PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=720567}
8,6 18 015
ocen
8,6 10 1 18015
Life is Strange
powrót do forum gry Life is Strange

Postanowiłem znaleźć jakąś angażującą grę. Przedwczoraj zainstalowałem. Zaczęło się niewinnie i ciekawie. Przed chwilą ukończyłem...

Life is Strange angażuje i wciąga jak książka, uzależnia jak serial i daje ciary jak film w kinie. To przeżycie niepokojące, potężnie emocjonalne, aż boję się sięgać po takie gry jeśli istnieją. Oba zakończenia są druzgoczące... gra ma postacie, których nie da się zapomnieć, niesamowitą głębię, symbolikę i wartość. Dobrze, że mam urlop bo chyba nie poszedł bym przez nią do pracy.

Dla mnie to nie jest gra, do której będę wracał, to doświadczenie, które zostaje w człowieku, jak po świetnej książce zakończenie odbija się echem w głowie i nie można przestać o nim myśleć.

Życie jest dziwne.

ocenił(a) grę na 10

Polecam The Walking Dead: Season One

użytkownik usunięty
Mateusz_Paczek

Dzięki, a też tak dewastuje emocjonalnie Life is Strange? ;)

ocenił(a) grę na 10

Może nie aż tak .... ale też mocna gra ...

użytkownik usunięty
snajper12331

Dzięki, może sprawdzę ale na razie jeszcze dochodzę do siebie po LiS :) Potwierdzono już sezon 2 ale ma być to zupełnie inna historia. Serio to boję się grać jak będzie takim mindjobem jak pierwszy.

ocenił(a) grę na 10

Mógłbym prosić o zródło jeżeli chodzi o sezon 2 gry?

Jeżeli chodzi o The Walking Dead, to jest to również 5-epizodowa przygodówka, z bardzo dobrą fabułą oraz ciekawymi bohaterami, do których mocno idzie się przywiązać. Jeżeli chodzi o fabułę to The Walking Dead i Life is Strange umieścił był na podium tuż za The Last of Us. Gra wspaniała tylko i wylącznie na PS3 i PS4.Pozdrawiam.

użytkownik usunięty
Mateusz_Paczek

http://www.gamespot.com/articles/life-is-strange-season-2-confirmed-by-developer /1100-6432101/

http://www.gram.pl/news/2015/11/08/wyglada-na-to-ze-life-is-strange-2-faktycznie -powstanie.shtml

Dzięki za propozycje i pozdro również :)

To błąd w tłumaczeniu z francuskiego. Ten co mówił, że pracuje nad 2 sezonem, naprawdę powiedział, że jeśli by była taka możliwość to z chęcią by się zgodził. Mimo wszystko szanse na 2 sezon są ogromne :P

ocenił(a) grę na 10
Sendera1

Potwierdzili, że prequel pojawi się w tym roku, a w przyszłości pojawi się także część druga, ale prawdopodobnie o innych postaciach...

użytkownik usunięty

...aj, miało być emocjonalnie JAK* Life is Strange... :)

ocenił(a) grę na 9

The Walking Dead jest jeszcze bardziej emocjonalne, przynajmniej dla mnie. Polecam serdecznie:)

użytkownik usunięty
h0pe17

Już dawno ukończone :) Też mnie chwyciły za gardło, mają mega dramatyczne finały. 3 sezon podobno jeszcze w tym roku, nie mogę się doczekać.

ocenił(a) grę na 9

Patrząc na całość to wg mnie lepszy był 1 sezon, ale porównując zakończenia too w drugim sezonie prawie się rozplakalem:)
Tak, trzeci sezon wyjdzie podobno w lato/jesień.

ocenił(a) grę na 9

Patrząc na całość to wg mnie lepszy był 1 sezon, ale porównując zakończenia too w drugim sezonie prawie się rozplakalem:)
Tak, trzeci sezon wyjdzie podobno w lato/jesień.

Moim zdaniem Walking Dead dewastuje jeszcze bardziej niż LIS. Zakończenie pierwszej części to jedno wielkie poczucie niesprawiedliwości i złości, która Cię pochłania. Co do dwójki to kwestia wybranego zakończenia. To, na które ja się zdecydowałam doprowadziło do tego, że wyłam dwa dni i nie mogłam się ogarnąć. Strasznie grające na emocjach gry.

użytkownik usunięty
Claudija91

W przeciwieństwie do innych gier w LiS i WD 90% to dialogi, bohaterowie i fabuła, jak filmy, ale interaktywne przez co człowiek wbija się w historię jeszcze bardziej. Człowiekowi zaczyna zależeć, spodziewa się, że poprzez swoje akcje może coś zmienić ale zakończenie jest ciężkie i smutne. Najpierw ukończyłem LiS, zaraz potem WD i wtedy już spodziewałem się, że nie będzie happy endu, więc lepiej przyjąłem to zakończenie, chociaż też ścisnęło za gardło. Jeszcze w tym roku sezon trzeci... nie mogę się doczekać.

Mateusz_Paczek

ckliwe, że fe

ta gra jest zabojczo mocna. spedzilam przy niej bodaze 25 godzin. masakra. płakać... boże ja nagle w łazience ropłakałam sie, że max była zwiazana, zwiazan, a chloe nie zyje. potraktujmy to, że to jest normalne :) Tyle negatywnych emocji przy przejsciu gier nie mialm nigdy... takze cię rozumiem :} czekałam chyba z pół roku aby wreszcie ją kupić i zrozumialam , ze to za co kochalam epizody pierwsze dwa, to byla iluzja. " A Niech Jefferson idzie do Piekła"... już rozumiem tą kartkę z konwentu... Aż mam ochotę na cosplay :)

użytkownik usunięty
ojejcozafilm

Siła opowieści leży w tym, że są przekonujące i wzbudzają emocje ale LiS to emocjonalna eksplozja. Chyba każdy w jakimś stopniu może się utożsamić z postaciami. Ja byłem załamany przez cały epizod ze sparaliżowaną Chloe, Jezu... tyle w życiu straciła i jeszcze była naznaczona śmiercią... a zakończenie to już w ogóle mnie zniszczyło. O drugiej w nocy skończyłem i ryczałem. Jaki cosplay chcesz zrobić, Max czy Chloe? :)

Myślę, że jestem za niska na Chloe :} ale jej cosplay byłby ambitniejszy bo zrobienie tatuażu i jak sie chce to koszulki z czaszką, ale to można sobie załatwić :} Bo te postaci niby są szablonowe, ale każdy miał z nich coś do powiedzenia
UWAGA!!!! SPOILER!!!i ten koniec z tymi wszystkimi postaciami w "Dwóch Wielorybach" to był mind- blow. I ta druga max musiała się w końcu spotkać z alternatywną sobą. w wielu filmach omija sie siebie z przeszłości albo sie ją spotyka i coś się jej mówi.
Grę skończyłam dzisiaj i juz napisałam cala recenzje na film webie. Labiryntu z Jeffersonem nie dałam rady przejść, poprosiłam brata (uwielbiam psychodelę,ale to mnie przerosło, pyzatym spanikowałam, ze nie ma drogi do latarni. )

użytkownik usunięty
ojejcozafilm

Wzrost ma mniejsze znaczenie, ważniejsza jest twarzyczka (obie panny mają raczej delikatną fizjonomię). A robisz na Pyrkon, inny konwent czy tak ogólnie jeśli mogę zapytać?

Podróże czasowe w Life is Strange działają inaczej, tam raczej linie czasowe się rozszczepiają, rozgałęziają, więc Max nie spotyka siebie. Jeffersona podejrzewałem dość wcześnie i trochę się nawkurzałem przy pokonaniu go, ogólnie cały 5 epizod miał ciężki klimat.

użytkownik usunięty
ojejcozafilm

Btw. nie wiem czy lubisz wideomuzyczne montaże, jeśli tak zobacz te:

[chloe price] // gasoline | life is strange gmv

Life is Strange | Gasoline & Radioactive Mashup [GMV]

Wpisz w wyszukiwaniu YouTube, nie mogę wkleić linku, bo fw blokuje.

Edit po dluzszym zadtanowieniu:Max spotyka siebie, ale w koszmarze. Fascynuje mnie jak dzialaja linie czasowe, mielismy o tym na fizyce tzn. O wymiarach czasoprzestrzennych i to sie strasznie zapętla ;
) A na jaki konwent? Na krakowski i chyba dla zabawy tylko, bo na występ to juz ciezsza sprawa. Dzieki za linki, zobacze ;)

użytkownik usunięty
ojejcozafilm

A tak, w koszmarze rozmawiała ze sobą, to był mocny epizod. Oglądałem kiedyś filmy dokumentalne o czasie i wnioski były takie, że linie czasowe istnieją i skakanie między nimi jest możliwe i możliwe, że powodowałoby to anomalie fizyczne.

Mnie najbardziej boli, że Chloe była przeznaczona na śmierć. Nie wiem czy zauważyłaś ale gra kipi różnymi symbolami i zwiastunami jej przeznaczenia - np. gdy tańczy w pokoju na ścianie jest napisane "just let go" jest kartka "i wanna die" i napisy "kill me" "this is much bigger than you", do tego ciągle ginie... Samo jej nazwisko "Price" czyli "cena" jest bardzo istotne. I imię Chloe pochodzi z greki, i było przypisywane bogini Demeter, która w mitach miała władzę nad powietrzem i wodą (tornado) i była czczona w starożytnej Arkadii, dodatkowo była utożsamiana z cyklem życia i śmierci. Miażdząco smutna historia.

Polecam Pyrkon, mnóstwo cosplayerów, mega klimat i bliziutko dworca :)

ocenił(a) grę na 10

Dzięki za te ciekawostki.Nawet twórcy bardziej się postarali przy tym zakończeniu gdzie ona umiera ;(.

użytkownik usunięty
GreenArrow2

Właśnie jeszcze zauważyłem, że podczas pierwszego spotkania Max i Chloe, kiedy jadą jej pickupem, za Chloe jest napis "you are about to die"... Jakby tego było mało na samym końcu przy latarni Chloe ma koszulkę z Uroborosem, mitycznym wężem zjadającym swój ogon, symbolem cyklu życia i śmierci.
Max z kolei nosi koszulki z sarną i ciągle widzi ducha sarny, zapewne swojego ducha opiekuńczego. Chloe miała niebieskiego motyla a Rachel błękitną sójkę, którą w trakcie gry można uratowąć np. wypuszczając z domu Chloe. Rachel nosiła pióro tej sójki we włosach. A na końcu gry Max nosi koszulkę z ćmą i czaszką... sporo tego jest.

ocenił(a) grę na 10

No niezle trzeba mieć oko żeby takie coś wypatrzeć :D,przez te ciekawostki jeszcze bardziej mi smutno ;-;.

użytkownik usunięty
GreenArrow2

Niektóre wypatrzyłem ale większość wyczytałem w necie :)

ocenił(a) grę na 9

Jest jeszcze jedna ciekawostka :D
Chloe ginie 3 razy od pocisku.
- Na wysypisku kiedy strzela w samochód
- W pierwszym odcinku kiedy Nathan do niej strzela
- Na sam koniec od pocisku Jeffersona.
Zauważcie, że na szyji przez całą grę nosi naszyjnik z trzema pociskami :D

użytkownik usunięty
Sayuuri

No dokładnie :) Jest dużo filmików na temat symboliki w LiS, niektóre mnie mocno zaskoczyły a lubię je wypatrywać. Nawet tatuaż Chloe i barwy w grze mają bardzo duże znaczenie. Ciekawe jaki będzie 2 sezon.

ocenił(a) grę na 10

Mnie zakończenie doprowadziło do depresji ;-;. Polecam Twd na końcu za pewne się popłaczesz
Game of Thrones: A Telltale Games Series - Season One - jak lubisz grę o tron to ci się spodoba
Beyond: Two Souls dawno to oglądałem i już nie powiem ci o czym to ale wiem że było historia była bardzo dobra
Heavy Rain jedna z najlepszych gier tego typu i dosyć smutna historia
The Wolf Among Us
O czymś jeszcze zapomniałem i nie mogę sobie przypomnieć.
Żadna gra nie wstrząsnęła mną tak jak Life is strange, za bardzo się zżyłem z głównymi bohaterkami.

użytkownik usunięty
GreenArrow2

Ta gra jest tak napisana, żeby potężnie grać na emocjach. Aż sam jestem zdziwiony, że do tego stopnia zżyłem się z bohaterkami, zwłaszcza Chloe. Człowiek aż wymyśla sobie trzecie, szczęśliwe zakończenie :)

ocenił(a) grę na 10

Mogła przecież wszystkich ostrzec,zaprowadzić do bunkru,do latarni,zrzec się tej mocy bo wiedziała jakie to robi szkody no coś mogli by wymyślić ale na siłę musieli dodać dramatyzmu ;(.

użytkownik usunięty
GreenArrow2

Też próbuję sobie jakoś to wytłumaczyć, że mogło być szczęśliwie. Tylko twórcy mieli taki zamysł, żeby pokazać, że nad śmiercią i tragedią nie mamy kontroli i trzeba nauczyć się pozwolić bliskim odejść. Jak mi by taka Chloe umarła to sam chyba bym się rzucił z tej latarni.

Na angielskim youtubie jest pełno teori z Lis'a. Jest między innymi o dobrych i złych stronach Samuela, ale są też spekulacje po pierwszych dwóch sezonach. Usłyszłam o tym, ze każdy bohater ma swoje "zwierzę duchowe", o sójce nie wiedziałam, pojawiała sie za to teoria o tym , ze Rachel to motyl albo że to Chloe, zas wrażliwa i płochliwa Kate to królik ALBO SROKA, a Samuel, WIEWIÓRKA :} wiadomo,https://www.youtube.com/watch?v=zPIvb8TRZ3U
przyszedł mi do głowy serial, mianowicie Olive Kitteridge, bardzo piękny i emocjonalny :}

użytkownik usunięty
ojejcozafilm

Dzięki, tego jest multum... gra jest nie tylko niesamowicie emocjonalna ale i pełna głębszych znaczeń. Ja się skłaniam ku temu, że motyl to Chloe i jego obecność na końcu, na pogrzebie była znakiem, że Chloe tam jest duchem.

użytkownik usunięty
GreenArrow2

Wpadłem na taki pomysł - Chloe nie rwie zdjęcia z motylem ale je zachowuje, Arcadia zostaje zmieciona, Max i Chloe żyją długo i szczęśliwie a potem Max pod koniec życia cofa się do tej przeklętej łazienki i pozwala jej umrzeć by tym razem ludzie z Arkadii pożyli. W sumie lepsze to niż pozwolić jej umrzeć od razu jak na mój gust. Istniałoby tylko ryzyko, że Max nie zdążyłaby przez gwałtowną śmierć albo utratę mocy. Kurczę, ale tej gry nie można z głowy wyrzucić, ciągle boli :)

ocenił(a) grę na 10

To już lepiej żeby umarła od razu ;).

użytkownik usunięty
GreenArrow2

Najlepiej wcale :)

ocenił(a) grę na 10

Zgadzam się :).

Zalosne

ocenił(a) grę na 9

A mnie zastanawia inna kwestia. Jeżeli za sprawą zdjęcia z motylem cofnęła się do łazienki co pozwoliło całkowicie zaniechać efektów negatywnych użycia jej mocy, to dlaczego nei uratowała Chloe wtedy w łazience? Co zmieniła śmierć Chloe? Mogła się cofnąć ten jeden jedyny raz, uratować Chloe, a potem od razu polecieć na policje i o wszystkim opowiedzieć co wie. Jasne, byłby szereg pytań SKĄD wie i nie mam pojęcia jakby z tego wybrnęła, ale wilk byłby syty i ofca cała. Dopuszczam opcję że Chloe po prostu musiała umrzeć bo takie było jej przeznaczenie, więc gdyby Max ją uratowała, to tornado jednak by nastąpiło. Ale wówczas Max miałaby czas żeby uratować chociaż siebie, Chloe i najbliższych. Choć z tego co wiem jest to trzecie zakończenie, gdzie Max się cofa i ratuje Chloe :D

użytkownik usunięty
mokfa

Fani kombinują jak mogą i tworzą trzecie i czwarte zakończenia. :) Co jest właściwie fajne. Każde odciągniecie Chloe od śmierci było w sumie "rozwarstwieniem" linii czasowej, która powodowała tornado. Nawet nazwiko Chloe - Price w angielskim znaczy "cena". W grze jest całkiem sporo takich poukrywanych wskazówek, że Chloe wkrótce umrze. Happy end stety-niestety tylko w fanfikach. :)

ocenił(a) grę na 9

Nienieneineienie, trzecie to nie jest wymysł fanów, tylko autentyk. https://www.youtube.com/watch?v=HKERbI3Ca_g Przy czym to takie f*ck the system trochę, bo niby odpuszczasz i godzisz sie ze smiercią Chloe, a jednak ją ratujesz. Sama bym na to nie wpadła już :)

użytkownik usunięty
mokfa

To nie autentyk niestety, kanoniczne są tylko dwa zakończenia a to podlinkowane zostało zmontowane Source Filmmakerem przy użyciu klipów z gry. Twórca tego montażu (CamBen) to napisał pod filmikiem. Ostatnia rozmowa z Chloe to dialogi z poprzednich scen pocięte i złożone tak by brzmiały sensownie. Twórcy w wywiadach często powtarzali, że ideą gry miał być ciężki wybór oparty na poświęceniu a nie happy end. Ale to wideo jest tak dobrze zmontowane, że często myli fanów. :)

ocenił(a) grę na 9

Oh, posmutniałam teraz. Myślałam że to prawdziwe trzecie zakończenie (moja wina - nie czytałam opisu) będące swego rodzaju easter eggiem. Wiesz; niby pozwalasz jej umrzeć, ale łamiesz zasady i jednak na koniec ratujesz. Nieoczywiste, a satysfakcjonujące :) Ale dwa zakończenia również mnie satysfakcjonują. Żadne z nich nie zadowala w pełni, ale oddają realia życia. Nie ma kompromisów. Nie ma easter eggów. Nie ma naginania zasad. Well played.

,,Dewastuje emocjonalnie,, LoL to kiedy koles decydujesz sie na zmiane plci ? Lepiej nie siegaj juz po takie gry bo nie bedziesz mogl spac po nocach, a rano mamusia bedzie musiala zmieniac posciel ...

aproxx

Dokładnie jak go czytam idzie sie porzygac

ocenił(a) grę na 10
aproxx

Jeśli nie rozumiesz głębszych emocji, gier o głębokiej fabule to nie wypowiadaj się orażając innych bo podoba im się gra której ty nie rozumiesz.

eleanora

Gry_o_glebszej_fabule..._Hahaha_czy_ty_siebie_dziecko_slyszysz,_zaraz_sie_zaczni e_pisanie_zeby_nie_urazic_uczuc_robotow_i_botow_bo_sa_romantykami_hahaha._Zenada _ten_swiat_dzisiaj...

ocenił(a) grę na 10

Sam znalazłem ciekawostkę :D.
"Arkadia (symbol)"
"Motyw Arkadii podejmowany był przez malarzy. Występowała jako symbol szczęśliwego życia często w połączeniu z symbolem przemijającego życia – trupią czaszką. Zestawienie symboli oznaczało, iż w każdym, nawet idealnie szczęśliwym życiu, śmierć jest tym, co nieuniknione."

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones