PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=658802}

Przełęcz ocalonych

Hacksaw Ridge
8,1 232 664
oceny
8,1 10 1 232664
6,4 34
oceny krytyków
Przełęcz ocalonych
powrót do forum filmu Przełęcz ocalonych

Będzie wielki film, bez dwóch zdań.

Remiii

Tego nie wiadomo, ale dobrze, że to koniec marnowania wielkiego talentu. Pytanie, czy to koniec naprawdę, czy tylko epizod. Jak Gibson zrobi tak dobry film, jak potrafi, to Hollywood będzie pod ścianą.

ocenił(a) film na 9
Mowiacy_do_reki

zgadzam się

ocenił(a) film na 9
wildecard

To klęska człowieczeństwa, że musieliśmy czekać ponad 10 lat na kolejny film w jego reżyserii. Jakikolwiek efekt przyniesie nowy film, to wstydź się raso homosapiens...

qyntelwoods

mel był na cenzurowanym, ale chyba już powoli ludzie zapominają o tym "skandalu".
ja też czekam na film z wielkim podnieceniem.

ocenił(a) film na 9
Mowiacy_do_reki

Oby więcej takich filmów! Nawet jeśli Mel nie będzie się spieszył i nie tworzył filmów na akord, to dopieści je i zaskoczą wysokim poziomem.

Mowiacy_do_reki

W jakim sensie pod ścianą?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
Remiii

Ja idę w ciemno do kina jak się pojawi bez dwóch zdań :)

Remiii

Realizacyjnie wielki, ale też pewnie zalany hektolitrami patosu.

jan_niezbedny0

Też o tym pomyślałem. Znowu pewnie będzie ile to Ameryka się nie wycierpiała podczas wojny.
Ale z drugiej strony jestem w stanie przymknąć na to oko jeżeli film będzie naprawdę dobry.

forek23

Może być jak w "Byliśmy żołnierzami" - dobra realizacja i przy okazji nakasztanione patosu w stylu: "Umieram za ojczyznę" :)

jan_niezbedny0

"Umieranie za ojczyznę" to nie jest jeszcze aż tak straszne. Jakby nie patrzeć, takie właśnie było nastawienie żołnierzy, którzy wyruszali na wojnę. Każdy był świadom, że może z niej nie wrócić. Najgorszym rodzajem patosu był ten w Pearl Harbor na końcu filmu. I choć film mi się bardzo podobał (świetne zdjęcia i genialna muzyka), to kwestia, jaką wypowiada w końcówce Kate Backinsale mnie rozwaliła. Jest tam mowa o tym, że Ameryka wiele wycierpiała podczas wojny ale podniosła się z tego silniejsza.

Tak na zdrowy rozsądek - ile miast zostało w Ameryce zniszczonych? Ilu zginęło cywili? Ilu w Ameryce a ilu w Europie? Jeżeli Ameryka tak wiele wycierpiała podczas wojny, to ja już nie mam pojęcia co powiedzieć w odniesieniu do Europy. Idąc za tym tokiem myślenia, to w Europie nie powinien ostać się kamień na kamieniu.

Ten końcowy monolog mnie trochę zdenerwował i moim zdaniem obniżył poziom flimu. Było to niepotrzebne, takie nachalne wtrącenie na siłę. No ale nawet pomimo tego film dalej się broni jako świetna historia o miłości i stracie. Warto go zobaczyć chociażby dla samej Kate. Wygląda tam niesamowicie.

ocenił(a) film na 9
forek23

Pff...:-)
https://www.youtube.com/watch?v=11zZiL5YnYc

Yaroslao

Dobre. Ale nie obejrzałem do końca, robienie sobie jaj przez 41 minut to dla mnie zbyt długo.

ocenił(a) film na 9
forek23

i to jeszcze nie na temat

ocenił(a) film na 10
Remiii

Jestem zdania, że film jest bardzo poważnym kandydatem do Oscara. Może nawet nie jednego. Z niecierpliwością czekam na premierę!!

Remiii

Byłem, obejrzałem - oglądało się naprawdę dobrze, sekwencje bitew zrealizowane na najwyższym poziomie (mimo że główny bohater nie strzela i nie zabija). Z pewnością kilka ujęć będzie można potem dodać do rankingów z najlepszymi filmowymi bitwami:

http://filmyfantastyczne.pl/rankingi/ii-wojna-swiatowa-filmy-najlepsze-bitwy

"Szeregowiec Ryan" czy też "Kompania braci" to nie jest, ale oglądało się bardzo przyjemnie. Mel Gibson jest zdecydowanie lepszym reżyserem niż aktorem.

ocenił(a) film na 3
bukins

Tego filmu nie da się porównać do Szeregowca... jakbyśmy tak oceniali to Przełęcz można ocenić na 2 porównując...
Połowa filmu to amerykańskie romansidło, gdzie chwyta za serce 15latków, szczególnie kobiety... chociaż facet koło mnie też płakał.

Sekwencje bitew ? pokazane na 10m2 przecież to żałosne.

ocenił(a) film na 9
Kliper_2

żałosne to jest czytanie takich komentarzy "Sekwencje bitew ? pokazane na 10m2" , gdyby odtworzyli całą Okinawe , prawdopodobnie i tak miałbyś zastrzeżenia, amerykańskie podejście czy nie ten film napewno zasługuje na wiecej niż 3

ocenił(a) film na 9
Kliper_2

a po co śledzić zmagania tysięcy na raz? kamera śledzi tu wydarzenia zwykle z punktu jednego człowieka i to wystarczy - to jest wielki atut filmu. Podstawą wszystkiego jest człowiek, a nie widoczek z lotu drona.

ocenił(a) film na 10
Remiii

Polecę 3 linki:
1. Making of: https://www.youtube.com/watch?v=iTj_97kFkLs
2. Wywiad z Gibsonem: https://www.youtube.com/watch?v=Gdy1FSFAjGc
3. Polską stronę o Desmondzie: www.desmonddoss.pl

ocenił(a) film na 10
Remiii

Film jest wielki. Mel zafundował dużą dawkę adrenaliny, ale nie brakowało też humoru. W dodatku zdjęcia były wykonane na bardzo wysokim poziomie a owy film jest wspaniałą historią opartą na faktach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones