PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=776316}

Król Lew

The Lion King
7,3 86 345
ocen
7,3 10 1 86345
5,0 26
ocen krytyków
Król Lew
powrót do forum filmu Król Lew

Hakuna matata bez Tyńca ? Nie idę

ocenił(a) film na 7
Marta_Balenciaga

Ostatnio petycje pod byle pretekstem są modne, może teraz też ktoś coś takiego zrobi? Chętnie poprę.

ocenił(a) film na 8
Marta_Balenciaga

I jeszcze zastąpiony beznadziejnym Stuhrem.

ocenił(a) film na 9
Marta_Balenciaga

A Pumba! To idealny duet był

ocenił(a) film na 5
madamogwai

Tak. Niezastąpiony Kamiński.

ocenił(a) film na 5
Marta_Balenciaga

beznadziejny stughr zamiast Tyńca... no błagam...

Marta_Balenciaga

Do dziś mam w głowie głos Timona czyli świetny Pan Tyniec a nie Stuhr!!

Marta_Balenciaga

obojętnie kogo by zaangażowali w jego miejsce i tak byśmy przeżywali, ale sepleniący Stuhr? Wydawało mi się, że nie mogło być gorzej, ale wtedy uzmysłowiłam sobie, że to mógł być Czesław Mozil. To nie tak, że nie lubię tych panów, ale oni nie powinni być zatrudniani w dubbingu, kurcze, kiedyś aktorzy dubbingowi musieli mieć perfekcyjną dykcję, taką że każdy zrozumiał dokładnie każdy pojedynczy wyraz... Nawet jak mówiono szybko, to wiedziałeś dokładnie, gdzie są kropki, gdzie przecinki... a dzisiaj?!

ocenił(a) film na 7
tolerancja91

O! Jakby mieli kluski w ustach. Starsi aktorzy jak się jeszcze nieraz pojawiają w filmach to doskonale ich słychać, a te nowe pokolenie to jest zgroza! Czego oni się uczą w tych szkołach aktorskich? Nie dość, że nic nie słychać w polskich filmach to jeszcze nie wiadomo co aktorzy mówią, serio, powinni na polskich filmach napisy puszczać, nieraz żałowałam, że nie ma takie opcji wypożyczalniach vod.

ocenił(a) film na 8
tolerancja91

Przepraszam, ale nie powiesz mi, że Stuhr wypadł źle w filmie "Coco", albo w "Zaplątanych".

ocenił(a) film na 10
tolerancja91

Nie wyobrażam sobie bałwanka Olafa bez głosu Mozila.

Marta_Balenciaga

Mam to samo ;( nie przeżyje ... nie da się.
Mam wrażenie, że w tym dubbingu postawiono na nazwiska i znajomości ....
Stuhr się nie nadaje na Timona i tyle... nie ten głos nie ten charakter ;( A Barbasiewicza jako skazę nikt nie zastąpi.
Wielka szkoda... czekałam na ten film ;( A teraz nie mam ochoty iść.
Jeśli to miał być ukłon w stronę przepięknej klasyki to mogli zrobić ukłon w stronę dzieciaków z lat 90 i dać nam zbliżony dubbing to pierwotnych super dobranych głosów (!) po co zmieniać coś co było dobre szczególnie, że obsada jest czynna zawodowo !!

Chile91

wszyscy gadacie głupoty, idzcie na orginał z napisami, polecam nie zawiedziecie się!! jako wielki fan króla lwa mam ochote isc drugi raz

tiooit

jakie głupoty... no głosy muszą pasować pumba nie mówił z chrypą tylko z niestrawnością i tego w nowej wersji brakuje.
Przymierzam się do wyjścia z napisami mimo. że Bey nie pasuje mi trochę do Nali, jest zbyt zmanierowana jak dla mnie, ale może to tylko w zwiastunie ten głos tak brzmi.

Marta_Balenciaga

To może iść na oryginał? Czy english za trudny... a może oczka nie nadążają za napisami?

ocenił(a) film na 5
adorjan

Masz racje - za trudny. Muszę iść na rosyjska wersje dubbingu.

Marta_Balenciaga

Tak podejrzewałem.

ocenił(a) film na 10
adorjan

Ale ocenę śmiało dała. Chyba miała prywatny seans na chacie.

Marta_Balenciaga

Krzysztof Tyniec postawił bardzo wysoko poprzeczkę, której żaden następca nie przeskoczy. Ta taka niesamowita „maniera” Timona, którą nie sposób opisać :} Tak kiedyś myślałem i jedyny Polski aktor, który w mojej opinii mógłby naśladować ten akcent to Sławomir Pacek : D

ocenił(a) film na 10
Marta_Balenciaga

napisales ze nie idziesz do kina a oceniles film na 5 czyli jednak widziales film

ocenił(a) film na 10
Marta_Balenciaga

Powinno się wyeliminować każdego co daje ocenę przed obejrzeniem filmu. Niezle dno

ocenił(a) film na 8
Marta_Balenciaga

1. Skoro nie idziesz, nie zaniżaj oceny filmu.
2. Z jakiej racji wychodzisz z założenia, że film jest słaby przez brak jednego aktora w polskim dubbingu w INNEJ wersji filmu? To nie jest remake, który ma stricte wyglądać jak pierwsza wersja, ale bazować na historii, która została w niej przedstawiona.
3. "Król Lew" to nie tylko Tyniec jako Tymon i na pewno jego brak w tej wersji nie umniejsza tak bardzo ocenie filmu.

ocenił(a) film na 8
Jlip02

Dokładnie

Jlip02

Skoro ty zawyżasz ocenę (bo ocena "10" dla tego filmu to ponury żart), to on ma prawo zaniżać.

ocenił(a) film na 8
John_Melendez

Moja ocena jest subiektywna, ale nadana po obejrzeniu filmu w przeciwieństwie do autorki wypowiedzi. Nie chodzi o samo zaniżanie, tylko o bezpodstawną ocenę. Film można ocenić nawet na 1 jeśli się tak uważa, ale najpierw trzeba go obejrzeć.

ocenił(a) film na 10
John_Melendez

Może by tak jakiś argument dlaczego ocena 10 to ponury żart? Oczywiście żeby nie było za łatwo bo mędrkować w sieci każdy może to czekam na argument dlaczego ja albo kolega rzekomo zawyżyliśmy ocenę.

ocenił(a) film na 8
Marta_Balenciaga

Zauważ, że lektorzy dubbingowi są dobierani do tych oryginalnych z 2019, a nie ze starszej wersji. Stuhr wypada tutaj całkiem dobrze.

Marta_Balenciaga

A tam... Może i dobrze, że nie było starych bohaterów dubbingu. Nowa epoka, nowy szlak, niech go wyznacza nowa ekipa. :) Jestem świeżo po seansie i ani trochę nie żałuję, że podjęło taką, a nie inną decyzję odnośnie obsady. Stuhr znakomicie sobie poradził jak i Nocul. :)

ocenił(a) film na 7
Kurzi32

Stuhr byl najlepszy☺

ocenił(a) film na 7
Marta_Balenciaga

A jednak poszłaś :) Byłaś na polskim czy angielskim dublażu? Ja byłam na obu, o ile angielska wersja się broni, o tyle nasza leży i kwiczy. To był wielki błąd, że nie dali starej ekipy, zrobiliby to profesjonalnie, a nie jak ci nowi, byle jak, bez żadnego starania. Duet Timona i Pumby to kompletna porażka, tak położyć tak świetne postaci to się w pale nie mieści. Jak się porówna angielską wersję to to jest przepaść. Tyniec i Kamiński poradziliby sobie o niebo lepiej. Najgorzej wyszły śpiewane fragmenty, zero wyczucia, tak na odwal. Nie wiem kto gorzej wypadł Stuhr czy ten grubas z Ojca Mateusza (wzięli go po warunkach fizycznych? w dubbingu ma to faktycznie wielkie znaczenie! jprdl...)? Obaj beznadziejni. Resztę obsady przemilczę, bo nie mam sił tego komentować... Nie wiem czym się kierowali przy doborze obsady w naszej wersji językowej, ale chyba nie dobrem filmu. Chyba faktycznie wyglądem fizycznym.

Marta_Balenciaga

Tyniec i Kamiński!!! Bez nich nie ma Timona o Pumby

ocenił(a) film na 8
maciekb80

To prawda, brakuje ich w nowym Królu Lwie

ocenił(a) film na 6
Marta_Balenciaga

Fakt, polska wersja dubbingu z 1994 roku jest nieporównywalnie lepsza od tegorocznej. Jeżeli ktoś pisze, że Stuhr dał sobie świetnie radę to chyba nie oglądał pierwszej wersji z Panem Tyńcem. Najbardziej nie pasowały mi właśnie te dwa głosy - Timona i Pumby. Aranżacja wszystkich piosenek wypada zdecydowanie słabiej. Oryginał był świetnie zaśpiewany - prosto i czysto. Teraz zauważyć można jakieś niepotrzebnego dodatki, modulowanie głosem, jęki itp., które to niby zabiegi mają dodać kunsztu artyście, a moim zdaniem efekt jest całkowicie odwrotny. Animacja super, ale dubbing słabszy. Chciałbym obejrzeć animację z 2019 z podłożonym dubbingiem z 1994.

ocenił(a) film na 8
lukas88lag

Racja, najbardziej brakowało starych głosów Timona i Pumby, ale też hien, które w nowym Królu Lwie są nijakie, jednak nowa animacja jest przepiękna :)

Marta_Balenciaga

A ja pragnę podzielić się tym, że film jest świetny tak samo jak bajka. Mimo, ze dzisiaj już się inaczej go ogląda już kiedyś :)

Marta_Balenciaga

Koło Skawiny :D

Marta_Balenciaga

ja tam wolałam z napisami :)

ocenił(a) film na 7
Marta_Balenciaga

niby taka światowa ma w nicku Balenciaga a ogląda z polskim dubbingiem

ocenił(a) film na 6
Marta_Balenciaga

wykonanie piosenek było słabe a faktycznie brak Tyńca to największy minus :(

ocenił(a) film na 8
Marta_Balenciaga

Nie zgadzam się ;) Stuhr dał radę świetnie ;) Inaczej, ale tez na poziomie ;)

ocenił(a) film na 10
Marta_Balenciaga

Walt Disney zawsze pokona frajernię!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones