PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=605963}
8,7 25 814
ocen
8,7 10 1 25814
Gothic
powrót do forum gry Gothic

Sporo już modów do dwójki sprawdziłem, teraz czas na jedynkę, trochę tak od dupy strony, ale jakoś mody do jedynki nie szczególnie przykuwały moją uwagę i nie bez powodu, bo oprócz paru grywalnych reszta mogłaby nie istnieć. Poza tym mechanika poruszania się, walki bardziej podoba mi się w dwójce, no i o wiele więcej ciekawszych modów ma dwójka, w jedynce większość modów bazuje na starym świecie, podczas gdy w dwójce jest sporo dużych oryginalnych modów, no ale starczy tego pierdzielenia, poniżej opisuje mody, z którymi miałem do czynienia:


Diccuric v. 1.1e (17)
Wielkość 4
Długość 3
Klimat 4
Poziom Trudności 1
Fabuła 2
Nowy świat 2
Pułapki -2
Walki grupowe 1
Grupa magów wody łazi z nami po ich uwolnieniu 1
Śpiwór 1

Główny bohater dołącza do armii Berengara, który to sprzeciwił się królowi i dąży do jego obalenia... Jeden z pierwszych (jak nie pierwszy) ciekawych modów, w którego pierwszy raz zagrałem już dawno temu. Teraz sobie odświeżyłem i wydaje mi się, że byłem w tylu różnych miejscach, w których,
grając wcześniej, chyba nie byłem... W każdym razie mod podobny do Wojny Z Orkami pod względem niedokończonego terenu i fabuły, a także wielu ciekawych miejsc niezwiązanych z fabułą... co tu dużo pisać, jeden z najlepszych, jak nie najlepszy mod do serii Gothic i mimo iż niedokończony wart wielokrotnego zagrania.


Zemsta Króla v. 1.2

Sekta głównego bohatera zostaje zniszczona, a on sam przyłącza się do nowego obozu na bagnie... Mod nie do przejścia, pojawił się błąd przy próbie uwolnienia magów ognia z więzienia pod zamkiem, po rozmowie z magiem nie można nic zrobić, nie ma paska życia, kamera stoi w miejscu, nie można nic włączyć, tylko ctrl + alt + del.


Czas Zapłaty v. 1.5

Grupa piratów zostaje wyrzucona na brzeg plaży w górniczej dolinie, muszą dołączyć do nowego obozu rebeliantów... Wku*wiająca gra (dołącza do grona wku*wiających: Dark Saga, Złote Wrota, Dirty Swamp, Sythera, Z Życia Złodzieja), ze względu na błędy, wymienię jakie mi się dało doświadczyć:
1:Często zdarza się, że nie zadajemy obrażeń przeciwnikom/potworom, wtedy trzeba wczytać grę, nieraz nawet 5, 6 razy, lub nawet więcej.
2:Chcąc skoczyć postać zatrzymuje się, ten błąd występuje między innymi koło starego obozu od strony południowej.
3:Nie wiem o co chodzi z tym bieganiem i sprintem, ale wydaje się być spie*dolone, raz wczytamy i biegamy sprintem, raz biegamy normalnie, raz sprintem ale paska nie ma, raz jest pasek ale do połowy, o co tu chodzi to nie wiem.
4:Nie można skakać z wyciągniętą bronią do walki wręcz.
5:Podczas walk z udziałem naszych sojuszników łatwo ich walnąć i wtedy obrócą się przeciwko nas.
6:Czułość kursorów w menu, z powodu błędu nr 1 często zdarza się zacząć nową grę, zamiast wczytać mimo iż kliknęliśmy raz.
7:Niewielki błąd, postać pije coś po zapisaniu gry.
8:Nieraz nie można otworzyć skrzyni, albo przybić młotkiem deski, wtedy trzeba wczytać.
9:Powód dla którego nie przeszłem (świadomie używam tego słowa, jakby się ktoś czepiał :P) moda, nie mogłem zrobić 2 zadań mimo iż ze wszystkimi rozmawiałem, wpisy w dzienniku są, a nic nie można zrobić.
Poza tym mod ma spie*dolony mechanizm walki i przycina się co chwila, co ciekawe jest to któraś wersja z kolei, jeszcze gdyby to była pierwsza wersja, ale nie, jest nie do pomyślenia, by takie podstawowe błędy miały miejsce i to w którejś kolejnej wersji, tragedia, co za amatorzy robili tego moda... i mimo ciekawej fabuły, mod ma tyle minusów, że pieprznąłem go wpi*du. Odradzam wszystkim, lepiej poczekać na finalną, bezbłędną wersję.


Wyspa

Jesteśmy na jakiejś małej wyspie i... i nie pamiętam fabuły, mod mały ale błąd - orc staff nie znaleziono - uniemożliwił grę.


Zasadzka v. 1.4 (0)
Wielkość -1
Długość -1
Klimat 1
Poziom Trudności 1
Fabuła 1
Nowy świat 2
Mało walk -1
Zabicie Naida przez Knamaka powoduje przejście moda niemożliwym -2

Główny bohater Ray przyłącza się do grupy bandytów, którzy po napadzie na farmę, uciekają do małej doliny aby skryć się przed strażą... Mały, krótki mod i tyle, do zagrania i zapomnienia.


Kopalnia v. 1.0a (5)
Wielkość 1
Długość 2
Klimat 2
Poziom Trudności 1
Fabuła 2
Stary świat 0
Momenty w których nagle giniemy -2
Szukanie przedmiotów -1

Główny bohater musi wydostać się ze starej kopalni, której wejście zostaje zawalone z niewiadomych przyczyn... Ciekawy pomysł na fabułę, chociaż nie do końca dobrze rozegrany, motyw z Xardasem niepotrzebny moim zdaniem, no i te gadające pełzacze... Ogólnie gra się miło, ciekawie, ale szału ten mod nie robi.


Orcades v. 1.0.2 (-9)
Wielkość 0
Długość 1
Klimat 1
Poziom Trudności -2
Fabuła 2
Nowy + Stary świat 1
Momenty w których nagle giniemy -2
Pułapki -2
Przygodówkowe zadania -1
Zagadki -1
Szukanie przedmiotów -1
Giniemy wraz ze śmiercią towarzysza -2
Chwile bezczynności postaci -1
Umieszczenie kamienia teleportującego ze złej pozycji zacina fabułę -2

Główny bohater wraz ze swoimi przyjaciółmi wraca do obozu na wyspie. Ich statek zderza się ze skałą tuż przy brzegu, a nasz bohater dopływa na plażę. Naszym zadaniem jest zwiedzenie wyspy podczas gdy nasi przyjaciele odbudowują obóz... Rekord w minusach pobity, ten mod nawet prześcignął najgorszy mod do G2 "Adamas Dziedzictwo". Mod jest przygodówką z elementami rpg, czyli coś czego nie lubię, bo jakbym chciał przygodówki, to bym se jakąś odpalił, a od modów do Gothica wymagam rpg-owego stylu, a nie
przygodówkowego. Mod dołącza do wku*wiającej palety modów: Dark Saga, Złote Wrota, Dirty Swamp, Sythera, Z Życia Złodzieja, Czas Zapłaty. -2 za to, że musiałem zaglądnąć do solucji, ale i bez tego gra nie jest za łatwa, trudne walki i niezbyt łatwe zagadki. Odradzam granie w to coś, chyba że ktoś jest masochistą, ewentualnie lubi przygodówki.


Dolina Zombie v. 1.5.2 (8)
Wielkość 4
Długość 2
Klimat 3
Poziom Trudności 1
Fabuła 3
Stary świat 0
Ilość wytrychów niepozwalająca zrobić zadania -2
Śmierć Daniela nie pozwala na dokończenie zadania -2
Nie można swobodnie explorować świata -1

Główny bohater ląduje w górniczej dolinie, w której rozprzestrzeniła się epidemia, wskutek której ludzie pozamieniali się w żywe trupy...
Mod ciekawy, dobry pomysł na fabułę, już od iluś lat myślałem sobie o takim scenariuszu na moda, jeszcze fajniej byłoby gdyby zrobiono nowy świat do tej fabuły, ale stary też pasuje. Natomiast jeżeli chodzi o minusy, no to cóż, z wytrychami można by rozwiązać problem tak, że ktoś w zamku, albo na
zewnątrz handlowałby różnymi rzeczami, szkoda, że jest tylko jeden handlarz, który ma tylko łuki, strzał i bełtów trochę; a co do sytuacji z Danielem, można by w skryptach coś pozmieniać, aby mimo wszystko zaliczyło nam zadanie, do tego jeszcze Daniel co jakiś czas zacina się z wyciągniętą bronią,
można by w ogóle wywalić go z tego zadania. Ten brak swobody w explorowaniu świata też powinien być jakoś naprawiony, nie powinno być takich sytuacji gdy po dłuższym czasie grania mamy sytuacje, w której
się zacięliśmy i trzeba wpisać wcześniejszy zapis, a zapisu nie ma... Poza tymi i mniejszymi problemami, mod jest godny uwagi, ale jeszcze do dopracowania.


Historia Bariery v. 1.0 (5)
Wielkość 4
Długość 2
Klimat 1
Poziom Trudności 0
Fabuła 1
Stary świat 0
Błąd z drabiną -1
Śmierć Ferpasa nie pozwala na dokończenie zadania -2

Główny bohater dołącza do obozu uciekinierów, jego zadaniem będzie dowiedzieć się co poszło nie tak podczas tworzenia bariery i co zakłóciło jej delikatną strukturę... Opis moda i jego tytuł "Historia Bariery" sugeruje, że będzie to opowieść o tworzeniu bariery, tak przynajmniej ja to interpretuje, a
mamy dosyć słabą fabułę tego co w G1 tylko od dupy strony, czyli od strony tej złej :P Miałem nadzieję na fabułę o tworzeniu bariery, o tych tam iluś magach, którzy ją stworzyli i na koniec dowiedzeniu się o tym dlaczego tak wyszło, a mamy w sumie fabułę z G1, to jedna sprawa, druga, że pod koniec moda coraz
to więcej razy wywala do pulpitu, a tak poza tym to średnio/słabo. Ciekawostką jest to, że wraz z nową fabułą, można robić główne zadania (i poboczne też) starej fabuły, na szczęście nie koliduje to ze stabilnością nowej fabuły, ale nie powinno tego być... no i te błędy... Podobno jest wersja 2.0 ale nie mogłem znaleźć. Dobry pomysł na moda, ale jeszcze daleko do dobrego wykonania.


Assasin mod v. 1 (3)
Wielkość 4
Długość -1
Klimat 0
Poziom Trudności 2
Fabuła 0
Stary świat 0
Nie można skończyć moda jak się nie zgodzimy na zabicie Gomeza -2

Jesteśmy zabójcą, który ma za zadanie zabić Gomeza... i tyle, po co w ogóle robić takie mody, albo niech to będzie jakimś dodatkiem do G1, do głównej fabuły, albo niech to będzie mod wykorzystujący wielkość terenu, a tak mamy coś jak Historia Bariery, wielki teren, ale nie potrzebujemy zwiedzać go.
Mod marny, krótki, nieciekawy, można sobie pójść do tego Gomeza za dnia i bez problemu zarżnąć cały obóz. Aż dziw że dostał aż 3, no ale jedynym dużym plusem to jest ta wielkość świata, zawsze to jakaś atrakcja poszwendać się napakowaną postacią i powyrzynać wszystkich. Do zagrania i zapomnienia.


Sturmbringer v. 1.3 (3)
Wielkość 4
Długość -2
Klimat 0
Poziom Trudności 2
Fabuła 0
Stary świat 0
Pustka -1

Jakiś Elric każe nam znaleźć jakąś lampę, a potem miecz... Ja pier... tego typu mody jak ten, albo Assasin Mod powinny być włożone do jednej paczki i... wyrzucone przez okn... włożone do G1 jako dodatek, a nie jako oddzielny gnio... mod. Tragedia, aż 3 bo świat spory, a poza tym ten mod leży i kwiczy... w sumie można go potraktować jako szlajanie się w świecie bez ludzi, bez fabuły, bez sensu. Mod nie ma zakończenia, oddaje się miecz i tyle, można iść za Elrikiem, ale on tylko będzie stał przy starym obozie. Szkoda czasu na tego gniota.


VisiGothic v.1.2 (-3)
Wielkość 0
Długość -2
Klimat 1
Poziom Trudności 1
Fabuła 0
Stary świat 0
Hu*owy system przydzielania doświadczenia/brak doświadczenia za niektóre potwory -2
Brak podpisów przy przedmiotach, skrzyniach, potworach i niektórych ludziach -1

Główny bohater musi poradzić sobie z plagą demonów w obozie... ?!?! To chyba były początki modowania, ale nie zmienia to faktu iż mod jest ujowy, nie ma co pisać, omijać szerokim łukiem.


Battala v.1.08k (3)
Wielkość 4
Długość -2
Klimat 0
Poziom Trudności 1
Fabuła 2
Stary świat 0
Śmierć Okyla nie pozwala na dokończenie zadania -2

Nowy obóz został zaatakowany przez siły nieumarłych, pozostali przy życiu najemnicy wycofali się do nowo powstałej bazy, szykują się do walki aby odzyskać nowy obóz... I po raz kolejny mod, który mógłby być dodatkiem, przerywnikiem w G1, znowu tylko kawałek terenu użyty i za*ebiście krótki mod, po to się czeka tyle czasu aby wczytało cały świat, by poruszać się po jego 1/40 terenu... Jedynie fabuła zasługuje na rozwinięcie w jakimś większym modzie. Do zagrania i zapomnienia.


Bedrohung v.1.07f (11)
Wielkość 4
Długość 2
Klimat 2
Poziom Trudności 1
Fabuła 1
Stary + Nowy świat 1
Buty szybkości 1
Buty akrobatyki 1
Pies 1
Pułapki -2
Zagadki -1

Główny bohater Paranor na zlecenie Elrica musi dowiedzieć się co dzieje się w zawalonej kopalni... No i można zrobić mod, w którym wielkość starego świata jest w jakiejś mierze wykorzystana, a nie to co te ostatnie marne mody, ale mimo to iż mod dobry, to wszystkiego za mało, przydałyby się rozdziały, albo
chociaż jakiś respawn potworów, więcej zadań, więcej zagospodarowanych miejsc, jest jakiś niedosyt, ale mimo wszystko jest dobrze, świat meteo ciekawy, tylko znowu mod bez zakończenia, te stare mody do jedynki tak miały specjalnie czy jak. Fajny pomysł z psem. Natomiast początek trochę wkurzający, bo zanim się wyjdzie z tej kotlinki, to albo śmierć od zębaczy, albo śmierć próbują zejść po skałach omijając zębacze.


Bedrohung 2 demo v.1.00

Zaczynamy w jakimś małym miasteczku i musimy je zbadać... przynajmniej tak to interpretuję, bo demo po niemiecku, chyba nie ma spolszczonej wersji, ale nie dziwo, nie ma po co spolszczać tak krótkiego dema. Nie będę tego oceniał, nie ma sensu, ale szkoda, że nie ma pełnej części drugiej, niewielki teren, parę
budynków, fajnie to wygląda.


Czas Decyzji v.1 (0)
Wielkość 4
Długość -2
Klimat 0
Poziom Trudności 1
Fabuła 0
Stary świat 0
Nie da się wyjść z obozu będąc ze strażnikami -2
Walki grupowe 1
Błędy -1
Szczeniacki język -1

Główny bohater ma zdecydować, po której ze stron konfliktu się opowie... No i znowu gówniany mod, w którym na cały ten świat potrzebujemy niewielkiego wycinka terenu... W sumie to nie wiem czy go przeszłem, bo tyle błędów w tak krótkim czasie, że nie wiadomo jak to powinno być, od strony strażników,
to w ogóle nie da się wyjść z obozu, a przy rozmowie z Thorusem wywala do pulpitu, a od strony najemników wywala po zabiciu Bartholo i powrocie do Lee, ale mimo wszystko oceniłem, bo pewnie niewiele dłużej by trwała ta modyfikacja. Chyba jest gdzieś wyższa wersja, ale nie mogłem znaleźć. Po raz któryś już spotykam się z niepasującym językiem/słowami w modzie, ale teraz to już przegięcie, jakby jakieś ziomale spod klatki gadały ze sobą, jakby nie można było normalnych słów użyć bardziej pasujących do czasów średniowiecza, ale i ogólnie taki język jest rażący, denerwujący, prymitywny. Mod do nawet nie zagrania i wy*ebania.


Bigfoots In Colony v.1.00

Latamy po całej kolonii tylko po to by powybijać tytułowe bigfooty, nie ma żadnych wpisów w notatniku, nie wiadomo gdzie jeszcze są te yeti i trole... a szkoda pisać... Można w sumie w tym modzie grać fabułą z G1, ale czy to ma sens, po jakimś czasie wyłączyłem.


No i to tyle na razie modów, malutko w porównaniu do G2. Jak widać Diccuric rządzi niepodzielnie, a zanim długo, długo nic, wysoko postawił poprzeczkę. Szkoda, że nie został dokończony, bo były z niego epicki mod. Modów do G1 nie powstaje tak dużo jak do G2, więc pewnie dużo czasu jeszcze minie zanim znowu coś dopiszę do tej listy.

ocenił(a) grę na 10
Marieka

Mały update.

Zemsta Króla v.1.2 (7)
Wielkość 4
Długość 2
Klimat 1
Poziom Trudności 0
Fabuła 2
Stary świat 0
Błędy -1
Kupienie najemnika 1
Zła odpowiedź u strażników południowej bramy uniemożliwia wejście do starego obozu -2

Sekta, do której należał główny bohater, zostaje zniszczona przez nowego magnata i jego strażników. Główny bohater postanawia się zemścić, dołączając do królewskiego oddziału... Że też po modzie Historia Bariery nie pomyślałem, żeby użyć w tym modzie bmarvinb f8 - bravo ja... chociaż tym razem nie miałem błędu z magami ognia, ale za to nie mogłem dostać się do nowego obozu (?!)... a poza tym średni mod, niewyróżniający się niczym szczególnym, oprócz tego, że ma sporo błędów, co tu dużo pisać, taki sobie.

ocenił(a) grę na 10
Marieka

Dla mnie liczą się tylko 2 mody do Gothic 1 i Gothic 2 NK i bez nich właściwie już
nie ma sensu grać w czyste podstawowe wersje.

Gothic 1 + Edycja rozszerzona 1.4.8 + Dx 11
Dodaje ponad 110 questów. Podstawka miała ok 60. Teraz razem ponad 170.
Nowa główna gildia bandytów. Możliwość zostania guru w bractwie. Nowa gildia poboczna myśliwych.
Nowe questy we wszystkich obozach w rozdziałach 1-5. Z nowych terenów - Opuszczona kopalnia.
Podwyższony poziom trudności w stosunku do czystego Gothic 1.

Gothic 2 NK + Returning 2.0 (Dx 11 + L'Hiver)
Dodaje ok 200 questów. G2 + Nk miała ok 180. Teraz razem ok 380.
Nowe główne gildie bractwo -strażnik świątynny lub guru, Nekromanta, Mag wody.
Nowe gildie poboczne - myśliwych, zabójców, kupców. Nowa linia fabularna - Opiekunowie.
Dodatkowy rozdział 7. Nowe questy w rozdziałach 1-7.
Z nowych terenów - Wyspa Etlu, Fort Azgan, siedziba Opiekunów, Pustynia Adanosa,
Zapomniana wyspa (rozdział 6 po wyspie Irdorath), Miasto orków, Dolina cieni, Opuszczona kopalnia,
powrót wszystkich terenów w Górniczej dolinie jakie były w Gothic 1 - Świątynia Śniącego, Cmentarzysko Orków,
Stara kopalnia, Wolna kopalnia oraz za palisadą - wielki las, obóz na bagnie, Klasztor Zmiennokształtnych,
Plaża, Wieża mgieł. Podwyższony poziom trudności w stosunku do G2 NK.
Z tym, że Returning 2.0 na poziomie trudnym ma podobny poziom trudności jak tryb bardzo łatwy w
Returning Rebalance 2.1. Poziomy łatwy i normalny w Returning 2.0 są zbyt łatwe.
Returning Rebalance 2.1 ma lepiej zbalansowany poziom trudności, bo był bardziej wymagający.
Tylko poziom banalny był zbyt prosty, ale posiadał też bardzo łatwy, łatwy, normalny, trudny, bardzo trudny, rzeźnicki, gdzie wszystkie były bardziej wymagające od trudnego w Returning 2.0.

ocenił(a) grę na 10
returner

Mam pytanie a propo tych nieoficjalnych dodatków do Gothików. W moim temacie na temat G2 piszesz o Mrocznych Tajemnicach, tutaj natomiast o Edycji Rozszerzonej, tak więc która ostatecznie jest lepsza według ciebie? Co do Gothic 2 polecasz Returning, jest jeszcze mod rozszerzający co nazywa się Global Mod i tu chciałbym zadać ci to samo pytanie, który lepszy, o ile grałeś w Global Mod. Ja na razie nie skupiam się na tych rozszerzeniach podstawek, ale pewnie jak kiedyś znowu mnie weźmie na Gothiki, to razem z tymi dodatkami, tylko właśnie nie wiem które są lepsze, które wybrać. Co do jedynki, to czytałem, że te Mroczne Tajemnice nie są takie dobre i że chyba lepiej Edycję Rozszerzoną, a co do dwójki, to też nie wiem w którą miałbym zagrać jakbym jeszcze raz grał w dwójkę.

ocenił(a) grę na 10
Marieka

Krwawy Odwet v.1.02 (4)
Wielkość 4
Długość -2
Klimat 0
Poziom Trudności 2
Fabuła 0
Stary świat 0

Jesteśmy pakerem z jednego małego obozu, który musi rozpieprzyć stado strażników z drugiego małego obozu... Niesłuszna ocena, bo wielkość świata, jak na tak krótki mod i używany w nim świat, jest taka jak w Gothiku i to się zalicza do oceny ogólnej, ten mod powinien mieć minusową ocenę, ale przynajmniej po zrobieniu tego jedynego zadania w tym modzie, można zacząć grać w Gothika i to napakowaną postacią, jak kogoś to interesuje... A tak poza tym to mod nawet nie do sprawdzenia i wyje*ania.


Rozbitkowie v.1.1 (1)
Wielkość -1
Długość -2
Klimat 1
Poziom Trudności 2
Fabuła 1
Nowy świat 2
Nie otworzenie skrzyni ze skrętami powoduje że nie można przejść moda -2

Lądujemy na małej wysepce i musimy zorientować się w sytuacji... krótki, nie wart uwagi mod, jedynie zakończenie nietypowe ale nie zaznaczone że to zakończenie.


Twierdza Arbuza v.0.00 (-3)
Wielkość 0
Długość -2
Klimat 1
Poziom Trudności -2
Fabuła 0
Stary świat 0
Walki grupowe 1
Dwa różne zakończenia 1
Paladyni atakują nas gdy walczymy ze złymi postaciami z którymi można rozmawiać -2

Wraz z małą grupą paladynów musimy zdobyć twierdzę arbuza... Szkoda słów na takie mody, jedyna przyjemność z tej gry to te walki, ale nic poza tym mod nie oferuje. Walka na szczycie twierdzy zajebiście trudna, jak chcemy by było łatwiej, to trzeba dołączyć do złych, a poza tym gniot jakich wiele.


Wyspa v.1.2 (0)
Wielkość -1
Długość -2
Klimat 1
Poziom Trudności -1
Fabuła 1
Nowy świat 2

Przypływamy na małą wyspę aby odnaleźć i zabić złego maga... Mały, słaby modzik, podobny pod względem wielkości i długości gry do moda Rozbitkowie. Miałem w tym modzie wcześniej problem z orc staff, ale udało się znaleźć rozwiązanie w necie.


Kolonia Żywych Trupów v.1.00 (7)
Wielkość 4
Długość -
Klimat 2
Poziom Trudności 1
Fabuła 1
Stary świat 0
Zombie nas atakują -1

Jesteśmy zbieraczem ryżu w nowym obozie, zostajemy zabici, po czym w wodę gdzie leżymy trafia piorun i ożywia nas jako zombie, od tej pory chcemy zemścić się na naszych oprawcach i zniszczyć nowy obóz... lub coś w tym stylu. Pomysł na moda ciekawy, ale brak zakończenia, można tak w nieskończoność wybijać i zmieniać ludzi w zombie, ale i tak nieśmiertelnych nie zabijemy. Dograłem do zamku Gomeza i przerwałem, to nie ma sensu, mimo iż to zabijanie i zmienianie ludzi w zombie wciąga, miło popatrzeć jak całe obozy ogarnia panika, wszyscy latają tu i tam, ale na dłuższą metę, bez jakiejś fabuły i zakończenia, to nuży.


The Mine v.1.1 (-12)
Wielkość -1
Długość -1
Klimat 0
Poziom Trudności -2
Fabuła 0
Stary świat 0
Przygodówkowe zadania -1
Brak doświadczenia za zadania -1
Mało walk -1
Pustka terenowa -1
Tylko 3 wytrychy do skomplikowanego zamka -2
Prawdopodobnie nie można powtórzyć kradzieży kieszonkowej -2

Jesteśmy kopaczem i musimy wydostać się z kopalni... No i rekord pobity, Orcades miał chociaż jakieś plusy, a tu żadnych się nie dopatrzyłem. Tragiczny mod, wszystko w nim jest złe i nie ma sensu dalej pisać.

ocenił(a) grę na 10
Marieka

Podbój v.1.00 (9)
Wielkość 4
Długość -
Klimat 0
Poziom Trudności 2
Fabuła 1
Stary świat 0
Walki grupowe 1
Własna armia 1

Jesteśmy królem i z własną armią mamy za zadanie podbić górniczą dolinę... Mod tak samo jak KŻT nie ma końca i tak samo wyżynamy wszystkich w górniczej dolinie. W sumie nie ma tu jakiejś ciekawej fabuły, w sumie w ogóle jej nie ma, ale jednak dałem 1 w fabule za ten ciekawy pomysł podboju kolonii, gdyby tak jeszcze dodano fabułę, zakończenie, to byłoby ciekawiej, a tak jest jak w KŻT, po jakimś czasie mod nuży i nie ma sensu dalej grać. W sumie to lepiej zacząć na nowo i postarać się o mniejsze straty w naszych szeregach, ale czy jest sens, może lepiej pograć w coś lepszego.


Polowanie v.1.0 (4)
Wielkość 4
Długość -1
Klimat 0
Poziom Trudności 1
Fabuła 0
Stary świat 0
Walki grupowe 1
Brak doświadczenia z pokonywanych wrogów przez naszych kompanów -1

Trzech wojowników, w tym nasz bohater, polują na Ortegę, przywódcę bandytów... Mod bardzo krótki i znowu niepotrzebnie czeka się tyle czasu na wczytanie by korzystać tylko z kawałka terenu, oczywiście można połazić tu i tam, zebrać doświadczenie i ułatwić sobie moda, ale i bez tego można nieźle sobie poradzić. Poza tym jak pokonamy Ortegę, to można wziąć się za fabułę Gothic. Mod do zagrania i zapomnienia.


Władca Duchów v.1.00 (4)
Wielkość 4
Długość 2
Klimat 0
Poziom Trudności 1
Fabuła 1
Stary świat 0
Zły wybór powoduje śmierć u posłańca śmierci -2
Kupiony cieniostwór atakuje nas -1
Zagadki -1
Szukanie magów -1
Dwa zakończenia 1

Nasz bohater dostaje propozycje dołączenia do magów żywiołów... I w sumie co tu więcej pisać o fabule. W modzie tym można iść przez dłuższy czas ścieżką Gothic, w sumie to i można chyba przejść grę Gothic, ale w 3 rozdziale skupiłem się na zadaniach moda. Jest parę nowości, ale niestety coś chyba się autor do nich nie przyłożył. Bardzo mnie zainteresowało, że można kupić sobie nowe bronie, kupić najemników i kupić wytresowane potwory, ale niestety jak zacząłem to sprawdzać to się okazało jakie to spartolone. Jeżeli chodzi o bronie, to w walce mistrz więcej odbierałem potworom walcząc pałką 37 obrażeń, niż drugim w kolejności mieczem od Corgara, który miał coś ponad 60. Następnie zakupiony cieniostwór po jakimś czasie próbował mnie atakować, raz udało mu się mnie trafić, na szczęście świątynni wojownicy go zatłukli, tak więc podziękowałem kupcowi za tego felernego pluszaczka pałką w łeb. No i po trzecie okazało się że najemnicy oczywiście wzięli chętnie rudę, ale już nie kwapili się iść za mną, stali w miejscu i tyle z mojej osobistej armii. Poza tym mod trochę wkurzający, ale miło się grało, szczególnie wtedy gdy już zdobyłem pierścienie, chociaż wtedy było już trochę za łatwo.


The Trial v.1.2 (-2)
Wielkość -1
Długość -2
Klimat 0
Poziom Trudności 0
Fabuła 1
Stary świat 0
Walki grupowe 1
Brak doświadczenia za pokonanych -1

Grupa strażników ma za zadanie uwolnić dyplomatów z rąk bandytów... Stary mod, gniotliwy, trudny, ograniczony terenowo, ale w sumie po co byłaby ta reszta terenu. Do zagrania i wyje*ania.


Misja Xardasa v.2.00 (5)
Wielkość 4
Długość -2
Klimat 0
Poziom Trudności 2
Fabuła 0
Stary świat 0
Walki grupowe 1

Jesteśmy czarnym magiem i wraz z czterema poszukiwaczami mamy zadanie od Xardasa aby obronić ruiny przed paladynami, oraz zabić przywódcę paladynów... Mod nie zasługuje na tak wysoką ocenę, do zagrania i wyje*ania.


Ostatnie Starcie v.1.0 (5)
Wielkość 4
Długość 0
Klimat 2
Poziom Trudności 0
Fabuła 2
Stary świat 0
Walki grupowe 1
Brak doświadczenia za zabite potwory przez naszych kompanów -1
Brak doświadczenia za zadania -1
Błąd przy wczytywaniu zapisów w zamku -2

Bezimienny wraz z wojownikami rusza na ratunek swojej ukochanej Serafii, musi także pokonać Beliara... Mod na początku sprawia dobre wrażenie, jest klimat, ciekawa fabuła, ale im dalej tym gorzej, świat nie do końca wykorzystany, i tak jest lepiej niż w Misji Xardasa czy Polowaniu, bo chociaż fabularnie jest więcej miejsc wykorzystanych. Poza tym nie ma zakończenia, po pokonaniu Beliara nikt nic nie mówi, nie ma słowa "koniec", "zakończ moda", nic. Mod byłby lepszy, jakby lepiej zagospodarowano świat i wydłużono fabułę, a tak plasuje się wśród słabych średniaków.


Opowieść O Bandytach v.1.1 (2)
Wielkość 4
Długość -2
Klimat 0
Poziom Trudności -1
Fabuła 0
Stary świat 0
Walki grupowe 1

Jesteśmy jednym z bandytów Quentina i przygotowujemy się na atak strażników... i koniec moda. Po raz kolejny tyle czekania aby wczytał się świat, a korzystamy z malutkiej jego części. W sumie za pierwszym razem udało mi się przejść prawie bez problemów, trochę się męczyłem z tymi strażnikami przy wejściu, ale zanim doszłem do obozu, to reszta bandytów załatwiła strażników, ale zagrałem jeszcze raz i już tak łatwo nie było, ciągle zabijali cały obóz i parę razy próbowałem zanim wpadłem na najlepszy sposób, tak więc mod w sumie jest bardzo trudny. A tak poza tym to do zagrania i wyje*ania.


Prinson v.1.00 (6)
Wielkość 4
Długość 0
Klimat 0
Poziom Trudności 1
Fabuła 1
Stary świat 0
Można zwerbować Lee 1
Zje*ane zadania -1
Lee nas atakuje jak atakujemy niektórych ludzi -1
Można przejść moda wcześniej 1

Główny bohater trafia do kolonii zaraz po Bezimiennym, postanawia dołączyć do lorda Wiesława, lecz dopiero poznanie mnicha Sergio wyjaśnia główny powód pojawienia się naszego bohatera w kolonii... Drugi mod w którym można ominąć wiele zadań i skończyć wcześniej. Na początku poszłem nie do tego co trzeba i nie wyświetliło mi tekstu z dwóch ostatnich zadań Osiłka, więc pomyślałem, że już zaczynają się jakieś błędy, tak więc przeczytałem solucję i okazało się że najpierw trzeba dostać zadanie od Wiesława a propo Osiłka i wtedy pokażą się teksty do zadań. Ale to i tak nie ma znaczenia bo wystarczy od razu iść do Thandora (uprzednio mając zbroję od Lee) i wziąć zwój i teleportować się i zrobić główne zadanie. Mod nie zasługuje na tak wysoką ocenę, mało jest w nim zmian, fabuła nie jest zła, ale za krótka, trochę można połazić, porobić pobocznych zadań, ale fabuły Gothica chyba nie da się zrobić. Mod do zagrania i raczej zapomnienia.


Powstanie v.1.0 (5)
Wielkość 4
Długość 1
Klimat 0
Poziom Trudności 1
Fabuła 0
Stary świat 0
Zje*ane zadanie -1

Dołączamy do zbuntowanych kopaczy, których celem jest obalenie Gomeza... W sumie niewielki teren używany jest fabularnie, ale żaby pokonać Gomeza najlepiej podexpić w różnych miejscach. Mod ma jeden błąd, mianowicie przy zadaniu z rozdawaniem kilofów i ubrań pięciu kopaczom, nie można znaleźć Marka, nigdzie go nie ma, szukałem wiele razy po starym obozie, zaglądałem do każdej chaty, myślę sobie że nie skończę tego moda, zostawiłem go na jakiś czas. Po małej przerwie znowu wróciłem do niego i se tak pomyślałem, a może pieprzyć to zadanie i od razu iść zabić Gomeza, no i okazało się że jest to dobry pomysł, po niemałych trudnościach i zabiciu Gomeza wraz z paroma strażnikami, wróciłem do Grima i miałem opcję rozmowy z nim, a już myślałem, że nic to nie da. W każdym razie mod do zagrania i wyje*ania, za krótki (jedynie przez to szukanie marka tyle czasu mi zajął), nieciekawy fabularnie, taki na raz.


LGBT v.1.0 (8)
Wielkość 4
Długość 0
Klimat 0
Poziom Trudności 2
Fabuła 2
Stary świat 0

Jesteśmy strażnikiem, który pomaga homoseksualistom zrobić rewolucje w starym obozie... Strażnikiem, który niekoniecznie jest też gejem, bo na końcu moda możemy o tym zdecydować. Mod dostał o jeden więcej w fabule za oryginalność, jeszcze takiego tematu nie było. Poza tym raczej średni, krótki, bez szału, po przejściu moda wziąłem się za fabułę z Gothic, ale jak trzeba było pogadać z Diego, który był na koncercie, to się nie dało i przerwałem grę.


Opuszczona Kopalnia v.1.1 (0)
Wielkość -1
Długość -2
Klimat 1
Poziom Trudności 2
Fabuła 0
Stary świat 0

Jesteśmy kopaczem w małej kopalni... i tyle, zanim się rozkręciłem, to już był koniec, parę prostych zadań, nawet nie musiałem wchodzić na tereny pełzaczy. Mod do zagrania i wyje*ania.


Na Łowy v.1.1 (4)
Wielkość 4
Długość -2
Klimat 0
Poziom Trudności 2
Fabuła 0
Stary świat 0

Krótkie perypetie obozu myśliwych... Zastanawiałem się czy ten mod tu wstawiać, znowu wysoka (jak na ten mod) ocena dzięki wielkości świata, długie wczytywanie po to by w 13 minut przejść moda. Mimo czwórki mod nie do zagrania i wyje*ania.


Obrona Wolnej Kopalni v.1.0 (2)
Wielkość 4
Długość -2
Klimat 0
Poziom Trudności 0
Fabuła 0
Stary świat 0
Walki grupowe 1
Najemnicy nas atakują -1

Bronimy wolnej kopalni przed atakiem strażników ze starego obozu... i po walce żadnego zakończenia, wiec to chyba koniec, w każdym razie mod marny, do zagrania i wyje*ania.


Ucieczka v.1.02 (3)
Wielkość 4
Długość -2
Klimat 0
Poziom Trudności 0
Fabuła 1
Stary świat 0

Jesteśmy więźniem w starym obozie i planujemy ucieczkę... która trwa 9 minut i koniec moda. Trochę za trudny i w ogóle nie ma sensu w niego grać.


Killer (5)
Wielkość 4
Długość 0
Klimat 0
Poziom Trudności 0
Fabuła 1
Stary świat 0

Jesteśmy członkiem małego obozu i mamy za zadanie zabić najbardziej wpływowych ludzi, oraz czterech orków szamanów, w górniczej dolinie... Przyjemnie się gra, trochę ciężko w niektórych momentach. Lepiej nie iść najpierw do obozu na bagnie jak radzi Tardos, ja najpierw byłem w starym obozie, potem w nowym i potem na bagnach. Szkoda tylko, że nie ma zakończenia, bo fajnie byłoby gdyby jeszcze z tym magiem się gdzieś szło i jakieś zadanie było jeszcze, a tak mod się kończy po zwróceniu pierścieni (swoją drogą musiałem parę razy zagadać z magiem by kwestia pierścieni się pokazała).


Przepowiednie Bogów v.1.1 (5)
Wielkość 4
Długość 1
Klimat 1
Poziom Trudności -2
Fabuła 2
Stary świat 0
Szczeniacki język -1

Bezimienny postanowił dołączyć do szkodników, aby odnaleźć zaginionego wojownika... To tak w skrócie. Mod w sumie niezły i do pewnego momentu grywalny, można robić fabułę z Gothic, ja tak robiłem do pewnego momentu by się wzmocnić, a potem skupiłem się na fabule moda. W pewnym niestety momencie mamy walkę z przeku*wiście silnym bosem, a my mamy prawie zerowe szanse, nie wspominając o demonie i o tym, że nasz towarzysz może zginąć. Ale poza tym mod trzyma średni poziom.


Ray v.1.00 (8)
Wielkość 4
Długość 1
Klimat 1
Poziom Trudności 2
Fabuła 1
Stary świat 0
Walki grupowe 1
Brak doświadczenia za zadania -1
zadanie z maną i Miltenem -2
Atrybuty za free 2
Błąd w starym obozie wywala z gry -1

Przygoda Ray'a w zmienionej kolonii górniczej... Fabularnie ma trochę niedociągnięć, zadanie z Miltenem jest tak zrobione, że musiałem zaglądnąć do solucji, nigdy bym nie wpadł pewnie na to, że trzeba wyuczyć się 500 many aby popchnąć fabułę do przodu i do tego żadnych wpisów w dzienniku, tak się nie robi. Poza tym po jakimś czasie zaczęło mnie wywalać jak chciałem wejść do zamku w starym obozie, na szczęście moda da się skończyć, jak dostaniemy runę teleportacyjną do magów ognia, to tam już nie wywala, chyba że zbytnio zbliżymy się w stronę bramy wewnętrznej. Jedyny mod, który dostał +2, możemy nabijać w nieskończoność atrybuty, trochę to obdziera grę z tego męczenia się o każde punkty atrybutów, ale dzięki temu mamy jeszcze bardziej łatwą rozgrywkę. Mod nie jest zły, ale szału też nie robi, zrobiłby, gdyby był bardziej dopracowany, zmieniony i wydłużony, bo w sumie sama główna fabuła jest krótka, wydłużyłem sobie ją szlajając się tu i tam, zbierając doświadczenie w razie jakby co, ale okazuje się, że nie trzeba mocno przypakować by przejść moda.

ocenił(a) grę na 10
Marieka

Przetrwanie v.1.1 (9)
Wielkość 4
Długość 2
Klimat 0
Poziom Trudności 2
Fabuła 1
Stary świat 0

Mod opowiada historię obozu na klifie... Zapomniałem opisać ten mod po przejściu go, ale jakoś nie chciało mi się (a teraz nie chce mi się go włączyć dla przypomnienia), tak więc musi wystarczyć ocena, która jak często bywa, jest nieadekwatnie wysoka do moda.


Dolina Zombie v. 1.5.3 (12)
Wielkość 4
Długość 3
Klimat 4
Poziom Trudności 1
Fabuła 4
Stary świat 0
Śmierć Daniela w kopalni, Lee w karczmie i ludzi z zamku przed rozdaniem posiłków nie pozwala na dokończenie zadań -2
Nie można swobodnie eksplorować świata -1
Wyciąganie broni przeciw nam przez sojuszników podczas walki -1
Brak punktów nauki i nauczycieli -1
Pierścień szybkości 1
Walki grupowe 1
Brak doświadczenia za pokonanych wrogów przez towarzyszy -1

Główny bohater ląduje w górniczej dolinie, w której rozprzestrzeniła się epidemia, wskutek której ludzie pozamieniali się w żywe trupy... Nowsza wersja, no i są postępy. Przede wszystkim mamy wreszcie handlarza na zamku, więc problem z wytrychami odpada. Co do Daniela, to nie miałem problemu by się zaciął, na początku ma dodatkową obstawę dwóch strażników, więc też nie zginął mi ani razu, tak więc zadanie przebiegło w porządku. Szkoda tylko że książęcych demonów można zabić tylko magią ognia, a tej jest niedużo, bo można było jeszcze dodać zadanie uratowania zamku, no i ten wygląd głównego bohatera podobał mi się w wersji z długimi włosami, ten teraz jakiś taki niecharyzmatyczny. Mod w każdym razie zyskuje i to widać w punktacji, tak więc ta wersja jest już satysfakcjonująca, ale... zawsze mogłoby być lepiej.


Potępieni v.1.0 (11)
Wielkość 4
Długość 2
Klimat 1
Poziom Trudności 2
Fabuła 2
Stary świat 0

Historia najemnika Marvina, który zostaje wysłany przez magów wody do zbadania sytuacji po rozpadzie obozu na bagnie... Czy jakoś tak. Wcześniejsza wersja moda była nie do przejścia, jeden z Baalów był nieśmiertelny, a teleport znaleziony w świątyni teleportował nas na pustą arenę. Ta wersja jest poprawiona, ale po przejściu pozostaje niedosyt, o ile fabuła jest nawet ciekawa, motyw opętań też, to mod aż prosi się, żeby jego historię rozszerzyć na więcej terenów, bo w sumie mniej więcej po połowie świata nie potrzeba nam chodzić, a szkoda. Można by też dorzucić więcej zadań. Mod może dostał za wysoką ocenę (głównie dzięki wielkości świata), ale warto zagrać.


Dolina Zombie v. 2.2 (14)
Wielkość 4
Długość 4
Klimat 5
Poziom Trudności 0
Fabuła 5
Nowy i stary świat 1
Wyciąganie broni przeciw nam przez sojuszników podczas walki -1
Śmierć Daniela w kopalni, Lee w karczmie, Hektora, Oliwiera, ludzi z zamku przed rozdaniem posiłków i innych ważnych postaci związanych z zadaniami nie pozwala na dokończenie zadań -2
Stres -1
Śmiertelne ciosy mutanta, ognistego demona i guru -2
Pierścień szybkości 1
Walki grupowe 1
Błędy -1

Główny bohater ląduje w górniczej dolinie, w której rozprzestrzeniła się epidemia, wskutek której ludzie pozamieniali się w żywe trupy... No, no, widać spory skok do przodu, zmieniło się bardzo dużo, przede wszystkim sporo nowych zadań, a także nowe, ciekawe zombie i potwory. Nie obyło się bez wad i minusów, niektóre zniknęły, ale pojawiły się za to inne, natomiast całość prezentuje się bardzo dobrze, a to podobno jeszcze nie koniec rozwijania tego moda... Ja tylko czekam, kiedy ktoś zacznie pracę nad zombiakami w Khorinis, bo to byłby dobry pomysł na kontynuację.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones