PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=678629}
9,6 58 526
ocen
9,6 10 1 58526
Wiedźmin 3: Dziki Gon
powrót do forum gry Wiedźmin 3: Dziki Gon

Mi do tej pory udało się ogarnąć niewielką ilość nawiązań:
- Łowca nagród – Django Frett
- Dwaj strażnicy mówiący o wydarzeniach z Pulp Fiction
- Nawiązania w dialogach do Alicji w krainie czarów i Czarnoksiężnika z Oz.
- Pancerny rycerz nuci temat z „Czterech pancernych”
- Jakiś wieśniok zarzucający tesktem ' sorry, taki mamy klimat '
- Guślarz odprawiający dziady.
Niektóre to po prostu dowód na poczucie humoru Redów, ale co tam by się czepiać ^^

ocenił(a) grę na 10
FrozenFanPL

Dziadzio idąc nuci melodię piosenki "Wesołe jest życie staruszka".

FrozenFanPL

Ja znalazłem nawiązanie do Piotrusia pana i królika z monty pythona

ocenił(a) grę na 10
FrozenFanPL

Ja znalazłem nawiązanie do Kopciuszka. Bardzo wiedźmińskie :D .

FrozenFanPL

Królewna śpiąca i siedmiu krasnoludków (Misja fabularna).

FrozenFanPL

Podczas robienia zadania pobocznego w Novigradzie o złodzieju Geralt wspomina o "niewidzialnej ręce wolnego rynku"

Analogia do wypowiedzi pewnej osoby oczywista.

ocenił(a) grę na 10
Mr_Mijagg

Też mnie to rozbawiło do łez. "niewidzialna ręka wolnego rynku może wejść ci w żyć, że nie będziesz mógł siedzieć" jak kupiec nie chciał zapłacić za zlecenie C:
Mnie również rozbawił to:
https://youtu.be/cwV214Pzleo?t=534

ocenił(a) grę na 10
jukatos

w tym kontekście należy napisać ''rzyć" (zadek) ;)
fenomenalna gra!

ocenił(a) grę na 10
zikaron

Wiem, mała literówka :P

FrozenFanPL

Co do Pulp Fiction, to podczas jednej misji w Novigradzie, gość związany z questem nazywa się Zed. Kiedy później Zoltan pyta Geralta co się z nim stało, Geralt odpowiada - "Zed zszedł".

Podczas przedstawienia w Novigradzie w jednej z ról może wystąpić niejaki Abelard Ryza.

ocenił(a) grę na 10
FrozenFanPL

W Novigradzie, w jednym z dialogów gdy Zoltan opowiadał o "przyjaciółkach" Jaskra, wspomniał że jedna kazała bardowi mówić do siebie Anastasia, a jego nazywała Christian, oraz że robili "dziwne rzeczy" - nawiązanie do "Pięćdziesiąt twarzy Greya".

ocenił(a) grę na 10
FrozenFanPL

Jak idziesz przez Novigrad to dwóch żebraków gada o tym jak to jeden z nich kiedyś zaufał jednej kobiecie i dałby sobie wtedy za nią rękę uciąć, a teraz nie ma ręki. Cezary Pazura w "Chłopaki nie płaczą"

ocenił(a) grę na 10
lowiczek

Nawiązanie do Gry o tron - w jednym z zamków opanowanych przez bandytów na Skelige, znajduje się tam podniebna cela a w niej karzeł z charakterystyczna blizna na twarzy (Tyrion) ^^

ocenił(a) grę na 10
Dorih

W tym samym miejscu, w tych lochach, przy strażnikach można znaleźć karteczkę z nawiązaniem (bardzo bezpośrednim) na Ctulhu :D

ocenił(a) grę na 10
Dorih

właśnie o tym samym pomyślałem w tej celi

FrozenFanPL

Na poczatku gry mały chłopiec recytuje "Cisza na morzu w ciemnej komnacie, cesarz Emhyr narobił w gacie" :D

ocenił(a) grę na 8
kamilxxx09

"Cisza na morzu, cisza w komnacie" ;)

FrozenFanPL

Czasami gdy docieramy do brzegu mapy (np. na łódce) pojawia się nieśmiertelny, klasyczny tekst "Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę" i nie dam sobie uciąć ręki, ale wydaje mi się, że wypowiadany jest głosem Fronczewskiego.

FrozenFanPL

Płaczące Anioły na cmentarzu. Kowal Hattori i cała ta scenka żywcem wyjęta z Kill Billa. Świetny granat ręczny. Tyle pamiętam.

ocenił(a) grę na 10
telecaster1951

Która scenka była wyjęta z Kill Billa? I kiedy pojawił się świetny granat ręczny?

litwosxd

Arcymistrz Hattori i jego miecze. Granat to była scenka z wykrzyknika chyba (nie pamiętam dokładnie). Był też biały zając, misja bodaj "Wróżbita mówi prawdę", czy coś w tym rodzaju.

ocenił(a) grę na 10
telecaster1951

Tak tak, ogólne nawiązanie do Kill Billa w tej misji ogarnąłem, ale mówiłeś o scence żywcem wyjętej z filmu, a tego nie mogę skojarzyć.

litwosxd

Przecież jak Hattori zabiera Geralta na zaplecze, to ta scena jest niemal identyczna z Kill Billem.

ocenił(a) grę na 10
telecaster1951

Faktycznie, dzięki.

ocenił(a) grę na 8
telecaster1951

O co chodzi z tym granatem ręcznym? I czy nie powinno być "Święty granat ręczny"? (jak u Pythonów?)

ocenił(a) grę na 10
FrozenFanPL

Ja jeszcze słyszałam kobietę nucącą melodię ze Smerfów :P

ocenił(a) grę na 9
FrozenFanPL

Na zachód od Oxenfurtu mamy trolla skalnego wcielonego do redańskiej armii. Śpiewa różne przyśpiewki np. "Miecze do boju, włócznie w dłoń, Nilfgardczyka goń, goń, goń!".

ocenił(a) grę na 10
Chromstar

Mnie rozwaliło gdy jeszcze z odległości podchodząc do niego usłyszałem "przyjedź mamo na przysięgę"

ocenił(a) grę na 10
FrozenFanPL

Fakt - Troll w zadaniu "Ochotnik" ma wiele klasycznych piosenek wojskowych w swoim repertuarze.
Poza tym najbardziej utkwił mi w pamięci moment, jak przechadzając się po Novigradzie niechcący zaczepiłem jakiegoś gościa, a ten odpalił: "Jak żyć, Wiedźminie? " ... w tym samym tonie co wiadomo kto. :D

ocenił(a) grę na 10
FrozenFanPL

Podczas balu maskowego, padają słowa "mój mąż z zawodu jest dyrektorem"!! :D
Nawiązanie do Jasia i Małgosi. Krasnoludy rzucają słowa (nie przypomnę sobie dokładnie) dotyczące sierotki Marysi. Ale generalnie nawiązanie do "Misia" miażdży system :D

KaczoR_5

Mój mąż... to raczej do "Poszukiwany Poszukiwana".

FrozenFanPL

Jedna z "panienek" w zamtuzie w Novigradzie mówi "Żyjemy w materialnym świecie, a ja jestem materialistką". Jest to nawiązanie do piosenki Madonny "We are living in the material world, and I am a material girl".
Można też znaleźć miecz stalowy Longina Podbipięty z "Ogniem i Mieczem" - Zerwikaptur.
Jedna z kobiet w Novigradzie mówi "Ci łowcy czarownic jakby mogli to podpaliliby nawet tęczę"
Jakiś żołnierz krwawego Barona mówi na temat Velen rymowankę że ta kraina to (...), (...) i kamieni kupa :)

ocenił(a) grę na 10
CorporalHicks

Znalazłem raz list bandyty albo szabrownika, w którym też Velen było nazwane ch.., du.. i kamieni kupa :D

ocenił(a) grę na 10
FrozenFanPL

Podczas rozmowy Geralta z Keirą Metz pada odniesienie do Kopciuszka :D O ile dobrze pamiętam Geralt mówił, że szklany pantofelek jest pozostałością po księżniczce Cendrilli, którą zjadły zeugle.

ocenił(a) grę na 10
FrozenFanPL

Zadanie na Skellige z teleportującą się wieżą, która chroniona jest przez Defensywny Regulator Magiczny, który należy dezaktywować poprzez użycie Globalnego Otwarcia Gotfryda :)

ocenił(a) grę na 10
FrozenFanPL

W grze można znaleźć calą masę easter eggów, wplecionych sensownie w obraz gry, niczym w serii GTA. Najbardziej mi się jednak podobał moment, gdy Ciri opisuje świat w którym nie dał rady wytropić jej Eredin:
"W tym świecie ludzie mieli w głowach metal a wojny prowadzili na odległość, czymś przy pomocy megaskopów. Nikt nie potrzebował konia bo miał własny mały statek powietrzny" jakoś tak to szło. Następną grą CD Projektu jest Cyberpunk2077 :D
Po za tym Fronczewski ze swoim wyruszaniem w drogę też rozwalił system :)

ocenił(a) grę na 10
Azearoth

A podobno będzie taka ala ciri w cyberpunku

FrozenFanPL

Tuż przed finałową walką Geralt mówi do Avallach'a coś w stylu "Jestem gotowy, czas dorwać Gon", na co ten odpowiada "Z przyjemnością Geralt, z przyjemnością". Od razu skojarzyło mi się to z końcową sceną Skyfall "With pleasure M, with pleasure" :)

Puchy11

*Alallac'ha

ocenił(a) grę na 10
FrozenFanPL

Nie jestem pewna, ale w historii Ciri ("Król wilków") spotykamy Małgosię,której ojciec kazał iść słodką ścieżką-może to nawiązanie do Jasia i Małgosi? Albo czysty zbieg okoliczności.

ocenił(a) grę na 8
Koloor

To raczej nie jest zbieg okoliczności... Ciri spotkała Małgosię, a Geralt Janka :)

ocenił(a) grę na 10
Thorongil83

Ulubione zajęcie Janka? Robienie kupy o wschodzie słońca :) padłem

ocenił(a) grę na 8
FrozenFanPL

Podczas misji "Wściekłe pięści" w Novigradzie Geralt walczy z krawcem (ang. tailor) Durdenem. To nawiązanie do głównego bohatera z filmu i książki "Fight Club" -Taylora Durdena.

ocenił(a) grę na 10
badboyfriend

I walczy z cyganem, nawiązanie do filmu „przekręt” ( Cygana grał brad pitt, tak samo jak Durdena:D)

ocenił(a) grę na 10
FrozenFanPL

''W tak pięknych okolicznościach przyrody'' - z filmu ''Rejs''

ocenił(a) grę na 10
FrozenFanPL

Studenci w zadaniu "Obrońca wiary" nawiązujący do Nietszchego "bogów nie ma" czy jakoś tak

ocenił(a) grę na 10
12Lisek

"bo zawołam panią z dziekanatu..."

ocenił(a) grę na 10
FrozenFanPL

Bożątko Janek, w czasie misji "Panie Lasu" nuci kołysankę na melodię "Na Wojtusia...".

ocenił(a) grę na 10
FrozenFanPL

Jedna z mieszkanek nowigradu śpiewała "bo w życiu piękno są tylko... goździki (tudzież inne kwiatki, nie pamiętam nazwy" podobnie brzmiało to do piosenki, w której padają słowa "bo w życiu piękne są tylko chwile" (nie znam tytułu, duh).

Troll Bart na pożegnanie "bywaj" mówi "bywam, albo nie bywam. Oto być pytanie"

ocenił(a) grę na 10
MugeHejter

i jeszcze krasnolud tasak mówi "przypadek? nie sądzę"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones