PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=612189}
7,1 126 889
ocen
7,1 10 1 126889
5,9 26
ocen krytyków
Chappie
powrót do forum filmu Chappie

Aż trudno uwierzyć że film o robocie może wywołać takie emocje wzruszyć bawić jednocześnie przy tym dostarczyć ,męskie sceny akcji .Gdy Chappie zostaje atakowany przez chuliganów jak prosi by go zostawili nie rozumie tej agresji ludzi to aż chce się mu pomóc krzyknąć by się bronił i uciekał .Z drugiej strony Chappie wywołuje u nas szczery śmiech gdy uczy się życia gangsterskiego .To film też o o walce o życie gdy Chappie dowiaduje że jego życie się kończy jak to zostało świetnie pokazane jak Chappie szuka dla siebie rozwiązania jak stuka w klawiaturę laptopa dla siebie sposobu by przeżyć . No po prostu ściska za serce .10/10

kinoman1985

Dystrykt 9 mnie zraził do filmów tego reżysera, a tu proszę. Delikatnie film porusza pewne problemy i zmusza chociaż do refleksji. Nie jest to typowe dla lekkiego kina rozrywkowego a to plus. Południowoafrykańska kanwa też fajnie wyglądała. Jestem pozytywnie zaskoczony jak to dobrze wyszło, zwłaszcza, że nie jestem fanem Antwoord. H.Jackmana nie toleruję, choć muszę przyznać, że naprawdę się postarał. Ale, Chappie... to chyba najlepiej zagrana rola robota jaką widziałem. Jednym słowem skradł moje serce.

btw
http://www.chip.pl/news/wydarzenia/trendy/2015/05/stephen-hawking-w-ciagu-100-la t-sztuczna-inteligencja-przejmie-wladze-nad-swiatem

ocenił(a) film na 4
hitman1771

H.Jackmana lubię, ale w tym filmie zagrał najgorszą rolę życia, o ile można to nazwać graniem.. .Wnioskuję też że bardzo niewiele ekranowych robotów widziałeś. Jedyny pozytywny fakt wynikający z seansu to ten że już Wam żadna kicha serc nie skradnie.

ocenił(a) film na 9
tomekefi

Mam odmienne zdanie . Film jest bardzo dobry .I nic niestety z tym faktem kolego nie dasz rady zrobić :).

ocenił(a) film na 8
hitman1771

Dystrykt 9 polubiłem i ten film też obejrzałem z wielką dozą zainteresowania , nawet nie wiedząc , że to dzieło tego samego stwórcy. Ale w sumie czuć było te klimaty Dystryktu , tak czy siak nie sztablonowe kino poruszające sztablonowe tematy

kinoman1985

"Męskie sceny akcji" ... brzmi to dość dwuznacznie;).
A film bardzo udany. Trochę bajkowy, ale przyjemnie się oglądało.

ocenił(a) film na 9
shizonek

Pełna zgoda! A za świetnie wykreowaną tytułową postać przymykam oko na uproszczenie kwestii świadomości ;)

sundayborn

Polecam ten film wszystkim świetna gra aktorska ziomali dobra fabula i film porostu kozak

ocenił(a) film na 7
shizonek

Dokładnie. Mimo że filmik prosty to dałem siedem bo dawno nie obejrzałem filmu trwającego dwie godziny może nie z zapartym tchem ale z ciekawością co bedzie dalej. Już gorzej oglądało mi się Interstellar

ocenił(a) film na 7
kinoman1985

dla mnie to kontynuacja Krótkiego spięcia - w pozytywnym sensie oczywiście

ocenił(a) film na 5
kinoman1985

Miałem okazję obejrzeć dzisiaj dwa film: ten na którego stronie jestem i "Krótkie spięcie" z 1988 roku. Najpierw obejrzałem "Chappiego" i byłem pod wrażeniem ale później było "Krótkie" no i zostałem powalony na kolana no i prysł czar "Chappiego". Biorąc pod uwagę upływ czasu między powstawaniem jednego i drugiego i co się z tym wiąże postępu technicznego "Chappie" wypadł blado(gdyby nie było "Krótkiego" dałbym siódemkę) - 5/10 !!!

Szpila_1308

to trzeba było nie oglądać tego drugiego

kinoman1985

film genialny

ocenił(a) film na 7
kinoman1985

Irytująca mieszanka infantylizmu i brutalności. Plus za zaskakujące zakończenie. Minus za Jackmana - zagrał okropnie.
Normalnie dałbym 5, góra 6 gwiazdek ale film jest "jakiś" i warto go zobaczyć i wyrobić własną opinię. Dlatego ocena 7.

Brakuje mu do Dystrykt 9 ale jest zdecydowanie ciekawszy niż Elizium.

ocenił(a) film na 9
kinoman1985

Troszkę nawiązuje to moim zdaniem do okrucieństwa wobec zwierząt i dzieci, ogólnie bezbronnych istot które nie rozumieją agresji i są niewinne.

ocenił(a) film na 5
kinoman1985

10 za co niby ?? za niespójność ,,naiwność i banalność...o tragicznej grze aktorskiej nawet nie wspomnę.

stal30

ja dodałbym jeszcze... a nie sorry o naiwności i banalności już powiedziałeś. Ja dałem temu "dziełu" 5/10.

ocenił(a) film na 9
stal30

ja dalem 9 i wiem za co :), to genialny film , najlepszy film o tej tematyce ostatnich lat.

ocenił(a) film na 10
stal30

10 ocena dla arcydzieła który przekracza wszelkie granice to film który wybija się ponad wszystko Krytycy nie mogą zachwycić film zbiera tuzin nagród i porusza trudne tematy .Z kinem uznawanym za Arcydzieło jest tak że czasem zachwycają się dziennikarze a nie widz
A czemu ja dałem 10 bo ten fllm wyrwał na mnie emocje do końca aż w kinie chciało mi się skoczyć i ratować .Chappiego i może być to dla mnie głupiutki film o robociku ale dostarczył mi to co kocham w kinie a są to emocje Jak byś przeczytał moją pierwszą linijkę wypowiedzi nie zadawał byś głupiego pytania 10 za emocje a nie za wybitność .filmu Czas apokalipsy powrót dostałem ocene 10 w mięsięczniku Film jako młody chłopak wyciągnąłem mamę na ten film mówię kurcze film ma 10 to musi być coś wielkiego do tego uznany reżyser i co film mnie wynudził .Chociaż pewnie większość 10 dala by Czas apokalipsie pewnie większość by znalazło powody tylko ja nie znalazłem żadnego a jeden znalazłem czynnik u Chappiego dla mnie najważniejszy.

ocenił(a) film na 5
kinoman1985

Wybacz ale twoja wypowiedź jest bardzo chaotyczna i obarczona licznymi błędami, głównie interpunkcyjnymi. Dlatego sądzę że trudno mi będzie z tobą dalej prowadzić dyskusję na temat filmu o którym już dawno zapomniałem. Bo dla mnie to po prostu marny film.... ot tyle.

użytkownik usunięty
kinoman1985

A jak powiedział "Chappie chce mieć internet!" to Ci się nie wydało urocze?

ocenił(a) film na 10
kinoman1985

Zgadzam się, po przeczytaniu zapowiedzi na HBO tego filmu, chciałam bez sekundy namysłu zmienić kanał, ale coś mnie tknęło aby zacząć jednak oglądać. Po kilku minutach już wiedziałam, że to ten sam reżyser co reżyserował mój ukochany film Dystrict 9!!!
Ciężko zapamiętać jego imię i nazwisko, ale styl da się zapamiętać na zawsze :)
Film koniecznie do obejrzenia!!!!!
Podoba mi się w jego filmach gra z naszymi uczuciami, hihihi. Najbardziej znienawidzony typek (Ninja) zostaje naszym bohaterem.

ocenił(a) film na 10
ivanayu

Popieram film genialny, potrafi wzruszyć są sceny kina akcji i humoru.. Film idealnie oddaje klimat.. Chciałbym drugą część tego filmu.

ocenił(a) film na 9
bonusrpk1061

Też bym chciała :) Film super. Na innym forum ktoś napisał, że momentami chwyta za serce i chce się krzyczeć Chappi'emu, aby uciekał gdy nastolatki rzucają w nim kamieniami itd. Nie spodziewałam się, że film o robocie tak mnie poruszy.

ocenił(a) film na 5
kinoman1985

"Aż trudno uwierzyć że film o robocie może wywołać takie emocje" - dlaczego trudno? Przecież to nie był robot, to był człowiek w skórze robota, tak go twórcy pokazali. Styl poruszania się, logika myślenia, nauka - to wszystko było pokazane, jakby to był człowiek, dlatego czujecie do niego taką sympatię i przeceniacie ten film.
"świetnie pokazane jak Chappie szuka dla siebie rozwiązania" - rzeczywiście świetnie - robot znajduje w internecie rozwiązanie problemu, jakiego jeszcze nikt nie wymyślił i raczej nigdy nie wymyśli ;D Potem używając hełmu, który odczytuje "fale mózgowe" człowieka sczytuje swoją świadomość jako mapkę mózgu, mimo, iż robot ma układy scalone. Bardzo sensowne i mądre :)

ocenił(a) film na 9
luk11c4

Podchodzisz do tego zbyt logicznie a przecież to jest tylko Film fabularny .Nie trać tego z oczu ;).
Poco ten sarkazm ? napisz ze film jest dla ciebie średni i tyle :).

ocenił(a) film na 9
luk11c4

zerkonołem ze interstaler oceniłeś na 10 a w klasyfikacji bajek to Chapi jest niemalże dokumentem historycznym przy tamtym filmie gdzie twórcy pogubili sznurowadła tworząc ten film .
Sorki kolego ale odjechaleś nieżle :).

ocenił(a) film na 5
astral_ghoust

Kiedy widzę, jak ktoś pisze tak beznadziejnie jak ty, bez żadnego szacunku do ortografii i gramatyki, to od razu tracę szacunek do takiego człowieka i nie mam zamiaru respektować tego, co ma mi do przekazania, bo trzeba być naprawdę niepełnosprytnym, żeby nie umieć się poprawnie wypowiedzieć w internecie. Hańbisz nasz naród i swoją matkę. A jak już zobaczyłem te wycieczki osobiste do moich ocen filmowych, to już zwątpiłem totalnie - weź sobie prostaczku, z łaski swojej, obejrzyj film ja youtube: "Krótki film o prawdzie i fałszu" od scifuna i nabierz trochę ogłady.
btw. Konsultantem przy interstellar był Kip Thorne, tegoroczny laureat nagrody nobla. Weź pod uwagę, że Science Fiction ma w nazwie "fikcja" - nawet nie wyobrażasz sobie, ile teraz na świecie istnieje rzeczy, które 200 lat temu wydawały się niemożliwe, np. głupi samolot.
Żegnam i nie pozdrawiam.

ocenił(a) film na 9
kinoman1985

Dokanie ,ten film , ta opowieśc kradnie serce .Ostatnio zmieniłem ocene tego filmu z 8 na 9.
Ten film ma to coś w sobie czego nie mają inne współczesne produkcje o podobnej tematyce .

ocenił(a) film na 9
kinoman1985

gdzie twórcy forum schowali zakladke do tworzenia nowego tematu ?

ocenił(a) film na 10
kinoman1985

Płakałem na filmie, śmiałem się do łez, Chappie ma duszę, serce, jest prawdziwy. Większych emocji dostarczył mi chyba BreaveHeart i scena w które krzyczał "Wolność". Chappie jest wspaniałym robotem, żaden Iron Man czy Casshern czy nawet mój Spawn nie był taki prawdziwy jak Chappie. A co do charakteru, charyzmy to mogę go porównać do Hellboya którego bardzo ładnie odegrał Ron Perlman. 10/10

ocenił(a) film na 2
kinoman1985

kradnie serce bo nie masz mozgu. zagadka rozwiazana.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones