PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1041}

Ben Hur

Ben-Hur
7,7 33 585
ocen
7,7 10 1 33585
7,1 10
ocen krytyków
Ben Hur
powrót do forum filmu Ben Hur

Nie mogłem nie zobaczyć filmu, który otrzymal 11 Oskarów i został obwołany największym widowiskiem stworzonym w Hollywood. Obawiałem się jednak tego, że będzie to jedna tylko kolejna "popisówa" wielkich scenografi i jeszcze wiekszej ilości statystów na planie. Na szczęście ten film to coś więcej. Dla mnie ten film ma dwie równolegle rozgrywające się fabuły. Pierwsza to czywiście zemsta zdradzonego przez przyjaciela Ben Hura, a druga to wątek z Jezusem. I ten właśnie wątek wywindował ten film do rangi arcydzieła. Bo że wyścig rydwanów jest genialny każdy wie, ale wiedza, że gdzieś tam z boku chodzi, naucza i wpływa na film Jezus jest przeżyciem niesamowitym.
Jak na tak monumentalne widowisko, obraz Wyllera o dziwo nie nudzi. Przez ponad 3 godziny mamy więc do czynienia z dziełem wybitnym, mającym drugie- głębsze dno. I za to właśnie...
10/10

Bialy_Pielgrzym

Zostało mi jeszcze 40 minut filmu, kiedy pojawi się wątek Jezusa ???

ocenił(a) film na 8
_Jowi_

Jezus pojawia się po raz pierwszy już około 54 minuty, nie zauważyłeś?

ocenił(a) film na 8
_Jowi_

Akurat oglądam ten film po raz pierwszy w życiu i Jezus pojawia się już w 16. minucie, zaraz po tym gdy jakiś Żyd pyta Jego Ojca, Józefa, dlaczego Jezus nie pracuje. Po tej rozmowie jest scena, gdy Jezus na dworze gdzieś odchodzi. Drugi raz, w 63. minucie, gdy podaje wodę Ben Hurowi, po czym gdy rzymski żołnierz po raz drugi powtarza, aby nie dawać temu człowiekowi (Hurowi) wody, Jezus wstaje, a żołnierz na Jego widok mięknie. W każdej z tych scen nie było widać twarzy Chrystusa, zawsze był pokazany od tyłu. Jak będzie dalej, zobaczymy, na razie jestem przy tej scenie:-) Podchodziłem do filmu jak pies do jeża za względu na jego długość, no i z obawy, że się już zestarzał i będzie przynudzał. Ale jak dotąd się nie nudzę.

ocenił(a) film na 10
Bialy_Pielgrzym

Nic dodać, nic ująć!

Bialy_Pielgrzym

Byłem gnojem jak oglądałem na telewizorku Temp3 w wersji cb . Ale pamiętam jak Casablanca.

Bialy_Pielgrzym

Zauważmy, że nigdy nie jest pokazana twarz Chrystusa. Uważam, że w tym filmie jest pierwiastek boski, jak w pasji Gibsona. Za każdym razem, gdy w Ben-Hurze losowo pojawia się Jezus jest w tej scenie wpisany jakiś dziwny budujący serce mistycyzm. Mega dobre dzieło. 11/10!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones