PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=724428}
8,0 817
ocen
8,0 10 1 817
Night in the Woods
powrót do forum gry Night in the Woods

Nie spodziewałam się, że ta gra będzie aż tak dobra. Myślałam, że będzie to zwykły przerywnik, który odpalę dla relaksu; a tymczasem wciągnęło mnie jak mało co!
Uwielbiam ten klimat - niby codzienny, ale jednak nadzwyczajny. Nie sądziłam, że tyle przyjemności może mi dać każdorazowe przechodzenie przez te same lokacje, rozmawianie czy podsłuchiwanie tych samych ludzi i podejmowanie każdej drobnej interakcji. Jakiś szczególny urok miało w sobie oglądanie gwiazd z panem Chazokovem, skakanie po dachach czy poranne sprawdzanie wiadomości z laptopa Mae (nie mogłam oderwać się od klikania w głupawego rekina w dole ekranu!).
Oprawa wizualna raczej bajkowa, surrealistyczna, ale jednak relacje z bohaterami (rodzina, przyjaciele Mae) były wyjątkowo prawdziwe i - jak dla mnie - niosły ze sobą głęboki przekaz. Ta na pozór trudna przyjaźń między Bae i Mae chwyta za serce, bo widać, że cokolwiek by się nie wydarzyło jedna za drugą pójdzie w ogień. Surowy realizm przeplata się często z lekko ckliwymi momentami, ale to jest właśnie czar tej gry.
Jak dla mnie największą jednak perełką jest Gregg. Tak zakręcona i postrzelona postać, a przede wszystkim niesamowicie pozytywna, że tylko czekałam aż Mae wybierze się z nim na jakąś eskapadę.
W ogóle humor tej postaci, ale i całego Night in the Woods jest najmocniejszym elementem. Nieraz rozbrajała mnie absurdalność jakiejś sytuacji, głupota bohaterów czy ich naiwność. Nie zapomnę przezabawnego dialogu Mae i Gregga odnośnie jego hełmu:
M: "To jest faszystowski hełm?"
G: "Nie jest faszystowski"
M: "Skąd wiesz?"
G: "Czytam różne rzeczy"
M: "Od kiedy?"
G: "Odkąd ludzie zaczęli mnie pytać czy to jest faszystowski hełm"
Gregg rulz xD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones