PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=749854}
7,2 2 839
ocen
7,2 10 1 2839
Layers of Fear
powrót do forum gry Layers of Fear

From love to madness

użytkownik usunięty

Dostałem dokładnie to, czego się spodziewałem, czyli symulator chodzenia po pokojach i odkrywania fabuły ze znalezionych listów, fragmentów gazet i retrospekcji. Całość bardzo klimatyczna i ze świetnym udźwiękowieniem (polecam grać wyłącznie na słuchawkach). Jeśli chodzi o strach, to są momenty, które wywołują gęsią skórkę (szepczący za plecami obraz!), zdarzyło się też że podskoczyłem.
A co poszło nie tak? Po jakimś czasie zaczęło mnie trochę męczyć otwieranie setnych drzwi. Ponadto zagadki (jeśli można to w ogóle tak nazwać) są bardzo proste. Fabularnie też nie powalił mnie na kolana, no i przez całą grę jesteśmy prowadzeni za rączkę.
Ogólnie polecam fanom horroru, bo grało mi się dobrze i potrafiłem się wczuć w klimat szaleństwa i obłędu. W paru fragmentach zauważyłem też inspiracje takimi grami jak "Max Payne", czy "Silent Hill". Przejście zajęło mi 4 godziny, eksplorując wszystko co się da i czytając każdą notatkę. Zakończenia są trzy, każde zależne od tego, którymi drzwiami podążymy na rozdrożach.

PS: Podoba mi się również pudełkowe wydanie tej gry. Bardzo klimatyczny artbook i plakat "Damy z gronostajem", czy może raczej "Potwora ze szczurem".

W którym miejscu widziałeś inspirację Maxem Paynem?

,,Symulator chodzenia po pokojach,, ,hahaha nie ma co mega horror, kup sobie jeszcze symulator latajacego kombajna i symulator grania w bierki pod woda.

użytkownik usunięty
aproxx

Aha, tośmy się pośmiali. Przeszedłem najróżniejsze horrory, poczynając od Forbidden Siren, Fatal Frame i Residentów, a kończąca na wszelkich Silent hillach, Haunting Ground, czy Sanitarium. Jeśli zaś chodzi o filmy, to horrorów obejrzałem więcej, niż ty wszystkich filmów razem wziętych, więc jakieś latające kombajny i bierki pozostawiam takim jak ty.

Smiejemy sie dalej widzac, ze najwiekszym hitem ocenianym przez ciebie sa wszystkie czesci Fear :D. Nie ma to jak szpec z neta, ktory wszystkieg obejrzaj wiecej niz inni i we wiecej rzeczy gral. Jedyne co widze w twoich ocenionych grach to sredni Fear, ktorego pod horror zbytnio bym nie podpinal tylko pod akcje fpp. Skoro grales w Forbidden Siren 1 to powiedz kim byl koncowy boss oczywiscie od strony fabularnej gry, a nie jak wygladal.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones