PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=605964}

Wrota Baldura

Baldur's Gate
8,7 8 651
ocen
8,7 10 1 8651
Wrota Baldura
powrót do forum gry Wrota Baldura

Plusy i minusy

ocenił(a) grę na 6

Plusy:
+ fabuła - co jak co, ale wciąga
+ możliwość wstawienia jakiegokolwiek innego obrazka jako wygląd postaci (to dla narcyzów :P)
+ możliwość wstawienia głosu postaci (małe, ale cieszy)
+ rozwój postaci
+ duża ilość różnorodnych czarów
+ różnorodność terenów
+ różnorodność przeciwników
Minusy:
- magia - zapamiętywanie czarów
- realizm - wystarczy nawet jeden cios żeby zginąć, bardzo wkurzające szczególnie na początku rozgrywki
- mała różnorodność przedmiotów
- długie dobijanie lvli
- grafika

ocenił(a) grę na 1
Marieka

Grafiki tu bym nie porównywał inne czasy były ale fakt ze gra jest dla mnie słaba

ocenił(a) grę na 6
meut20

Grafika jak raz w porównaniu do tytułów z podobnych lat, to wychodzi słabo, jakoś ładniej wyglądały (te w które grałem z tamtych lat) Fallout, Diablo, Turok.

ocenił(a) grę na 10
Marieka

Co za duren ocenia grafike gry sprzed ponad 15 lat? Akurat to byla bardzo dobra grafika

ocenił(a) grę na 10
Marieka

Zgadzam się ze wszystkimi plusami i tym minusem dotyczącym magii. Przedmiotów może mało ale za to z niespotykanym nigdzie indziej jajem ("nóż do masła Baldurana":D). Co to trafień krytycznych, to fakt że na początku mogą denerwować ale za to potem role się odwracają. A co do lvli to mniej w tym wypadku znaczy lepiej bo gra jest przez to ciekawsza. Nie ma nic gorszego od składania Dagoth Urowi wizyty na poziomie 120+, nuda kompletna.

ocenił(a) grę na 8
Marieka

To minusów dodałbym jeszcze: liniowa fabuła. Nie powiem, ciekawa ale nie zmienia to faktu że strasznie liniowa.

ocenił(a) grę na 10
Marieka

Liniowa fabuła? Jak dla mnie jest świetna, bo nie trzeba jej się tak kurczowo trzymać, i tak chodzisz gdzie chcesz, jest masa różnorodnych lokacji, które w dodatku samemu się odkrywa i gracz się nie nudzi. Moim zdaniem to właśnie w dwójce zostało to zaniedbane, a w szczególności w Tronie Bhaala.

ocenił(a) grę na 10
Marieka

ja akurat lubie jak jest malo przedmiotow bo we wespolczesnych grach jest w tym bogactwie taki kurnik, ze czlowiek w zasadzie nie wie co ma ze soba zrobic

ocenił(a) grę na 10
Marieka

Tak naprawde jedna rzecz usmiercila ta gre we wspolczesnym swiecie nawet nie jest to grafika bo taki zanujacy minecraft i world of warcraft swietnie sobie daja rade. Brak multiplayera przeciez ta gra bylaby hitem po wsze czasy z ta opcja. Granie samemu to nigdy nie bedzie to samo.

maciejkrzysztofowiczz

Brak multiplayera? Chyba pirata miałeś. Grałem w dwóch z kolegą i zabawa była przednia.

ocenił(a) grę na 9
lukkazmi

Był multiplayer nawet na piracie ludzie nawet nie wiedzą co piszą bredniami walą na lewo i prawo. Multik we wszystkich grach tej ery był po TCP/IP czyli jeden z graczy był Hostem.

Grafika wymiatała a system był o party o DND a fabuła gry też była wzięta z książek. Tylko totalny kretyn może oceniać tę grę negatywnie.

Baldurs Gate był dla RPG jak Doom dla FPP kamieniem milowym.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones