PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=611176}
8,6 14 014
ocen
8,6 10 1 14014
Portal 2
powrót do forum gry Portal 2

Czyli wszystko tak jak powinno być. Lepiej, więcej i intensywniej. Doszły lasery, mosty świetlne, tunele grawitacyjne i 2 rodzaje żelu + farba, na której można uaktywniać portale. Do wad bym zaliczył częste loadingi i nierówne tempo. Jeszcze niezbyt spodobało mi się zakończenie chodzi mi o samo niegrywalne już outro. Finalna piosenka i napisy końcowe gorsze niż w jedynce. Potyczka z tym robotem na końcu gry bardzo podobna mechanicznie do tej z pierwszego Portala.

Niezły humor. Zajebisty klimat. Kapitalny design poziomów. Czas rozgrywki w porównaniu do jedynki to niebo a ziemia. Nastrojowa muzyka. hehe (http://www.thinkwithportals.com/music.php) No miód malina. W dodatku jest mój ukochany QuickSave i QuickLoad. :)

Sporo satysfakcji miałem w wielu momentach rozgrywki. Jednak gry od VALVE to klasa sama w sobie. Dawno tak żadna gra mnie nie zaangażowała. Portal 2 do gier trudnych nie należy, powiedziałbym, że jest bardzo przystępny i świetnie zbalansowany jeśli chodzi o poziom trudności. Zagadki są bardzo satysfakcjonujące i intuicyjne. Niestety nie obyło się bez zgrzytu.

W ósmym rozdziale w 16nastej komnacie testowej:
https://www.youtube.com/watch?v=4yh7kJh74A0&list=PL70D25 CEF941A09EF&index=12

Dostałem jakiegoś blackoutu umysłowego. Wiedziałem, że trzeba było przetransportować tunelem grawitacyjnym niebieski żel nad te 3 turrety i go zrzucić na nie. No to wiedziałem ale za Chiny Ludowe nie mogłem wpaść na to jak to zrobić hehe. Po prostu nie wykminiłem. że przy cofaniu się żelu w tunelu grawitacyjnym znajdował się on w pewnym momencie przed jednym z moich portali co umożliwiło mi przerzucenie go nad te 3 turrety za pomocą drugiego portalu. Strasznie mi popsuł humor ten niuans. :/

Tak mi pięknie szło, mnóstwo satysfakcji i radości a tu taki ćwiek. Tak to bywa. :D

Był jeszcze jeden dziwny motyw gdzieś tak z początku gry, że trzeba było podczas skoku z sześcianem go upuścić aby strzelić portalem. Nie chciałem podczas tego skoku upuszczać sześcianu bo myślałem, że po wystrzeleniu portalu już go nie złapie z powrotem ale jak się okazało nasz dzielny sześcianik mi nie uciekł. hehe

Nie zmienia to faktu, że bardzo przyjemnie spędziłem czas z tą grą.


Na podsumowanie fragment wypowiedzi z recenzji na… portalu hehehe gamezilla:
„Jest dla mnie szokujące, że spędziłem aż tyle czasu przy grze, w której jest tylko jedna broń, na dodatek taka, którą nie da się nikogo zastrzelić. Kapitalna, elektryzująca, mądra gra.”

ocenił(a) grę na 10
STAMiNA

Ja też się męczyłem i dokładnie na tym samym levelu! Tyle, że wykminiłem szybko jak pozbyc się turretów, ale co dalej? Kombinowałem z tymi tunelami grawitacyjnymi dobre 20 minut, aż się poddałem i zerknąłem do neta, gdy zobaczyłem rozwiązanie jak się przedostać do końca to też miałem podobne uczucia co Ty ;D. Wszystko przez ten przycisk - nie wiedziałem co on tak naprawdę robi. Co do gry to komu się Portal podobał, ten nie zawiedzie się na dwójce, bardziej filmowy i to na plus.

ocenił(a) grę na 9
astro91

Tak się zastanawiam czy są szanse na 3. część...
Tylko, że VALVE nie potrafi liczyć do trzech... :D

ocenił(a) grę na 9
STAMiNA

Wersja 1.2 dostępna na moim blogu: http://supremestamnet.blogspot.com/2016/04/910-portal-one-super-upgrade.html

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones