PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=787835}
6,4 1 672
oceny
6,4 10 1 1672
Need for Speed Payback
powrót do forum gry Need for Speed Payback

mój sprzęt : procek adm fx 8350 4ghz , karta gtx gigabyte 1060 , 8 ram , system win 10 64 bit , mam straszny fps klatek , gra mi się tnie w głównym mieście jest 30 i leci w dół , po za miastem mam 90 i spadają do 75 i nie jest to odczuwalne nie wiem co mam zrobić brałem sterowniki do karty do procka , to jest jedyna gra która sie tnie , może ktoś coś doradzi

Rychu1996

a w gta 5 grales na tym sprzecie? w takich terenach miejskich gdzie jest duzo roznych, ruchomych elementow (ludzie, inne samochody itp) gry bardziej wykorzystuja procesor niz karte graficzna, z kolei jesli nawet grafika sie wydaje duzo ładniejsza i bardziej szczegołowa, ale otoczenie nie zmienia sie jakos dynamicznie to jest wiekszy nacisk na karte graficzna, ktora moze chodzic na 100%, a procesor w tym samym czasie na kilkanascie
zmierzam do tego ze ten procesor jest z nizszej polki niz karta graficzna, ma co prawda 8 rdzeni i wysokie taktowanie, ale to o niczym nie swiadczy, bo gry na razie nie potrafia wydajnie korzystac z wiecej niz 4 rdzeni, a taktowanie to nie jedyny wyznacznik mocy procesora, sa procki intela 3Ghz, ktore maja wiecej mocy obliczeniowej

uncut

ale jako ze gra jest nowa to moze nie byc dobrze zoptymalizowana, gry sa wydawane w dniu ktory sie ustala wiele miesiecy wczesniej, bo trzeba przygotowac kampanie marketingowa itp, a nie kiedy tworcy uznaja ze gra jest gotowa

ocenił(a) grę na 5
uncut

Rise Of The Tomb Raider (odpalałem 3D na ultra bez przycinek ) , Resident Evil 7 Biohazard , wiedzmin 3 , Forza Horizon 3 (wysokie stałe 60 klatek ) , wszystkie gry działają na ultra nie ma spadków klatek oprócz wieska który ma 90 spadają do 84 79 gra działą płynnie , jakie gry bym nie odpalał działaj jak by chciał , tylko nsf ma problem :)!

Rychu1996

gry ktore wymieniles bardziej korzystaja z karty graficznej, dlatego procesor moze byc slabszy, a i tak bedzie dobrze, pytam czy grales w gta 5, bo to jest wlasnie taka gra, ktora ma wiekszy nacisk na procesor niz karte graficzna i jesli jest zbyt slaby to nawet gtx 1080 ti ci nie pomoze uzyskac dobrego fps na wysokich detalach

ocenił(a) grę na 5
uncut

żadnych gier baranie nie wymyśliłem :) , ale dziękuje za pomoc byłeś bardzo po mocny , była aktualizacja na nsf problem się rozwiązał sam , dziękuje jeszcze raz za pomoc

Rychu1996

a jesli chodzi o detale ultra w najnowszych grach to nie ma co sie tym za bardzo przejmowac
miedzy detalami niskimi, czy srednimi, a wysokimi jest wyrazna roznica, ale miedzy wysokimi, a ultra roznica jest tak mala, ze przecietny gracz gdyby mial obok siebie 2 monitory z takimi detalami, to by nie potrafil powiedziec ktory jest ktory
to sa tak subtelne szczegoly, ze jak nie wiesz co to daje i gdzie patrzec zeby to zauwazyc to nigdy nie zgadniesz, a nawet jesli wiesz to podczas rozgrywki sie na to w ogole nie zwraca uwagi, no chyba ze sie zatrzymujesz i robisz zblizenia na otoczenie zeby podziwiac detale
krotko mowiac zyskujesz kilka procent lepsza grafike, ale kosztem wiekszego o kilkadziesiat procent obciazenia karty graficznej, czy to jest warte zachodu? jesli masz sprzet z najwyzszej polki i grasz w 4k na wielkim monitorze to moze tak

ocenił(a) grę na 5
Rychu1996

Panie, Wiedźmak 3 mi chula jak ta lala, a to gunwo czasami tak cięło, że aż wyścigi przegrywałem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones