PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=608106}
8,7 14 243
oceny
8,7 10 1 14243
Warcraft III: The Frozen Throne
powrót do forum gry Warcraft III: The Frozen Throne

Witam, jestem wielkim fanem Warcrafta III.Z teog powodu mam do was prośbę i pytanie.
Zacznę od prośby.Czy ktoś życzliwy mógłby mi podać linki, albo wyjaśnić w jakiś sposób jak ta historia potoczyła się
dalej ? Bo w World of Warcraft chyba było dalej to ciągnięte, ale ja nic a nic się w tym nie mogę zorientować :/
A teraz pytanie.Czy ktoś wie coś na temat czwartej części ? Czy blizzard planuje ją wydać ? Czy ktoś już może nad nią
pracuje ?

użytkownik usunięty
no_name_4

były tylko jakieś pogłoski nad pracą, ale nic potwierdzonego oficjalnie, a szkoda.

ocenił(a) grę na 9

Może milczą, żeby zbudować napięcie i nagle wyskoczą z newsem jak będą mieli jakieś screeny do pokazania. Mam nadzieje, że Warcrafty i Starcrafty będą tworzone dalej.
Np byłbym ciekaw konfrontacji Sylvanas Windrunner z Arthasem po Frozen Thronie. :)

ocenił(a) grę na 10
Bloodbane

Ja też jestem fanem Warcrafta III i liczę że kiedyś powstanie IV,ale przyjdzie nam trochę poczekać wolałbym żeby zrobili nowego Warcrafta niż nawet kosztem Diablo czy Starcrafta choć Diablo 2 lord też bardzo mi się podobał :P,ale według mnie Warcraft z tych gier jest najlepszy bynajmniej dla mnie ma ciekawą fabule no były plotki że Warcraft IV jest tematem którym ciągle dyskutują ale dali by se dupę z tym Wowem. Na razie w 2015 roku ma wyjść film no film też może być bardzo ciekawy oby go nie spieprzyli

Bloodbane

Marne nadzieje. Według WoWa Arthas od dawna już wącha kwiatki od spodu. Fabuły WoWa raczej olać nie mogą, bo to by przynajmniej dziwnie wyglądało ;)

ocenił(a) grę na 7
no_name_4

To przykre, ale Warcrafta 4 może już nie być, a już na pewno nie będzie go w najbliższym czasie. Koronnym RTSem Blizzarda jest teraz Starcraft, natomiast uniwersum Warcrafta zostało zagospodarowane na potrzeby WoWa. Mechanika Warcrafta polegała na skrzyżowaniu RTSa z elementami RPG. Bohaterowie byli tym co najbardziej odróżniało Warcrafta od Starcrafta. I właśnie oni dali początek Docie i LoLowi, które pozbyły się RTSowej otoczki. W odpowiedzi na te tytuły Blizzard tworzy obecnie Heroes of the Storm. Niestety to wszystko sprawia, że nie ma miejsca na nowego Warcrafta...
Niemniej jako wielki fan Warcrafta 3 przyłączam się się do prośby o opis tego co podziało się w uniwersum w WoWie. Sam próbowałem grać, ale jakoś mnie to nie wciągnęło, niemniej chętnie dowiedziałbym co podziało się w Azenroth i jak potoczyły się losy bohaterów.

Socjoswir_1

Właśnie założyłem konto, ponieważ chciałem zabrać głos i móc Tobie odpowiedzieć. To ciekawe, że natknąłem się na taki właśnie temat.
Na początku tylko powiem, że z pewnośćią zgadzam się co do bohaterów, którzy są zdecydowanie najciekawszym elementem gry. Swoimi rożnorodnymi charakterami, odmiennymi postawami i rozmaitymi zdolnośćiami wzbogacają odbywające się walki między rasami. To wokół nich krąży niemal cała wciągająca fabuła.
Jeśli chodzi o dalsze losy bohaterów... Oczywiśćie mam swoich ulubieńców jak każdy, ale muszę tutaj pominąć pojedyńcze jednostki. Krótko mówiąc, to co dzieje się aż do momentu śmierci Króla Lisza w dodatku do World of Warcraft jakim jest Wrath of the Lich King, jest ściśle powiązane z uniwersum jakie znamy z naszego starego Reign of Chaos oraz Frozen Throne. Dużo się tam mówi o przeszłości świata Azeroth, przede wszystkim o wydarzeniach ze starszych odsłon strategi jak Orcs & Humans czy Tides of Darknes. W wielkim skrócie głównie chodzi o połączenie sił we wspólnej walce z Królem Liszem. Pomine wiele świetnych wątków z Burning Crusade jak rządy Sylvanas czy dalsze dzieje Kalimdoru albo Krwawych Elfów (tutaj chyba najciekawsza kontynuacja). Moim zdaniem mogłoby to być równie dobrze przedłużenie Warcraft III. Nawet pod tym samym tytułem (Gniew Króla Lisza), który trafnie nawiązuje do przedstawionej historii. Uważam, że jeśli kiedykolwiek Blizzard postanowiłby przedłużyć serię o kolejną odsłonę, fabuła powinna obejmować właśnie ten dodatek, głównie przez sentyment i z szacunku dla starszych fanów, którym postać Arthasa jest bardzo dobrze znana. Pewnie większość osób ciekawa byłaby, co z tym przeklętym lodowcem się koniec końców stało.
Natomiast jeśli chodzi o kolejne dodatki jak Cataclysm oraz Mists of Pandaria, odbiegają już nieco od znanych nam wydarzeń. Są ciekawym przeniesieniem akcji. Wprowadzają nowe wątki, poznajemy nowych bohaterów i zwiedzamy nowe krainy. Wygląda to tak, jakby zamknięto pewien rozdział w histori związany z Królem Liszem i przedstawiono inne dzieje. Bo przecież historia nie krąży wokół jednej postaci. Oczywiśćie są równie ciekawe. Pojawiają się także interesujące wyjaśnienia niejasnych sytuacji z poprzednich odsłon. Jednak nie odczuwamy już pewnego sentymentu do nowych wydarzeń. Zaczynamy historię z grą "na nowo".
Ponieważ im dłuższa wypowiedź tym więcej czytelników ją opuszcza, pominąłem niechętnie wiele wprowadzonych do World of Warcraf patchy, które przedstawiają pojedyńcze wątki, bardziej lub mniej wpływające na zarys całej fabuły. Zawsze jednak odznaczały się pewnym odwołaniem do całośći.
To tyle jeśli chodzi o kolosalny skrót fabularny. Cieszę się, że wciąż jest ktoś, kto się tym interesuje. Dlatego też moje nadzieje co do planowanego filmu są olbrzymie. Jakbym mógł, to sam przygotowałbym scenariusz tylko po to, żeby być pewnym iż niczego nie pominą i nie zawiodą swoich licznych wielbicieli ;)

ocenił(a) grę na 7
Orkanczyk20

Fajnie, że uniwersum się rozwija. Jednak WoW jakoś mnie nie pociąga i żałuje ze nie ma kolejnych RTS-ów z serii... Co do filmu z jednej strony fajny pomysł, z drugiej łatwo będzie to popsuć. Boję się, ze przez chęć pokazania wszystkiego zaniedbają fabułę, że nie uda im się oddać klimatu uniwersum...

ocenił(a) grę na 7
Orkanczyk20

Swoją drogą uważam za bardzo zły ruch to co Blizzard zrobił we Frozen Throne z fabułą. W Regin of Chaos była zamknięta historia, dobrze poprowadzona, z klasycznym finałem. Tymczasem Frozen Throne jest jakby tylko zajawką wydarzeń o których można się dowiedzieć jedynie grając w WoWa. To irytujące, bo jako fana RTSów nie pociąga mnie WoW, a chciałbym dowiedzieć się jak cała historia, którą poznawałem w grze, się kończy. Regin of Chaos dawał mi to, a przy tym pozostawiał dostatecznie niedokończonych, pobocznych wątków by WoW miał się o co zaczepić. Finał Frozen Throne jest jak na mój gust zbyt otwarty jak na grę która może nie doczekać się kontynuacji.

ocenił(a) grę na 10
Socjoswir_1

Mam podobny problem :/ Jestem ciekaw np. jak potoczyły się losy Sylvanas, a coś mi się wydaje że w grze już tego nie przedstawią.

ocenił(a) grę na 10
Socjoswir_1

u mnie raczej wystąpiła niechęć do płacenia abonamentu, osobiście nie popieram czegoś takiego. Albo masz mikrotransakcje albo kupujesz na raz całą grę.

no_name_4

http://wowpedia.org/Portal:Main

jak kogoś interesuje szeroko pojęte "lore" w3, to tutaj jest prawdopodobnie wszystko czego potrzebuje do szczęścia :)

ocenił(a) grę na 10
Lesio666pl

Dziękuję, ale po angielsku będzie ciężko :/ Niby przeczytam, ale gorzej będzie z dokładnym zrozumieniem

no_name_4

http://pl.wow.wikia.com/wiki/WoWWiki:Strona_g%C5%82%C3%B3wna

rodzima wersja, nie korzystałem, ale sądze że będzie dużo mniej materiałów niż na angielskiej. Mimo wszystko może Ci się przydać :)

Lesio666pl

Część 4 będzie na silniku graficznym Starcrafta 2 ale prace nad nim przejeła innna firma

ocenił(a) grę na 9
lol2405

Ale ta firma należy do Blizzarda tak jak Blizzard North czy całkowicie inna korporacja? Byłbym wdzięczny za linka z newsem, bo chętnie wgłębiłbym się w szczegóły. :)

lol2405

Widziałem moda do sc2 z krótką kampanią w4, jednak to było czysto fanowskie. co do oficjalnej gry, blizzard nie powiedział w tej sprawie na razie nic, chociaż podobno nadchodzący dodatek do wowa ma być ostatnim, więc w listopadzie na BlizzConie może być bardzo, bardzo ciekawie.

Co do przejęcia prac przez inną firmę, to uśmiałem się

ocenił(a) grę na 9
Lesio666pl

Też nie uwierzyłbym żeby Blizzard od tak sobie oddał swoją najwiekszą franczyzę która przyniosła im milardy... :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones