PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=606777}
8,8 23 631
ocen
8,8 10 1 23631
Gothic II
powrót do forum gry Gothic II

Prawdziwa historia

ocenił(a) grę na 10

Lata 2006-2010 to były czasy, kiedy Youtube zapełniony był filmami kręconymi w grze Gothic 1 i 2. Nie chodzi tutaj bynajmniej o same zapisy osiągnięć, ale o najrozmaitsze filmy, seriale i zwyczajnie kabarety. Quarior i Gal Anonim tworzyli doskonały serial, w którym do Górniczej Doliny zesłano Kaczyńskich (!) a Ojciec Imperator w Toruniu chciał zawładnąć światem :) Ezi39 z kolei kręcił zabawne scenki na podstawie dialogów i sytuacji z gier, a także teledyski. Er0l18, Mooras i Cebula robili kabareciki i różne śmieszne wydarzenia, najczęściej z użyciem własnych tekstur.
W tych czasach Gothic 1 i 2 przeżywały drugą młodość, a Polacy mogli pochwalić się mianem największych miłośników Gothika na świecie. Ja sam, będąc w liceum jeszcze, spędziłem z kumplami godziny na ciupaniu w Gothic oraz Heroes 3, oglądaniu filmów. Może i dla kogoś 'z boku' będzie to smutna młodość, jednak oprócz Gothika było wiele innych sytuacji (pierwsze miłości, szkoła, imprezy, ogniska etc.), których wspomnienia do dziś budzą radość. Stałem się melancholijny ostatnio, znowu wróciłem do Gothika (kumpel zjeżdża z Niemiec to i Heroes będzie :)) oraz do filmów z niego. Chciałbym też, żeby po pogromie w latach 2010-2012, kiedy to jakiś debil pokasował konta Quariora, Gala Anonima, Eziego, Erola, Moorasa, przerywając dalszą twórczość, odnowić popularność ludzi, którym zawdzięczam tyle przelanych łez... ze śmiechu :)

Starzy i młodzi fani Gothica, obejrzyjcie Prawdziwą Historię:
https://www.youtube.com/watch?v=QGlPkWzxCi0

Kontynuację Alternatywną:
https://www.youtube.com/watch?v=l7EFM9SvR3I&list=PL28445BC86BA222D8

Komedie Erola:
https://www.youtube.com/watch?v=R14FA21urw4

Sklejanki Farmy Angara pod wodzą Eziego:
https://www.youtube.com/watch?v=PA_dRK5aPcY

...i jego teledysków:
https://www.youtube.com/watch?v=kV490SgCrbI

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) grę na 9
Bruce_Lee

To były czasy, kiedy zamiast Minecrafta i LoLów na YT królował Gothic. Sporo było tych machinim, ale Prawdziwa historia i Alternatywna kontynuacja wymiatają. :P Nawet po latach niektóre dialogi wymiatają, fajne były nawiązania do różnych filmów. I do tego fajna muzyka m.in. Rammstein, Happysad, Green Day, System of A Down. Ech, przydałaby się jakaś nowa seria w tym stylu.

ocenił(a) grę na 10
sebogothic

A mi z Historii Alternatywnej sie przypominaja takie hity jak Prawo i Sprawiedliwosc dzis prowadzi nas lub Moje miasto to Bialystok- piekne czasy 2006-2009! :D

ocenił(a) grę na 9
Bruce_Lee

Ech, oglądało się... Prawdziwa Historia i Kontynuacja Alternatywna były świetne. Te dialogi nigdy się nie nudzą. :) A do tego fajna muzyka zespołów takich jak Green Day, System of A Down, Rammstein... Miało to swój klimat.

ocenił(a) grę na 10
sebogothic

Teraz sa jeszcze lepsze przerobki- zobacz na Gothic 2 NK Assassins Creed- miazga :) poza t polecam Zło na farmie Xardasa i Straznika Wagin - te dwa ostatnie sa unikalne ze wzgledu na posiekane dialogi - efekt przekomiczny:) Bezi mowiacy ze zlo zawladnelo jego ku*asem albo ze Wrzod to jego partner :D lub Wrzod ruchajacy owce :D po prostu cos pieknego:)

ocenił(a) grę na 9
Bruce_Lee

Dzięki, na pewno kiedyś je sobie obejrzę. :)

ocenił(a) grę na 10
Bruce_Lee

Wielka szkoda, że już takich filmów się nie robi.
Kiedyś internet nie był zalewany przez taką ilość informacji i za wiele osób nie zajmowało się robieniem takich filmików. Nie mieli czasu, narzędzi ani pomysłów, dlatego wszystko co robiono było lepsze. Po prostu siedziało się nad tym dłużej o robili to zapaleńcy.
Obecnie internet zawalony jest randomowymi filmikami, na których ktoś po prostu gra w jakąś grę i komentuje swój dzień w II liceum. Dowolny filmik z łatwością osiąga 100-200 tysięcy wyświetleń, bo młodzież nudząca się ogląda innych, również nudzących się, ale posiadających kamerę i mikrofon. I tak to się kręci. Smutne, ale postęp rozleniwia i sprawia, że coraz częściej gubię się w czeluściach internetów i przede wszystkim YT. Najgorsze jest jednak to, że to już nie są czeluście, lecz mainstream i strona główna

ocenił(a) grę na 10
katedra

Smutna prawda. Na szczescie jednak Gothic do dzis ma swoich fanow w Polsce ktorzy cos kombinuja z machinima:)

katedra

>Wielka szkoda, że już takich filmów się nie robi.
Oj zdziwiłbyś się. Nadal trochę tego powstaje (co prawda mniej, ale jednak).

ocenił(a) grę na 10
Bruce_Lee

Ja miałem przyjemność grania w Gothic 1 w 2002 roku. To było coś. Ten klimat, fabuła i rozwiązania.
W Gothic II w 2003 roku. Ale nie zrobiło na mnie już takiego wrażenia jak 1 część.
Poprawiona mechanika. Ale fabuła i klimat trochę gorsze i już na początku Xardas wszystko zdradza :(
Ale gra się mimo wszystko równie dobrze. Zawsze brakowało mi tych wyciętych terenów w koloni górniczej.
Potem G2 +NK dopiero w 2006.
Ale kilka razy powracałem do tych gier, by przejść je każdą możliwą gildią w G1 i G2NK

A potem powstały świetne rozszerzenia do tych gier :)
I kolejne przechodzenie każdą gildią.

Gothic 1 - 60 questów. W 1 rozdziale robisz questy w 3 obozach i dołączasz do jednego.
A potem już jest rozgrywka dość liniowa. Od 2 rozdziału nie ma questów dla poszczególnych gildii oraz
nie ma też dla zadań pobocznych.
Istnieje wspaniały mod do Gothic 1 - "Edycja rozszerzona" 1.4.8, który to poprawia :)
100 dodatkowych questów. Dodatkowa 4 gildia "Bandytów" z których Piranha zrezygnowała.
Jest wiele zadań tylko dla gildii w której się należy. Jak już przyłączysz się w innych gildiach nie dostaniesz
questów, bo będą wobec postaci nieufni. Do tego pewne questy dopiero dla danych gildii są
w 2 , 3, 4, a nawet 5 rozdziale stąd rozgrywka jest bardziej rozbudowana niż podstawka,
gdzie od 2 rozdziału było tych questów bardzo mało i tylko dla fabuły głównej.
Dodatkowo jest też też gildia poboczna myśliwych do której nie można dołączyć, ale questy się zrobi
będąc w każdej gildii głównej. Zatem zamiast 60 questów masz 160 questów.
Ale, by wszystko odkryć trzeba w grę zagrać 4 razy (Stary obóz, Nowy obóz, Bractwo, Bandyci)
Balans trudności został poprawiony i gra jest trudniejsza. Poziom między G2, a G2NK :)
Warto grać w G1 w tej wersji właśnie - G1+Edycja rozszerzona 1.4.8 (800mb) +DX11
Z tym modem Gothic 1 jest jeszcze lepszą grą.

Gothic 2+NK posiada ok 180 questów, ale rozgrywka po zrobieniu questów w 1 rozdziale też staje się dość liniowa. W 1 rozdziale cały wysyp questów. Choć trzeba zagrać więcej razy, by zobaczyć questy u magów.
W Jarkendarze w 2 lub 3 rozdziale też jest ciekawie, ale po przejściu tego idziemy jak po sznurku.
3 gildie główne - (Strażnicy w Khorinis, Magowie w Klasztorze, Najemnicy) oraz gildie poboczne:
złodziei, krąg wody, piraci, bandyci.
Istnieje najlepszy mod do Gothiców właśnie do G2NK rozszerzający rozgrywkę -"The Returning"
Ogrywałem wersję 1.3.1 (ok 800mb)+spolszczenie (200mb)+Texture Pack/Video (400mb)
Wyraźnie ponad 100 dodatkowych questów. 3 nowe gildie główne do których można dołączyć -
(Bractwo, Nekromanci, Magowie Wody) oraz 3 dodatkowe gildie poboczne (zabójcy, kupcy, myśliwi).
Nowe tereny. W koloni górniczej odblokowane stare tereny z G1 (Cmentarzysko orków, Świątynia Śniącego itp)
Gra się z tym o wiele dłużej. I żeby wszystko odkryć trzeba zagrać kilka razy. Jest nawet 7 rozdział.
Jest kilka poziomów trudności. Na najłatwiejszym jest raczej łatwiej niż w G2NK choć nie grałem.
Grałem na normalnym i jest trudniej niż w G2NK. A są jeszcze tryby trudniejsze.
Rosjanie Returning traktują jak pełnoprawny dodatek. Dodaje on nawet więcej niż NK.
Mają nawet do niego dubbing na wysokim poziomie.

Ponad rok temu wyszła nowa wersja Returning 2.0. Cała zawartość zajmuje 7gb bez dubbingu.
(dodatkowe 3gb dubbing rosyjski) Nowy teren, nowe postacie, nowe questy, bardzo poprawiona grafika.
Walka 2 mieczami, walka z tarczą, wierzchowce. Grafika i tekstury wyglądają niesamowicie.
ok 180 dodatkowych questów w stosunku do G2NK więc trochę dodali od wersji 1.
Warto grać na poziomie trudnym, gdzie jest dopiero trudniej niż w G2NK,
Niestety nie ma spolszczenia z racji tego, że tłumacze narzekali,
że Rosjanie do teraz aktualizują co pewien czas ten mod.

ocenił(a) grę na 10
returner

Witaj! :)
Dzięki za info o edycji rozszerzonej do jedynki, poszukam :) gralem tylko w mod Mroczne Tajemnice, ale wysrubowany poziom trudnosci i bugi wywalajace gre kiedybadz.
Co do G2 Returning to... Jest niegrywalnie. Co z tego ze nowe postaci, zadania lokacje etc... Skoro poziom trudnosci jest taki, ze jedno z pierwszych zadan np dla zabojcow, a nie dasz rady ruszyc postaci bo od razu nie zyjesz... Tak jest caly czas. W dodatku wszyscy zrobili sie tak czujni ze ciezko gdziekolwiek sie skradac, od razu wszyscy wpadaja i Cie nakrywaja. Oczywiscie bugow tez pelno. Dlatego lepszy chyba mod Zlote Wrota...

ocenił(a) grę na 10
Bruce_Lee

Złote wrota niezbyt mi podchodzą, bo to dodatkowa historia,
a ja preferuje najlepsze rozszerzenie do oryginalnej historii Piranhy w G1 i G2 :)
Złote wrota to historia po zakończeniu G3 i powrót do Jarkendaru

Mroczne Tajemnice 3 razy przechodziłem na 1.03 - brak jakichkolwiek bugów.
Wszystkie możliwe questy wykonane.

W wersje Mrocznych tajemnic 2 kiedyś sprawdziłem, ale było sporo bugów.
Mod warzy przeszło o połowę więcej, ponad 400mb zamiast 190mb,
a zamiast połatać grę to jest znacznie gorzej, a dodali niby tylko 3 questy.
A nie dało się zakończyć kilku questów z powodu bugów. Wersja 2 to katastrofa.

Co do Returning kompletnie się nie zgadzam.
Przeszedłem na poziomie Normalnym.
Do pewnego momentu jest trudniej niż G2NK. Ale później nie jest aż tak ciężko.
Za drugim razem przeszedłem na poziomie trudny. Też się dało.
Na poziomie łatwym nie warto, bo gdy postać ma już dużo poziomów jest za łatwo.
Na poziomie bardzo łatwym gra jest za łatwa i nie ma utrudnień. Zero motywacji.
Najlepiej zbalansowana jest wersja Pierwszego Returning z Rebalance 2.1 i łatką 1.2.
Na 1.3 jest trudniej, bo Polacy utrudnili. Któraś wersja zresztą 1.3.1 czy 1.3.2 ma
za bardzo nabite Hp dla potworów i postaci. Na wersje 1.2 nikt nie narzekał.
Na tej wersji ludzie rozpływali się nad tym modem grając na normalnym i trudnym poziomie.
Gdyby Return był tak trudny jak mówisz jakim cudem tak wielu przeszło na trybie Rzeźnik -
6 najwyższym poziomie) Ja póki co przeszedłem na 3 i 4 poziomie trudności.
Jest trudniej niż w G2NK, ale głównie to przez te nowe atrybuty i utrudniacze,
a samo zabijanie nie powiedziałbym, że jest trudne na normalnym. Jest trudniejsze niż w G2NK,
ale na każdego jest sposób, by go pokonać, tylko trzeba pomyśleć.
Coś jak było w G1, że na kamiennego golema młot, na ognistego lód, na trola zmniejszenie,
na zombie czar, na zdobycie kamienia ogniskującego w fortecy czy figurki w mieście orków telekineza,
by przejść w małym wylocie przemiana w chrząszcza itp
W G2NK nie było trzeba kombinować wiele. A z Returningiem trzeba dużo więcej niż w G1,
by grało się płynnie. Jakby było równie łatwo jak w G2NK lub łatwiej jaki sens w ogóle grać - brak motywacji.

W Returning 2.0 dużo jest łatwiej.
Poziom łatwy i normalny jest tylko do sprawdzenia, bo są tak łatwe. Zero wyzwania.
Poziom łatwy jest łatwiejszy niż bardzo łatwy w Returnie pierwszym. Niepotrzebnie twórcy to w ogóle umieścili.
Poziom normalny jest taki mniej więcej jak łatwy w Returnie pierwszym.
Natomiast trudny jest idealny bo gra się tak jak na normalnym w poprzednim Returnie.
Jest jeszcze tryb legendarny, ale nie sprawdzałem, bo nawet wyjadacze narzekają,
że jest trudniejszy na obecnych wersjach niż najtrudniejszy tryb rzeźnik w pierwszym Returnie :)

ocenił(a) grę na 10
returner

No to oswieciles mnie, Kolego, mowisz ze The Returning 2.0 na poziomie normalnym? A naprawili bug z nadmiernie czujnymi ludzmi przy wlamaniach?

ocenił(a) grę na 10
Bruce_Lee

W Returning 2.0 poziom normalny jest nadał za łatwy i odpowiada łatwemu w Returning 1.

Był naprawiony ten bug w Returning 2.

Returnig 2.0 wyszedł na koniec 2015, ale ciągle coś w nim zmienia twórca.
Dlatego pewne bugi naprawia kolejny pach, a nowe znów dodaje błędy lub
to co naprawiał poprzedni w nowym znów jest popsute.
Najsprawniejsza wersja była 0061. Najnowsza 0065 jest o wiele bardziej zabugowana.
Twórca Trezege nadal wydaje nowsze patche i dodaje lub zmienia coś w modzie.
Nie będzie spolszczenia póki nie będzie ostatecznej wersji moda.
Do każdej wersji rosyjskiej wychodzi łatka z angielskimi napisami przepuszczonymi przez translator :)
Lepiej póki co grać w Returna 1 z Rebelance 2.1 z patchem 1.2 ,spolszczeniem i texture pack
A cierpliwie czekać na ostateczną wersje Returning 2.0 dobrze spatchowanego i
ze spolszczeniem.

Tu masz całe przejście Edycji Rozszerzonej do G1 w Dx11 - dużo filmików
https://www.youtube.com/watch?v=3K3IHVi-LA8

Tu masz przechodzenie Returning 2.0 w Dx11 po angielsku .
Chyba tylko teksty z G2NK i Returna 1 wyświetla na dole też z polskim tekstem.
(ale nie doszedł jeszcze do końca, jest na 55 filmie, a codziennie jest 1 nowy)
https://www.youtube.com/watch?v=w-bbL5_eR-Y
Miazga to wygląda.

ocenił(a) grę na 10
returner

Faktycznie dobra sprawa, jak bede mial czas to poinstaluje to co napisales i mam nadzieje ze zabawa bedzie przednia! :)

ocenił(a) grę na 10
Bruce_Lee

Te filmiki pokazują jak bardzo poprawili grafikę.
W Gothic 1 to chyba głównie zasługa Dx11. Woda i cienie cudne :)

Natomiast G2NK z Returning 2.0 i Dx11 na tych filmach wygląda jeszcze lepiej, bo tam jest kilka Gb tekstur z różnych gier więc nie tylko woda i cienie,
tekstury są bardzo mocno poprawione.
Nie wiem jak ten koleś co gra w Returning 2.0 zrobił to, że ma to tłumaczenie dużymi literami na dole ekranu.

ocenił(a) grę na 10
returner

To tłumaczenie zostało dodane na Sony Vegas, przy montażu filmu... Rzeczywiście rewelacja, już G1 widać kanty jak dawniej ale cienie już jak w G3, a dwójka to ogólnie miazga. Kurde już niedługo się skuszę na to bo efekt cudny :)

ocenił(a) grę na 10
Bruce_Lee

Mnie zdziwiło bardzo mocno jak w G1 poprawiło wodę i cienie, a także lekko teksturki Dx11 :)

A G2NK to wręcz cudo z Returning 2.0 na ver 0061
Gość gra na normal i jest ewidentnie za łatwo już na samym początku. A co poziom dochodzi aż "20" doświadczenia więc będzie co raz łatwiej. Bezsens. Ale do nagrywania filmów ok
Jest łatwiej na tym normal niż w G2Nk nawet i dużo łatwiej niż większość trybów w Returning 1.
W G2Nk dochodziło 10 doświadczenia.
W Returning 2.0
na łatwym 25
na normal 20
na trudnym 15, a od 50 poz 10
na legendarnym cały czas 10 i tylko w wybranych miejscach można zapisywać.

Moje zdanie jest takie, że w Returning 2.0 tryb trudny tylko jest do grania z dużą miodnością jak się zna tą grę dobrze.
Normal dla laików.
Returning 1 był dużo trudniejszy.
Przechodziłem na normal i trudnym i było wyraźnie trudniej niż w NK

ocenił(a) grę na 10
returner

Po 25 punktow nauki przychodzi?! To faktycznie za prosto sie robi... Bede wiec na trudnym gral:)
A powiedz mi, co to jest ten Slash n Craft? Chyba sposob zdobywania umiejetnosci jak w Oblivionie, ze co wykonujesz to rosnie doswiadczenie w tym... Ale z tego co pamietam to jest to mocno niezrownowazone i w pewnym momencie umiejetnosci jakby sie nie rozwijaly...

ocenił(a) grę na 10
Bruce_Lee

Gość gra na normalnym i bardzo szybko zabija bandytów bez problemu czy potwory.

To już NK była trudniejsza. A co dopiero Returning 1.
Po drugie na normal 20 punktów nauki co poziom to już przesada. Nawet na trudnym do poziomu 50 poziomu dochodzi aż 15 co poziom, a potem 10.
A przecież są jeszcze tablice i mikstury.
Trzeba też wziąć pod uwagę, że tych poziomów dużo więcej się naklepie w Returning 350 questów niż czystym G2 NK 180 questów więc od pewnego momentu zacznie być łatwiej.
Ponoć idzie dobić do 100 poziomu więc dużo więcej niż G2NK.

Nie graj w Slash n Craft.
Rebalance to mod do Returning na balans.
A Slash n Craft to mod na zdobywanie poziomów jak w Tesach.

ocenił(a) grę na 10
returner

Dałbyś jeszcze radę wrzucić linki do Returning 2.0 i aktualnego DX11? Bo Rebalance 2.1 znalazłem i patch 1.3.1 a z tamtymi lipa :/ a chciałbym w te wersje zagrać co polecasz :)

ocenił(a) grę na 10
Bruce_Lee

Musiałbyś poszukać na modders lub rosyjskich na stronach.
Nie wiem czy ten link jest dobry, ale spróbuj to poniżej.
To jest wersja 0061. Miała najmniej bugów i najpłynniej chodziła. Ten gość z youtube chyba właśnie na tej gra.
Najnowsza 0065 jest zabugowana i gorzej chodzi.
W planach 0066

http://world-of-gothic.at.ua/news/gothic_2_returning_2_0_sborka_0061/2016-08-03- 131

ocenił(a) grę na 10
returner

https://www.youtube.com/watch?v=1e3Sni4lhr4&vl=pl

ocenił(a) grę na 10
returner

Ogólnie dużo łatwiej poradzić sobie z Edycją rozszerzoną 1.4.8 do G1 +Dx11.
No i nie trzeba spolszczenia.

Returning 2.0 na razie jedynie po angielsku.

ocenił(a) grę na 10
returner

Dziękuję serdecznie, już pobieram :)

ocenił(a) grę na 10
Bruce_Lee

Teraz yt to dno jak widzę te live'y dla kasy i dzieci które wpłacają donejty to głowa boli, prawdziwa historia to klasyk nie dawno oglądałem i nadał świetna przypomina czasy dobrego yt

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones