PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=725200}

Żywioł. Deepwater Horizon

Deepwater Horizon
7,1 57 295
ocen
7,1 10 1 57295
6,3 18
ocen krytyków
Żywioł. Deepwater Horizon
powrót do forum filmu Żywioł. Deepwater Horizon
ocenił(a) film na 6
luki3720

brak mi słów......

luki3720

Jakby nie mogli po prostu zostawić oryginalny tytuł :C

luki3720

Bo oryginalnego tytułu przeciętny Polak nie powtórzy.

ocenił(a) film na 8
duch91

Może powtórzy, ale nie będzie wiedział o co kaman. W tym przypadku należało wymyślić coś własnego. Żywioł nie brzmi źle. To już bardziej mi przeszkadza ten miks PL- ENG. Albo samo Żywioł albo tytuł oryg. A nie jedno i drugie. To brzydko brzmi.

michal.2907

Popieram

ocenił(a) film na 6
luki3720

Żywioł Żywiec

użytkownik usunięty
kto

Żywiec Zdrój, siła z gór ;D

luki3720

Sam tytuł mi nie przeszkadza, tylko od kiedy wyciek ropy to żywioł ;p

MalikLove

Nie wiem, filmu jeszcze nie widziałem, ale z tego co jest w opisie wynika, że jednym z aspektów filmu będzie zmaganie się ze sztormem (więc to jest żywioł).

ocenił(a) film na 7
karcow

Nic z tego. Sztormu brak, jest tylko i wyłącznie pięknie ukazana katastrofa na platformie wiertniczej. Dobry film katastroficzny. Polecam wybrać się do kina olewając jak zawsze idiotyczne polskie tłumaczenie tytułu.

snoopix

nie tłumaczenie a nadanie tytułu

ocenił(a) film na 7
karcow

Pewnie chodzi o ogień.

MalikLove

Jest ogień. A ogień to żywioł.

ocenił(a) film na 8
luki3720

Ogień...

ocenił(a) film na 6
luki3720

No właśnie dlaczego kasa jest ważniejsza niż życie i środowisko?

Ile życia oprócz ludzi zniszczyło wtedy BP? Straty nieobliczalne

ocenił(a) film na 8
luki3720

Woda.. to.. żywioł..

ocenił(a) film na 7
luki3720

Bo tacy są ludzie...dobro vs.zło.Tak było,jest i będzie...strasznie żałuję,bo wolałabym napisać że kiedyś to wszystko się zmieni...

ocenił(a) film na 6
luki3720

Dlaczego dlaczego...."bo woda leci z niego" = a niby jak mieli go nazwać? "Płonąca platforma"? "Wybuchowe rury"? Ocean - woda, ogień, zasoby naturalne - ropa i gaz to niby co to jest? Właśnie żywioły które się zbuntowały na chamskie i nieodpowiedzialne działania szkodnika zwanego człowiekiem i nie było opcji żeby to powstrzymać. Właśnie to jest sednem filmu. Świetne skojarzenie w przełożeniu na idiom bo w drugiej opcji co mieli zrobić? Kalkę jezykową??
Może "Głęboki horyzont"? Pomyśl zanim coś wyjęczysz.

ocenił(a) film na 7
koval1125

Deepwater Horizon to nazwa własna a tych jak wiadomo się nie tłumaczy, więc "pomyśl zanim coś wyjęczysz". A polski tytuł jest idiotyczny.

ocenił(a) film na 6
JednoosobowaHorda

Jeśli nazwa własna występuje w tytule, to niby dlaczego nie zastąpić jej "zgrabnym opisem sedna filmu". Niedozwolone? Jeśli chodzi o jęki to wyjęczał to autor tematu(pisząc w płaczliwym tonie bez żadnego uzasadnienia :) ) a ja tylko rzuciłem zwartą opinię na ten temat.

ocenił(a) film na 7
koval1125

Zgrabny opis zamiast nazwy własnej? Czyli zamiast "Titanic" dajemy "Zderzenie wielkiego statku z jeszcze większym kawałkiem lodu"? A zamiast "Deepwater Horizon" co? "Platforma wiertnicza płonie"? ;)
Każdy ma prawo do własnego zdania, ale w mojej opinii dystrybutor po raz kolejny wyszedł na idiotę próbując zrobić idiotów z widzów. Autor (jak sądzę) debilizm polskich dystrybutorów notorycznie tworzących tytuły-potworki potraktował jako aksjomat, a te nie wymagają uzasadnienia. Przyłączam się do jego jęku w nadziei że ktoś to usłyszy i przestanie katować widzów tytułami.

ocenił(a) film na 6
JednoosobowaHorda

Dajemy to co brzmi i wygląda najbardziej stylistycznie- poprawnie. Tytanik vel "Tytanic" to idealna nazwa żeby zostawić oryginał ale na szczęscie nie wszystko jest idealne na tym świecie.

ocenił(a) film na 8
JednoosobowaHorda

głęboki horyzont wodny!!!!!

ocenił(a) film na 6
koval1125

Szkodniki trzeba tępić. Skoro też jesteś człowiekiem to może zacznij od siebie, szkodniku. Aha, nie jeździsz samochodami spalinowymi, gazu też nie używasz? Korzystając z Internetu w Polsce używasz węgla, który jest głównym źródłem energii elektrycznej.

ocenił(a) film na 6
JackHolborn

To dyskusja sprzed ładnych paru lat ale pewnie miałem na myśli, że są bardziej i mniej inwazyjne i szkodnicze metody na pozyskanie surowców naturalnych a zwłąszcza takie które nie obracają sie przeciw ludziom pracującym przy nich. No i nie przeszkadza mi kibicować Ziemi w sytuacji gdzie prawie wszystkie zasady i normy są łamane a moje/nasze skromne zużycie surowców to zdaje się niewiele w porównaniu ze światowymi producentami czegokolwiek. Pzdr.

ocenił(a) film na 7
luki3720

Film świetny, ale tytuł masakra. Już po prostu cierpliwość mi się skończyła dawno jeśli chodzi o to nadawanie tytułów.
Do cholery! to nazwa własna. Jak pisał tu JednoosobowaHorda, czemu Titanic został. To jest żałosne.
Przypomnę choćby nominacje Węże 2017:
NAJGORSZY PRZEKŁAD TYTUŁU ZAGRANICZNEGO
"A Walk in the Woods" - "Piknik z niedźwiedziami"
"Dirty Grandpa" - "Co ty wiesz o swoim dziadku?"
"The Forest" - "Las samobójców"
"The Shallows" - "183 metry strachu"
"Triple 9" - "Psy mafii"

ocenił(a) film na 8
MILF_06

głęboki horyzont wodny!!!!!!!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones