PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=696941}

Uncharted 4: Kres Złodzieja

Uncharted 4: A Thief's End
9,0 15 783
oceny
9,0 10 1 15783
Uncharted 4: Kres Złodzieja
powrót do forum gry Uncharted 4: Kres Złodzieja

Rzadko tak mam, że gdy widzę zwieńczenie jakieś historii w grach czy w filmach, albo w książkach to ta ostatnia część okazuje się najlepsza. Tak. Bowiem Uncharted 4 Kres Złodzieja to gra, która wykorzystuje wszystko, co najlepsze była u poprzedniczek i jeszcze daje maksa od siebie samej. Epickich scen akcji nie brakuje (zwłaszcza ta pościgu za Samem była fenomenalna). Bardzo umiejętnie opowiedziana historia bohaterów. Tym razem także przywoływane są wspomnienia z dzieciństwa Nathana, w których tym razem mamy także jego starszego brata: Sama. Dialogi też dalej trzymają poziom poprzednich części. A co niezwykle ważne: grafika. Chyba nigdy nie widziałem ładniej zrobionej gry pod tym względem. I jeszcze dodam, że w tej grze akurat twórcy poszli w realizm. Czyli nie ma tu żadnych halucynacji, nadprzyrodzonej siły bohaterów, czy dziwnych stworów. To kolejny plus. I wisienka na torcie: zakończenie. Jak na zwieńczenie historii przystało twórcy świetnie pokazali jak potoczyły się dalsze losy bohaterów. Sami zobaczcie. Chyba po raz pierwszy mam tak, że jakbym usłyszał o piątej części jakiejkolwiek gry czy filmu to nie powiedziałbym "Ile można?"

ocenił(a) grę na 10
Jacob007_filmweb

Tak, realizm wypadł tutaj fenomenalnie, było to dla mnie ogromne zaskoczenie na plus. Poprzednie części nieco zbyt mocno i często sięgały po halucynacje i/lub zjawiska nadprzyrodzone. W tej części tego nie uświadczyliśmy, a i tak otrzymaliśmy najciekawszą i zarazem najbardziej dojrzałą fabułę. Twórcy sprostali oczekiwaniom, a przyznam, że nie byłem pewien czy uda im się tak genialnie serię zakończyć.

Teraz czekamy na 'The Last of Us 2'. :)
Po Uncharted 4 wierzę w cokolwiek co wyjdzie z rąk studia Naughty Dog. :)

ocenił(a) grę na 10
Fj00b

Ja też liczę na The Last of Us 2, ale jak przeszedłeś jedynkę to wiesz, że będzie ciężko. Ja nie bardzo wiem jak po takim zakończeniu stworzyć kontynuację. Ewentualnie sugerowałbym studiu Naughty Dog stworzenie kolejnego dodatku. Ale cóż zobaczymy.

ocenił(a) grę na 6
Jacob007_filmweb

Akurat zakończenie The Last of Us jak najbardziej umożliwia kontynuację. Teraz jednak twórcom będzie trudniej, bo gra nie będzie zawierała elementu poznawania świata (w ten już nas wprowadzono) i całej otoczki dramatyzmu sytuacji, w jakiej ludzkość się znalazła. Pozostanie więc przebić fabułę, co łatwe nie będzie.

Ponieważ to forum dotyczy Uncharted 4, to dorzucę swoje 3 grosze.
Grafika naprawdę dobra. Budowle, czy skały wyglądają bardzo realistycznie i nie zabrakło pięknych widoków. Również mimika twarzy w przerywnikach wygląda ok. Jak dopracują jeszcze roślinność, to będzie wzorowo.
Fabuła fajna i rozbudowana. Postacie są czarne albo białe i zabrakło mi tu takich, które są gdzieś po środku, niejednoznacznych, które potrafią czymś zaskoczyć.
O ile w pierwszej części przesadzono z walką z ludźmi, o tyle w czwartej było za dużo wspinaczki (po jakimś czasie stawało się nużące) i była ona zbyt prosta. Fajnie, że w późniejszych rozdziałach dodano konieczność wspierania się czekanem, bo przynajmniej w tym momencie gracz musiał wykazać się odrobiną myślenia, gdzie ten czekan wbić, by sięgnąć do skałki a czasami stwarzał nawet możliwość wyboru drogi. Podobnie było z wędrówkami czy niektórymi dłuższymi okresami walki. Często zdarzały się momenty, kiedy to musiałem wyłączyć konsolę/zająć się czymś innym, by trochę od gry odpocząć. Wydaje mi się, że we wspomnianym The Last of Us, eksploracja i walka były częściej mieszane, dzięki czemu grało się przyjemniej i trudno było się oderwać od konsoli.
Jestem graczem amatorem (grywam od niedawna i tylko w wolnym czasie), więc nie wiem jak jest w innych grach, ale w Uncharted nie widziałem konieczności szukania skarbów i znajdziek, gdyż nic nie wnosiły do fabuły. Po co więc one są? Starałem się jednak zbierać kartki z notesu, ale w tym znów przeszkadzali wrogowie, a jak ich pozabijałem, to czułem dyskomfort, gdy sojusznicy biegali za mną (zabrakło magicznego "zaczekaj tu, a ja się rozejrzę). No i do śmiechu doprowadzało mnie, gdy nasz bohater nie potrafił wskoczyć np na łóżko, a jednocześnie bez problemów pokonywał wielkie góry czy ściany budynków :D Przesadzili też z możliwościami pojazdów. Kiepsko mi szło jego prowadzenie (dopiero jak włączyłem wspomaganie kamery, to szło trochę lepiej), wiec zdemolowałem (dosłownie) połowę miasta., a samochód ciągle się trzymał. Raz nawet bokiem spadłem z dachu w wąską szczelinę pomiędzy budynkami, a i tak udało mi się wyjechać...

ocenił(a) grę na 9
Jacob007_filmweb

Uncharted 4 jest najlepszą odsłoną serii. Seria jest b.dobra, ale ma kilka wad.

Główne wady serii Uncharted i nowszych części Tomb Raider (Legend, Underworld i prequeli 2013 i 2015) to:
-za dużo strzelania
-za mało zagadek
-za proste zagadki
-brak elementów zręcznościowych. Wspinaczki są zbyt łatwe pod 8 latków i automatyczne
-bardzo niski poziom trudności pod względem myślenia i skoków
-bardzo krótki czas gry

W tych elementach Tomb raider 1,2,3,4 z lat 1996-1999 te nowsze gry wręcz miażdżą :)
Tomb raider 1996 i Tomb raider II 1997 to gry wręcz idealne.

Tomb raider 1996 - 10
Tomb raider II 1997 - 10
Tomb raider III 1998 - 8,5
Tomb raider IV 1999 - 8,5
Tomb raider V 2000 - 6
Tomb raider VI 2002 -6
Tomb raider Legend 2006 - 8
Tomb raider Anniversary 2007 - 8,5 (remake TR 1)
Tomb raider Underworld 2008 - 8
Tomb raider 2013 - 9
Rise of tomb raider 2015/2016 - 8

Uncharted 2007 - 8
Uncharted 2 2009 - 9
Uncharted 3 2011 - 9
Uncharted 4: Kres Złodzieja 2016 - 10
Uncharted: Zaginione dziedzictwo 2017 - 8,5

returner

imho TR2 > TR4 > TR1 > TR3, TR5. W następne po nich gry nie grałem nigdy, oglądałem gameplaye z paru nowych TR, jeden był fajny( ten z młodą Larą na wyspie, gdzie ganiała z łukiem) , ale pozostałe wciąż powielają to rozwiązanie i przez to są nudne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones