PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=608438}
8,5 10 188
ocen
8,5 10 1 10188
Half Life
powrót do forum gry Half-Life

Do Half-Life’a robiłem 3 podejścia. Pierwsze, nieudane w dzieciństwie około premiery. Nie opuściłem nawet laboratorium. Przy drugim podejściu również nieudanym ogarniałem temat Black Mesą. Po pojawieniu się na powierzchni w jakimś małym hangarze zaciąłem się i odechciało mi się grać. Kończyła mi się amunicja oraz zdrowie a żołnierze po otrzymaniu pokaźnego obrażenia nadal stali i strzelali. Było to doznanie dość frustrujące przyznam. 3. próba już udana również zremakowana Black Mesą. Wspomniany problem z drugiej próby polegał na tym, że nie trzeba było strzelać do żołnierzy stojących za ogrodzeniem siatkowym tylko biec do bunkra przed hangarem hehe.

Feeling strzelania w tej grze jest całkiem niezły. Najlepsza pukawka to chyba zwykły rewolwer. Świetnie się nim naparza. Shotgun też daje rade. Nawet sławny łom jest spoko. hehe. Szczególnie jak trzeba rozwalać drewniane skrzynie i eksterminować zarażonych, którzy na głowie mają te przerośnięte, skaczące kleszcze. ;) Tak tak trzeba oszczędzać amunicję. :) Spodobała mi się także ta samoładowalna, organiczna broń Hivehand strzelająca jakimiś insektami, które same zmierzają w kierunku celu. W ogóle każda broń daje radę i ma swoje zastosowanie w określonej sytuacji.

Zajebiście podoba mi się HUD całej gry i dźwięki. Soundtrack już mniej chociaż są interesujące utwory jak np. Joel Nielsen - Surface Tension 1.

Gameplay daje radę chociaż były meczące momenty jak np. przeskakiwanie tych seledynowych laserów od ładunków wybuchowych umieszczonych na ścianach w bazie w rozdziale „Surface Tension”. Do tego stopnia było to frustrujące, że należało wykorzystać „ctrl-jump”, który ciężko mi wychodził. ://////// Jeszcze w żadnej grze nie spotkałem się z takim ficzerem jak „ctrl-jump”. Wku.wiający motyw.

Klimat jest.

Ciekawie zaprojektowane poziomy, miło się je eksploruje, chociaż nie tak dobrze jak w dwójce.

Dosyć uciążliwe są częste loadingi ale to chyba bolączka silniczka Source. Trochę irytują ci żołnierze, którzy zawsze znają nasze położenie i zawsze muszą nas trafić.

Z technicznych spraw warto wspomnieć o częstych crashach w momencie maksymalizacji zminimalizowanej do paska zadań gry. Zdarzały się również FPS dropy, w sumie dosyć często. Raz 260 klatek/s a zaraz 23. :///// Na końcu przed wejściem do portalu to już w ogóle zrobił się slideshow.

Dobrze, że nie ma paska „staminy” przy bieganiu. ;)

Długa dosyć jest to gra, do której już na pewno nie powrócę. :)

He nie wiem po co na samym końcu gry dostaliśmy upgrade kombinezonu umożliwiający wykonanie "long-jumpa" skoro w ogóle nie trzeba było tego użyć? :)

Podsumowując: gra mimo iż ma swoje momenty jest na raz.

STAMiNA

bo ten long jump jest na xen przeznaczony ktorego nnie udalo sie dokonczyc, granie w remake bez znania jedynki jest bez sensu i nie jest to remake hallf life tylko half life source czyli jedynka na source ale na siłe zrobiona, Jedynka sama w sobie to ideał ktory nie potrzebuje remaku.
Remake jest moze i na raz (choc to nie do konca prawda)(),. ale nie jedynka. Jedynka to arcydzieło.
Crashe BM po zminimalizowaniu gry to nie wina samej gry, wiele gier ma z tym problem. FPS dropy to wina silnika, gra jest zbyt dopracowana. Końcówka to tego przykład.

The_Fallen

A na głowie mają headcraby, nawet tego nie wiesz no ale czego ja mam oczekiwac po kims kto na filmwebie pokazuje ciagle swoj brak wiedzy i glupote obrazajac innych. Heh . Nie zamierzam syfić tutaj na stronie pieknego half-life'a i to tyle odemnie, bywaj lolku.

ocenił(a) grę na 8
The_Fallen

>A na głowie mają headcraby, nawet tego nie wiesz
LOL a po co mi to do szczęścia potrzebne? xD Nie ma najmniejszego sensu zaśmiecać sobie głowy wiedzą bezużyteczną. haha Ale ty jesteś żałosny. Ja pier.ole.

STAMiNA

Co za pajac.

ocenił(a) grę na 8
The_Fallen

Pajac to cie robił dzieciaku.

The_Fallen

w sensie nie udalo sie dokonczyc wtedy gdy premiere mial mod black mesa do hl2/.

ocenił(a) grę na 8
STAMiNA

Minirecka dostępna również na moim blogu: http://supremestamnet.blogspot.com/2015/05/810-black-mesa-inbound.html

ocenił(a) grę na 9
STAMiNA

Half-Life bez Xen, to nie HL. To jakby pójść z laską do łóżka, bez "finału"...

ocenił(a) grę na 8
Grifter

No właśnie z tego względu mam w planach przejście klasycznego Half-Life'a bo chyba moderzy nie dorobią już etapu Xen do Black Mesy. Jak sami mówią według nich Xen był słaby i dlatego go nie przemodowali. No ale nic zobaczymy co czas pokaże.

Raz mi się zdarzyło pójść do łóżka z laską i skończyło się to bez finału. :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones