PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=608442}

Heroes of Might and Magic III: Odrodzenie Erathii

Heroes of Might and Magic III: The Restoration of Erathia
9,2 38 291
ocen
9,2 10 1 38291
Heroes of Might and Magic III: Odrodzenie Erathii
powrót do forum gry Heroes of Might and Magic III: Odrodzenie Erathii

Do wszystkich hejterów.

ocenił(a) grę na 10

Ocena i popularność tej gry jest zależna tylko i wyłącznie od naszej psychiki. Dlaczego? Śpieszę z wyjaśnieniem.

Kwestia 1.

Co najmniej 3/4 hejterów tej gry, którzy twierdzą, że to nieporozumienie i atakują nas to - nie oszukujmy się - młodziaki, 16 latkowie? Co wy możecie o tym wiedzieć.
My postrzegamy to inaczej ze względu na to, że to za naszych czasów gry dopiero zaczynały powstawać. Kto pamięta pierwszego bombermana albo Scorched Earth ten wie o czym mowa. Dla nas wtedy gra narysowana w paincie była zjawiskowa. Gdybyście wy dzieci mogli poczuć to co my wtedy, kiedy pierwszy raz na świecie pojawia się GRA. My rozwijaliśmy się (dorastaliśmy) wraz z tą technologią i grami, to dlatego dla nas to takie fascynujące.
Waszą pierwszą grą jaką ujrzeliście w życiu pewnie był Battlefield 3 więc co się dziwić, że dla was właśnie takie gry są klasykiem, które mają w sobie jakąś grafikę, realizm, fabułę. Dla was Battlefield 3 jest właśnie czymś takim, czym dla nas jest Heroes 3. Ja do dzisiaj kilka razy w roku powracam do tej gry. Zagram sobie 1-2 mapki i odstawiam na kilka miesięcy. Czegoś takiego się nie zapomina.

Kwestia 2.

Wyobraźcie sobie siebie za 20 lat. Będziecie mieć własne dzieci, przyjdzie nowe pokolenie, nie tylko ludzi ale i technologii. Kto wie co nam przyniesie czas? Może za 20 lat w połączeniu z obecnym Oculusem i bieżniami będziemy mogli całkowicie wcielić się w postać? Może wszystkie elementy gier będą tworzone dookoła nas w świecie rzeczywistym? To dla waszych dzieci będzie najlepszy rodzaj rozrywki a wy wtedy powiecie im co?
"Pff, co Ty wiesz synek o grach. Za moich czasów to w Battlefielda się grało, to był klasyk".

Kwestia 3.

Myślę, że co najmniej w połowie zasługą takich negatywnych opinii jest sam internet. Z ręką na sercu przyznaję, że kiedy pierwszy raz po premierze zagrałem w Hirołsy to zaraziło się nim całe osiedle. Grywałem z bratem, kuzynami, kolegami, sąsiadami. To była gra na czasie. Nikt nikogo nie poniżał, nie wyzywał. Byliśmy też dziećmi więc nieco inaczej myśleliśmy. A teraz? Właśnie tacy rówieśnicy mnie (w wieku młodziaka) siadają przed komputerem, zakładają strój superbohatera i wchodzą do internetu. Nie muszę chyba uświadamiać, że społeczeństwo nam się odmóżdża. Też poniekąd zasługa technologii.

Więc naprawdę. Kieruję to nie do tych odmóżdżonych bohaterów, bo oni nigdy nie zrozumieją, ale do tych, którzy są w stanie myśleć racjonalnie i trzeźwo.
Zrozumcie, że my od tego zaczynaliśmy, nam się nawet nie śniło, że kiedykolwiek powstanie coś takiego jak Battlefield 4. Że technologia pozwoli nam na takie rzeczy. Dla nas dwa piksele skaczące po ekranie były najcudowniejszą grą na świecie. Nie oceniajcie nas przez to. Odbije się to kiedyś na was, tak jak wspomniałem w punkcie 2.

mejki

Podpisuję się pod tym wszystkimi kończynami ; ) hehe

bloknumerjeden

Nowe gry to odgrzewane kotlety z lepszą grafą!

atari799927176virgin

Grałeś w Call of Duty XDDD

mejki

Masło maślane. To każdy wie,że co nowe pokolenie, to ma swoje. Ale niestety nie każdy wie, że Herosi to zerżnięty pomysł Kings Bounty , który niestety nie miał takiej mocy reklamy jak Heroes ,choć i tak był lepszym produktem i jest do dziś . ;) I aby nie było - to nie żaden "hejt" xD mam juz 35lat i też znam tytuły z zx spectrum ale to stare dzieje dla nowego pokolenia , które i tak nie załapie fazy co znaczy zabawa na Amidze. ;) Pozdr .

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) grę na 10
weronikax25

Nie o reklamę tu chodzi, a wykonanie.
To jak z piosenką Prayer in C. Ja też kiedyś spotkałem się z tytułem King's Bounty. Heroes jest po prostu lepiej wykonana.

Mowiacy_do_reki

"lepiej" to mało powiedziane

weronikax25

W 100 % się zgadzam ;) też 35 pykło ale dopiero w 2018 :) kiedy czytam wpisy.

weronikax25

Wiesz, ze tworząc grę Heroes of Might and Magic Jon Van Caneghem bazował na większości mechanizmów z gry King’s Bounty. Ponadto we wstępach do każdej części HoMM odwoływał się do swego dzieła (np. instrukcji użytkownika do Heroes of Might and Magic III. A czwnu h3 i reszta dominuje? Oprawa wizualna i muzyczna

ocenił(a) grę na 10
mejki

Ej no.. Mam 16 lat, a moja pierwsza grą było... Mario bros.. A Heroes to mistrzostwo i podpisuje sie pod tym co mówisz ;) i wiesz, mimo tego, ze dopiero mam lat 16 to i punkt 2, i 3 sie zgadza, także.. pozdrawiam :D

ocenił(a) grę na 10
mejki

Ilu tych masz hejterów?
Gra jest na drugim miejscu. Gdyby nie to, że Wiedźmin jest polską grą, pewnie byłaby 1. To chyba jednak ma więcej fanów. I jak widać też wśród młodych, bo inaczej byłaby nisko.
Co do mnie, to pierwsze gry na Pegasusa.
Tłumaczysz niektóre rzeczy jak do debila, a z debilami się nie gada, bo jak można oceniać grę po grafice na przykład. Szczególnie, że grafika Heroes 3 jest świetna i ta z nowszych części jest słaba po prostu.
jak ktoś nie umie docenić dobrej gry sprzed swojego roku urodzenia, bo jest stara, to z takim człowiekiem się nie dyskutuje, tylko się go wyśmiewa.

To tak jakbym miał nie lubić Szklanej Pułapki czy Predatora, a przecież bardzo je lubię.

użytkownik usunięty
Mowiacy_do_reki

Siódemka fajnie wygląda na screenach, więc nie przesadzaj. Lubię kiedy gra cieszy oko, ale do każdej gry podchodzę inaczej, a grafika to dla mnie jedynie przyjemny dodatek. Mam do gry sentyment, bo to moja pierwsza strategia. Tak jak ktoś napisał "grało całe osiedle". Nie wystawiam oceny, bo dawno nie grałem i nawet nie pamiętam postaci. Trzeba będzie nadrobić zaległości.

mejki

Ja mam lat 15 i zaczynałem na marnych podróbkach nintendo podłączonych do starego Triluxa jakieś 10-11 lat temu grając w Teenage Mutant Ninja Turtles z 1992 roku, słynne Tank 1990 i Super Mario Bros. Heroesy odpaliłem jakiś rok temu dlatego, że mój nauczyciel od historii grał w to z moimi kolegami po lekcjach, a więc mnie to zaciekawiło. Muszę przyznać, że choć takie klimaty mnie nie pociągają to gra ode mnie dostaje 8 (powtarzam - gry o podobnym klimacie nigdy mnie nie pociągały, i żadnej, w która grałem nie dałbym więcej niż 3. Poza Hereosami, które mają solidną ósemkę). Rozumiem Twoją konsternację dotyczącą gier wybieranych przez dzisiejszą młodzież i jak oni spoglądają na starsze produkty. Ale nie możesz też oceniać każdego z nas tą samą miarą, bo ja i moi szkolni koledzy doskonale rozumiemy na czym klimat tych gier polegał i jak wyżej opisałem nadal w nie gramy. Aczkolwiek mnie również wkurza debilizm gimbusów, które bez przerwy napier(cytując klasyk - słuchacz jedynego słusznego radia ocenzurował to słowo) w CS'y, Sims'y, i inne tego typu badziewia.

adamusio

Mogłem tego nie pisać, bo zaraz przyjdzie jakiś zagorzały fanboy CS'a i mnie skarci.

ocenił(a) grę na 10
adamusio

nie żeby coś ale gimbusy również grają w BF'y i CoD'y tyle że tam używanie jakiegokolwiek chatu to rzadkość a to że gra ci się nie podoba prawdopodobnie z powodu tego że jesteś słaby lub masz dość community no to na takie rzeczy tylko ty możesz zaradzić
swoją drogą że jeżeli miałbyś chwilę aby sprawdzić z jakich gier pochodzą hejterzy jakże wspaniałej gry heroes to zauważyłbyś że są to głównie gracze GTA V (które wcale nie było takie zajebiste według mnie gdyby nie multi to byłaby to żenada) wspomnianego Battlefielda i CoD'a czy innych tytułów które zasłynęły z "ładnej grafiki"
więc na twoim miejscu zastanowiłbym się nad opinią że cs sims'y itd to takie badziewia
bo to właśnie te wspomniane na samym początku gry są strasznie słabe i nudne bo np. ta 1 polega na tym że wsiadasz do czołgu i jeżeli nie jesteś debilem to wierz lub nie 50 fragów to banał a ta 2 to wystarczy że podłączysz pada i masz wspomaganie w postaci legalnego autoaima (mimo że wiele osób wypiera się tego i mówi że wyłącza taką opcję w padzie pfff gimbusy)
na koniec dodam że fanem cs'a czy simsów nie jestem aczkolwiek tą 1 grę uważam za jedną z lepszych strzelanek zaraz po armie 3

mejki

Dawno większych głupot nie czytałem, tym komentarzem tylko potwierdzasz, że oceniasz tą grę opierając się wyłącznie nostalgią, a sama gra na pewno nie zasługuje na tak wysokie miejsce i to jest fakt. To samo się tyczy m.in. gothica 2 na 15 miejscu - po prostu nieporozumienie.

ocenił(a) grę na 10
madrok_626

Gothica owszem, ale Heroes zasłużyły na wysokie miejsce. Dlaczego? Ponieważ gra wyprzedza swe czasy, ludzie zachwycają się nią nawet mając 40 lat i pod żadnym pozorem 100% roli nie gra tu sentyment. Widziałem Twoje pozostałe wypowiedzi i ten ranking jaki ułożyłeś dla gier jest po prostu żałosny.

ocenił(a) grę na 10
mejki

Po prostu nie powstała równie dobra gra tego typu co Heroes II-IV.
Nowe Heroesy, Warlocki, Eadory, Age of Wondersy itd. są gorsze. Nie mają porównywalnego klimatu i grywalności. Sama grafika nie wystarczy.

ocenił(a) grę na 10
mejki

HEROES III TO ARCYDZIEŁO - TYLKO INTELIGENTNI I MĄDRZY LUDZIE TO ZROZUMIEJĄ :)

... TO NIE GRA DLA IDIOTÓW.

ocenił(a) grę na 10
mejki

Ja mam 17 lat, więc jeszcze do tych "młodziaków" się zaliczam i jakoś uważam Heroes 3 za najlepszą grę świata. To raczej nie kwestia wieku tylko rozumu no i po części tez gustu

Nekromanta21456

Milo,że są jeszcze tacy jak Ty i wiedzą o czym mowa

ocenił(a) grę na 10
mejki

Prawie 20 lat po premierze tej gry, ja nadal ze znajomymi potrafimy przy niej spędzić długie godziny. To chyba najlepsza ocena.

mejki

Ja także sie zaliczam do "młodziaków: Mam 19 lat. W Heroes 3 sie wychowałem, jedna z kilku gier które pamietam z dzieciństwa. U mnie w domu Heroesy ogrywa się już 16 lat prawie 17. Gra wszechczasów- tyle w temacie

mejki

Heroes to coś pięknego i cieszę się się,że młode pokolenie też chętnie wraca do starych gier,muzyki a nawet filmów bo jednak lata 80/90' miały coś w sobie magicznego Cieszyło nas wtedy wiele rzeczy Dziś mamy co wspominać

mejki

Hej, hej! Jestem nastolatką i to moja ulubiona gra!

ocenił(a) grę na 10
mejki

Ja tu tylko zostawię najlepszy utwór z gry
https://www.youtube.com/watch?v=YiGjjWrn4dU

mejki

Nie ma znaczenia czy od tego zaczynałem genialna gra nadal do niej wracam :)

Grałem też w Kings Bounty i mnie nie porwało tak jak H3

ocenił(a) grę na 10
mejki

Jacy znowu hejterzy? No może fani czwórki (widziałem wiele ich krytycznych komentarzy zarówno obrażających trójkę jak i z uzasadnioną krytyką). To raczej głównie fani trójki atakują pozostałe części serii. Trójka była dla mnie pierwszą grą z serii i ogóle jedną z pierwszych gier. Dalej uważam ją za jedną z najlepszych części serii jednak nie jestem zaślepiony nostalgią.

ocenił(a) grę na 10
mejki

Mapa w Heroes III to wyznacznik gatunku gry....patrz punkty odniesienia , tam las za lasem gora itd...dzieki mapie z gry ktora przerysujesz na kartke papieru jestes w stanie wykreowac mniejsze historie do gry rpg z kostkami....teraz zwroc uwage na 2 aspekt tej mapy i na ciekawostke techniczna zwiazana z tym silnikiem...w kazdej chwili moze do ciebie dolaczyc kolego ktoremu nadasz zamek i wlasna armie...mozecie decydowac to tak jakby polaczenie swiata z gry ze swiatem ktory otacza nas na codzien , wtedy ta gra ma inne echo ...co spaprali w IV przedewszystkim mape....w nast czesciach tez mialem kilka slow na jej temat...mozna sie sprzeczac co do kierunku w ktorym poszly zespoly produkcyjne narysuje tu szybki 2 nurt w ktorym mogla znalezc sie ta gra ...Poprzez zaznaczeniu na mapie obszarow terenu ktore dzialaly by jak teleporty z ta roznica ze nie w inne miejsce tej samej mapy tylko na inna mape mozna stworzyc o wiele bardziej skomplikowana rozgrywke ...lecz tu raczej singleplayer[grapojedyncza]...np walka na kontynencie potem atchipelag wysp potem kontynent przeciwnika to 3 mapy rozmiar np L I do tego 1 odpowiadajace za np bagna i 1 za lodowa kraine badz postynie da to nam 5 map o rozmiarze L ...idac w tym kierunku gra bedzie bardziej szczegolowa ale bedzie tez bardzo przystepna pod tryb Hot Seat [ze zmiana miejsc]...twoj ulubiony bochater jako ty I 2-3 znajmoych jako twoi sojusznicy....teraz wyobraz sobie mozliwosci skomplikowania scenariusza w takim srodowisku najpierw walka na kontynencie o wladze potem wojna z nekromanta z za morza.... :D

WaveGuy

Mam szczerą nadzieję, że chociaż ty jeden rozumiesz coś z tego bełkotliwego posta i pisałeś to będą-wszy w pełni władz umysłowych, a nie pod wpływem napojów wyskokowych oraz wszelkiej maści barbituranów.

ocenił(a) grę na 10
GarvinSitho

w sensie ze mam racje to co napisalem ma sens ? czy bardzo nie lubisz Anonymusa a przynajmiej myslenia tego o to czlonka do tego tematu ….bo ja przeczytalem to bez problemu i zrozumialem wszystko….jest tesz jeszcze jedna teoria ktora wpadla mi do glowy ale tak powaznie nie chce mi sie wierzyc ze teraz o niej piszesz….tzn odnosisz sie...

ocenił(a) grę na 10
mejki

https://www.youtube.com/watch?v=KP-7oyM8mW0&feature=youtu.be

ocenił(a) grę na 9
mejki

Może nie jestem jakiś stary, ale herosy to pierwsza gra w jaką kiedykolwiek grałem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones