PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34655}

Grobowiec świetlików

Hotaru no Haka
8,1 51 540
ocen
8,1 10 1 51540
8,4 24
oceny krytyków
Grobowiec świetlików
powrót do forum filmu Grobowiec świetlików

Był smutny, ale...

ocenił(a) film na 6

Słyszałam o nim że jest wstrżasający, przerażająco smutny, głęboko zapadający w pamięć itd... Polowałam na niego od jakiegoś czasu, a gdy w końcu obejrzałam - poczułam rozczarowanie. Myślałam że mną naprawdę wstrząśnie, że będę wyła, rozpamiętywała o nim parę dni a on był... po prostu smutny. Łezka mi poleciała, ale to wszystko. Myślę że dlatego że się przygotowałam na niewiadomo co, a gdybym o nim wcześniej nie słyszała - przejęłabym się nim bardziej.

ocenił(a) film na 6
Sighma

zgadzam się, spodziewałam się czegoś naprawdę wstrząsającego, a tu
rozczarowanie. Nawet łez ze mnie jakoś nie wycisnął - niestety, bo
myślałam, że znowu coś mną potrząśnie.

użytkownik usunięty
duzehalo

Tak to jest jak się człowiek bardzo napali :)

ocenił(a) film na 6
Sighma

Bo on jest smutny ale mimo dramatu sposób przedstawienia tematu średnio poruszający. Nie utożsamiamy się - a przynajmniej ja - z bohaterami.

introverder667

I bardzo dobrze że nie musisz się akurat w tym przypadku utożsamiać z bohaterami, nie mniej widmo głodu wciąż w niektórych kraja zbiera żniwo ):

ocenił(a) film na 8
Sighma

Ten film pokazuje tragedie tylko jednej japońskiej rodziny gdzie przeżywa jedna osoba . Trzeba jednak pamiętać, że to taki przykład w tej wojnie całe japońskie społeczeństwo poniosło straty i to ogromne zwłaszcza po wybuchu bomby atomowej. A dodatkowo przypominam, że to była prawdziwa historia reżysera .Sam ten fakt powoduje ,że film staje się autentyczny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones