PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=750258}

Split

7,3 190 668
ocen
7,3 10 1 190668
6,0 35
ocen krytyków
Split
powrót do forum filmu Split

...wciągającą historię o cierpiącym na zaburzenia osobowości psychopacie zamienić w film o mutantach, tak mniej więcej w drugiej połowie. Nie za wcześnie. Dajmy się widzowi nacieszyć dobrym filmem i nagle pokażmy mu że ogląda chałę. Równie dobrze mogli do mnie zadzwonić z wiadomoscią że wygrałem 1 mln zł na loterii a gdy już bym w myślach zaplanował na co wydam kasę, krzyknąć: żartowaliśmy! Twórcom tego czegoś powiem tak: gratuluję dowcipu, naprawdę.

ocenił(a) film na 8
ravmu

Można też to podciągnąć do tego, iż człowiek używa niewielkiego obszaru mózgu, w przypadku tego, jeśli używa więcej (jak dajmy w przypadku głównego bohatera) to jest zdolny do rzeczy wykraczających poza normalnego człowieka. Bohater nie latał, nie strzelał laserem z oczu, więc nie było tak źle ;p

ocenił(a) film na 5
pandu

Ale to jest bzdura i dobrze wiemy, że tak nie jest. Ciało musi być wytrenowane, mięśnie nagle z niczego nie wyrosną, odruchy muszą być wyćwiczone, te wszystkie osobowości z czegoś się biorą, muszą się jakość wykształcić.
Aby się wspinać po ścianach konieczny jest trening. Sam mózg tego nie wymyśli.
Film zdawał się być na początku realistyczny, ale już w opowieściach pani doktór zaczęły pojawiać się elementy zmyślone, zahaczające o zjawiska ponadnaturalne.

ocenił(a) film na 8
Leszy2

Do końca nie wiadomo, co jest w stanie mózg dać, wiemy co jest w stanie dać adrenalina. Ale zgadzam się, wszystko wygląda na przesadzone.
Dlatego fair by było jakby gatunek nie był sam Thriller, tylko coś z pogranicza Mistery/Sci-Fi.

ocenił(a) film na 5
pandu

Gatunek filmu nie jest jego integralną częścią, jest opinią o filmie.
Nie ma znaczenia jak film został zakwalifikowany przez filmweb. Można się z tego co najwyżej pośmiać lub oburzyć. Ważne jest że film jest niezrównoważony w swej konwencji. I nawet nie sam fakt niespójności jest problemem, bo zdarzają się filmy bardzo dobre w których żongluje się konwencją, tylko to że tu po prostu takie połączenie nie wyszło.

ocenił(a) film na 8
Leszy2

Pamiętaj, iż jest to Twoja subiektywna opinia :) Po ocenach widać, iż nie wszyscy tak samo uważają. Też miałem pewne wątpliwości co do końcowych scen, lecz po scenie na samym końcu w barze, widząc Bruce Willisa jako bezpośrednie nawiązanie do filmu 'Unbreakable' zrozumiałem, iż film nawiązuje do świata wykreowanego w tamtym filmie, czyli świata, gdzie ludzie wychodzą bez zadrapania z katastrofy pociągu :)

ocenił(a) film na 5
pandu

Czy gdyby dziewczynę przed Bestią uratował Transformers albo Spiderman to też gładko przełknąłbyś taki twist?
Bo dla mnie to prawie to samo.

ocenił(a) film na 8
Leszy2

Jeśli bym się tego nie spodziewał, to zapewne nie. Nie miałbym nic przeciwko gdyby film był utrzymany w realnej konwencji, lecz jeśli miał on nawiązywać do poprzedniego filmu reżysera jestem w stanie to przełknąć. Transformersa bym nie przełknął ;)

ocenił(a) film na 7
pandu

nie do końca się zgodzę z tą siłą. kiedyś tak się wpieniłam na chłopaka, że okłamał mnie, że zatankował i samochód nam zgasł, aż wepchnęlam sama na dość wysoki chodnik opla corse.. a nie jestem
siłaczką z żyłą na bicku :-) zadziałała adrenalina i porządny wkurz :-)

ocenił(a) film na 8
Leszy2

W końcówce filmu jest nadmienione, że jest on "zlepkiem zwierząt z Filadelfijskiego ogrodu zoologicznego" gdzie pracował. Stąd przydomek "horda", więc nie uważam że to jego wspinanie się i inne zdolności wzięły się z znikąd. Nie wspominając o naszym wspaniałym umyśle, który może sprawić, że jedna osobowość nie ma wzroku, a inna u tego samego człowieka ten wzrok posiada ..

ocenił(a) film na 5
Mr7Venom

Dobrze. Ale ja nie o tym. Generalnie zgadzam się z tematem i zdaniem ravmu.

ocenił(a) film na 5
ravmu

Zgadzam się.
Koleżanka namawiała ze mistrzowski film i ciekawe co o mnie sobie pomyśli jak jej powiem se mi się nie podobał xD
Nie rozumiem tych zachwytów.

ocenił(a) film na 5
Nes_s

że*

ocenił(a) film na 4
Nes_s

Na początku sobie myślałem no może się rozkręci może coś ciekawego, ale cały czas zastanawiałem się o co tu chodzi, czemu to takie bezsensowne gadanie tych różnych osobowości no i czekałem aż będzie jakaś zajebista puenta, jakiś epicki twist, czekam, czekam, a tu takiego wała - nic się nie wydarzyło, żadnego wyjaśnienia. Pusty film, od początku do końca. Bzdura totalna. Jedno zapamiętam z tego filmu jak gość tańczył hahaha takie ruchy, że zesrać ze śmiechu się można. Ten aktor powinien grać w komediach. xD 4/10

ocenił(a) film na 9
ravmu

Psychopata i zaburzenia osobowości to pojęcia, które się wykluczają. Psychopata nie odczuwa emocji, osoba z podziałem osobowości odczuwa ich za dużo. Nie mylcie pojęć.

ocenił(a) film na 7
ravmu

oznacza sie spoilery, halo

ocenił(a) film na 5
Misiek98

Pardon, chociaż... ja wiem czy to spojler?

ocenił(a) film na 7
ravmu

post jest spojlerem i tak powinien być oznaczony. Ale masz racje, jak'bestia' wspinała się po ścianie to wyglądało to raczej śmiesznie niż strasznie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones