PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=12075}

Ścieżki chwały

Paths of Glory
8,0 14 090
ocen
8,0 10 1 14090
8,1 17
ocen krytyków
Ścieżki chwały
powrót do forum filmu Ścieżki chwały

Geniusz Kubrick

ocenił(a) film na 9

Jest wsród najwiekszych rezyserów w historii obok Franka Capry,Hitchcocka,Felliniego,Be rgmana,Kurosawy,Woody Allena,Coppoli
Oto jego najwieksze dzieła:
57r-Ściezki chwały
60r-Spartakus
62r-Lolita
64r-Dr.Strangelove
68r-Odyseja kosmiczna 2001
71r-Mechaniczna pomarancza
75r-Barry Lyndon
80r-Lśnienie
87r-Full metall jacket

returner

Jak dla mnie nie jest on jednym z największych obok... tylko największym!

returner

z całym szacunkiem ale ja bym z tego grona wyłączył Coppolę bo chociaż szanuję "Ojca chrzestnego" i lubie "Rumble Fish" to jednak nie ten rozmiar kapelusza

ocenił(a) film na 8
MotorcycleBoy

Chyba żartujesz. To już prędzej Woody Allen tu nie pasuje. "Ojciec Chrzestny", "Cotton Club", "Rozmowa", "Bram Stoker's Dracula", "Czas Apokalipsy" te tytuły wystarczą by znalazł się w gronie najwybitniejszych reżyserów.

użytkownik usunięty
returner

Zgadzam się ze wszystkim. Dokładnie to samo myślę że te filmy Kubricka znajdują się w czołówce.

użytkownik usunięty
returner

A co do reżyserów, to bym dodał jeszcze Billy'ego Wildera, Luisa Buñuela, Johna Hustona, Orsona Wellesa i Romana Polańskiego.

ocenił(a) film na 9

Oj wymieniać można jeszcze wiele innych nazwisk, zwłaszcza twórców ambitnego kina europejskiego i azjatyckiego :)

returner

Takie listy są absurdalne i głupie, dla mnie każdy reżyser który wniósł coś nowego do kinematografii i nie odcina kuponów czy kopiuje inne filmy jest warty szacunku. Niestety większość dzisiejszych reżyserów nie ma za grosz własnego stylu.

returner

Dlaczego zbezcześciłeś tę listę dodając Woodego Allena?:P

ocenił(a) film na 9
returner

"Oczy szeroko zamknięte" czemu pominięte?

kryst007

Dał sobie wmówić, że nie było to tak dobre mimo, że jest. Oczy dałbym nawet na 3 miejsce - za 2001 i Lśnieniem, przed Strangelovem i Barry Lyndonem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones