PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=608004}
8,7 10 865
ocen
8,7 10 1 10865
Red Dead Redemption
powrót do forum gry Red Dead Redemption

Red Dead Redemption jest drugą grą na konsolę, jaką w swoim życiu przeszłam (pierwsze było GTA 5) i muszę przyznać, że jestem zachwycona. Fabuła i zadania do wykonania były bardzo ciekawe; grając nie mogłam się doczekać, co będzie się dalej działo. Świetna główna postać, Johna można naprawdę polubić (dlatego zakończenie nieźle mnie wkurzyło, do końca miałam nadzieję, że uda mu się jakoś uciec i dołączyć do rodziny). Ogromne wrażenie zrobiły na mnie piękne, realistyczne widoki oraz dbałość o szczegóły; wschody i zachody słońca, pełnia księżyca, burze, a także woda kapiąca na ekran, gdy przechodziło się obok rwącego górskiego potoku. Ogólnie całość gry + soundtrack przypomina mi osobiście klimat z westernów Sergio Leone, tylko w troszkę ładniejszej dla oka wersji. Jeśli ktoś lubi taki klimat, gra też powinna przypaść mu do gustu. Ja nie mam tej grze nic do zarzucenia, a szczegółów nie będę się czepiać;) Mam nadzieję, że kolejne gry, które zamierzam przejść dorównają poziomem RDR.

ocenił(a) grę na 9
Rachel88

"Mam nadzieję, że kolejne gry, które zamierzam przejść dorównają poziomem RDR."

O to będzie ciężko, aczkolwiek jest kilka pozycji, które prezentują wysoki poziom. Zależy co masz w rozkładzie?

the_governor

No właśnie, czasami obawiam się, że najlepsze gry już za mną.
Z drugiej strony, ja dopiero zaczynam swoją przygodę z
graniem i pewnie jeszcze mnóstwo dobrych tytułów przede mną.
Ostatnio przeszłam L.A. Noire i było świetne, ale Red Dead
Redemption nadal wygrywa w moim rankingu. Natomiast w planach
mam jeszcze m.in. Mafię II, Call of Juarez: Więzy krwi
(liczę, że będzie to coś w klimacie RDR), Dead Space i dużo
innych. Jestem otwarta na różne gatunki gier, więc jeśli
możesz polecić coś naprawdę dobrego to będę wdzięczna.
Pozdrawiam.

ocenił(a) grę na 9
Rachel88

Osobiście polecam The Last of Us oraz Heavy Rain. Dla mnie najlepsze tytuły obok RDR jeśli chodzi o poprzednią generację.

the_governor

Zapomniałam dodać, że gram na xbox 360, więc polecone przez Ciebie tytuły (bardzo ciekawe zresztą, zwłaszcza The Last of Us), są niestety poza moim zasięgiem:( Ale dziękuję za propozycje.

ocenił(a) grę na 9
Rachel88

No to wchodzi w grę trylogia Batman z tytułem Asylum - (Arkham Asylum, Arkham City, Arkham Origins - ta ostatnia co prawda nie jest kanoniczna, ale warto i tak zagrać). Jeśli lubisz klimaty z Batsem, pozycja obowiązkowa, bowiem o tej postaci lepszej gry nie znajdziesz.

Ponadto Tomb Raider - reebot z 2013; The Evil Within, GTA V, Sleeping Dogs.

the_governor

W takim razie wpisuję Batmana na listę "do zagrania", bo miałam go już na uwadze wcześniej. GTA V przeszłam i uwielbiam, na pewno zainteresuję się starszymi częściami. O The Evil Within i Sleeping Dogs nie słyszałam do tej pory; poczytałam trochę o nich i muszę przyznać, że wyglądają zachęcająco. Wielkie dzięki za pomoc.

ocenił(a) grę na 9
Rachel88

+ oczywiście exclusivy z X360, ale że jako jestem graczem z obozu Sony, tym samym ciężko mi coś wskazać, oprócz oczywistości jak serie Halo czy Gearsy :)

the_governor

Tyle pomysłów, że na pewno nie będę się nudzić. Teraz tylko pozostaje dylemat od czego zacząć, chciałoby się wszystko naraz ;)

ocenił(a) grę na 10
Rachel88

call of juarez wogole nie umywa sie do rdr pograj sobie w metal gear solid

ocenił(a) grę na 10
Rachel88

Jeśli chodzi o gry na xbox 360 szczerze polecam Dead Space. Dwójka niesamowita, obecnie przechodzę trójeczkę i również trzyma poziom!

llubellak

Hej, uwielbiam serię Dead Space. Jedynkę i dwójkę przeszłam, a tak się składa, że dzisiaj chyba skończę przechodzić ostatnią część, bo jestem w 17 rozdziale (a w sumie jest 19). Zgadzam się, że dwójka najlepsza, chociaż wszystkie części są tak świetne, że ciężko opisać. W trzeciej części sporo zmian, ale nie uważam, żeby przez to gra straciła. W którym miejscu gry jesteś? Pozdrawiam fana DS;)

ocenił(a) grę na 10
Rachel88

Osobiście jedynka mi nie przypadła do gustu ( 2 i 3 mam na xboxie i odzwyczaiłem się od grania na kompie przez co nie podszedłem poważnie do 1 :) ).
Drugą część przeszedłem momentalnie 2 dni i było po zawodach, tak się wciągnąłem. Co do ostatniej części, tak jak napisałaś, gra inna ale nie uważam, żeby coś straciła na tym ( zgadzam się z Tobą w stu procentach ). Nie przeszedłem jeszcze ale to przede wszystkim z braku czasu :/ a obecnie jestem gdzieś w misjach zimowych ( 45% gry ukończonej). Pewnie bym dalej grał, no ale od 3 dni znowu pogrywam na RDR :D mój numer jeden jeśli idzie o gry na xbox360

Co do innych tytułów, Bioshock 3 ( 2 mi nie przypadała do gustu z powodu grafiki). 3 super gra no i left4dead 2.

llubellak

Tak, RDR to jedna z tych gier, do których ciągle chce się wracać, dlatego nie dziwię się, że inne gry na tym ucierpiały ;) U mnie byłoby chyba to samo, dlatego mam zasadę jedna gra naraz. Z tęsknoty za RDR zagrałam jakiś czas temu w dodatek "Undead Nightmare" (nie wiem czy miałeś z nim do czynienia). Niby te same postacie, te same miejsca, ale klimat już nie ten sam. Choć całościowo gra nie jest wcale zła. Więcej nie powiem, bo może kiedyś zagrasz i wtedy ocenisz jak się ma dodatek do podstawy.

Co do Dead Space 3, jak dotarłeś już na Tau Volantis, to polecam Ci w najbliższym czasie powrót do gry, bo przed Tobą dużo ciekawych wydarzeń i misji (koniecznie bierz te poboczne do zrobienia).

Z polecanych przez Ciebie gier, Bioshock Infinite jest na mojej liście, więc chyba się skuszę i zagram po ukończeniu DS 3. Drugą część Bioshock'a przeszłam i bardzo mi się spodobała, pomimo specyficznej grafiki, która wiem, że może nie wszystkim odpowiadać (kwestia gustu). Ciekawe, czy pomiędzy tymi częściami są duże różnice. W każdym razie dzięki za podpowiedź:)

ocenił(a) grę na 10
Rachel88

Ja zacząłem grać w Bioshock 2 i przeszedłem kilka misji ale jakoś się nie wciągnąłem. Nie wiem, może gdybym raz jeszcze wrócił, to kto wie ( u mnie to jeszcze kwestia czasu którego właściwie nie mam a niektóre tytuły wymagają dużo więcej uwagi od innych). Właśnie Bioshock 3 taki jest, to bardziej strzelanina zręcznościowa opakowana w przecudną grafikę. Powiem szczerze, że mi bardzo się spodobała gra. A argumentem koronnym do zakupu gry i spróbowania był zwiastun z ekstra muzyką:

https://www.youtube.com/watch?v=EsJ55BzIvkE

Co do innych tytułów, polecam left4dead 2 no i oczywiście 1.

A co sądzisz o GTA V??

llubellak

Jeśli chodzi o GTA V, to zauważyłam przewagę skrajnych opinii. Ja tą grę osobiście bardzo lubię, mam też duży sentyment do niej (wspominałam gdzieś wcześniej, że to moja pierwsza gra), ale rozumiem jeśli ktoś ma odmienne zdanie. Uwielbiam muzykę, humor, postacie (drugoplanowe też), a wykonywanie kolejnych zadań było przyjemnością (no, może poza lataniem tym helikopterem do przewożenia wagonów). Ogólnie chyba mam słabość do gier sandboxowych, bo ciągnie mnie też do Sleeping Dogs i za jakiś czas na pewno po nią sięgnę.

Z czasem tak jest, miałam wczoraj skończyć Dead Space 3, no ale wskoczyły inne obowiązki.

Obejrzałam zwiastun do Bioshock Infinite, no i robi wrażenie, grafika rzeczywiście niecodzienna. Grę posiadam, więc w najbliższych dniach zabiorę się za nią. Przyznam, że jestem bardzo ciekawa jak się będzie grało.

Z Left4dead się jeszcze nie zetknęłam, na pewno poczytam i pooglądam coś na ten temat, żeby ocenić czy jest dla mnie. Z ciekawości, czy gra jest straszna? To bardziej akcja czy survival horror?

ocenił(a) grę na 10
Rachel88

left4dead to z całą pewność akcja i tylko akcja choć momentami można się przestraszyć ! 4 bohaterów, możesz w trakcie rozgrywki przełączać się między nimi. A w grze o zombie chodzi o to aby przeżyć. Idziesz przez opuszczony Nowy Orlean i co rusz musisz stawić czoła kolejnej fali zombie. Gra na odreagowanie ciężkiego dnia, idealna :)

https://www.youtube.com/watch?v=9XIle_kLHKU

z gier na xbox jak tak lubisz sandbox polecam również prototype zarówno 1 i 2. Może nie są to jakieś super gry ale też dają mnóstwo zabawy- Nowy Jork opanowany przez tajemniczą zarazę, wojsko które próbuje rozwiązać problem na swój sposób i Ty jako bohater o super mocach walczący ze wszystkim co się rusza!

https://www.youtube.com/watch?v=0B3lHfivQMQ

llubellak

Dzięki za polecenie "Bioshock Infinite", niedawno grę ukończyłam i bardzo mi się podobała. Pozdrawiam

ocenił(a) grę na 10
Rachel88

Cała przyjemność po mojej stronie! Cieszę się, że trafiłem w gusta.

pozdrawiam

ocenił(a) grę na 8
the_governor

"""Mam nadzieję, że kolejne gry, które zamierzam przejść dorównają poziomem RDR.""


To będziesz musiał zagrać w masę starych gier.
90% najlepszych strategii to stare gry 1988-2005
90% najlepszych przygodówek to stare gry 1990-2005
80% najlepszych rpg to stare gry 1990-2006
80% najlepszych horrorów to starsze gry 1995-2005
50% najlepszych action-adventure to starsze gry 1996-2003, ale tu dzięki exom z Ps3/Ps4 ostatnimi czasy szala się wyrównała.
90% najlepszych platformówek to znów starsze gry 1985-1995
60% najlepszych FPS to starsze klasyki 1993-2005, ale w tym gatunku ostatnie 15 lat nie jest złe.
90% najlepszych bijatyk i gier sportowych to też dominacja klasyków 1988-2005
80% najlepszych gier wyścigowych znów przewaga klasyków 1990-2005

Dam ci przykład po 1 gatunku. Przykładowo rpg

Top 10 moim zdaniem to:
Final Fantasy VII 1997 + mody graficzne
Fallout 2 1998
System Shock 2 1999 + mody graficzne + + spolszczenie
Planescape Torment 1999 (jest remaster z 2017)
Baldur's Gate II 2000 + Tron Balla (jest remaster z 2013)
Deus Ex 2000 + mod Revision + + spolszczenie
TES-Morrowind 2002 z dodatkami i paczką modów graficznych Overhaul 3.0
Gothic 2 Noc Kruka + ogromny mod Retuning 2.0 + Alternative Balance + spolszczenie
Star Wars: Knights of the Old Republic 2003 + moyd graficzne
Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2004 + Unofficial Patch v.9.7 PL

Za nimi dałbym z pewnością te:
Ultima I do VIII 1980-1994
Eye of the Beholder 1 1990
Eye of the Beholder 2 1991
Eye of the Beholder 3 1992
Ishar 1 1992
Ishar 2 1993
Ishar 3 1994
Betrayal at Krondor 1993
Fallout 1 1997
Baldur's Gate 1 1998 (jest remaster z 2012)
Might and Magic VI 1998 + spolszczenie
Might and Mavic VII 1999
Final Fantasy VIII 1999 (remaster z 2019) + spolszczenie
Final Fantasy X 2001 (remaster z 2013) + spolszczenie
Icewind Dale 2000 (jest remaster z 2014)
Diablo II 2000
Wizardry 8 2001
Gothic 2001 + mody graficzne i inne
Arcanum 2001
Icewind Dale II 2002
Pathologic 2005
TES-Oblivion 2006 z dodatkami + mody graficzne i inne
Neverwinter Nights 2 2006 + Maska zdrajcy
Wiedźmin 2007 + mody graficzne
Drakensang-The Dark Eye 2008
Drakensang-River of Time 2010
Dragon Age-Origins 2009
TES-Skyrim 2011 z dodatkami + mody graficzne i inne
Wiedźmin 2 2011 + mody graficzne
Wiedźmin 3 2015 z dodatkami + mody graficzne
Pillars of Eternity 1 2015
Pillars of Eternity 2 2018
Divinity-Original Sin II 2017
Kingdom Come-Deliverance 2018
Disco Elysium 2019

Im dalej w las tym gry z każdą dekadą były co raz prostsze pod jak najniższy rocznik.

To co wyróżnia stare gry 1980-2005 to przede wszystkim:

1) Przełomowe rozwiązania

2) Mega grywalność miażdżąca przewaga nad nowymi grami

3) Ciekawe i zróżnicowane mechaniki. Nie poznasz zostajesz pokarany. Poznasz będziesz nagradzany. Patrz jak różnią się od siebie przykładowo :
Ishar, Fallout, Final Fantasy VII, Badur's gate, Might and magic VI, System Shock 2,
Deus Ex 1, Wizardry 8, Morrowind, Gothic, Pathologic, Vampire: The Masquerade - Bloodlines. Każda inna, a teraz wszystko na jedno kopyto.

4) Mega klimat

5) Unikalność lokacji i działanie na wyobraźnie

6) Pomysłowość i różnorodność, gdy teraz grafika, ale nudy do porzygu

7) Nadają sie do wielokrotnego grania po 10-20 razy i nawet 30 letnie tytuły bronią się, bo mają to coś, gdy nowe gry na max 1-2 razy i nuda

8) Powstają do nich najlepsze mody

9) Na nich żerują obecni twórcy klinując je, kopiując z nich, tworząc co rusz sequele, remastery, remaki.


Nowsze gry za atuty mają zupełnie co innego jak np:

1) Grafika
2) Animacje
3) Rozmach i filmowość
4) Dość przyzwoita fizyka choć od dawna nie ma żadnego progresu i nawet 95% obecnych produkcji ma gorszą fizykę od half Life 2 z 2004

Rzadko nowsze gry mają atuty klasyków, a zwłaszcza takie jak grywalność, klimat, ale czasem zdarzą się wyjątki od reguły

Niektórzy twierdzą, że obecne gry mają lepsze fabuły, ale to nie jest też prawdą.
Ponad 90% najlepszych fabuł i dialogów mają przygodówki i rpg, a te najlepsze to klasyki.
Progres w fabule nastąpił natomiast w grach akcji w ostatnich 10 latach np:
studio Naughty dog

Ale i tak najlepsze fabuły to przykładowo mają:
Final Fantasy VII 1997, Planescape Torment 1999, Deus Ex 2000,
The Longuest Journey 1999 + Dreamfall-The Longuest Journey 2006,
Baldur's Gate II 2000 + Tron Baala, dodatek Maska zdrajcy 2007 do Neverwinter Nights 2.
Takie nowsze produkcje rpg jak Pillars of Eernity 1 i 2 próbowały kopiować jakość fabuły, dialogów, postaci, klimat, mapki z BG2 i Planescape Torment, a nie były w stanie dorównać.

Obecnie wielu zachwyca się Wiedźminem 3. Jest to świetna gra akcji z elementami rpg,
ale jako rpg bardzo jednowymiarowa.
Morrowind + Overhaul 3.0 oraz G2NK z Returning 2.0 + Alternative Balance są
właściwie lepsze pod prawie każdym względem jako rpg od Wieśka 3.
Ośmieszają go rozbudowaniem, elementami rpg, złożonością, możliwościami gatunkowymi, miodnością oraz można wiele razy podchodzić od nowa preferując inny sposób zbudowania postaci. Do tego są na 300 godzin, a W3 z dodatkami na ok 130 godz.
Są o wiele większym wyzwaniem, by wszystko w nich odkryć.

A co do serii Red Dead Redemption 1 i 2 są to przyzwoite gry, ale Rockstar jedzie w swych grach na tym samym schemacie od premiery GTA III z 2001. To ciągle to samo.

Niektórzy RDR 2 stawiali na piedestale jako najlepsza gra 2018, ale nie czułem różnicy,
by była lepsza od Pillars of Eternity 2 czy Kingdom Come-Deliverance, God of War 4.

Szkoda, że RDR1 nie cieszy się sympatią modderów, ani nie dostał remastera.
Wolę mody graficzne i remastery od remaków, bo to nadal te same gry, a remaki to osobne twory nie mające wiele współnego z oryginałem. Więcej psują niż udoskonalają.
Ciekawostką jest, ze ok 90% oficjalnych remasterów wygląda gorzej niż gry na modach graficznych.

Z gier obecnej dekady najmocniej pozytywnie mnie zaskoczyło 7 gier:

1) Crusader Kings II 2012 - strategia na miarę klasyków gatunku 1988-2003

2) The Last of Us 2013 - dojrzałe prowadzenie fabuły

3) Wiedźmin 3 2015 + dodatki - świetna gra akcji z elementami rpg opierającymi się niestety tylko na walce, ale świetna jakość techniczna, fabularna oraz grywalność super choć brakuje znaczni do G2NK + Returning 2.0 + Alternative Balance

4) Uncharted 4 2016 - action/adventure TPP najlepsze moim zdaniem od czasu
Tomb raider 1-4 z lat 1996-1999. Jedynie przegrywa z nimi grywalnością, klimatem, wyzwaniem, bo ma zbyt łatwą wspinaczkę, logistykę i zagadki na ich tle.
Ale nadrabia grafiką, animacjami, fabułą. Wyspy południowego Pacyfiku mamy zarówno w
Tomb raider 3 1998 i Uncharted 4 2016. Tak sobie to wyobrażałem w latach 90' , że za 20 lat będzie to tak wyglądać. Oczywiście pierwsze Tomb raidery przechodziłem już po ok 10 razy,
a ostatnio wraz z znakomitymi modami graficznymi teksturami HD, a Uncharted 4 raz,
ale kiedyś ponownie zagramco rzadko zdarza się przy nowościach

5) Divinity - Original Sin II 2017 - grywalność jak w starych grach. Najlepszy system walki w drużynowych rpg od czasu Neverwinter Nights 2 2006. Rzadko spotyka się rpg z tak przeciętną fabułą i dialogami, która tak powala gameplayem i grywalność jak w w starszych perełkach rpg.

6) Kingfom Come - Deliverance 2018 - oldcholoowe action rpg, ale na bezrybiu i rak ryba.
Dużo brakuje mu do trudności Might and Magic VI 1998, Might and Magic VII 1999 czy
Gothic 2 Noc Kruka + Returning 2.0 + Alternatibe Balance na poz. trudn. - Nightmare

7) Red Dead Redemption 2 2018 - najlepszy western gra. Na bezrybiu i rak ryba. Brak jakiejkolwiek konkurencji. Szkoda, że jedynka nie ma modów graficznych czy remastera.

użytkownik usunięty
Rachel88

"Świetna główna postać, Johna można naprawdę polubić (dlatego zakończenie nieźle mnie wkurzyło, do końca miałam nadzieję, że uda mu się jakoś uciec i dołączyć do rodziny)."

Ale na szczęście mu się nie udało i dostaliśmy bardzo dobre i inteligentne zakończenie.
"It's a nice spot."

To prawda, czasem warto odpuścić naiwny happy end dla ciekawszego zakończenia. W powietrzu było już czuć, że nie pójdzie tak łatwo, zresztą współpraca z rządem rzadko kończy się szczęśliwie. Ale żal jednak zostaje, bo to jednak bardzo fajna postać. Zresztą po śmierci Big Daddy'ego z Bioshock 2 też nie umiałam się pozbierać (a to w sumie robot), już nie mówiąc o Isaacu Clarku, z którym nie wiem co się stało po zakończeniu Dead Space 3. Najmniej było mi szkoda głównego bohatera z L.A. Noire. Chyba za bardzo się przywiązuję do fikcyjnych postaci ;)

Rachel88

Korwa spoilery.

ocenił(a) grę na 10
donmaslanoz14

Stary, ta gra ma prawie 10 lat, jeśli nadal w nią nie zagrałeś, to już nie zagrasz, więc nie pluj się o spoilery.

Vid

Nie chodziło mi tutaj o spoilery do RDR, bo to jest zaznaczone w temacie, chodziło mi o spoilery do innych gier opisanych w tamtym poście na który odpowiedziałem (czyli Bioshock 2, Dead Space 3 i L.A. Noire).

A w ogóle argument "gra ma dziewięć lat, więc już w nią pewnie nie zagrasz" jest idiotyczny xD, sugeruje jakoby ludzie grali tylko w najnowsze produkcje, a jak coś ma więcej niż 5 lat no to już staroć i nie warto odpalać.

ocenił(a) grę na 10
donmaslanoz14

Obawiam się, że nie jest idiotyczny, wyobraź sobie że część osób myślała że RDR2 to pierwsza część (że wcześniejsze Red Deady nie istniały), mimo że w nazwie była już dwójka.
Plus fakt, że raczej publicznie się utarło, że jeśli coś jest starsze niż te 5-6 lat to już spoiler warning nie obowiązuje.
No i tak, jeśli chodzi o spoilery z innych gier to prawda, nie wyłapałem o co konkretnie ci chodziło.

donmaslanoz14

Już zapomniałam o tym komentarzu, faktycznie niefortunnie to wyszło. Wybacz, jeśli mocno popsułam Ci zakończenie którejś z tych gier :/

ocenił(a) grę na 10
Rachel88

@Rachel88 jak tam, udało się zagrać w RDR2? :P

Vid

Niestety, zamiast kupić konsole nowej generacji, zainwestowałam w kompa, ale po cichu marzę, że może kiedyś wyjdzie na PC i będzie dane mi zagrać. Na razie tylko zazdroszczę tym, co zagrali ;p

ocenił(a) grę na 10
Rachel88

Ja miałem to szczęście kupić komputer wcześniej, a konsolę na premierę tej gry. Powiem szczerze, starając się unikać spoilerów (bo strzelam że starasz się ich uniknąć), że twórcy odwalili kawał dobrej roboty, poszerzając wątki znane z jedynki. Możliwość obserwowania Johna z boku i zobaczenia jak stał się facetem, którego polubiliśmy z jedynki to naprawdę ciekawe doświadczenie. No i fabuła jest świetna, czerpie garściami z westernów jeszcze bardziej niż jedynka. Złożoność rozgrywki i zaimplementowane symulacje też powodują opad szczęki.
Także nie trzymaj kciuków i nie czekaj aż wyjdzie na Peceta (co wcale może się nie zdarzyć, bo już rok od premiery a twórcy dalej się wywijają i nic nie zapowiadają), tylko kupuj nawet zwykłe PS4 i graj, bo warto. :D

ocenił(a) grę na 8
Rachel88

Przewagi Pc nad konsolami:

1) Ponad 90% najlepszych gier w historii ostatnich 35 lat z wszystkich gatunków masz na Pc,
a wraz z emulatorami jest dostęp do 99% z 1 maszyny
Mając ok 25 konsol masz max dostęp do ok 80% najlepszych gier ostatnich 35 lat.
Psx1-Psx4 to max 50% najlepszych gier ostatnich 35 lat.
Na Pc masz gigantyczną przewagę z dostępem do najlepszych strategii, przygodówek, rpg, horrorów, starszych action-adventure, FPS, FPP, platformówek, bijatyk. Odpalisz wszystko.
Chcesz odpalić przykładowo fatal Frame 1 i 3 orz Forbidden Siren 1 i 2 z Psx 2 odplasz emulatorem Psx 2 i hula z lepszą grafą niż na docelowej konsoli. Emulatory powstały właściwie do emulacji większości komputerów i konsol jakie kiedykolwiek wyszły. Kiedyś dopracują też mocniej  emulator Ps3, bo jeszcze do ideału brakuje i postaną emulatory Ps4 i Ps5. Wszystko kwestia czasu.
Osobiście z konsol kupowałem tylko  Psx 1, 2, 4 do exów, ale Pc ma od groma więcej genialnych exów.

2) Na Piecu lepsza grafika,

3) Lepsza wydajność. Kolosalna różnica się robi się na monitorach 144hz, 200hz

4) Duże dyski więc można bardzo dużo zmieścić. Do niedawna też szybkość odczytu, bo dyski SSD choć teraz na Ps5 też będzie taki dysk, ale z malutką pojemnością.

5) Darmowe mody graficzne z lepsza grafiką niż oficjalne remastery.
A także mody fabularne. Na modach G2NK czy Skyrim są nie do poznania, bo zaliczają progres na każdym polu.

6) Możliwość wgrywania spolszczeń

7) Wygoda gry. Możliwość grania optymalnie czyli:

Joystick - stare bijatyki 2d, platformwki 2d, sportowe 2d, strzelanki 2d.

Klawiatura - Tomb raider 1-4 z lat 90', Indiana Jones and Internal Machine, Shadow man, Gothic itp.

Klawiatura + mysz - strategie, przygodówki point and click, rpg drużynowe, action rpg na modach trudnościowych, FPS, FPP

Pad - bijatyki 3d, sportowe 3d, gry typu Devil May Cry, Dark Souls, niektóre exy z Ps3/Ps4 choć często bywa tak, że później, gdy taka gra wyjdzie na Pc lub zagra się na emulatorze to okazuje się, że klawiatura+mysz bywa skuteczniejsza od pada, ale różnie bywa.


Przewaga konsol nad Pc:
Odpalasz i grasz. Nie grzebiesz udoskonalając co raz mocniej gry modami :)
A wiadomo, że im starsze gry tym lepsze mody i więcej grzebania jest z tym często.
Niektóre wgrywa się łatwo, a niektóre trudniej i trzeba posiedzieć.

ocenił(a) grę na 8
returner

A co do Ps5 to już na starcie ma 4 irytujące rzeczy ta konsola:

1) Brak wstecznej kompatybilności dla Psx 1-3, a tylko do Psx 4. Syf

2) Malutki dysk SSD. To w kompie z 2008 mam w sumie 4TB HDD z 3 dysków, a na nowym kompie
4 TB SSD i 6 TB HDD z 4 dysków, a tu na Psx 5 ma być ok 700gb tylko. To ja nawet na tym nie zmieszczę gier z Ps4 jakie lubię, a nie wyszły na Pc, a gdzie instalowanie gier z lat 2021-2026 z wielkimi pojemnościami :) Odinstalowanie ciągle od nowa bezsens więc Sony zmusza mnie do kupienia dodatkowego dysku do tej konsoli od razu.

3) Ceny gier po 350 zł z powodu, że dali niską cenę konsoli. Lepiej byłoby odwrotnie.
droższa konsola znacznie z dyskiem 2TB lub 3TB, a tańsze gry.
Tyle nachwaliło się tym dyskiem SSD SONY jakby nie miała konsola innego atutu nad Ps4,
ale pojemność dają nędzną jakby nadal był 2008 rok i była premiera Ps3.
Teraz pojemność gier może być w kolejnych latach nawet po 200-300 gb.
Przecież taki remake Final fantasy VII ma 1/5 gry tylko, a zajmuje ze 100gb.
Zresztą kolejny remake, który nie ma stary do oryginału

4) Nadchodzące tytuły to gry na jedno kopyto z 1 gatunku same sequele i remaki.
Bezpieczne duperele tylko np:
Demon's Souls remake , sequele Spider-man, Horizon Zero dawn, God of war.
Kiepsko. Wożą się na tym co znane od wielu lat.

ocenił(a) grę na 9
returner

O jezu, jakie bzdury, ktoś się tak naprodukował i tyle idiotyzmów napisał. Już ten post wielbiący stare gry to był stek totalnych bzdur, teraz to o wyższości pctów jeszcze dobija bardziej. Powiem tyko tyle - uśmiałem się.

ocenił(a) grę na 8
RipRoy

Ja uśmiałem się z ciebie. Z twoich licznych argumentów.

Tak to jest jak ktoś nie zna nic jak ty, a chce wypowiadać się

Rozmowa z Tobą ma taką rację bytu jak kogoś kto obejrzał z 20 tys. ambitnych filmów z laikiem znającym tylko 2-3 tys. filmów i głównie najbardziej popularne z ostatnich 25 lat.

Gdy przychodzi co do czego zawsze wychodzi, że wyraźnie  ponad 75% najlepszych gier w historii to starsze gry , które grywalnością ośmieszają nowe gry obecne pod 6 latków, które są nudne i prowadzą za rączkę.

A co do porównań Pc vs konsole nie ma nawet o czym gadać,
gdy na Piecu odpalić idzie ok 99% najlepszych gier z wszystkich gatunków ostatnich 4 dekad, gdy ktoś nie jest amebą i potrafi obsługiwać emulatory i mody.

ocenił(a) grę na 8
Rachel88

Najlepszy był ten bezzębny menel, który uporczywie szukał skarbu.
"A glasseye? A glasseye, you bastard?". Nieźle się wtedy uśmiałem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones