PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=542414}

White Night

Baek-ya-haeng - Ha-yan Eo-doom Sok-eul Geol-da
7,2 322
oceny
7,2 10 1 322
Baek ya haeng Ha yan Eo doom Sok eul Geol da
powrót do forum filmu Baek-ya-haeng - Ha-yan Eo-doom Sok-eul Geol-da

Nie polecam czytania krótkiego opisu fabuły, gdyż wiele stracicie.


Film trwa 2 godziny i 15 minut, a fabuła cechuje się całkiem niezłym rozmachem. Reżyser, zwłaszcza na początku miesza chronologię wydarzeń, serwując trochę obrazków sprzed 14 lat i współczesności. W początkowej części filmu aura zagadkowości nakręca emocje, a gdy widz już domyśli się (co nie trwa długo) co powiązań między postaciami i ich czynów , to w ciekawy sposób rzutuje to na wydarzenia na ekranie. Historia nawet jak kryminał dobra, tragiczna (nawet bardzo tragiczna ), działająca na wyobraźnię. Sporo postaci poznajemy na początku, każda z nich ciekawa , ma coś na sumieniu, choć brylują tutaj pan detektyw, pan z baru i pani projektantka/nauczycielka , czyli w zasadzie trójka głównych bohaterów. Główne osoby tej tragedii myślę, że intrygują, są ciekawie i zagrane i nakreślone, a i stosunek widza do nich pewnie będzie ulegał zmianie wraz z wydarzeniami na ekranie.
Ye-jin Son miała ciężką postać do zagrania ( "nie męczy cię to ciągłe uśmiechanie się ?") , ze swojego zadania wyszła jednak obronną ręka (a nie tylko ładną buzią ;) )

Wiele ciekawych ujęć, scen jest w White Night (cieszyły mnie drobne smaczki, jak np. obraz pojawiający się przez kilka sekund na początku filmu, a pod koniec pojawiający się na ledwo sekundę), widać, że w produkcję wpakowano dużo wonów, a obraz cieszy oczy, ale też czasami niektóre ujęcia były kończone kompletnie bez pomysłu. Miło, że zdecydowano się na trochę gry kontrastem (nie tylko nakładanie scen, ale choćby takie rzeczy jak ubiór), czy rozbudowanie sylwetek i odczuć osób "postronnych". Przewijają się również tematy ludzkiej moralności, zachowań, priorytetów, pragnień, ale to już zadanie dla odbiorcy, aby sobie wyciągać wnioski (jeśli ma na to ochotę ;) )

Fabuła do pewnego stopnia jest przewidywalna, nie można oczekiwać po tym filmie wielkiego realizmu czy spójności, co tyczy się głównie końcówki. Finał mnie zawiódł.

White Night to przede wszystkim ciekawa, rozbudowana fabuła, intrygujące postacie i solidna porcja kryminału/thrillera. Polecam zwłaszcza miłośnikom tego gatunku lub aktorki Ye-jin Son . Niezły film 7,5/10

ocenił(a) film na 8
snake1410

Spojlery

Ja jestem całkowicie usatysfakcjonowana końcówką filmu. Gdyby wprowadzono jakieś zmiany i inaczej by się zakończył, całe przesłanie filmu (życia dla pewnej sprawy, całkowite oddanie się wypełnieniu tej sprawy) straciłoby sens. Dobrze że się stało, że Mi Ho nie przyznała się do znajomości z Yo Hanem. Zniszczyłaby wszystko co do tej pory było najważniejsze w jego życiu. Okazałoby się, że to co robi, robił bez sensu, na darmo.
Dla mnie rewelacja. Oby więcej takich filmów.

ocenił(a) film na 6
moniaL

Spojlerowa odpowiedz :)

Jeśli chodzi o zakończenie filmu, mnie bardziej satysfakcjonowałoby i uważam, że byłoby dramatyczniejsze, gdyby Yo Han po prostu opuścił Mi Ho albo gdyby zaginął po nim ślad (i zagadka dla widza, czy może popełnił samobójstwo, bo już widać było, że ledwo znosił tę całą makabrę). Skoro jednak doszło do tej dziwnej śmierci Yo Hana (dziwnej, bo nie miał planu ewakuacji ; i po tym jak wiernie zachowywał się w stosunku do Mi Ho, nie uwierzę, że to było zaplanowane, aby tak zginąć), to dobrze , że Mi Ho się nie przyznała, bo to było racjonalne zachowanie ( a ona sama wcześniej wykazywała się dużym opanowaniem i twardym charakterem)

Natomiast film jest naprawdę dobry tak ogólnie rzecz biorąc, w mojej skali 7 to wysoka ocena.

Jest szansa, że mogą Ci się spodobać (Koreańskie thrillery, kryminały, czy filmy akcji)
http://www.filmweb.pl/film/Zagadka+zbrodni-2003-126171 8/10
http://www.filmweb.pl/film/Krwawy+karnawa%C5%82-2006-330715 7/10
http://www.filmweb.pl/film/Szukaj%C4%85c+s%C5%82onia-2009-498238 (w sporej częsci dramat, ale jest trochę thirllera) 8/10
http://www.filmweb.pl/film/Ui-hyeong-je-2010-555250 7- /10

Nie masz ocenionych ww filmów , więc zakładam, ze nie widzialas

pzdr

ocenił(a) film na 8
snake1410

Spojlerów część dalsza

Sam Yo Han powiedział coś w stylu "Będę ją chronił do końca". I tak też zrobił. Razem z jego śmiercią (śmiercią ostatniej osoby , która mogłaby wiedzieć jak było naprawdę) Mi Ho nie ma się czego obawiać. I myślę, że tak jego śmierć, ten brak planu jak uciec był częścią planu. Może już miał naprawdę dość tego wszystkiego i uznał, że tak będzie najlepiej dla wszystkich.

Dzięki za polecenie tych tytułów. Na pewno obejrzę kiedyś :)

ocenił(a) film na 6
moniaL

Zakończenie takie dramatyczne , jednak sam zabójca nie jest kimś złym, widać że reżyser chciał pokazać to ładnie.Bo niektóre sceny jak z telefonem wpadają w oko.

ocenił(a) film na 7
snake1410

Spoilerów ciąg dalszy:

No mi właśnie końcówka się podobała , tak jak ktoś napisał znalazł się w sytuacji bez ucieczki i samobójstwo było według niego najlepszym rozwiązaniem by uchronić Mi Ho i tak też się stało, z zimną krwią w chwili gdy chlopak umiera Mi Ho mówi "Nie nie znam go" i to jest według mnie najbardziej dramatyczne, i sytuacja w której się znalazł,bo musiał się zabić by ratować dziewczynę(Plan nie wypalił), Dziewczynie nic nie grozi ,chłopak umiera i dostaje "kopniaka" od kobiety dla której poświęcił życie, przed śmiercią w stylu "Nie nie znam go" a z drugiej strony może się ""cieszyć"" że z tak złej sytuacji Mi Ho dzięki jego śmierci i że zachowała zimną krew że się nie załamała , jest bezpieczna. Dramaturgia dobra , trafiło do mnie Końcówka zdecydowanie na +

brof

a powiedzcie mi czy matka Mi Ho naprawde sie zabiła? zastanawiało mnie dlaczego Yo Han akurat ciała chował pod kwiatkami ktore zasadzila córka tej kobiety co przyjela Mi Ho pod swoj dach gdy matka jej nie zyła?

ocenił(a) film na 8
agab1987

Nie, Mi Ho wyraźnie powiedziała że zabiła swoją matkę (scen z telefonem na skrzyżowaniu)

ocenił(a) film na 8
brof

Mi-Ho nie może się czuć bezpieczna bo przecież Dong-su Han przeżył.
Dodatkowo pyta on Mi-Ho czy na pewno nie zna Yo-Hana (czy się do tego nie przyzna), bo przecież poświęcił jej całe swoje życie. Wypowiedź ta może sugerować postronnym, że wie on o co chodzi w całym tym zamieszaniu nie mówiąc już o tym, że sama Mi-Ho doskonale zdaje sobie z tego sprawę.

ocenił(a) film na 8
snake1410

Ze względu na Ye-jin Son obejżę!!

ocenił(a) film na 8
ExtremeSpeedDK

obejRZę - jak się udziela na forum filmowym, wypadałoby słownictwo "filmowe" pisać poprawnie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones