PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=658802}

Przełęcz ocalonych

Hacksaw Ridge
8,1 233 071
ocen
8,1 10 1 233071
6,4 38
ocen krytyków
Przełęcz ocalonych
powrót do forum filmu Przełęcz ocalonych

Hacksaw Ridge

ocenił(a) film na 10

Mam takie uczucie po seansie, że nie mogę się pozbierać. Ktoś też tak miał?
Film po prostu wyrywa serce.

ocenił(a) film na 2
10IGORDINHO10

Film był tak nudny i przepełniony propagandą, że też ciężko było mi się pozbierać po zdaniu sobie sprawy, iż wywaliło się hajs na bilet.

użytkownik usunięty
Megrez

przeczytaj książkę "Nietypowy bohater" to może zmienisz zdanie na temat tej nudy i propagandy. Piszesz o tej nudzie tak jakbyś w życiu wszystko już widział/a...
w między czasie przejrzałem Twoje oceny innych filmów, i zastanawiam się czy Ty o tej nudzie tego filmu wspomniałeś/aś, tak sobie z nudów, czy faktycznie uważasz, że jest nudny. Dziwię się takiej opinii ponieważ o wiele wyżej oceniłeś/aś filmy, które są kilka razy nudniejsze. Ale cóż, każdy ma swoje spojrzenie na świat

ocenił(a) film na 8
Megrez

Podejrzewam że masę filmów widziałeś za darmo więc 20 zł wydane na film w kinie to chyba nie tragedia :P

Megrez

Jakże ironicznym jest nazywanie coś propagandą w sposób hipokrytyczny.

ocenił(a) film na 10
10IGORDINHO10

Kiedy zaczęły lecieć napisy końcowe, siedziałem w fotelu i nie wiedziałem co ze sobą zrobić. Trudno było się pozbierać po takiej fali emocji :) Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 9
theszymonfilipiak

Miałem dokładnie to samo, wiem o czym mówisz...
Przede wszystkim muzyka w creditsach.... po prostu otępiały próbowałem ogarnąć co ja właśnie obejrzałem
Rewelacyjny film

ocenił(a) film na 8
10IGORDINHO10

Dokładnie, po seansie ludzie na miękkich nogach wstają z krzeseł. Tak powinno działać kino.

ocenił(a) film na 8
Karule

Macałeś kopyta obcych ludzi w kinie? Celem sprawdzania twardości?

ocenił(a) film na 8
androgenius

Spieprzaj głupi zboku :)

ocenił(a) film na 3
10IGORDINHO10

Nie wiem skąd te zachwyty. Jak dla mnie ten film jest tani i kiczowaty.

Pewnie niedługo pokażą go na Disney Channel.

ocenił(a) film na 10
użytkownik usunięty
dybus_3

nie rozumiem Cię, "Django" masz oceniony na 10, a uważasz, że "Przełęcz ocalonych" jest tania i kiczowata? Ja "Django" też oceniłem wysoko, bo historia w filmie była po prostu rewelacyjna, ale mimo wszystko, to "Django" jest bardziej tanie i kiczowate niż wiele innych filmów. Zwłaszcza hektolitry nienaturalnie tryskającej krwi podkreślają tą kiczowatość.

ocenił(a) film na 3
dybus_3

Mam takie same odczucia. Historia niesamowita ale film.... dla mnie f a t a l n y.

ocenił(a) film na 9
10IGORDINHO10

to Samo , sceny akcji , muzyka i klimat filmu to mistrzostwo.

ocenił(a) film na 10
10IGORDINHO10

mam tak samo rewelacja 10/10

ocenił(a) film na 10
10IGORDINHO10

miałam tak samo:)

użytkownik usunięty
10IGORDINHO10

to prawda, film zwala z nóg, tak mniej więcej sobie wyobrażałem niektóre sceny gdy czytałem książkę "Nietypowy Bohater", która jest biografią Desmonda Dossa. Co prawda, jak to w filmach bywa, jest trochę dołożone i zmienione, ale i tak jest to jedna z wierniejszych ekranizacji. Polecam przeczytać książkę, jest tam jeszcze więcej niesamowitych sytuacji.

ocenił(a) film na 9
10IGORDINHO10

Miałem tak samo w kinie - potem obejrzałem pirata, obecnie mam wydanie BD - REWELACJA...
P.S. a Oscara dla najlepszego filmu dostały homomurzyny - żal dupę ściska...gdyby to chociaż był znakomity La la land, albo jadący po emocjach Manchester - ale homomurzyny ? żenada

ocenił(a) film na 10
RogerVerbalKint

Nie ma to jak zamiast opartego na faktach wzruszającego i trzymającego za gardło filmu o białym bohaterze uhonorować[a przez to promować] pierdoły o rozterkach homoseksualnego murzyna. Brawo Akedemia....

dezertx

akademia jest lewacka, dlatego nawet slaby film ale z wartosciami lewackimi wygra z bardzo dobrym filmem propagujacym wartosci konserwatywne

10IGORDINHO10

Przepiękny film. Przepiękna historia. Genialna kreacja Andrew i film bardzo wzruszający :)

ocenił(a) film na 10
10IGORDINHO10

Też tak miałam piękny film

ocenił(a) film na 9
10IGORDINHO10

Zgadazam się. Po obejrzeniu nie jest się w sposób ogarnąć.

10IGORDINHO10

Dokładnie.
Zwłaszcza, kiedy uświadomiłam sobie, że to się działo naprawdę, a może (lub na pewno...) było jeszcze gorzej... Cierpienie ludzi, strach, panika, paraliżujące przerażenie, że za chwilę wyjdę na front, na walkę, nie wiadomo, czy wrócę...
Dobra gra Garfielda - przynajmniej mnie przekonał i wzruszył.

ocenił(a) film na 4
10IGORDINHO10

Nie moge sie pozbierac po takim durnym komentarzu, ale osoba komentująca musi byc pusta skoro takie gnioty wywołuja u niej takie odczucia.

ocenił(a) film na 10
ataman76

Słuchaj kolego możesz mieć swoje zdanie ale nie obrażaj innych przynajmniej. Pozdr.

ocenił(a) film na 4
10IGORDINHO10

Nie obrazam, wyrazam swoje zdanie.

ocenił(a) film na 10
ocenił(a) film na 4
10IGORDINHO10

Jesli urazilem to przepraszam, to z powodu zblizajacego sie poniedzialku i sytuacji politycznej ;)

ocenił(a) film na 10
ataman76

Haha, nie szkodzi ;)

ocenił(a) film na 10
10IGORDINHO10

mam dokladnie tak samo

ocenił(a) film na 10
10IGORDINHO10

Miałam dokładnie tak samo, cudowny film !!! A Andrew Garfield to mój nowy ulubiony aktor bo dopiero niedawno odkryłam go oglądając The Social Network :-) jest niesamowity !

ocenił(a) film na 10
10IGORDINHO10

Miałam tak samo! Wbił mnie w kanapę, nie mogłam się oderwać nawet do ubikacji!

ocenił(a) film na 7
10IGORDINHO10

Bez przesady... To jest film akcji - strzelaniny, trupy, flaki - jeżeli to ludzi "wbija w fotele", to jest to chyba trochę zboczone.

ocenił(a) film na 8
10IGORDINHO10

Ja miałem takie uczucie po Kac Wawa. Miałem takiego kaca, że nie mogłem się pozbierać. A tak na poważnie, warto pamiętać o takich ludziach a nie tylko o politykach i o księżach.

ocenił(a) film na 9
10IGORDINHO10

Tak, jest coś w tym filmie, w sposobie prowadzenia narracji, że utożsamimy się z bohaterami i ich przeżycia, często gwałtowane i głębokie udzielają się nam. Pierwsza połowa filmu pełna jest scen przepełnionych uczuciami, subtelną grą słów i spojrzeń, i nie sposób nie polubić nieudolnego podrywacza i nie kibicować mu. Potem szkolenie wojskowe, które zamienia się w prawdziwą Drogę Krzyżową pełną upokorzeń. Jak zauważyło już wcześniej wielu - sceny batalistyczne to mistrzostwo świata. Jednak pokazane na ekranie okrucieństwo wojny ma sens - kontrastuje z przykładem odwagi i bohaterstwa i pozwala uzmysłowić sobie ich wagę i wartość.

ocenił(a) film na 6
10IGORDINHO10

Zdecydowanie nie. Po obejrzeniu ,,Braveheart. Waleczne serce'' miałem takie wrażenie. Tamten film wciągał. ,,Przełęcz ocalonych'' było zbyt długie. Główny bohater tylko ratował i nie walczył. Film był trochę przeciętny, już go prawie nie pamiętam, a ,,Pasja'' i ,,Braveheart. Waleczne serce'' były świetne. Gibson powinien wziąć się do roboty.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones