PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=725658}

Lwia straż: Powrót

The Lion Guard: Return of the Roar
5,2 1 277
ocen
5,2 10 1 1277
Lwia straż: Powrót
powrót do forum filmu Lwia straż: Powrót

Porażka i fiasko

ocenił(a) film na 1

Animacja, dialogi, sposób funkcjonowania tej "straży" to jest coś strasznego dla mnie to jest tragedia. Uwielbiam króla lwa, więc dla mnie jest to jak osobisty policzek

erni93

Zgadzam się, bardzo się cieszyłam, że choć nie będzie KL 4, to powstanie Lwia Straż... i w miarę oglądania czułam, jak łzy napływają mi do oczu i tym razem wcale nie ze wzruszenia :(

ocenił(a) film na 1
Scazirra

Mam to samo, Król lew, to bajka mojego dzieciństwa napełniająca pełnią wspaniałych uczuć, oraz przepełniona wspomnieniami, to co z nią zrobili skrzywdziło mnie strasznie...

erni93

Tak, mam dokładnie te same odczucia. Niektórzy piszą, że to jest marudzenie i nie powinno się porównywać, ale jednak uważam, że to co jest OFICJALNE i wyszło od Disney'a, powinno reprezentować jakiś poziom. Widać po moim profilowym i nazwie, że Król Lew to dla mnie istotna część życia, swego czasu siedziałam naprawdę mocno w świecie Lwiej Ziemi itp. więc mogę wręcz napisać rozprawkę, co w Lwiej Straży jest porażką, ale chyba nie o to tu chodzi, chodziło właśnie, by tego uniknąć i by było jak najmniej rzeczy, których się można "uczepić". Myślałam, że wrócą wspomnienia i wzruszenie wiele lat po obejrzeniu pierwszych dwóch części (według mnie druga jest również wspaniała!), a tu takie coś... Chyba lepiej było w ogóle tematu nie ruszać, niż zrobić takiego odgrzanego kotleta ni do ładu ni do składu ://

Scazirra

Mimo upływu trzech lat, zgadzam się z wami. To, co zrobił Disney z legendą jaką jest Król Lew przechodzi ludzkie pojęcie. Nie wiem, czy się tego brzydzić, czy wysmiac, bo naprawdę po zobaczeniu zwiastunu stracilam wszystkie nadzieje na odnowionego Króla Lwa przywracajacego wspomnienia z dawnych lat. A to nawet graficznie nie przypomina oryginału (bo to wygląda jak fanowska animacja 11-latków, bądź chińska podróba) Serial jest pozbawiony dawnej magii i piękna. Teraz to tylko robione pod publikę g. Bardzo Infantylne g. I niby żyjemy w świecie techniki. Mhm, tak, tak. A ponad 20-letnia animacja przewyższa grafiką i fabułą to coś. Jako osobą, która kiedyś tworzyła animacje mogę śmiało stwierdzić, że anatomia postaci i ich ruch wygląda na robiony we flash albo TB. To już nie to samo. Twórcy zaczęli wymyślać duperele o magicznym ryku, nie jest to juz uniwersalna produkcja oraz stracili cały szacunek dla widzów.

Jednorozec_na_haju

Zgadzam się w pełni, Nic dodać nic ująć. Mimo że pisałam to 3 lata temu to nadal mnie prześladuje tak samo to, co zrobili. To jest jak jakieś fanfiction, te postaci wyglądają na "lekko" upośledzenie i do tego ich charakterystyka jest całkowicie zjechana, żeby brzydziej nie powiedzieć. Wystarczy popatrzeć na Kiare, to jedna z moich ulubionych postaci w KL a tutaj nie mogę na nią patrzeć i jej słuchać. A to co wymyślili z tym Skaza wylaniajacym się z wulkanu... No poniżej poziomu.

Scazirra

Święta prawda. I tutaj właśnie Kiary i Skazy mi najbardziej żal. Kiara jest (była) odważna, przyjacielska i żądna przygód. A teraz to taka pierdząca w stołek modnisia, która nic nie robi. Dosłownie tylko siedzi w jaskini i plotkuje z pustakami. Ehh... A Skaza? Zniszczyli moją ulubioną postać. Brawo wy. Pomijając ten pomysł, który jest denny i żałosny, bo niby czemu wszyscy przodkowie są pod postacią chmur, a on nie? Przecież on na pewno nie jest pierwszym i ostatnim tyranem na LZ. Brakuje mi tutaj jego inteligencji, przebiegłości i sarkazmu. Oczywiście jego blizna zaczęła migrować. Raz jest na lewym, raz na prawym oku... O Zirze nie wspomnę. Naprawdę, to coś nie powinno być dopuszczone do TV. Nawet animacje w krótkich reklamach nie są tak słabej jakości. Żal. I tyle. Ja Cię rozumiem... Dosłownie mnie bolą oczy. Jeżeli chcesz, możemy o tym porozmawiać na PM

Jednorozec_na_haju

Hej! Przepraszam Cię bardzo, że tyle nie pisałam, ale jestem akurat w trakcie sesji egzaminacyjnej.
Skaza to również moja ulubiona postać, nie ukrywam, że to, co z nim zrobili, również mnie niesamowicie odrzuca. Jakis krążący łeb z lawy;-; dokładnie, nawet w rozmowie z KL II, Kiara mówi, wskazując na niebo "wszyscy wielcy królowie tam są" a Kovu odpowiada "No i Skaza też", więc skąd ten poroniony pomysł?? A Kiara, również jedna z moich ukochanych postaci, nie chciała być królową, nienawidziła tego wręcz, a chodzi i się tym przechwala i nie ma momentu, żeby nie irttowała... a Zira też szkoda słów...
Wiesz co, jasne, możesz napisać na priva:) bo robimy tu straszny spam. Odpisze Ci na pewno, tylko ze względu na sesję może mi sie to trochę opóźnić.

Scazirra

Wysłane. Nie wiem, czy wypali ze wzgledu na telefon, ale zawsze można wrócić tutaj.

Jednorozec_na_haju

Mam Twoja wiadomość. Odpisałam, ale nie wiem, czy poszło. Daj znać, a jak coś to spróbuje kolejnym razem na komputerze:)

Scazirra

Doszło, przeczytalam ;) Wybacz, że piszę tutaj, lecz po prostu wolę sobie przeczytać wszystkie wiadomości w jednym miejscu. Bylabym wdzięczna, jeśli skopiowalabys pierwszą wiadomość z PM, którą Ci wyslalam. Jeśli chodzi o LS... Naprawdę, muszę przyznać Ci rację. Rafiki wcale nie jest żadnym czarnoksiężnikiem, tylko mądrym szamanem. Chyba jest różnica. Ogólnie to też denerwuje mnie ten fakt, że zabawne postacie stały się takie nijakie i neutralne... Zupełnie jak fanfiction pierwszej lepszej 10-latki. I też o wiele lepiej rysowalam lwy. Jako osoba od zawsze zainteresowana anatomia czuję się tym niezwykle zniesmaczona. Zero proporcji, zero naturalności. W dodatku to wtarabanienie bezsensownych postaci typu ten miodozer Bunga, który niby był wychowany przez Timona i Pumbę, czy właśnie Kion. Ale po co on tu w ogóle jest, skoro jak już mówiłas pierwszy istniał Kopa?? No raczej by było z nim ciekawiej. Dlatego nie uznaje tych karykatur za kanon, traktuje to jako zwykłą bzdure wymyślona na szybko. Dokładnie. Niedługo jeszcze Mufasa zstąpi z niebios albo ozyje... Naprawdę, żal mi Skazy, był bardzo barwną postacią, z pewnością ucieszylabym się na nowy prequel o jego przeszłości. Ale nie, lepiej zrobić jakiegoś babola dla 2-latkow, w którym wszystko jest na opak.

Scazirra

Skaza, tak jak mówiłas, nigdy nie zrobiłby tak idiotycznej akcji. On jest inteligentny. Zawsze wszystko planował.

Scazirra

Z góry przepraszam za błędy, ale piszę to na telefonie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones