PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=764771}
8,0 532
oceny
8,0 10 1 532
Shadow Tactics: Blades of the Shogun
powrót do forum gry Shadow Tactics: Blades of the Shogun

Nie ukrywam, jestem starym fanatykiem desperados, a dla fanów takich gier Shogun to pozycja obowiązkowa. Mapy bardzo dobrze przemyślane, przeciwnicy bardzo podobni do gier tego typu, jeden reaguje na odgłosy - drugi nie, klasycznie. Samurajowie-przeciwnicy stanowią ciekawą odmianę i mogą miejscami powodować ból głowy. Choć wydaje mi się, że niektóre postacie-bohaterowie są wręcz aż za dobre, np. ilość naboi mogłaby być mniejsza miejscami. Oby więcej takich gier.

ocenił(a) grę na 1
meewosh_asnl

Zaciąłem się w bodajże 7. misji jak trzeba Mugena uratować z dybów.

Gra jest za trudna dla mnie. Poza tym spotkałem się z ciekawym bugiem w tej misji. 3 osobowy patrol wlazł mi w moją pułapkę i cały czas łaził wokół niej mając nad sobą pytajniki. Po prostu brygada nie rozeszła się do swoich posterunków po krótkim czasie przez co nie mogłem zabrać z powrotem pułapki. Poza tym są pomniejsze bugi przeszkadzające w grze.

użytkownik usunięty
meewosh_asnl

Też uwielbiam Desperados (pierwszą część) i cieszę się, że ST bardzo tę grę przypomina + poprawia szereg rzeczy:
1. Poziom trudności (grałem na normalnym) jest bardziej wyrównany i generalnie wyższy niż większości map w Desperados, nie ma oczywistych poziomów, albo takich, które można przejść "wychodząc z cienia", bo przeciwnicy widzą dalej i lepiej strzelają.
2. Brak misji typu "osoba X nie może się dowiedzieć o Twoim istnieniu". Biorąc pod uwagę, że osoba X może się dowiedzieć 5 minut po wywołaniu alarmu, bo przeciwnicy tyle potrafią biegać i Cię szukać bywało to bardzo irytujące. Tutaj gracz jest karany poprzez zwiększenie ilości strażników.
3. Drobne usprawnienia typu: jak bohater nie może oddać strzału z obecnego miejsca, to automatycznie zmieni swoje położenie (bardzo przydatne w trybie cienia) albo automatyczne zbieranie shurikena.

Ogólnie świetnie się bawiłem. Wszystkie mapy stanowiły wyzwanie, ale nie zniechęcały. Ciekawa fabuła, fajna postać dziadka. Może oczekiwałbym nieco większej kreatywności autorów w zakresie broni, ale to drobiazg.

Polecam

ocenił(a) grę na 1

> Może oczekiwałbym nieco większej kreatywności autorów w zakresie broni, ale to drobiazg.

Dla mnie to nie drobiazg. Trochę to położyło miodność gameplayu. Bardzo żałowałem, że nie można było tak jak w Commandosie 2 zabierać amunicji z ciał poległych przeciwników. Nasi bohaterowie posiadają bardzo małe ilości naboi. Takuma niemal zawsze ma jeden granat. Really?!

ocenił(a) grę na 7
STAMiNA

Ja nie użyłem tego granatu ani raz, czyli ten jeden jest wystarczający. Daj sobie poziom łatwy, jak ci nie idzie.

ocenił(a) grę na 1
Sharku12

Tam. Jest wybór poziomu trudności?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones