PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=744496}
6,4 13 816
ocen
6,4 10 1 13816
5,0 4
oceny krytyków
Kryptonim HHhH
powrót do forum filmu Kryptonim HHhH

W pewnym sensie to dwa filmy w jednym, podzielone wyraźnie na pół, na dwa punkty widzenia. Powoduje to brak zaangażowania widza w seans-pozytywnych bohaterów z ruchu oporu poznajemy dopiero w połowie filmu, niewiele o nich wiemy i średnio nas obchodzą. W dodatku wygłaszają co i rusz wzniosłe, pompatyczne teksty o wolności i braterstwie. Film paradoksalnie najlepszy jest w tej pierwszej części, gdzie, również za sprawą dobrego aktorstwa Clarka i Pike poznajemy Haydricha-wcielone zło. Jest również kilka dobrze zainscenizowanych scen, ogólny okupacyjny klimat, ale to trochę za mało na dobry film wojenny.

ocenił(a) film na 7
kinoman77_filmweb

Mam podobne odczucia co do braku spójności w konstrukcji filmu. Z tym, że mnie podział na dwie części początkowo przekonywał. Wydawał mi się bardzo udany. I nadal wydaje, ale tylko do pewnego momentu. Dokładnie do chwili śmierci Haydricha, kiedy to film zaczyna schodzić na nowy tor i nabierać innego wydźwięku. Szkoda, bo tor, którym podążał przez 3/4 drogi był naprawdę ciekawy.

ocenił(a) film na 6
kinoman77_filmweb

ale to wręcz o to chodziło nie na darmo scenę zamachu obserwujemy 3 krotnie. Ta sekwencja oddzielaja wlasnie poszczególne sekwencje filmu od siebie. 1 - życie Heydricha 2- wkroczenie do gry zamachowców 3 - właściwy zamach i wszelkie jego konsekwencje aż do śmierci wszystkich i zakończenia filmu. Mi tam podobał sie ten zabieg celowego rozbicia :) na pewno był troszkę lepszy niż Anthropiod ale niewiele . Tam było 6.0 to ma 6.4 tam był jednak ciekawy sposób realizacji i bardziej szczegółowo pokazany cały zamach i jego planowanie tu zaś dostaliśmy historie która poruszyła mnie ostatecznie do łeż dlatego Hhhh cenię wyżej z tych dwóch filmów

ocenił(a) film na 5
mordarg

Wiem, że o to chodziło, problem w tym, że to mnie w ogóle nie ruszyło, wydawało się sztuczne. Ale, co kto lubi:)

ocenił(a) film na 6
kinoman77_filmweb

A Widziałeś Anthropoida ?? Jeśli tak to ciekawi mnie który był dla Ciebie lepszy ;)

ocenił(a) film na 5
mordarg

Nie widziałem niestety, ale chętnie kiedyś obejrzę i porównam.

ocenił(a) film na 6
kinoman77_filmweb

warto chociażby po to żeby zobaczyć w jak różny sposób można przedstawić tą samą z pozoru opowieść. Oglądając nie ma się uczucia wtórności. Jedyne co łączy te dwa filmy to moment zamachu tak naprawdę..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones