PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=696941}

Uncharted 4: Kres Złodzieja

Uncharted 4: A Thief's End
9,0 15 711
ocen
9,0 10 1 15711
Uncharted 4: Kres Złodzieja
powrót do forum gry Uncharted 4: Kres Złodzieja

Czasem pojawiają się takie gry, które są więcej niż grami. Uczestniczenie w opowieści o ostatniej przygodzie Drake'a niesamowicie angażuje, Uncharted 4 jest istnym przeżyciem. Historia powoli, stopniowo nabiera głębi, świetnie napisany scenariusz przepięknie łączy się z listami, które można znaleźć w trakcie przygody oraz z komentarzami i rozmówkami gdy bohaterowie obserwują świat w trakcie gameplayu. Między fabułą a tymi szczegółami istnieje korelacja, która tworzy głębsze poczucie immersji, twórcy z wielką dbałością podeszli do najmniejszych aspektów gry. Choćby coś takiego jak zabawne dopiski w dzienniku Nate'a czy scena z jabłkiem i lemurem świadczą o tym, że twórcy naprawdę włożyli serce w swoje dzieło. Gra jest widowiskowa i technicznie doskonała ale najbardziej zachwycili mnie bohaterowie, ich relacje, doskonałe wyważenie pomiędzy przygodowością i humorem a poważniejszymi tonami. Ukończyłem ją w niecałe 3 dni i to zaraz po Krwi i Winie, które to również wywarło na mnie ogromne wrażenie. Obie gry to cała gama emocji, dają przeżyć przygody, które zapadają w pamięć. Gram naprawdę sporo ale Uncharted 4 jest zdecydowanie czymś wyjątkowym.

Uncharted, The Last of Us, zapowiedziane wczoraj Days Gone, The Last Guardian... dziwię się, że w ogóle miałem dylemat czy wziąć Playstację czy Piecyk. :)

ocenił(a) grę na 9

Uncharted 4 w co aż trudno mi uwierzyć, ale jest grą na miarę Tomb raider w 1996, który zmiażdżył całą konkurencję w pył.

użytkownik usunięty
returner

Dokładnie, gra przełomowa, w czasach gdzie trudno zaimponować grą wyszedł tak dopracowany klejnot. Co to będzie kiedy ukaże się The Last of Us 2...

ocenił(a) grę na 9

Obecnie mało gier przełomowych, bo każdy developer gra bezpiecznie,
by gra była łatwa i dla wszystkich, by jak najwięcej zarobiła.
Era gier oryginalnych i przełomowych mających to coś bezpowrotnie przeminęła.

Ale Naughty Dog robi dobre gry. Ostatnio wręcz rewelacyjne.

TR1-10...TR2-10...TR3-8,5...TR4-8,5...TR5-7...TR6-6...TR Legend-8...TR Anniversary-8,5...TR Underworld-8
TR 2013-9...ROTR 2016-8,5

U1-8...U2-9...U3-9...U4-10...U Zaginione dziedzictwo-8,5

Pamiętam, że zawsze wyobrażałem sobie jak mogą starsze najlepsze części Tomb raider wyglądać w nowszej oprawie.Mam na mysli Tomb raider I, II, III, IV z lat 90'
Crystal Dynamics w 2007 wydał remake Tomb raider 1 i mogliśmy sobie pograć w nowszej oprawie o 10 lat i podziwiać między innymi zaginioną dolinę w Peru z T-Rexem.
Remaku Tomb raider 2 nie doczekaliśmy się.
Mamy tylko fanowski remake tej gry po 20 latach -
demo z 1 levelem wydane w 2017 roku (Chiński mur).
To demo może nie ma oprawy na miarę 2017 roku,
ale z pewnością na 2011 :)
Miałem też smaka, by zobaczyć w lepszej oprawie graficznej levele z Indii i wysp południowego Pacyfiku z
Tomb raider 3. I mam to czego chciałem.
Uncharted 4 z 2016 ma wyspy na południowym Pacyfiku,
a dodatek do czwartej części z 2017 ma akcję w Indiach.
Gry po 18-19 latach od premiery Tomb raider III.
Tak obecnie, by wyglądał oficjalny remale Tomb raider 3.

Różnica jest tylko taka, że seria Uncharted czy nowsze Tomb raidery mają za dużo strzelania,
za łatwa jest wspinaczka, za mało zagadek i za łatwe. Za krótkie jest czas przejścia gry i
ogólnie za niski poziom trudności, by przejść grę.

Pierwsze części Tomb raider były wymagające pod tym względem.
Długie, miały zagadki wymagające i trudniejsze elementy wspinaczkowe.
Zresztą co część to gra była dłuższa i trudniejsza. Dzisiejsze gry są dziecinnie łatwe na ich tle.
TR1 - 15 leveli ok 15 godzin
TR 2- 17 leveli ok 17-18 godzin
TR 3 - 19 leveli ok 19-20 godzin
TR 4 - 33 krótsze levele, ale podróżowanie między nimi, bo powracało się - ok 25 godzin

TR 2 już sprawia spore trudności dzisiejszym graczom, ale dopiero TR 3 to było coś.
1 level w grze już był długi i dość trudny, a 2 jeszcze bardziej wymagający.
Przecież takie coś w obecnych czasach, by doprowadziło do płaczu graczy casualowych :)


Jeśli chodzi o Last of Last 2013 to obok Uncharted 4 najlepsza gra na PS4. II część to pewniak.
Ale to inny rodzaj gier - survival horror. A z tego typu gier najlepsze są:
TPP - Resident evil 1996-10, Resident evil 2 1998-10, Resident evil 3-8,5, Resident evil Code Veronica-8,
Resident evil remake 2002 (2015 HD Pc) -10, Resident evil 0 2002 (2016 HD Pc) - 8,
Silent hill 1999 -9, Silent hill 2-10, Silent hill 3-8,5, Blair witch-Rustin parr 2000-9,
Alone in the dark- A New Nightmare 2001 -10, The Last of Us 2013 - 10,
Resident evil revelations 2013 -8, Resident evil revelations 2 2015 - 8,5,
Evil within 2014 - 8,5, Evil within 2 2017 - 8,5
Zapowiedziane na koniec 2018/początek 2019 - The Last of Us 2 oraz Resident evil 2 remake.

FPP- Blood 1997-8,5, Half Life 1998-10, System Shock 1999-10, Aliens vs Predator 1999-8,
Clive Barker's Undying 2001-8,5, Penumbra-Czarna plaga 2008-8,5, Amnesia 2010-9,
Metro 2033 2010-8,5, Metro:Last Light 2013-8,5, Outlast 2013-8,5, Obcy izolacja 2014-8,5,
Outlast 2 2017-8, Resident evil 7 2017-9

Osobiście po 2010 roku tylko mam 4 gry, które oceniam na 10 i dwie są od Naughty Dog:
The Last of Us, GTA V, Wiedźmin 3, Uncharted 4.
Z gier między 1990, a 2010 rokiem mam sporo gier 10/10 np:

The Secret of Monkey Island 1990
Monkey Island 2: LeChuck's Revenge 1991
Another world 1992
Tomb raider 1996
Tomb raider 2 1997
Resident evil 2 1998
Resident evil remake 2002 (wersja HD 2015 Pc i Ps4)
Silent Hill 2 2001
Amnesia 2010
Gothic 2001
Gothic 2 Noc kruka 2003
Half Life 1998 aka Black Mesa 2012 (remake Half Life)
Half Life 2 2004
System shock 2 1999
Fallout 1997
Fallout 2 1998
Planescape Torment 1999
Baldur's gate II 2000
Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2004
Dune II 1992
Civilization II 1996
Heroes of might & magic III 1999
Settlers II 1996
Age of Empires II 1999
StarCraft 1998
Warcraft II 1996
Warcraft III 2002
Colin McRae Rally 2.0 2000
Duke Nukem 3d 1996
Unreal 1998
Call of duty- Modern warfare 2007
Prince of Persia-Warrior Within 2004


ocenił(a) grę na 9
returner

Co do "The Last of Us" to ma podobny styl graficzny z tym brudem i syfem jak
Penumbra Czarna plaga 2008 oraz Silent Hill 1999 i Silent hill 2 2001.
Ewentualnie też przypomina Resident evil 2 1998 i Resident evil 3 1999 ze względu na
zniszczone miasto, ale tam było bardziej kolorowo.

użytkownik usunięty
returner

Kiedyś gaming był dla zapalonych graczy, dzisiaj developrzy starają dotrzeć do masowego odbiorcy. Dawniej kiedy grafika była jeszcze dość prymitywna twórcy skupiali się na stworzeniu wrażenia immersji, na klimacie i na fabule. Teraz jest tego znacznie mniej.

TR Anniversary to świetny remake, szkoda, że kolejnych części już nie zrobiono. Zgadzam się co do zagadek, za mało ich w nowszych odsłonach.

Z Prince'ów najbardziej podobała mi się trójka, Dwa Trony, chociaż dwójka jest najtrudniejsza.

Vampire Bloodlines... przechodziłem to już nie pamiętam ile razy i mam ochotę jeszcze. Taki potencjał tego uniwersum a ani jednej, kolejnej gry nie stworzono. Może jeszcze Vampyr od Dotnod będzie godnym duchowym następcą.

ocenił(a) grę na 9

Prince of Persia jest dobra cała trylogia. Piaski czasu 2003 w stylu klasyka z 1989 znanego jeszcze mi z Amiga. Dusza wojownika to już była jazda bez trzymanki. Klimat się wylewał z ekranu. I ten soundtrack. Dwa trony być może był już dla mnie przesytem,
bo najmniej mnie kupił, ale łączył cechy Piasków czasu i Duszy wojownika.
Był takim mixem obu poprzednich części. Nie przypadły mi do gustu Prince of Persia z 2008 i
Prince of Persia: Zapomniane Piaski 2010. Czuję, że w najbliższych latach dostaniemy
kolejny restart tej serii od Ubisoftu, bo ile mogą wałkować tylko serię Assassin's creed,
które powstały jakby na bazie trylogii PoP.

Nie tylko Vampire Bloodlines 2004 przechodziłem.
Wcześniej też Vampire The Masquerade: Redemption 2000. Też niezła gra.

TR Anniversary to świetny remake - Dobra gra rzeczywiście,
ale wolę oryginał, gdy mam wybierać.
W przypadku Resident evil to remake przebił pierwowzór z 1996.
Czekam na Resident evil 2 remake, ale tu nie ma raczej szans, by przebić to dzieło z 1998.

Z starszymi częściami Tomb raider robi się tłoczno od projektów :)
Najpierw Tomb Raider Anniversary 2007 od Crystal Dynamics.

Realtech VR ma wydać remaster Tomb raider 1996, Tomb raider 2 1997 i Tomb Raider3 1998. Prawdopodobnie końcowy efekt będzie nawet lepszy niż w Tomb raider 4 1999 więc pierwsze części będą wyglądały na miarę 2000-2001 roku. Najbardziej zyska 1 część.

No i wreszcie trzy wielkie fanowskie projekty na które bardziej czekam niż
oficjalne remastery TR 1-3 od Realtech VR.

Tomb raider 2 remake od Nicobassa. W sierpniu 2017 wydane było demo z Chińskim murem ukończonym w 80%. A pod koniec 2018 ma być dokończony ten pierwszy etap + Croft Manor.
Na inne lokacje z TR 2 (17 leveli) póki co nie ma co liczyć.
A szkoda, bo chciałoby się zobaczyć w takiej oprawie graficznej levele Venice, Opera house, Wreck of Maria Doria, Barkhang Monastery czy Temple of Xian.
Moim zdaniem ten fanowski projekt ma grafę na poziomie 2012 roku. Aż dziwne, że Nicobass w pojedynkę zrobił to w nieco ponad 2 lata na silniku Unreal Engine 4.
Przecież jego 1 level bije na głowę 1 level z Tomb raider Anniverary 2007 zrobione przez profesjonalne studio i mające olbrzymie zaplecze ludzi i ogromny kapitał. Dajesz wiarę ?
www.youtube.com/watch?v=6be0UUsN68s

Tomb raider 3 remake prawdopodobnie demo dostanie jeszcze w tym roku.
Projekt powstaje od połowy 2014 roku.
Szef projektu chce w swojej grze umieścić wszystkie etapy z TR 3 (19 leveli) + bonusowy za zebranie wszystkich sekretów "All Hallows" + 5 leveli znanych z dodatku "The Lost Artifact".
Zwłaszcza chce zobaczyć etapy Temple Ruins, River Ganges,
Coastal Village, Crash Site, Madubu Gorge, Nevada Desert,
Thames Wharf, Lud's Gate, Antarctica oraz z dodatku
Highland Fling. Trudno ocenić oprawę graficzną tego fanowskiego remaku bez dema czy
nawet gameplayów, ale wydaje się, że jest trochę gorzej niż TR 2 remake Nicobassa.
Też mają być efekty dx11, ale wygląda to na poziom graficzny Uncharted 2007 czy
Tomb raider Underworld 2008. Może trochę lepiej.
Widocznie silnik Unity 3d ma większe ograniczenia.
Screeny z połowy 2017 roku. W ostatecznej wersji może to wyglądać lepiej.
www.youtube.com/watch?v=0yG-6cYXlJY

Tomb raider Anniversary II to remaster/remake Tomb raider 2 tworzony od początku 2014.
Polega na przeniesieniu Tomb raidera 2 na Tomb raider 4 i jeszcze dodane cienie.
Wszystkie 18 leveli znane z TR 2 są rozbudowane i poszerzone, by było trudniej i zaskakująco oraz co ciekawe dodane 4 zupełnie zupełnie nowe poziomy np:
plac świętego Marka w Wenecji czy ucieczka z wraku Maria Doria.
Postępy prac między innymi na www.facebook.com/TRAnniversary2


Przyznaje, że Uncharted 4 dorównał legendarnym Tomb Raider 1996 i Tomb Raider II 1997,
jeśli chodzi o projekt świata.
Zrobił takie samo wrażenie jak w wiosnę 1997 roku TR 1, gdy zobaczyło się lokacje w Peru, Grecji i Egipcie czy na początku 1998 roku przy pierwszym zagraniu w TR 2 był opad szczeny na
widok Chińskiego muru, Wenecji z Operą, klimatycznych leveli podwodnych z wrakiem statku, klasztoru w Tybecie czy świątyni Xian w Chinach.
W TR 2 prócz Chińskiego muru, Wenecji czy Opery zostałem właśnie zmiażdżony klimatem głębin. Te cztery podwodne poziomy były majstersztykiem. Później Klasztor Barkhang jest epicki na tak wiele sposobów. A świątynia Xian jest przykładem wręcz doskonałego budynku. Do dziś jestem oszołomiony tym, jak hipnotyczny jest ten poziom 15. Uwielbiam tę jaskinię pająków! Wciąż pamiętam, że byłem przerażony przez pierwszego wielkiego pająka tylko po to, by znaleźć więcej prowadzących mnie do tego wielkiego dziwnego gniazda z workiem. Dreszcze.
Może tylko dwa poziomy na platformie wiertniczej były dla mnie mniej ciekawe - wiesz 5 i 6 level.

Przechodziłem każdą część blisko premiery.
Pierwszymi częściami zachwycali się wszyscy moi znajomi, ale też zbierały świetne recenzje w czasopismach.
Ja Tomb raider 1 pierwszy raz przeszedłem w
połowie 1997 roku, a Tomb Raider 2 na początku 1998.
Tomb raider 3 już pod koniec 1998.
TR 1 i TR2 z 10 razy kończyłem całe.
Trójkę też uwielbiam, ale przeszedłem chyba tylko z 5 razy.
Nie lubię dwóch poziomów z Nevady, Do tego tam traci się cały ekwipunek i trzeba pamiętać, żeby tam najpierw się udać po Indiach, bo to optymalny wybór.

użytkownik usunięty
returner

Druga część Księcia była taka najmniej perska, bo klimaty były zdecydowanie najmroczniejsze w serii ale to na plus. Świetna część.

Fani często potrafią coś zrobić lepiej, z sercem, dbając o każdy aspekt. Trzymam kciuki za te remaki, bo wygląda to ładnie.

Underworld jakoś mi się nie spodobał. Znacznie bardziej wolę reboot z 2013 ale znowuż Rise of the Tomb Raider jakoś przynudza. Powinni wrócić do motywów eksplorowania lokacji na cyłm świecie.

Ogólnie level design i klimat w Tomb Raiderach to maestria.

ocenił(a) grę na 9

Ja nie rozumiem tego jak to możliwe, że Uncharted 4 jest bardziej podobny do klasycznych Tomb raiderów 1-4 niż te prequele TR z 2013 i 2016.
Wyspy na południowym Pacyfiku czy Madagaskar są świetne.
Trochę szkoda, że Crystal Dynamics słabo wykorzystali potencjał silnika,
bo mało zieleni jest w nowych Tombach.
Być może w ostatniej części trylogii prequeli to się zmieni.

U mnie sprawa jest jasna z ocenami obu serii.
Tomb Raider 1 - 10
Tomb Raider 2 - 10 (Ta część ma największą rzeszę fanów)
Tomb Raider 3 - 8,5...może nawet naciągane 9
Tomb Raider 4 - 8,5
Tomb Raider 5 - 7
Tomb Raider 6 - 6
Tomb Raider Legend - 8
Tomb Raider Anniversary - 8,5
Tomb Raider Underworld - 8
Tomb Raider 2013 - 9
Rise of Tomb raider 2016 - 8,5
Tomb Raider 2 remake demo - 9

Wielu fanów ma Tomb raider 1,2,3,4 i zdania są podzielone, która najlepsza.
Ja mam faworytów 1 i 2, ale też lubię bardzo 3, a także troszkę mniej 4.

Uncharted 1 - 8
Uncharted 2 - 9
Uncharted 3 - 9
Uncharted 4 - 10
Uncharted Zaginione dziedzictwo - 8,5

Uncharted 4 dla mnie jest najlepszy, a dalej 2, potem 3, dodatek, a 1 na końcu.

Bardzo nie podobał się mi TR 5 i TR 6 - Eidos wywalił po nich Core Design.
I to Crystal Dynamis odpowiadał już za Legend, Anniversary, Underworld.
Był plan też na Anniversary 2 części, ale słaba sprzedaż remaku 1 części zadecydowała, że porzucili plany. Później ze sprzedaży Underworld też byli rozczarowani. Ale nową trylogię Crystal Dynamics tworzy pod
Square Enix,

ocenił(a) grę na 9
returner

Fanowskie projekty to coś wielkiego.
Forum żyje latami z postępów nad projektem.
Chwali, krytykuje, ocenia, docenia.
Czasem to jedyne co dostaje twórca.
Takie projekty często są porzucane, bo ktoś nie sprostał własnym założeniom czy oczekiwaniom. Bardzo dużo to bierze czasu,
a jest wykonywane non profit, a zawsze wiele baranów krytykuje jeszcze pracę kogoś kto robi to w całym swoim wolnym czasie przez 3-8 lat.

użytkownik usunięty
returner

To, że fani tak się poświęcają pokazuje jaką moc mają te klasyczne gry. Ten remake TR II wygląda fenomenalnie, naprawdę. Chciałbym też na takim silnik Angel of Darkness, ze względu na klimat i inność tej części.

Uncharted 4 ma tego przygodowego ducha i poczucie odkrywania jakichś egzotycznych tajemnic tak jest stare TRy. Uwielbiam fakt, że U4 czerpie z motywów legend pirackich, których jestem entuzjastą. Twórcy zawarli tyle historycznych detali... coś pięknego.

Najnowszego TR chciałbym w takiej konwencji ala Uncharted właśnie. Żeby Lara stawała się tą klasyczną wersją siebie.

ocenił(a) grę na 9

Tak chyba się stanie.
Są pogłoski, że trylogia prequeli będzie odcięta całkowicie od klasycznych części. To znaczy nie należy ich traktować jako prequele znanych części, kiedy jest już 30-latką w częściach od 1-8 , bo trylogia najnowsza to 100% reboot i w kolejnych częściach przejdzie bezpośrednio do bycia tą Larą jaką znamy.
W kolejnej 4 części czyli już po tej z 2018 może być poszukiwanie Atlantydy, która byłaby podobną historią jak Tomb raider I. Czyli zatoczyłoby się koło w 2020/2021.
Ale kolejne sequele nie muszą potem być z identycznymi historiami tylko na nowo wymyślonymi.
Ale ostatecznie wszystko zależy od sprzedaży.
Przy Rise of Tomb raider było dobrze, ale liczyli na więcej, bo Tomb raider 2013 sprzedał się zdecydowanie lepiej.

Co do serii Uncharted to obie serie naśladują od siebie i obie bardzo lubię. Jedyna między nimi różnica, że Uncharted jest bardziej realistyczne. A w Tomb raider zawsze były jakieś elementy nadprzyrodzone jak w filmach Indiana Jones.
Ostatnio studio Naught Dog wrzuciło jakiś wysoki bieg tworząc Uncharted 4,

Przy Uncharted 2007 widziałem kopiowanie z
Tomb Raider Legend 2006. Później Tomb raider 2013 kopiował trochę Uncharted 2 2009 i Uncharted 3 2011.
Teraz Uncharted 4 kopiuje z klasycznych Tomb raiderów + epickie tereny z TR 3 wyspy z Południowego Pacyfiku,
a dodatek Zaginione dziedzictwo Indie.

Ale chyba nie ma w tym nic złego. Czas gier całkowicie oryginalnych minął już dawno :)
Naughty Dog w Uncharted 4 umieściło też wiele rzeczy znanych z The Last of Us.
Wnętrze domu w epilogu Uncharted 4 trochę przypominał prolog z The Last of Us. Tyle, że domek na plaży robił większe wrażenie, bo tekstury były bardzo, ale to bardzo szczegółowe.
Każdy element mieszkania. Każdy przedmiot.
To dopiero w grach od czasu wprowadzenia dx11 jest na kapitalnym poziomie - szczegółowość przedmiotów.

Wspominałeś o TR 6 - Angel of Darkness.
Ten gość z RPA co tworzy Tomb raider 3 remake kocha bardzo Tomb raider 2 i 3, a zwłaszcza trójkę, bo dla niego ma najbardziej zróżnicowane tereny - Indie, Wyspy na pacyfiku,
Usa, Anglia, Antarktyda, ale on też lubi co ciekawe model Lary Croft z Angel of Darkness. Wygląd, stroje, animacje.
Więc można się spodziewać, że może to się przełożyć na wygląd ostateczny i animacje w jego remaku.
Etapy w Anglii w TR 3 mają podobny styl jak Angel of Darkness więc ma pole do popisu.
On w swojej grze chce do rozgrywki wprowadzić elementy znane z Assassin’s Creed, Prince of Persia i The Last of Us.
Widziałem, że dodał konie, lotnie i deskę snowboardową.

Jeśli o mnie chodzi to Tomb raider 5 i 6 odrzuciły mnie przez inny styl. Poza tym 5 miała kilka krótszych historii co mi nie przypadło do gustu, a 6 miała dużo bugów i dziwnie się grało, ale nie można odmówić jej tego, że miała coś w sobie osobliwego.

ocenił(a) grę na 9
returner

14 września premiera - "Shadow of Tomb Raider".
Dziś ma być trailer.

ocenił(a) grę na 10

Ja taj samo :-)

ocenił(a) grę na 8

I ja podobnie. W sumie głównie ze wzgl na Uncharted 4 i Bloodborna ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones