PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=698802}
7,7 2 070
ocen
7,7 10 1 2070
Kingdom Come: Deliverance
powrót do forum gry Kingdom Come: Deliverance

Ta gra doprowadza do szewskiej pasji. Chcesz grać a ona ci poporostu nie pozwala! To nie jest to, że nie umiesz w nią grać, to ona ci nie pozwala... Niech poprawiają szybko zwariować można

ocenił(a) grę na 9
quandzia

Wprawdzie zajęło mi to 90 godzin, ale skończyłam. Połatane elegancko, w trakcie zadań głównych i pobocznych napotkałam może kilka nieznaczących błędów technicznych. Teraz gra jest warta ceny i czasu. Szkoda, że premierowo wydany był tak niedopracowany produkt, który mocno uprzedził graczy do całości.

ocenił(a) grę na 9
grott

mi zajęło 120 godzin, na forach ludzie pisali, że grają po 300 :)

ocenił(a) grę na 9
DoktorQuinn

Średnia długość gry wg. miasta gier wynosi 78 godzin.
Są znacznie dłuższe gry action rpg. W Kingdom Come jest stosunkowo mało questów.

ocenił(a) grę na 10
DoktorQuinn

Ukończona gra z wszystkimi możliwymi questami w świecie gry w 110 godzin czystej gry.
Mowa o wersji 1.6.2 z dodatkiem "From the Ashes" z odbudową Przybysławic, które te 5-6 godzin też dodaje.

Mają być jeszcze trzy duże dodatki:

1) "The Amorous Adventures of Bold Sir Hans Capon" - wspomożemy Jana Ptaszka w romantycznych sprawach.
(Pewnie w podobny sposób jak z tym questem z podstawki, gdzie nas zaprosił do łaźni wieczorem i
przynosiliśmy mu wytrawne wino, a potem bukiet kwiatów, by on wręczył łaziebnej, a na końcu pojawił się
chłopak łaziebnej, który zaczął topić Jana Ptaszka i wdał się z naszym bohaterem w bójkę na pięści)

2) "Band of Bastards" - dodatkowa bitwa. (W podstawce mieliśmy trzy o Przybysławice, fort Wranik i
o zamek w Talmberku)

3) "A Woman’s Lot" - mało wiadomo o nim


Gra jest rzeczywiście tak świetna. Jedna z najlepszych gier action-rpg

Plusy:
-Klimat
-Fabuła
-questy
-dialogi
-główny bohater, który jest tak samo zajebisty jak bezimienny z Gothic 1/Gothic 2 oraz Geralt z Wiedźmin 1/2/3
-postacie
-polityka
-humor. Akcja z księdzem w Użycach najbardziej utkwiła mi w pamięci :)
-ciekawy świat i świetna eksploracja
-wygląd lasów
-zamki robiące wrażenie
-system walki
-jazda konna
-skradanie, włamywanie i kradzież kieszonkowa
-polowania w lasach
-wiele dobrych rozwiązań rpg
-kodeks
-gra ma wiele podobieństw z Wiedźmina 1 i TES- Skyrim od tej dobrej strony tych gier
-bitwy
-klasztor (równie klimatyczny jak w Gothic 2 i Risen 1)
-zbroje bardzo starannie zrobione

Minusy:
-techniczne niedopracowana. Przy szybkim galopie czasem tekstury nie zdążą się wgrać na czas i pojawiają się po chwili
-brak polskiego dubbingu (to spory mankament, bo porządny dubbing polski jest dużym plusem takich gier jak Gothic 1, Gothic 2 noc kruka, Wiedźmin 1-3). Tu, aż się prosiło o dubbing polski w słowiańskich średniowiecznych klimatach. (Kiedyś byłem też rozczarowany brakiem polskiego dubbingu w Tes-Oblivion oraz Risen 1)

Grę oceniam na mocne 9,5+

Troszkę żałuje, że nie poczekałem na więcej dodatków, bo już wiadomo, że także będą rozgrywać się w trakcie głównej kampanii Henryka, a nie oddzielne.
Gra ma to coś co przykuwa. Jedna z najlepszych gier action rpg.
Być może kiedyś powrócę do gry, gdy będą wszystkie dodatki. Mam nadzieję, że będzie także sequel za kilka lat bardziej dopracowany technicznie.

Jak pisałem grę oceniam na mocne 9,5

Dla porównania inne gry action rpg tak oceniam:

Gothic 1 - 10
Gothic 1 + mody: Edycja Rozszerzona + Dx 11 + Texture Pack - 10+

Gothic 2 - 9
Gothic 2 + dodatek Noc kruka - 9,5
Gothic 2 + dodatek Noc kruka + mody: Returning 2.0 + Dx 11 - 10!

Gothic 3 - 8
Gothic 3 + mody: Community patch 1.75 + Quest Pack 4 + Content mod 3.1 - 8,5

Risen 1 - 8,5

Risen 2 - 7,5

Risen 3 - 8

Elex - 8,5+

TES-Morrowind + dodatki - 9

TES-Oblivion + dodatki - 8

TES-Skyrim + dodatki - 8,5
TES-Skyrim + dodatki + mody ok 100 - 9+

Wiedźmin 1 Edycja Rozszerzona- 9,5

Wiedźmin 2 Edycja Rozszerzona- 9+

Wiedźmin 3 Dziki Gon - 10
Wiedźmin 3 Dziki Gon + dodatki + mody graficzne - 10!!!

Assassin's Creed Origins + dodatki - 8,5

Klimat zbliżony do średniowiecza najbardziej czują ludzie z naszego regionu - Piranha Bytes z Niemiec przy Gothic 1 i Gothic 2, CD PRoject z Polski przy trylogii Wiedźmin 1-3 oraz Warhorse Studios z Czech przy Kingdom Come:Deliverance. Bethesda przykładowo kompletnie tego nie czuje, ale takie już ich gry.
I tak przy Skyrim pod pewnymi względami poczynili postępy, bo eksploracja świata cieszyła prawie jak w grach Piranha bytes. Szkoda, że zawsze u nich bohater nijaki i do tego niemy, a dialogi takie sztywne :)
Pewnie przy TES VI bardziej się postarają, bo Wiedźmin 3 oraz Kingdom Come:Deliverance wysoko poprzeczkę zawiesili. Oczywiście wady te gry też mają. Kingdom Come pod względem technicznym, a Wiedźminy mało mają cech rpg i nie trzeba nawet skradać się, by okradać ludzi :)
To kiepskie jest w Wieśkach, gdy porównamy do reakcji ludzi na okradanie w takich Gothic 1, Gothic 2, Risen 1, TES-Oblivion, TES-Skyrim, Kingdom come:Deliverance, gdzie jest to zrobione zajebiście i trzeba się starać.

Czekam na Assassin's creed Odyssey od Ubisoftu, TES VI od Bethedy, Elex 2 oraz Gothic 4 od Piranha bytes, Wiedźmin 4 od CD PROJECT, Kingdom Come:Deliverance 2 od Warhorse Studios.


ocenił(a) grę na 5
Przemo1981_filmaniak

Jest mnóstwo minusów na które można przymknąć oko ,lecz system walki i otwieranie zamków to jakaś żenada.Prawda jest taka ,ze oprócz powiedzenia czeski film ,z powodzeniem można teraz użyć słów - "czeska gra".

ocenił(a) grę na 10
kalifkol

To są według ciebie minusy? Śmieszne. Właśnie bardzo dobrze, że walka i otwieranie zamków jest bardzo wymagająca, ponieważ wyróżnia ją to na tle wszystkich gier tego typu. Wszystko wymaga myślenia i umiejętności które z czasem się nabywa(zarówno u Henryka jak i u samego gracza). Żenada to, to jest twój komentarz. Kcd to nie gra dla każdego i twój komentarz to wyraźnie potwierdza.

ocenił(a) grę na 8
kalifkol

Ta gra ma w sobie to coś :) Przecież taki Gothic 1 i 2 to gry z takimi bugami, że woła o pomstwę do nieba, a mimo to grało sie w nie wyśmienicie. To samo miałem przy Kingdom Come. To zupełnie coś innego, choć pewnie nie przemówiła ta gra do wszystkich.

ocenił(a) grę na 9
quandzia

236h bez dodatków. Gra ma około 100 questów, ja ukończyłem ponad 80

ocenił(a) grę na 9
michal_lukawski89

Licząc główne i poboczne

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones