc zł, więc z zagraniem w tą część poczekam aż PS4 lub
X spadnie z ceny, i to znacznie...

D3Mania

I co? Premiera bodajże na początku 2016 roku, więc przez trzy lata chyba PS4 spadło z ceny, co nie?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Mishima_Kazama

Ale to on myślał, że nie zagra, bo za drogie, nie ja...

ocenił(a) grę na 8
D3Mania

uzbierałeś już czy jeszcze nie? lol

ocenił(a) grę na 8
D3Mania

Pecet, który udźwignąłby tę grę byłby pewnie ze 2 razy droższy od konsoli :P

D3Mania

Dużo nie tracisz, zresztą ma być ponoć dobrze zoptymalizowany port na pc, ale pozyjemy zobaczymy

ocenił(a) grę na 8
randomowo

Nie słyszałem że ma powstać port, ale nie ważne bo już sobie kupiłem PS4 jakiś czas temu, ale pierw mam do ogrania kilka innych gier, na które czekałam dłużej, więc FFXV musi jeszcze poczekać. Oczywiście nie liczę że to będzie jedna z najlepszych części, prawdę mówiąc, niczego po niej nie oczekuje, lata świetności seria ma już za sobą, ale tak czy tak muszę w to zagrać.

D3Mania

Jest dużo hejtu jak i przy każdej części (chyba mniej niż przy XIII). Ja przygodę zacząłem od IX i ją uważam za najwspanialszą część, zapewne przez nostalgię ;) W FFXV mam już cała fabułę achivementy i około 100h na koncie i dalej gram. Podobała mi się ta część jednak w kwestii fabularnej bardzo mnie zawiodła. Również walki w głównej opowieści były ŻAŁOŚNIE ŁATWE. Nie było chyba serii w której nie męczyłbym się z choć jednym bossem, kombinował, próbował kilka/kikanaście razy. Tu? Wszystko można przejść ot tak :/ Title screen mówi sam za siebie "for fans and first timers" i chyba bardziej na tym drugim im tu zależało. Bo idiotycznych questow byleby gre czymś wypełnić jest straszna :/
Jak przejdziesz daj znać jakie wrażenia ;)

ocenił(a) grę na 8
randomowo

Najważniejsze że FFXV zwrócił się całkowicie w dniu premiery, a to dobra wiadomość, a hejt to jest przy każdej grze :p. Tak samo było właśnie z wspomnianym przez ciebie FFXIII, który mi się podobał, klasyczny turowy styl walki, tylko że bardziej dynamiczny,dużo trudnych wyzwań po pokonaniu ostatniego bossa, spędziłem z nim ok 160h aby ukończyć na 100%, no i ciekawe postacie. Za to FFXIII-2 nie podobało się się w ogóle, FFXIII:LR było niezłe. W FF IX odświeżyłem sobie jakiś czas temu, jak wyszła odświeżona wersja na PC. Wiesz Square pewnie chciało przyciągnąć nowych fanów, dlatego tak wiele zmian dodali w najnowszej części, stworzyli animę, oraz film pełnometrażowy, ale z drugiej strony chciałbym mieć jakieś wyzwania trudne do przejścia, a skoro mówisz że jest banalnie prosty, to trochę szkoda...

ocenił(a) grę na 8
D3Mania

Ten film obejrzałem by się dowiedzieć czegoś o dziurach fabularnych jakie są w grze i niestety nic nie wprowadził ciekawego poza tym jak poznał parę osób.

D3Mania

Kocham serie Final Fantasy!

ocenił(a) grę na 7
D3Mania

FF XV jest ok. Raczej lepszy od przeciętnych/słabych FF XI, XII, XIII, XIV,
Z drugiej strony nawet nie ma startu do najlepszych części Finala jak
6, 7, 8, 9, 10, które wciągają nosem 15-stkę.

Optymalne wersje Final Fantasy:

FF 7 Pc + mody graficzne NinoStye, Remako, Satsuki wgrane 7th Heaven + 1/4 spolszczenia. Wersja Psx 1 pod emulator jest cała spolszczona.

FF 8 remaster Pc + spolszczenie całości

FF 9 Pc + mod graficzny Moguri i czekać na spolszczenie, które będzie w 2021
Wersja Psx 1 pod emulator est już spolszczona

FF X remaster Pc + spolszczenie całości

FF XV Pc + tekstury 4K + filmiki 4K + spolszczenie całości


Piszesz, że nie stać cię na konsolę.
Ale przecież to konsole zawsze były tańsze i głównie były do exów. Pc Topowy wychodzi drożej z konkretnych powodów, bo za luksus się płaci. Topowy komputer pod 4K lub nawet 1440p to koszta
ok 9-12 tys. zł wraz z monitorem 144Hz/200hz. Do tego wymaga wymiany karty co dwie serie kart. A najlepiej co jedną, jeśli ktoś rzeczywiście chce siedzieć na 4K z dużą ilością klatek.

Przewagi Pc nad konsolami:

1) Ponad 90% najlepszych gier w historii ostatnich 35 lat z wszystkich gatunków masz na Pc, a wraz z emulatorami jest dostęp do 99% z 1 maszyny
Mając ok 25 konsol masz max dostęp do ok 80% najlepszych gier ostatnich 35 lat.
Psx1-Psx4 to max 50% najlepszych gier ostatnich 35 lat.
Na Pc masz gigantyczną przewagę z dostępem do najlepszych strategii, przygodówek, rpg, horrorów, starszych action-adventure, FPS, FPP, platformówek, bijatyk. Odpalisz wszystko.
Chcesz odpalić przykładowo fatal Frame 1 i 3 orz Forbidden Siren 1 i 2 z Psx 2 odplasz emulatorem Psx 2 i hula z lepszą grafą niż na docelowej konsoli. Emulatory powstały właściwie do emulacji większości komputerów i konsol jakie kiedykolwiek wyszły. Kiedyś dopracują też mocniej emulator Ps3, bo jeszcze do ideału brakuje i postaną emulatory Ps4 i Ps5. Wszystko kwestia czasu.
Osobiście z konsol kupowałem tylko Psx 1, 2, 4 do exów, ale Pc ma od groma więcej genialnych exów.
To będziesz musiał zagrać w masę starych gier.
90% najlepszych strategii to stare gry 1988-2005
90% najlepszych przygodówek to stare gry 1990-2005
80% najlepszych rpg to stare gry 1990-2006
80% najlepszych horrorów to starsze gry 1995-2005
50% najlepszych action-adventure to starsze gry 1996-2003, ale tu dzięki exom z Ps3/Ps4 ostatnimi czasy szala się wyrównała.
90% najlepszych platformówek to znów starsze gry 1985-1995
60% najlepszych FPS to starsze klasyki 1993-2005, ale w tym gatunku ostatnie 15 lat nie jest złe.
90% najlepszych bijatyk i gier sportowych to też dominacja klasyków 1988-2005
80% najlepszych gier wyścigowych znów przewaga klasyków 1990-2005

2) Na Piecu lepsza grafika - tekstury, efekty, zasięgi widzenia, dogrywanie modów.

3) Lepsza wydajność. Kolosalna różnica się robi się na monitorach 144hz, 200hz

4) Duże dyski więc można bardzo dużo zmieścić. Do niedawna też szybkość odczytu, bo dyski SSD choć teraz na Ps5 też będzie taki dysk, ale z malutką pojemnością.

5) Darmowe mody graficzne z lepsza grafiką niż oficjalne remastery.
A także mody fabularne. Na modach G2NK czy Skyrim są nie do poznania, bo zaliczają progres na każdym polu. Mody poprawiające błędy i dające kompatybilność klasyków z nowymi systemami.

6) Możliwość wgrywania spolszczeń

7) Wygoda gry. Możliwość grania optymalnie czyli:

Joystick - stare bijatyki 2d, platformwki 2d, sportowe 2d, strzelanki 2d.

Klawiatura - Tomb raider 1-4 z lat 90', Indiana Jones and Internal Machine, Shadow man, Gothic itp.

Klawiatura + mysz - strategie, przygodówki point and click, rpg drużynowe, action rpg na modach trudnościowych, FPS, FPP

Pad - bijatyki 3d, sportowe 3d, gry typu Devil May Cry, Dark Souls, niektóre exy z Ps3/Ps4 choć często bywa tak, że później, gdy taka gra wyjdzie na Pc lub zagra się na emulatorze to okazuje się, że klawiatura+mysz bywa skuteczniejsza od pada, ale różnie bywa.


Przewaga konsol nad Pc:
Odpalasz i grasz. Nie grzebiesz udoskonalając co raz mocniej gry modami :)
A wiadomo, że im starsze gry tym lepsze mody i więcej grzebania jest z tym często.
Niektóre wgrywa się łatwo, a niektóre trudniej i trzeba posiedzieć.

A co do Ps5 to już na starcie ma 4 irytujące rzeczy ta konsola:

1) Brak wstecznej kompatybilności dla Psx 1-3, a tylko do Psx 4. Syf

2) Malutki dysk SSD. To w kompie z 2008 mam w sumie 4TB HDD z 3 dysków, a na nowym kompie
4 TB SSD i 6 TB HDD z 4 dysków, a tu na Psx 5 ma być ok 700gb tylko. To ja nawet na tym nie zmieszczę gier z Ps4 jakie lubię, a nie wyszły na Pc, a gdzie instalowanie gier z lat 2021-2026 z wielkimi pojemnościami :) Odinstalowanie ciągle od nowa bezsens więc Sony zmusza mnie do kupienia dodatkowego dysku do tej konsoli od razu.

3) Ceny gier po 350 zł z powodu, że dali niską cenę konsoli. Lepiej byłoby odwrotnie.
droższa konsola znacznie z dyskiem 2TB lub 3TB, a tańsze gry.
Tyle nachwaliło się tym dyskiem SSD SONY jakby nie miała konsola innego atutu nad Ps4,
ale pojemność dają nędzną jakby nadal był 2008 rok i była premiera Ps3.
Teraz pojemność gier może być w kolejnych latach nawet po 200-300 gb.
Przecież taki remake Final fantasy VII ma 1/5 gry tylko, a zajmuje ze 100gb.
Zresztą kolejny remake, który nie ma stary do oryginału

4) Nadchodzące tytuły to gry na jedno kopyto z 1 gatunku same sequele i remaki.
Bezpieczne duperele tylko np:
Demon's Souls remake , sequele Spider-man, Horizon Zero dawn, God of war.
Kiepsko. Wożą się na tym co znane od wielu lat.

ocenił(a) grę na 7
returner

A co do starszych części FF to świetna sprawa z tymi modami do FF7 1997
Różnica spora.
Czysta wersja FF 7
https://www.youtube.com/watch?v=Ccnlh3pnYxA&list=PL85002...
Zmodowane FF7 miodzio
https://www.youtube.com/watch?v=k-493S68IP0

Ale remastery 8 i X też są ok.
W remasterze 8 poprawili mocno twarze postaci, filmiki, które robiły kolosalne wrażenie na 1999 rok oraz dodali panoramiczne rozdzielczości.
W remasterze X jeszcze mocniej odpicowali wygląd gry. Nikt nie zgadłby kto nie wie,
że to gra z 2001 roku, bo remaster ma wygląd tekstur nie gorszy od Uncharted 2007 i
TR Underworld 2008, a efekty czarów są lepsze od większości gier 2006-2009.
Remaster X części zajmuje dużo jak na grę z 2001 roku, bo 40 gb, ale zawiera też
obszerny dodatek X-2.

ocenił(a) grę na 8
returner

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź :D. Cóż od momentu gdy zakładałem ten temat, wiele się u mnie zmieniło, od 3 lat mam PS4 i na premierę chcę kupić PS5. Bedzie czekała na Part 2 FFVII Remake oraz FF XVI;).
Co do FFVIII, to ten port na PC był najgorszym spośród wszystkich jakie Square przeniosło na PC, grafika jest odpychająca, nic jej nie poprawili. Miałem ochotę po raz drugi przejść FFVIII, ale grafika mnie odbiła.
Fakt FFXV jest dobry, przyjemnie się grało, ale na tle starych części wypada blado.
FF XVI zapowiada się bardzo ciekawie, podjadałem się oglądając trailer :D, bardziej mroczna część.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones