PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=794194}

W deszczowy dzień w Nowym Jorku

A Rainy Day in New York
6,1 38 447
ocen
6,1 10 1 38447
5,0 27
ocen krytyków
W deszczowy dzień w Nowym Jorku
powrót do forum filmu W deszczowy dzień w Nowym Jorku

Mam swoje trzy ulubione filmy Allena. Wszystkie, których akcja dziwnym trafem dzieje się na Mahattanie. Numerem jeden jest… Manhattan z 1979. Widoki zawierają dech w piersiach. Odnoszę wrażenie, że film ten niezależnie od tego ile minęło czasu od jego nakręcenia, ukazuje esencję nowojorskości. Drugi film to Hannah i jej siostry z 1986, w którym gra przepiękna Mia Farrow. Film jest prawie tak samo genialny pod względem ścieżki dźwiękowej i ujęć Nowego Yorku ale powstał już w kolorze, co w mojej ocenie odjęło mu trochę magii (Manhattan z 1979 skradł moje serce). Numer trzy to Annie Hall z 1977 roku. Film zawiera jedne z najlepszych dialogów stworzonych kiedykolwiek przez Allena. Ciekawe jak będzie w przypadku Deszczowego dnia w Nowym Yorku i czy dołączy do trójki moich ulubionych filmów. Zwiastun intryguje ale dominuje w nim w szczególności relacja Fanning i Law’a. Dla mnie głównym bohaterem filmu będzie moje ukochane miasto- Nowy York.

ocenił(a) film na 8
Aries_Thun

no jakbym czytała moje skojarzenia, punkt za tę znajomość filmografii allenowej ;)

ocenił(a) film na 8
Tosiaa93

dzięki! zarówno sam Allen jak i Nowy Jork są mi bardzo bliskie

ocenił(a) film na 8
Aries_Thun

Dzięki za ten post! Obejrzę jeszcze te trzy filmy zanim pójdę w weekend do kina

Aries_Thun

A moje ulubione filmy Allena to te których akcja dzieje się w Europie, może dlatego, że nie lubię ani Ameryki ani Nowego Jorku jako miasta. Niestety Allen już nie kręci na naszym kontynencie.

Aries_Thun

Moje podium jego filmów ma ten sam skład, ale odwrotną kolejność :)

ocenił(a) film na 8
Aries_Thun

No więc nie będzie zdziwieniem, że nie jest to już ten sam Allen co w latach 80. jednak wiadomo - każdy artysta zmienia się wraz z biegiem czasu. Myślę że w porównaniu z innymi reżyserami Woody "starzeje się" całkiem nieźle. Polecam obejrzeć i się przekonać

ocenił(a) film na 8
Aries_Thun

super było odświeżyć sobie filmografię Allena przed filmem.Rzeczywiście, ma on zdolność do portretowania miast (nie tylko amerykańskich)

ocenił(a) film na 8
Aries_Thun

no akurat w tym filmie nie było moim zdaniem jakoś bardzo dużo tego Nowego Jorku, mam na myśli widoki na miasto w większej skali

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones