PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=721088}
8,2 3 830
ocen
8,2 10 1 3830
Hellblade: Senua's Sacrifice
powrót do forum gry Hellblade: Senua's Sacrifice

Grał już ktoś?

ocenił(a) grę na 10

Jak wrażenia? Rekomendowane wymagania są adekwatne do potrzeb sprzętowych?

szklanakot

Konceptualne mistrzostwo. Rekomendowane wymagania są adekwatne dla uruchomienia gry na poziomie graficznym "bardzo wysokim". Na "medium" czy nawet "high" można spokojnie grę uruchomić na i5 nawet 2.4 ghz i nvidii 920M, dzięki bardzo dobrej optymalizacji (sam testowałem z ciekawości).
Niezwykłym rozwiązaniem jest tutaj Photo Mode. W każdej chwili, po włączeniu tej opcji, możesz zatrzymać grę klawiszem Homę i obracając kamerę w pełnym 3D, możesz robić screenshoty. A jest co uwieczniać w mitycznym Hellheimie.

ocenił(a) grę na 10
_wilczur_

A masz jakiś pogląd jak to będzie mogło działać na 4GB ramu? Bo mój sprzęt jest dosyć wiekowy i o ile GPU i CPU uciągnie pewnie medium to w wymaganich ramu gra ma 8GB... Ja śledzę na razie gameplaye i wygląda to niesamowicie dobrze, w szczególności oprawa audio i satysfakcjonująca walka z mocnymi przeciwnikami.

szklanakot

Ten komputer, o którym piszę, miał właśnie 4gb ramu. Gra chodziła płynnie na high i na medium, czasem na high tracąc klatki, o jakieś 10-15 w niektórych momentach. Jednak dało się grać. Przynajmniej przez pierwsze 30-40 minut. Bo tyleż na tamtym komputerze ją testowałem.
W ogóle nie spodziewałem się, że będzie mógł to odpalić (tak jak np Nier Automaty nie potrafił), a tu miłe zaskoczenie.
Walka trochę po macoszemu jest potraktowana, chyba by poziomem trudności nie zgrzytała z fabułą i by płynnie się grało, bo trudności rozgrywki jak w Dark Souls nie uświadczysz.
Za oprawę audio powinni dostać jakiegoś gamingowego Oscara.

_wilczur_

Edit: Powiększ sobie plik stronicowania w komputerze, na ustalony ręcznie (w Twoim wypadku będzie to jakieś 8000-9000 na partycji z grą), jeśli będziesz miał problemy z płynnym graniem w tą grę. Pomaga w wypadku wielu gier, jeśli ma się niedobór ramu.

ocenił(a) grę na 10
_wilczur_

OK, dzięki za info propozycję :) Z gameplayów podoba mi się walka w ten sposób, że jest efektowna i trzeba się pomęczyć nad przeciwnikiem.

użytkownik usunięty
_wilczur_

Do Nier Automaty po prostu potrzebny jest Far mod. Gra dużo nie traci wizualnie a chodzi prawie dwa razy szybciej. A co do Hellblade i posiadaczy low endowych maszyn to polecam pogrzebanie w pliku ini, oczywiście gra nie będzie już piękna ale da się wyciągnąć nawet ponad 30 klatek na sekundę.
https://youtu.be/KcSkOjMw-3I


ocenił(a) grę na 10
_wilczur_

Z tą optymalizacją jest różnie, ja mam średniaka: i5 6500K(4GHz), Sapphire RX480/8/OC+ i 16 GB ramu, Miałem momentami widoczne spadki płynności gry, niezależnie od ustawień grafiki. W sumie im dalej w las, tym częściej problem się pojawiał, ale bez tragedii.

Polecam porządne słuchawki, oraz granie na padzie - feedback. :)

Jurasss

@jurasss: Pisząc o optymalizacji miałem głównie na myśli to, że można uruchomić grę na dość słabym sprzęcie. I rzeczywiście, nawet na i7 można uświadczyć spadków klatek.

ocenił(a) grę na 9
szklanakot

Ja za parę godzin chyba będę ciął-i-biegał. Z materiałów przedpremierowych jest b. zadowolony. W końcu nie otrzymamy otwartego świata, rozwoju postaci, questów pobocznych, craftingu, czyli 4 jeźdźców apokalipsy nowoczesnych gier.

ocenił(a) grę na 9
Psho7

Z tym cięciem i bieganiem to bym się tak nie napalał na twoim miejscu ;)

ocenił(a) grę na 9
szklanakot

Szczerze? Nie marnuj czasu na pitolenie na forum, tylko bierz się za granie bo naprawdę warto :)

ocenił(a) grę na 10
elosidzej

Na razie musi mi wystarczyć pitolenie :D

ocenił(a) grę na 9
szklanakot

Dlaczego?

ocenił(a) grę na 10
elosidzej

Trzeba kupić grę i co gorsza GPU w międzyczasie poleciało na serwis... -.-

ocenił(a) grę na 9
szklanakot

Z gra to żaden problem są za Free ale jak kupujesz to szacun, a co do gpu to fakt ale ponoć gra działa na słabych sprzetach ok

elosidzej

Też byłem początkowo przerażony wymaganiami gry, jednak skusiłem się i nie żałuję. Mimo 4 GB ramu, na najniższych ustawieniach graficznych mogłem swobodnie grać bez większych przycięć. Rozdzielczość ustawiona na 1920x1080.
Procesor swoje lata ma jak i karta graficzna (phenom 965 - 3,4 ghz oraz gtx 560 bodajże).
Gra zrobiła na mnie niemałe wrażenie, mimo że fajerwerków graficznych doświadczyć z tym sprzętem nie mogłem. Sama muzyka/dźwięk płynący ze słuchawek jest na bardzo wysokim poziomie. Jedna z lepszych gier w jakie grałem.

bobcat8

Co do samej walki, efektowna, ale tylko na początku. Później traktowałem ją jak coś przez co po prostu trzeba przebrnąć, bo tych kombinacji wcale nie ma dużo jakby się wydawało na pierwszy rzut oka. Dla mnie jednak nie był to minus, walka w tej grze nie stanowi kluczowej roli, a raczej fabuła, te opowieści, klimat.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones