PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=688673}
8,4 8 951
ocen
8,4 10 1 8951
The Wolf Among Us
powrót do forum gry The Wolf Among Us

Niedawno przeszłam 5 epizod, mam kilka teorii odnośnie zakończenia.

Bigby po rozmowie z Nerissą zaczyna słyszeć w głowie głos Faith. Wiadomo, że ta dziewczyna to
jedna i ta sama osoba ("Faith" z początku gry to Nerissa pod glamourem), ale na końcu padają słowa "See you
around, Wolf" (mogłam coś przekręcić, nie pamiętam dokładnie) wypowiadane innym głosem.
Przynajmniej mnie wydaje się, że ten lodowaty, ironiczny ton brzmi zupełnie inaczej niż słowa
Faith czy Nerissy. Jeśli tak jest, to zakończenie sugeruje, że:

1. Bigbiemu nie udało się zabić Mary (załatwiał przecież klony, nie wiadomo, czy któraś była
oryginałem), prawdziwa Nerissa zginęła, a Mary podszywa się pod nią, wciągając go w nową
gierkę.
2. Początkowa "Faith", Nerissa i Krwawa Mary to przez cały czas ta sama osoba, która
manipulowała Bigbym w jakimś celu - tutaj po prostu MUSIELIBY zrobić sequel, bo oznaczałoby
to, że postać od samego początku miała swoje powody i że to coś osobistego. Ewentualnie
samej Mary zależało na zabiciu Croked Mana, więc uknuła intrygę nasyłając na niego Wielkiego
Złego Wilka. :)

Odnośnie samej postaci (cholernie fascynująca, dawno tak bardzo nie spodobała mi się fikcyjna
kobieca bohaterka) - nie uważacie, że Mary może mieć coś wspólnego z Alicją z Krainy Czarów?
Na początku było powiedziane, że "Bloody Mary" to jedynie jej pseudonim. Nie znamy
prawdziwego imienia. Kobieta posiada dar, którego nie posiada żadna inna bajkowa postać -
potrafi przechodzić przez lustra, zauważa, że jest obserwowana przez Magiczne Zwierciadło,
umie je uciszyć. Ponad to - Dee i Dom to przecież Tweedledum i Tweedledee, pochodzący
właśnie z "Alicji po drugiej stronie lustra". A ona tworzyła z nimi zespół "killerów" Croked Mana.
Cały czas działa w ich towarzystwie. Sama twarz postaci przypomina Alice Madness. Jak dla
mnie idealnie pasuje właśnie na mocną wersję Alicji. Jeśli twórcy zdecydowaliby się
kontynuować historię (po prostu muszą to zrobić - za dużo zapowiedzi w samej grze), sądzę, że
moglibyśmy się dowiedzieć czegoś podobnego.

Co o tym sądzicie?

ocenił(a) grę na 9
Mamba667

"Bigby po rozmowie z Nerissą zaczyna słyszeć w głowie głos Faith. Wiadomo, że ta dziewczyna to jedna i ta sama osoba ("Faith" to Nerissa pod glamourem),"

Tak prosto nie jest. Nie można stwierdzić czy Faith to Nerissa czy Nerissa to Faith. Gra nie pozwala na to. Nie będę tłumaczył dlaczego, ale jeśli interesuje Cie to, to przejrzyj temat "Epizod 5 FINAŁ." Tam wraz z innymi użytkownikami staram się analizować zakończenie.

"1. Bigbiemu nie udało się zabić Mary (załatwiał przecież klony, nie wiadomo, czy któraś była oryginałem), prawdziwa Nerissa zginęła, a Mary podszywa się pod nią, wciągając go w nową gierkę."

Z pierwszą częścią mogę się zgodzić, bo nie wiemy czy to był klon czy to była prawdziwa Mary. Z druga częścią się nie zgadzam, bo raz nie ma żadnych dowodów na to, że prawdziwa Nerissa zginęła i Mary ją zastąpiła, a po drugie jaki cel miałaby mieć Mary? Ona grała z nim dlatego, że była jednym z sojuszników Crooked Mana. Pewnie, sprawiało jej to zabawę, ale jak jej szef przepadł to ona traci cel. Nie wiem po co miałaby się mścić na Wilku i mówić mu rzeczy, których nawet nie powinna wiedzieć. Teoria, że już na samym początku poznajemy Mary pod postacią Faith nie ma sensu, bo po co miałaby utrudniać życie swojemu szefowi a bez tego początku i podszyciu się pod Faith nie mogłaby wypowiedzieć takich samych słów jak Faith np. że wcale nie jest taki zły jak inni mówią, ponieważ skąd miałaby znać te słowa?

"Początkowa "Faith", Nerissa i Krwawa Mary to przez cały czas ta sama osoba, która
manipulowała Bigbym w jakimś celu"

Przed walką z Mary jest tablica na której znajdują się różne zdjęcia. Na jednym z nich jest Faith, Nerissa i Lily. Więc to nie jest ta sama osoba.

"Odnośnie samej postaci (cholernie fascynująca, dawno tak bardzo nie spodobała mi się fikcyjna
kobieca bohaterka) - nie uważacie, że Mary może mieć coś wspólnego z Alicją z Krainy Czarów?
Na początku było powiedziane, że "Bloody Mary" to jedynie jej pseudonim. Nie znamy
prawdziwego imienia."

Mary wyjaśniła skąd pochodzi. Z mitu/legendy/bajki, zależy kto co uważa o Krwawej Mary, która według wierzeń przychodzi do tego, kto wypowie jej imię "Bloody Mary" trzy lub kilka razy przed lustrem. Ja nie widzę żadnych związków z Alicją, szczególnie, że w samej bajce (a bierzemy pod uwagę tylko oryginalną bajkę, nie żadne gry czy filmowe adaptacje Burtona) takiej postaci nie ma. Związek z Lustereczkiem polega na tym, że legenda o Mary również wykorzystuje lustro i na podstawie tego zbudowano ich relacje i to, że się nie lubią. Oczywiście lustrem z opowieści o Mary nie jest Lustereczko, ale twórcy w ten sposób chcieli stworzyć bardzo fajne powiązanie między postaciami.

ocenił(a) grę na 9
Skaza

"Tak prosto nie jest. Nie można stwierdzić czy Faith to Nerissa czy Nerissa to Faith." - przejrzałam ten temat i pasuje mi ta teoria, choć faktycznie nie ma pełnego potwierdzenia.

"Z druga częścią się nie zgadzam, bo raz nie ma żadnych dowodów na to, że prawdziwa Nerissa zginęła i Mary ją zastąpiła, a po drugie jaki cel miałaby mieć Mary?" - tak jak pisałam, to tylko domysł i teoria. Jeśli miałby nastąpić sequel, może właśnie tam wszystko by się wyjaśniło? W tej części mogli milczeć na temat jej motywów. Mary pojawia się znikąd. W trzecim epizodzie spokojnie mogła zabić Wilka, a jednak go oszczędziła. Mogła mieć jakiś cel w utrzymaniu go przy życiu. Wiadomo, w teorii walczyła z nim, bo przeszkadzał Crooked Manowi, ale skąd wiadomo, czy ona nie prowadziła własnej gry?
Co do śmierci Nerissy - oczywiście, że nie ma na to dowodów (jak na wiele rzeczy w tej grze), ale spokojnie mogłoby się okazać, że Mary podszywa się pod Nerissę, gdyby tamta nie żyła (wybiegam w to, jak można by rozwinąć fabułę). Bo dlaczego u Bigbiego pojawiają się wtedy słowa Mary (są wspomnieniem) gdy patrzy na Nerissę? Może zaczyna się domyślać.

"Ona grała z nim dlatego, że była jednym z sojuszników Crooked Mana. Pewnie, sprawiało jej to zabawę, ale jak jej szef przepadł to ona traci cel." - owszem, tak. Ale kto mówi, że nie miała własnego celu? Poza tym - niby dlaczego miała by się na nim nie mścić? Właśnie po śmierci Crooked Mana miałaby idealny motyw. Choć akurat to bym odrzuciła, bo równie dobrze Mary mogła robić konspirację i cały czas manipulować Wilkiem w taki sposób, by w końcu go zabił. Czyli mogło jej zależeć na śmierci Crooked Mana. Częsty motyw w kryminałach. :)

"Nie wiem po co miałaby się mścić na Wilku i mówić mu rzeczy, których nawet nie powinna wiedzieć. " - niby dlaczego nie powinna o tym wiedzieć? Była bardzo sprytna. Mogła wiedzieć znacznie więcej. Śledzić Bigbiego. Skąd zresztą pewność, że jej słowa nie były kłamstwem, kolejną manipulacją?

"Teoria, że już na samym początku poznajemy Mary pod postacią Faith nie ma sensu, bo po co miałaby utrudniać życie swojemu szefowi a bez tego początku i podszyciu się pod Faith nie mogłaby wypowiedzieć takich samych słów jak Faith np. że wcale nie jest taki zły jak inni mówią, ponieważ skąd miałaby znać te słowa? " - no właśnie stąd, że jest tą samą osobą. :) Przecież jeśli początkowa Faith i Mary to ta sama osoba - jeśli pogrywała sobie z nim pod postacią Faith, wie o wszystkim. No ale to już coś daleko idącego. Po prostu mówię, że tak mogłoby być, ten jej głos na końcu nieźle namieszał. Po co miałaby utrudniać życie szefowi? To miałoby sens tylko właśnie w przypadku, gdy zależałoby jej na jego śmierci. Bo skąd pewność, że ona przez cały czas nie knuła przeciw niemu?

Na końcu trzeciego sezonu zapała Wilka. Mogła całkiem go zniszczyć, a tylko się nad nim znęcała, osłabiła go. Jestem pewna, że po czymś takim nie mógł sam uciec, musiała więc go wypuścić (i od razu trafił w ręce lekarza - być może specjalnie podrzuciła go tak, by Śnieżka mogła go znaleźć i wezwać doktora). Dlaczego? Przecież powinna zabić osobę, która działa przeciw jej szefowi i zabija jednego z jej współpracowników. Mając go w rękach mogłaby to zrobić bardzo szybko. Być może był jej jeszcze do czegoś potrzebny?

"Przed walką z Mary jest tablica na której znajdują się różne zdjęcia. Na jednym z nich jest Faith, Nerissa i Lily. Więc to nie jest ta sama osoba. " - po pierwsze: Zdjęcie pochodzi z okresu, gdy PRAWDZIWA Faith jeszcze żyła. Dziewczyn było 4. Faith, Lily, Vivian i Nerissa. Teoria, że prawdziwa Faith zginęła przed początkiem gry, a ta, którą poznaje Bigby to tylko Nerissa używająca glamouru (manipulacja - poznaje go jako dziewczyna, którą polubił i podrzuca głowę, by zwrócić jego uwagę) - nie jest niemożliwa.
A za tę dziewczynę może podszywać się Mary. Przed wyrokiem Crooked Man mówi, że nie kojarzy Nerissy. Może kłamie, by ratować swój tyłek, a może faktycznie nie miał z nią za dużo do czynienia, bo kojarzył ją pod zupełnie inną postacią (mogła zażywać glam tylko na potrzeby chwili będąc u Georgie'go i udając jedną z prostytutek). Jak miał znać Nerissę, skoro zawsze w jego obecności pojawiała się jako Mary? Georie znał i Mary i Nerissę, ale mógł się nie domyślać, że to ta sama dziewczyna, bo przecież raz była pod jedną postacią, raz pod inną. Jeśli widział Mary, to będąc u Crooked Mana, a Nerissę widział w swoim burdelu. Mary nie zawsze działała z Dee i Domem, pojawiała się w różnych momentach. Z tego co pamiętam nie ma sceny, na której Mary i Nerissa pojawiają się w jednym momencie. Jeśli miałaby motyw zaszkodzenia szefowi jako Mary, mogłaby od początku grać, manipulować Georgie'm, sama zlecić morderstwa tych dziewczyn - tylko po to, by zniszczyć Crooked Mana, udając jego pracownicę (typowa zdrada).

Tak czy inaczej - to naprawdę tylko czysta teoria, nic więcej. :) Chodzi mi o to, ze raczej nie ma jej zaprzeczeń, choć jest dość mało poszlak.

Co do Alicji i Mary - wątek z tym, ze to TA KRWAWA MARY z legendy mi umknął. Jeśli tak, to może faktycznie, nie ma nic wspólnego z Alicją. Po prostu mi do niej pasowała. :)

Mamba667

"Na końcu trzeciego sezonu zapała Wilka. Mogła całkiem go zniszczyć, a tylko się nad nim znęcała, osłabiła go. Jestem pewna, że po czymś takim nie mógł sam uciec, musiała więc go wypuścić (i od razu trafił w ręce lekarza - być może specjalnie podrzuciła go tak, by Śnieżka mogła go znaleźć i wezwać doktora). Dlaczego? Przecież powinna zabić osobę, która działa przeciw jej szefowi i zabija jednego z jej współpracowników. Mając go w rękach mogłaby to zrobić bardzo szybko. Być może był jej jeszcze do czegoś potrzebny?"

Wydaje mi się że po prostu zasnęłaś podczas końcówki bo zupełnie jej nie zrozumiała Marry zostawiła Bigbyego bo Crokeed Man zgodził się na "wymianę" Czyli wzięcie Ichabooda Crane'a a śnieżka tam cały czas była i to ona zaproponowała tą wymianę żeby Bigby przeżył Mary by go po prostu zabiła gdyby nie interwencja śnieżki. Zagraj lub zobacz jeszcze raz ten epizod bo go nie zrozumiałaś a przynajmniej nie zrozumiałaś końcówki.

Teoria że Krawa Marry może żyć jest według mnie bardziej zabawną teorią niż poważną nie ma żadnych mocnych podstaw i w końcówce 5 epizodu słyszymy głos Faith(Jaśmin) nawet kolor napisów należy do tej postaci. Krawa Mary miała czerwone napisy a nie niebieskie i to z pewnością nie był ten sam głos co u Faith.

ocenił(a) grę na 10
Mamba667

Mi bardzo pasuje ta teoria że Marry , Faith i Nerissa to ta sama osoba, oraz że ma osobiste porachunki z naszym Wilkiem i strzelam że ona okaże się tak naprawdę Czerwonym Kapturkiem. Więc czekamy na drugą już zapowiedzianą część i na wyjaśnienia. Pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones