PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34655}

Grobowiec świetlików

Hotaru no Haka
8,1 51 522
oceny
8,1 10 1 51522
8,4 24
oceny krytyków
Grobowiec świetlików
powrót do forum filmu Grobowiec świetlików

spojlery
a to dlatego że jest tak smutny że nie chce tego oglądać
jak widziałem ostatni stopień wykończenia dziewczynki z głodu i zmęczenia to mi się w głowie coś zrobiło że ludzie rzeczywiście tak się zachowują chwilę przed skonaniem i ciężko na to patrzeć widać jak powoli mówi że nie ma siły już nawet nic zrobić a chciałaby ale z głodu i zmęczenia nie może nie wiem czy go obejrzeć drugi raz bo czasami mam taką ochotę o takich dziełach nie myśleć ale jednak trzeba bo to są bardzo ważne tematy
śmierć
głód
wojna
tolerancja
beznadzieja
nadzieja
strach
smutek
żal
radość
szczęście
i wszystko co związane z bólem istnienia i wogóle życiem czy to szczęśliwym czy też nieszczęśliwym

ocenił(a) film na 10
Chucky_Tbg

jednak postanowiłem że nie obejrze drugi raz przynajmniej teraz

ocenił(a) film na 10
Chucky_Tbg

Wiem, data. Ja film obejrzałam pół roku temu. I jestem w tej samej sytuacji. Ktoś powiedział, że to najlepszy film, do którego nie chce się wracać. Ja chcę, ale nie mogę. I chyba nie dam rady...

ocenił(a) film na 10
Tomokochan

Mam podobnie.

ocenił(a) film na 8
Chucky_Tbg

Doskonale to rozumiem. Raz widziałam w TV (nie pamiętam na którym kanale) - przez przypadek i jakoś od połowy - w trakcie zajrzałam do netu i przeczytałam kilka słów o tym. dołapałam później i obejrzałam od początku do końca. Trudno zapomnieć, ale nie wiem, czy dałabym rade obejrzeć jeszcze raz. Może za 10, 20 lub więcej lat, o ile dożyję momentu, kiedy będe gotowa...

ocenił(a) film na 10
headinclouds

,,Mam tak samo jak Ty"

ocenił(a) film na 10
Chucky_Tbg

Mam dokładnie tak samo. To najsmutniejsza animacja (wiem, anime, ale czepiajmy się) jaką widziałem. Jak uświadomiłem sobie, że Setsuko już z tego nie wyjdzie, to popłakałem się jak bóbr. Żaden inny film nie wywołał we mnie tylu emocji i nie jestem w stanie do niego wrócić.

Chucky_Tbg

Obejrzyj Martyrs. Jest to samo. Wie się, że dobry ale nie chce się wracać. Smutny i straszny a w dodatku ryje głowę na zawsze.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones