PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=606440}
8,9 5 953
oceny
8,9 10 1 5953
Planescape: Torment
powrót do forum gry Planescape: Torment

Znacie jakieś godne polecenia książki dziejące się w równie orginalnym świecie,poruszające tematy egzystencji i udręki bohaterów ?

ocenił(a) grę na 9
JonVon

Znam dwie książki nawiązujące do tego właśnie świata. Jedna jest Torment: Udręka i jest zbeletryzowaną historią z gry, a druga to Strony Bólu. (Czytałam je wieki temu, więc nie pamiętam za bardzo wrażenia jakie na mnie zrobiły.) :)

ocenił(a) grę na 10
Tristana

Ja czytałem je dwa razy. Za pierwszym razem zaraz po premierze, miałem jakieś 15 lat. Nie przypadły mi do gustu. Drugi raz 10 lat później - tym razem bardzo mi się spodobały.

Ps: to jakieś zboczenie, że książki muszą dotyczyć udręki bohaterów? Masochizm, czy jak? :D

Z innych światów, bardzo podbała mi się dość krótka książka "Niedoczarowany miecz".

A jeszcze Forgotten Realms cała saga o Drizzcie napisana przez R.A. Salvatora.

I tegoż samego autora Trylogia Demona (już poza Forgotten Realms).

ocenił(a) grę na 9
Artanis

Artanis przypomniałeś mi, że czytałam któreś z książek Salvatora, muszę poszperać w necie i sprawdzić tytuły i opis fabuły, bo to wieki temu było. :D
Co do miecza i trylogii Demona to sama chętnie sprawdzę, dzięki. :)

Z tym masochizmem to trafiłeś, strasznie pokręcony cierpiący świat i bohaterowie. :D

ocenił(a) grę na 10
Tristana

No i co, udało się przeczytać?

ocenił(a) grę na 9
Artanis

Znalazłam ebooki, ale czekają w kolejce. Od 2 lat mam zastój czytelniczy i 4 lub 5 książek nie mogę doczytać.

ocenił(a) grę na 10
Tristana

Znam to. Teraz jedną książkę młócę 2 miesiące albo i lepiej. A kiedyś robiłem 200-300 stron dziennie.

Za to audiobooki daję radę, bo słucham przy sprzątaniu, przesadzaniu kwiatów, etc.

JonVon

"Stąd do wieczności" - James Jones
"Cienka czerwona linia" - James Jones
"Król szczurów" - James Clavell
"Lalka" - Bolesław Prus
"Dama Kameliowa" - Aleksander Dumas (syn)
"Nędznicy" - Wiktor Hugo

To kilka tytułów tak na szybko...

P.S. PT:EE w wykonaniu totalnego RPGowego ignoranta (moim) na YT:
https://www.youtube.com/watch?v=fxBgpP_ti6c

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones