PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=606783}
8,7 5 254
oceny
8,7 10 1 5254
Silent Hill
powrót do forum gry Silent Hill

Może ktoś wyjaśnić/streścić fabułę gry? Główny bohater miał wypadek samochodowy i potem szuka swojej córeczki Cheryl w Silent Hill- proste, to ja rozumiem. Wyjaśnijcie mi proszę resztę fabuły. Skąd wzięły się potwory, o co chodzi z równoległym światem, o co chodziło z Alessą, jaki był plan Dahilii, co się stało z Cheryl?

ocenił(a) grę na 10
szmyrgiel

Wejdź sobie na Wikipedię i poczytaj ;)

snajper12331

Chyba nie czytałeś dokładnie, na Wikipedii jest tylko ogólny opis osi fabularnej. "Główny bohater miał wypadek samochodowy i potem szuka swojej córeczki Cheryl w Silent Hill- proste, to ja rozumiem."- tylko ta część historii jest zawarta w opisie, ja chcę zrozumieć co było dalej.

ocenił(a) grę na 10
szmyrgiel

Mhm .... Ciężko mi w takim raźnie udzielić zrozumiałej odpowiedzi :) ale napisz w googlach bo tam może znajdziesz zrozumiałą odpowiedź na twe pytanie ;)

szmyrgiel

Być może już gdzieś przeczytałeś/aś streszczenie fabuły gdzie indziej ale i tak spróbuję jakoś to streszcić w miarę.

Sama historia zaczyna się od Allesy.
Dziewczyna ta posiadała zdolności ponadnaturalne,taki mutant.
Jej matka Dahlia należała do kultu,który z zewnątrz wyglądał na ludzi sprzedających narkotyki,ale wyżej postawieni członkowie chcieli sprowadzić Boga(Samaela),żeby ten sprowadził raj na ziemię( w rzeczywistości piekło).
Teraz tutaj zgaduję,ale wydaje mi się że na początku Dahlia chciała wykorzystać moc Allesy do sprowadzenia Samaela ale potem wpadła na pomysł żeby Allesa sprowadziła Boga poprzez zapłodnienie jej nasieniem.Jak to zrobili,nie wiem i nie wiem czy jest to jakoś wytłumaczone.
Udaje im się rytuał zapłodnienia jednak dochodzi do wypadku gdyż bojler domu w którym byli wybucha i dochodzi do pożaru.
Stwierdza się że to Allesa to zrobiła ale czy umyślnie czy nie,niewiadomo.
Allesa doznaje śmiertelnych poparzeń jednak zamiast umrzeć,plód demona/boga będący w niej utrzymuje ją przy życiu.
Kult chce nadal ją wykorzystać więc Allesa wpada na pomysł by rozczepić swą duszę na dwie części:jedną jest Allesa która zostaje w Silent hill a drugą jest Cheryl,adoptowana córka Harrego.
Dahlia i kult zdają sobie z tego sprawę i postanawiają rzucić zaklęcie ,które ma sprowadzić Cheryl z powrotem.
Tu zaczyna się gra.Harry rozbija samochód i stara się odnależć córkę.
Teraz czirne87 mówi że to są lęki bohatera(Harrego) wychodzące na zewnątrz,próbujące go zabić.
Nie jest do końca prawda.
Pomysł z lękami głównego bohatera pojawiają się w drugiej części,nie pierwszej.
Tutaj to jest koszmar Allesy,nasilany przez demoni płód.Jej lęki,jej koszmary to wszystko jest jej i wytworzone przez moc demona.
Harry to tylko przypadkowy facet ,który nie ma żadnej kontroli nad tym.
Skąd wzięły się potwory?Trudno powiedzieć.Albo są z piekielnego wymiaru,albo są stworzone przez wpływ demona,jest nawet w trójce teoria iż te potwory to tak naprawdę ludzie.Jak mówiłem trudno powiedzieć.
O co chodzi z równoległym światem?Opinia jaką słyszałem jest taka.
To jest nasz świat tylko przetworzony przez demona.Nie inny wymiar tylko nasz świat zmieniony w żywe piekło.
Co się stało z Cheryl?
Moment gdy zjawiła się w mieści stała się z powrotem w Allesę,która postanowiła odizolować miasteczko z dala od całego świata.
Na końcu natomiast,cóż,masz negatywne zakończenie,czyli ona na końcu umiera.
W dobrym natomiast daje Harremu dziecko(nie wiadomo czy to kolejna część duszy czy nie,diabli wiedzą) a potem umiera.
Nie wiem o co chodzi z ,,zjawa na końcu''?
Natomiast pielęgniarka Lisa?
Po prostu kolejna ofiara.Na początku zajmowała się poparzoną Allesą.Była także w nałogu z Białą Klaudią(narkotyk,który kultyści sprzedawali).W zamian za opiekę nad Allesą(której po prostu już nie wytrzymywała psychicznie) dostawała narkotyk.
Powiedziała pewnie że ma dość,że nie chce już zajmować się Allesą(nie dlatego że ją jakoś nienawidziła tylko nie mogła zrozumieć jakim cudem ona jeszcze żyła z takimi obrażeniami,w nagraniu mówi nawet że nikomu nie powie co się dzieje,chciała tylko wyjść z tego bagna).
Zgaduję,że została zabita przez Kaufmanna(doktora),dopiero pózniej w grze zrozumiała że jest martwa.A potem stała się jedną z tych pielęgniarek potworów.Ogólnie była ofiarą tego wszystkiego.
To tyle.
Jeśli masz jakieś pytania to spróbuje na nie odpowiedzieć ale warto po prostu poszukać w necie info.

ocenił(a) grę na 8
Lambert771

Dzięki za wyczerpującą wypowiedź ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones