PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=666635}
8,0 2 419
ocen
8,0 10 1 2419
Pillars of Eternity
powrót do forum gry Pillars of Eternity

Przyznawać się :). Bo chyba nie tylko ja jestem cRPG-owym dinozaurem?

Pawuloniasty

Masz mnie:P nie jestes sam :)

ocenił(a) grę na 8
Pawuloniasty

Przyznaję się. ;)
Żeby było ciekawiej, to mój pierwszy pre-order w życiu, zawsze w przypadku gier czekałem na recenzję, gameplaye z finalnej wersji, opinie graczy itp.
Więc to, że w ciemno zaufałem już coś znaczy. ;)

Fj00b

Tak długo czekałem na grę tego typu... To trochę tak jakby na nowo przechodzić pierwszy raz Icewinda czy Baldura :D im bliżej premiery tym bardziej się niecierpliwie. Nawet nie biorę pod uwagę, że może nie wypalić. To musi być hit.

ocenił(a) grę na 10
Pawuloniasty

no jasne ze bralem, jak mozna nie zamowic takiej gry :)

Pawuloniasty

Kiedy tylko dowiedziałem się o tej grze , od razu wiedziałem ze musze ja mieć ;) No i wpisanie mojego nazwiska na listę podziękowań - bezcenne :)

użytkownik usunięty
Pawuloniasty

Jeden z najlepszych crpg w jakie gralem. Gra wymiata!

ocenił(a) grę na 9
Pawuloniasty

Nie tylko Ty jestes c-rpg-owym dinozaurem:) Jestem w trakcie i aż się łezka w oku kręci:)

Azizi114

Ludzie czepiają się twierdzy w grze, a moim zdaniem jest świetna i jest tam sporo do zrobienia :)

ocenił(a) grę na 9
Pawuloniasty

Ech..mam nadzieję, że teraz, po tym tytule, nastąpią kolejne..:)

A co do twierdzy to nic do niej nie mam..przynajmniej póki co..;)

Azizi114

Nie za dużo kolejnych bo nam spowszednieje :)

ocenił(a) grę na 9
Pawuloniasty

To prawda;] Aczkolwiek od Nvn raczej czułem aż za duży niedosyt za gatunkiem..chyba że coś mnie ominęło (nie licząć Dragon Age'a..)...

ocenił(a) grę na 9
Pawuloniasty

Twierdza jest jednak ciekawym dodatkiem!
Kwestionowałbym tylko obecność pupila...zero bonusów i jakoś tak to mało przydatne oprócz kolejnej poruszającej się istoty..;)

ocenił(a) grę na 8
Pawuloniasty

obecny hehe

ocenił(a) grę na 5
Pawuloniasty

mnie się jednak troche nie podoba ta gra, coś jest nie tak w niej...

w baldursach było to takie średniowiecze nasze, takie suche ale byla tam też ta magia, bardziej jednak dało się odczuć jednak taką normalność tam, bardziej było tak... realnie?

natomiast tutaj jest taka za bardzo magiczna kraina, jakby inna planeta, strasznie słabe dialogi jak na początek gry i nudne postacie, może za wiele oczekuje już...

no ale gram dopiero 4 godziny więc za wiele nie mam do powiedzenia, zobaczymy co dalej ale uczucia mocno mieszane i lekkie rozczarowanie, a początek powinien przecież być bardzo dobry...

Hagraven

W Baldursach średniowiecze? Poczytaj trochę o średniowieczu zanim powiesz, że BG to takie nasze średniowiecze :). Prędzej średniowiecze to warhammer niż d&d. Heroic fantasty daleko do średniowiecza.

ocenił(a) grę na 5
Pawuloniasty

chodziło mi to, że owszem była tam magia ale wszystko wydawało się bardziej takie realne, zamki, krowy, wygląd budowli takie jak u nas, a tutaj jest tak kosmicznie jak z magicznej krainy :<

Hagraven

O_o
To ja chyba w innego Baldura grałem, bo w swoich podróżach zwiedziłem m.in. inne plany egzystencji, podwodne miasta ludzi-rekinów, podziemne krainy zamieszkane przez drowy, duegarów i łupieżców umysłów i królestwo elfów zbudowane w konarach gigantycznego drzewa. W porównaniu z tymi cudami to właśnie świat PoE prezentuje się dosyć "normalnie".

ocenił(a) grę na 5
Xoxoxox

a jakos nie umiem tego wytłumaczyć, no coś jest inaczej, może to grafika jakaś inna... tak za bardzo kosmicznie, tak cukierkowo kosmicznie? nie wiem :( no rozczarowanie no... a jeszcze im dalej w gre tym gorsze polskie tłumaczenia dialogow, matko jak słabe i prostackie aż zmieniałam na angielskie

ocenił(a) grę na 5
Xoxoxox

i strasznie slaby maja nazwy krain, ras i innych rzeczy, takie robione na siłe pozując na baldura i ich światy

ocenił(a) grę na 5
Xoxoxox

może to po prostu nie baldur i tyle :(

Hagraven

Fakt, to ogromna wada... Bo nie Baldur...

ocenił(a) grę na 5
Pawuloniasty

system walki mi sie nie podoba i rozwoj postaci, czemu nie moze byc normlanie, normalna mana, hp, stamina, zeby zlodziej byl zlodziejem a kler klerem.... a nie jakies...dziwolągi

Hagraven

System walki jest taki sam jak w BG. W Baldurze też nie było many tylko mag miał swoją pulę zaklęć danego poziomu do nauczenia każdego dnia. Złodziej jest złodziejem, a kapłan kapłanem przecież. Nie masz się czego uczepić?

ocenił(a) grę na 5
Pawuloniasty

nie bo cie nie lubie

Hagraven

Jednak twoje własne słowa okazały się prorocze - jesteś głupia. Gratuluję.

ocenił(a) grę na 5
Pawuloniasty

no ale co ci powiem to ci powiem pawle...

jest jedna rzecz ktora mi sie podoba a jest to muzyka ;P

ocenił(a) grę na 5
Pawuloniasty

typowy polski komentator, zamiast powiedzieć,że się nie zgadzasz to trzeba zaraz nazywać kogoś głupim i niedouczonym, chodziło mi o to że baldursy wydawały się mimo wszytko prawdziwe, nawet w wypadku budynków, były bardziej realne, tutaj to jest totalna magiczna kraina (nie wysyłaja mi sie wiadomosci, wiec moze to byc wklejone 2 razy)

Hagraven

Czy ja powiedziałem, że jesteś głupia? Poza tym nie wiedziałem, że trzeba być Polakiem by się z kimś nie zgadzać. Człowiek się całe życie uczy.

ocenił(a) grę na 5
Pawuloniasty

kolejne 2 godziny za mna i nie potrafie sie jakos przemoc, czegos strasznie brak w tej grze... za bardzo starali sie chyba stworzyc jakies nowe uniwersum i jest tego taki natlok ze czlowiek nie wie co sie dzieje, gdzie sie dzieje i jak sie dzieje, a postacie i towarzysze dalej nudni :(

Hagraven

Towarzysze przyznaję, że w BG byli jednak ciekawsi natomiast uniwersum jest moim zdaniem ciekawe, a fabuła na pewno ambitniejsza niż ta w BG.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
spycialec

To czy jest najlepszy to twoja, subiektywna ocena. Inni wolą może serię Might and Magic, Fallout czy Planescape'a. Baldur swoje wady również miał (nie każdemu pasuje klimat D&D, praktycznie niemożność sensownej gry na wskroś złą postacią). Gadanie, że BG jest najlepszy bo ty tak twierdzisz jest z lekka dziecinne.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
spycialec

Skończyłem rozmowę. Z debilami się nie dyskutuje. Wpierw sprowadzą Cię do swojego poziomu, a później pokonają doświadczeniem.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
spycialec

Czytam i nie wierzę...
Skoro "Fallout i Planescape to Arcydzieła" (czyli 10/10) to jakim cudem Baldur je kasuje? Mówisz o ocenie 11/10? Poza tym "kasować" oznacza, że między wymienionymi tytułami istnieje przepaść (co najmniej 3-4 oczka w ocenie końcowej), a więc sam sobie zaprzeczasz:P Do tego narzucasz w agresywny sposób innym swoje niezbyt inteligentne zdanie i prezentujesz chamstwo z domieszką drobnomieszczaństwa...Na miejscu admina/moderato wypieprzyłbym Twoje konto z banem na założenie nowego z Twojego adresu IP (chyba, że ten masz przydzielany dynamicznie).
"Tylko niedoj,eby mogą woleć Morrowinda" - widzę, że oceniasz innych swoją miarą:P jako, że psychofan Morowego Powietrza może to samo powiedzieć pod Twoim adresem hehe:D Człowieku, lepiej odstaw choć na jakiś czas tego Baldura i idź popływaj w wannie z zimną wodą (a jak masz to jeszcze lepiej jakiś hydromasaż sobie pierdyknij) to może ciśnienie zejdzie;)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
spycialec

Nie spinaj dupy, po prostu wolę nieco mroczniejsze uniwersa od heroic fantasy.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) grę na 10
Hagraven

zupelnie sie nie zgodze, baldur to typowe heroic fantasy, czerpie z naszego siwata ale jest starsznie mocno przesiakniete przez magie co powoduje ze wiele tam rzeczy nienaturalnych, natomiast PoEt jest duzo bardziej relaistyczne, praktrycznie jak wyciagniete z naszego swiata, poza oczywiscie elementami fantystycznymi. Dodatkowo fabula bardziej hmm moroczna a przez co wydaje sie bardziej dorosla, no i swietny swiat bo ilez mozna sie szwendac po tych samych zapomnianych krainach, a tu troche taki warhammer torche cos nowego naprawde udalo im sie stowrzyc nastepce bg ktory w niczym nie ustepuje baldurowi a wrecz w wielu przypadkach jest od niego lepszy.

Hagraven

Dalej jest tylko gorzej :P

ocenił(a) grę na 10
Pawuloniasty

Nie tyle pre-order co dorzuciłem swoją cegiełkę na kickstarterze w 2012, za co dostałem kopię.

Pawuloniasty

Kupiłem dopiero po premierze. Grze z pewnością trochę brakuje do rozmachu Baldurs Gate 2, ale wciągnęła mnie dokładnie tak samo jak produkcje Bioware i Black Isle kilkanaście lat temu. Fantastyczna przygoda w oldschoolowym stylu.

ocenił(a) grę na 8
Pawuloniasty

Wsparłem ją na kickstarterze i dostałem swoją kopie. Gdybym mógł, kupiłbym kolekcjonerkę.

Pawuloniasty

Mam pytanie do wszystkich którzy grają w Pillarsa ? czy występuje u was błąd czcionki tj. gdy wyświetlam opis poszczególnych przedmiotów np. pierścień czy miecz dwuręczny u mnie nie ma ostatniej litery :(

Np. miecz dwuręczny - jest - miecz dwuręczn
pupil - jest - pupi
pierścień - jest - pierscie

Czy występuje u was ten błąd ?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones