PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=810402}

Kler

7,0 200 722
oceny
7,0 10 1 200722
6,7 47
ocen krytyków
Kler
powrót do forum filmu Kler

Jestem fanem twórczości tego reżysera i poszedłem do kina na pewniaka, że obejrzę dobry film. Początek OK - kilka scen dla publiki żeby się pośmiała z tego, że ksiądz wali wódę, klnie i jeździ po pijaku. Myślę sobie jak w Droģówce, po tej pajacerce zacznie się prawdziwe kino. No i ... się nie doczekałem do końca. Okazało się to "dzieło" bez scenariusza, słabo wyreżyserowane (niestety dwa razy się zdrzemnąłem po kilka sekund w trakcie wyjątkowo dłużących się scen), wykorzystujące w sposób kiczowaty wymyślną symbolikę (scena finałowa). Ten film to niedoróbka, a autorzy zadziałali na zasadzie "ciemny lód kupi" - rzućmy nośny w społeczeństwie temat, a kasa się zgodzi. Najgorsze, że ten film jest po prostu nudny i nie uratowali tego nawet aktorzy, choć - przyznać trzeba - zagrali dobrze i stworzyli ciekawe role.

grzech024

Po twoim opisie widać że z filmów Smarzowskiego widziałeś tylko Drogówkę. Nie masz szerszego pojęcia o tym co poza nią stworzył Smarzowski i jakimi środkami artystycznymi operuje w swoich filmach. Mam nadzieję że dobrze się spało-to twoja kasa się zmarnowała, miej pretensje tylko do siebie.

grzech024

Zgadzam się, film jest ciężki momentami przytłaczający, przez co ciężko się ogląda, ja osobiście nie wkręciłam się w tę historię przedstawioną na ekranie, nie potrafiłam się skupić, uciekałam myślami i nie dotrwałam do końca, a rzadko mi się to zdarza.

grzech024

Nie martw się , ja oglądałam Kler wczoraj. Najgorszy film Smarzowskiego niestety. Oglądałam wszystkie.Również mi się nie podobał. Aktorzy oraz wątki naszego " kochanego " kościoła ok.Ale nie powala na kolana niestety.Dobrze , że nie poszłam do kina na niego.Strata kasy !

ocenił(a) film na 7
grzech024

"ciemny lód kupi" Nie wiem czy lód coś może kupić tym bardziej ciemny, że ciemny to znaczy że nocą "kupuje"? Czy, że ciemny to inaczej żółty, osikany przez zwierzęta i LUD?

grzech024

Zgadzam się z opiniami powyżej.
Obejrzeliśmy wczoraj i wynudziliśmy się niesamowicie. Po wysokich notach i opiniach wśród znajomych oczekiwaliśmy mocnego uderzenia. A tutaj nuda.
Zgadzam się z tym co ktoś napisał powyżej - film otrzymał takie opinie, bo ktoś obnażył prawdę o Kościele o czym się do tej pory nie mówiło. Film i sama fabuła miała super potencjał a wyszła jedna wielka kiszka. Zero emocji, zero napięcia, muzyka w filmie nie istnieje. Na duży plus gra aktorska. Tyle.

ocenił(a) film na 6
grzech024

Może nienajgorszy, ale faktycznie jeden że słabych. Początek wciągający, ale potem było coraz gorzej. Od połowy ciągnął się niemiłosiernie, również przykimałem. Jestem ateistą, księży nie toleruję, ale liczyłem na coś lepszego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones