Coco (2017)

1 godz. 49 min.

Recenzje redakcji Filmwebu (1)

 • Zagrane z pamięci

  autor: Michał Walkiewicz

  Lekkość oraz inteligencja, z jaką scenarzyści oraz reżyser Lee Unkrich opowiadają o tak poważnych sprawach, przywodzi na myśl najlepsze filmy Pixara; te opowiadające o przemijaniu, trudnym wchodzeniu w dorosłość oraz psychomachii w głowie prawdziwych artystów - od "Odlotu", przez "Ratatuja", po "Toy Story 3".

  zdaniem społeczności pomocna w: 91%

Recenzje użytkowników Filmweb (5)

 • Pixar znowu stanął więc na wysokości zadania. Dostaliśmy przepiękną, wzruszającą i pouczającą animację, która zostaje w pamięci widzów w każdym wieku na długo po seansie. Jej twórcy już powoli mogą zacząć pisać swoje przemówienie na galę wręczenia Oscarów. W wysokobudżetowej animacji trudno bowiem znaleźć w tym roku drugą, której poziom można by w ogóle porównywać z filmem Lee Unkricha. 

  zdaniem społeczności pomocna w: 90%
 • Coco Spoko

  autor: jaroslaw16

  Mimo pojawiających się głosów, że „Coco” to zrzynka tematyczna z „Księgi Życia”, należy dać szansę temu arcydziełu animacyjnemu. Wtedy może każdy się przekona, że oba filmy mają ze sobą wspólną tylko tradycję meksykańskiego Święta Zmarłych, a różnią się wszystkim innym.

  zdaniem społeczności pomocna w: 45%
 • "Coco" nie dorównuje najlepszym animacjom ostatnich lat, ale to wciąż bardzo bardzo bardzo dobry, mądry i niezwykle wzruszający film, który gorąco polecam dorosłym oraz starszym dzieciom.

  zdaniem społeczności pomocna w: 21%
 • Muzyka pamięci

  autor: WMcF100

  Śmierć jest niezwykle trudnym tematem dla dziecka. Już powiedzenie mu, skąd się wzięła, nastręcza pewnych trudności, a co dopiero wyjaśnienie mu, dokąd się idzie po śmierci. Ten jakże trudny, ale mimo wszystko ważny temat pojawiał się w większości filmów animowanych. Przeważnie jednak jest to kara za zło ("Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków", "Dzwonnik z Notre Dame"), ale też dotykała ona postaci pozytywne ("Król Lew", "Księżniczka i Żaba"), a nieraz stawała się napędzającym akcję motorem ("Odlot"). Samych filmów o niej jest jednak mało. Choć ostatnio zaczęło się to zmieniać. Dostaliśmy takie produkcje jak "ParaNorman", "Księga życia", a niedawno "Coco".

 • Seans dla wszystkich

  autor: Olak3188

  Film nie jest kolejną bajką, której głównym celem jest rozrywka i zabicie czasu, ale niesie on ze sobą ponadczasowe przesłania i lekcje, które przedstawione są w taki sposób, że nie tylko trafią do odbiorców niezależnie od ich wieku, ale także wzmogą w nim fale emocji mogącą nawet prowadzić do pojawienia się łez na policzkach osób, które bajki uważają za zwykłą rozrywkę.

Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię